Bokrossal biztos fizethetnénk ennyivel többet, közben nem javulnának a mutatók, és még IMF hitelre is szükség lenne. (olimpia nélkül). Már megmutatták.
Persze, ha figyelembe vesszük, hogy mennyien fizetnek ténylegesen adót, így ez az összeg kb. háromszorosa lesz. Azaz, adófizetőnként évente kb. 90-120 ezer forint közötti összeg...
Az én porblémám inkább az, hogy ennyi pénzt még a jelenlegi (gyenge hatásfokú) kormányzati struktúrában is sokkal-sokkal hasznosabban el lehetne költeni, minthogy emlékművet állítsunk a Nemzet Focistájának.
Az egész illiberális fassággal ez a baj, hogy az ország minden porcikájába beeszi magát, mintha homokot raknának a motorba olaj helyet és még behúznák a kéziféket. Mindenki keményen dolgozik, csak a munkájának az eredménye jórészt pocsékba megy.
7 év alatt befizetsz 201-280 ezer forintot. Ezt megszorzod 10 millióval, és kijön 2100-2800 milliárd forint. És ez egy optimista becslés a jelenleg tervezett kb. 1200 milliárdhoz képest...
"Az érzelmek jelentőségét, fontosságát kár tagadni."
Az érzelmek fontosak, csak az erős érzelmek beszűkítik a racionális gondolkodást (tényleg). Ezért, ha szeretnék észszerű döntést hozni, akkor először le kell tenni az erős érzelmeket: a "saját" politikai oldalam iránti szerelmet és az "ellenséggel" szembeni gyűlöletet is.
Ez egy átmeneti időre nehéz lesz, mert ha abbahagyod az ellenség gyűlölését, akkor azok, akikkel addig egy táborba tartoztál, árulónak fognak tartani. Én már megszoktam, hogy felváltva vagyok fideszbérenc meg libsi :)
"Érvek nélküli félmondattal sem elegendő cáfolni, amit írtam, ami pusztán az ún. kormányzás tényeinek figyelembe vételével is megállja a helyét"
A tények törékeny dolgok -- ha egy prekoncepció alátámasztása érdekében szelektálni kezdjük őket, elvesztik tény mivoltukat és másodfajú hazugsággá válnak. Ráadásul a szelektálás gyakran nem is tudatos, hanem a fentebb írott érzelmek automatikusan elvégzik, ezért soxor észre sem vesszük.
OV "illiberális" narratívája katasztrófa, de operatív kérdésekben átlagnál jobb. A haverosodás és a korrupció sajnos egyre rontja a gazdaság teljesítményét, közelítünk a kádárrendszerhez.
Persze nem úgy "bábok," hogy telefonon kapják az utasítást a Fidesztől, hanem úgy, hogy fontos szerepe van a hatalom stabilizálásában, mint pl. Emmanuel Goldsteinnek az 1984-ben.
A modernizált változatban nem egyetlen ellenség van, hanem egy "halmaz." Orwellnél a főellenség csak egy fantom volt, akit a Két Perc Gyűlölet idején a képernyőre vetítettek. Putyin (és padavanja) már felismerte, hogy az ellenségképet élő emberekből is meg lehet formázni, persze olyanokból, akiket kordában lehet tartani.
Momentum: Nem az olimpiára, igen a melegházasságra!