Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 30. 11:27
Előzmény: #140136  Bekre_Pal
#140140
Nem erdemes a piaccal szembe menni, sokkal jobban lehet keresni ha koveti az ember a piacot.
Nekem a taktikam az utobbi 1-2 evben mindig bejott, mikor latom, hogy egy blue megindul forgalommal akkor egybol beleveszek,eddig 100%-ban bejott, aztan ha megvan a kis nyeresegem mar el adom biztos ami biztos alapon.
Az aljat es a teteljet ugyse fogom eltalalni, de ha kozte pozitivan kereskedek mar az is eleg!
Törölt felhasználó 2015. 05. 30. 11:18
Előzmény: #140138  zintan
#140139
nyomtam erre neked egy pluszt, de nem marad meg sosem, ha nyomkodok...
zintan
zintan 2015. 05. 30. 11:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#140138
Az nem érv semmire, hogy x idő alatt mennyit emelkedett a bux, otp, vagy a mol.
A piacot a mutatókban a várható változások/kilátások és a környezeten/hangulaton túl millió egy dolog, ami motívál(hat)ja.
Akiket belinkelték "szakembereketet", azok sem tévedhetetlenek, de nekik legalább van konkrét véleményük a piacról (veled ellentétben),a miértekkel kapcsolatban. Tehát ők alátámasztják a valós, vagy vélt, de nem tévedhetetlen elképzelésüket. A profik legalább akkorát tévedhetnek, mint bármely amatőr. Lásd a pf. 07:15-ös cikket. Tehát a jóslatok nem mást, mint egyfajta várakozást tükröznek, legtöbbször a felvett pozíciókat alátámasztva.
Egy alapkezelő (Concord_Nyilasi), aki profi lévén nem tudta megkülönböztetni a ló elejét a hátuljától és DAX shortot nyitott, sok befektetőjének a bánatára. Nem is ez a probléma gyökere, mert mindenkivel előfordul(hat), de az már egy kapitális hiba, ha ezt hónapokon keresztül észre sem veszi.
Ez az ő általa kezelt alap index és alá betettem a DAX indexet fejtetőre állítva. link
Ugye mennyire hasonlítanak egymásra?
Gondolom ő is azon a véleményen nyitotta a dax short, amilyen véleményen Te a bux, vagy Mol, stb shortra spekizel, hogy sokat emelkedett! Persze lehet, hogy igazad lesz, órás, napos, hetes, stb idősíkban, de tudod az a baj, hogy érveket nem írtál soha, hogy miért is várod, amit vársz? Nem mintha sokat nyomna a latba, de a véleményeket kellően illik alátámasztani fundamentális, vagy technikai alapon. Nálad ezt még nem tapasztaltam.
Pl. ismered a Mol fundamentális mutatóit, netán összehasonlítva a régiós szektortársakéval, min pl PKN, OMV ? Feltételezem, hogy sem funda, sem technikai alapon ilyent soha nem csináltál, csak mondod a magadét, hogy short..... Egyszer persze majd ez is bejön és akkor természetesen megdicsőülve fogod magad érezni.
Nem kívánok belemenni a Mol vs PKN rv-ek fundamentális és különböző mutatók (p/e, Roe, Roa, P/bv, ebidta, op.cashflow, stb) összehasonlításába, kiértékelésébe, mert feltételezem, hogy ez idegen lenne számodra, annak ellenére, hogy nap mint nap a tőzsdével, többek közt a Mol is foglalkoztat, azaz próbálsz kereskedni vele.
Azonban itt egy relatív chart link , ezt talán Te is megérted. A fungdamentumok összehasonlításában nem teszek szívességet, nyugodtan utána nézhetsz, kiértékelheted, ha netán érdekel és sztem utána mondhatsz véleményt.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 05. 30. 10:46
Előzmény: #140136  Bekre_Pal
#140137
puttonya, természetesen
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 05. 30. 10:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#140136
te miért szeretnéd ennyire foggal-körömmel bebizonyítani, hogy a mol össze fogja magát fosni?

ugyebár vagy össze fogja vagy nem, de jelenleg a vagy nem a valószínűbb

de te csak egy forgatókönyvet ismersz, aminek semmi értelme, és azt is hibás hipotézisekre építed. ezért van tele az erőlködéseddel mindenkinek a puttonyya. felesleges, amit művelsz, menj, keress nőt, éld az életet
ALANFED 2015. 05. 30. 10:35
Törölt hozzászólás
#140135
gummymaci 2015. 05. 30. 10:14
Előzmény: #140133  lukskypoker
#140134
Osztom véleményed,bika piacban vagyunk.De évek óta a ki-be ugrálás nem volt kifizetődő!Esetleg a kiugrás végképp!Az eddigi rallynál működött csak!Viszont sokat bukott aki nem longba várta a megváltást!
lukskypoker
lukskypoker 2015. 05. 30. 08:48
Előzmény: #140131  gummymaci
#140133
az elmúlt egy-két évben az keresett jól aki ki-be ugrált MOL-ban

minden más csúnya ferdítése a tényeknek:-)

ja és már rég nem medve piac van!

nem én mondom

ez is tény
gummymaci 2015. 05. 30. 07:06
Előzmény: #140125  Törölt felhasználó
#140132
Épp ezért senkire se hallgass!Jönnek a le-fel dumálók,akarva akaratlanul!Biztosan vannak belső információs ellen brokik,akik nyomják a ködösítést!
gummymaci 2015. 05. 30. 06:58
Előzmény: #140128  Törölt felhasználó
#140131
A frankót senki sem tudja!Mindig arra megy amerre jobban fáj!Nem véletlen találták ki a tőzsdét,ezért semmire se jó a ki-be ugrálás!Láthatjuk mi csak jó helyen tudunk lenni,és várni a csodát!Szerencsére a kereskedést tavaly kezdtem,kevesebb sikerrel,de talán a medve piacnak vége!Most amikor minden emelkedik senki sem hisz már benne,nézünk hitetlenkedve és lássunk csodát,az árfolyam egyszer vissza hullik és nem értjük miért!
ohnetatto
ohnetatto 2015. 05. 30. 01:00
Előzmény: #140128  Törölt felhasználó
#140130
biztos hogy sokan visszatartották a vásárlást az MSCI para miatt az utóbbi két hétben. ahhoz képest hogy leesett az osztalék és az átsúlyozás is megtörtént (nem is kicsi) ahhoz képest nincs lenyomva az árfolyam. olvastam itt olyat aki 14000 alatti árfolyamot vizionált május végére a fenti két ok miatt. hát ez nem jött be.
longforever 2015. 05. 29. 22:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#140129
Szegeny Alanfred! Egesz heten hozta a negativ hireket megsem jott be a short. Inkabb a jovo hetre pihenj mert nem lesz egyszeru!

Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 22:41
Előzmény: #140125  Törölt felhasználó
#140128
egyébként én is azt osztom nem fog ez most neki menni a 15e nek már kori nélkül, ez csak amolyan összeállt megérzés eddigi napok alapján, és nyugodt állapotban:)

Nem nagyon van már ebben errő egy 15 fölötti árfolyamhoz jelenleg(vagy lehet eddig nem mertek lépni, MSCI stb..) Izgalmakkal telitve várom a hétfőt :)
ponocli
ponocli 2015. 05. 29. 22:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#140127
Nem egészen vagyok biztos abban , hogy ezek a vélemények az "unortodox" , megerőszakolt, a végletekig alulértékelt Magyar piacokra is érvényes, és alkalmazható -é e.....?

...

ALANFED 2015. 05. 29. 22:34
Törölt hozzászólás
#140126
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 22:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#140125
Alanfed, nem gunyolódásból kérdem, de :
kiváncsi lennék a Te véleményedre, Te számítol valaha emelkedést? vagy pl meddig várod most le, és utána gondolsz olyat hogy emelkedhet?

Én tényleg nem hallottam még Tőled hogy "ez menni fog fel". Vagy csak nem írod be, pass.
ALANFED 2015. 05. 29. 21:49
Törölt hozzászólás
#140124
ALANFED 2015. 05. 29. 21:27
Törölt hozzászólás
#140123
czego
czego 2015. 05. 29. 20:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#140122
Fő az optimizmus!
Olaj + 5% !
November: Felminősités!esti hír: A Morgan Stanley elemzői szerint ha a 2016-ra szóló költségvetés konzervatív alapállású lesz, ha a bankadó a terveknek megfelelően csökken, és “ha nem lesznek negatív meglepetések”, a Fitch a november 20-án esedékes következő felülvizsgálaton visszaemelheti Magyarországot a befektetésre ajánlott kategóriába.
..és mi más lenne a költségvetés Matolcsynál mint konzervativ...
és mára a kormány első számu prioritása a felminősités,mert ez igazolná a gazdasági politájukat...

A jövő héten újra nekimegy az ellenállásnak a papir..
ebben az évben már nem emel kamatot USA.
Csak jobb lett,hogy 3 "férges" cég bedőlt...
és lehetne sorolni az érveket az UP mellé.
Elfogadom az ellene szólókat is,de jelen helyzetben amikor 1 hét alatt volt egy osztalék kiszórás,és egy átsúlyozás...és összeségében 2 % van lentebb a múlt heti zárónál...(jelen esetben az osztalékot felvevők most is + ban várják a folytatást)
Hétfőn szinte biztos az emelkedés...mert amit megsem emlitettem...nos,a görögöket is " kisegitik".
További jó hasznok realizálását a papirban...és kellemes hétvégét! (jó idő lesz). :)
apocca
apocca 2015. 05. 29. 20:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#140121
biztos a robotjaid nem tudnak a tripla bóvliról, a broki bedőlésnek meg örültek és ezért emelték 5000+500-zal

friss hírek További hírek