Topikgazda: Törölt felhasználó 1970. 01. 01. 01:00

Leépít a Graphisoft  

18 alkalmazottat bocsátott el a Graphisoft, mely a 2000. december 31-i alkalmazotti létszám 6.2%-a, értesült a Prím online. Dióssy Gábor, a befektetési kapcsolatokért felelős munkatárs elmondása szerint a leépítés mértéke nem érte el a bejelentési kötelezettségben szereplő 10%-os szintet, a lépést a társaság eredményterveinek teljesíthetősége indokolta.
Mindez annak ellenére történt, hogy a múlt hét keddi sajtótájékoztatón Bojár Gábor, a társaság elnöke még arról beszélt, hogy a cég nem tervezi az idei évre a létszám mérséklését a tavalyi 33%-os létszámemelés után, sőt azt 15-16%-kal növelni kívánja. A mostani létszámleépítés után persze éves szinten még tarthatóak a vállalat tervei az alkalmazotti állományt illetően.
#kép:graphier010227.gif:b#
#kép:graphil010227.gif: b#
Mint ismeretes a szoftverfejlesztő társaság 2000-re 20%-os eredménynövekedéssel számolt, melyből üzemi szinten 13%-os, adózott eredményszinten 23%-os eredménycsökkenés teljesült a német piacon tapasztalt értékesítési nehézségek és kisebbségi részesedések 900 ezer EUR értékű leírása miatt. Az eddigi információk szerint az idei első negyedév még mindig nem fog kedvező számokat hozni, mivel az ArchiCAD új verziójának március végi piacra dobása előtt gyengébb kereslettel szembesül a társaság.
Mint fenti grafikonunk mutatja a Graphisoft közelmúltbeli történetében az első létszámcsökkenés következett be. A technológiai szektorban zajló újkori (Nasdaq összeomlás utáni) elbocsátások negatív megítélése legtöbbször arra alapszik, hogy a társaságok azért építik le létszámukat, mivel a közeljövőben sem várnak jelentősebb fellendülést saját piacukon. Ugyanakkor jelenlegi információ ezen értelmezés érvényesülése mellett is korlátozott hatást gyakorolhat a Graphisoft árfolyamára, hiszen a részvény történelmi minimumon van, az alulárazottság szinte minden fundamentális módszerrel kimutatható. Megítélésünk szerint a hír inkább az árfolyam jelenlegi szinten történő vegetációját segítheti elő.
Kapcsolódó cikkek:
link| http://www.portfolio .hu/cikkek.tdp?i=912 0&k=1| Lassuló növekedés| 2001.02.20.
link| http://www.portfolio .hu/cikkek.tdp?i=898 3&k=1| Várakozások alatti eredmény| 2001.02.14.
link| http://www.portfolio .hu/cikkek.tdp?i=820 6&k=1| Profit warning háttere| 2001.01.06.
link| http://www.portfolio .hu/cikkek.tdp?i=819 0&k=1| Profit warning| 2001.01.05.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 08. 08:37
Törölt hozzászólás
#6
Törölt felhasználó 2001. 02. 28. 21:29
#5
A Graphi árfolyama több mint egy éve 1000%-osan korrelál a Neuer Marktéval. Ez az egyik fundamentális tény. A másik az, hogy a Graphinak vannak termékei és szilárd piaca, sőt, még nől is, csak éppen a kommunikációja nem túl konzisztens, ld. az utóbbi három hónap közleményeit.
Törölt felhasználó 2001. 02. 28. 07:47
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Veermedve,
csak az általános klasszikusokra gondoltam (és itt természetesen a feltételezéseken múlik az eredmény, azokon a feltételezéseken, melyek nem igazolódtak be az eddigiekben), ugyanakkor konkrét beértékelést nem végeztem
A cikk végén található összegzés ebből a szempontból talán nem állja meg a helyét, mindazonáltal a Graphi piacát figyelve nagyobb energiabefektetéssel sem kerültünk volna közelebb az igazsághoz
csalódás- csalódás hátán (profit warningot is olyan szinten alulmúló eredmény, melyre fejlettebb piacokon már önmagában warningot adnak)
az egyetlen kérdés, hogy hol lesz a papír vegetációs szintje, azt, hogy mitől indulhet el felfelé a részvény mindannyian tudjuk
Törölt felhasználó 2001. 02. 28. 06:50
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Ha mjad a bennfentesek elkezdenek venni, az lesz az abszolút fundamentális üzenet.:-)
Törölt felhasználó 2001. 02. 27. 22:26
#2
Milyen fundamentális módszerrel mutatható ki az alulértékeltség?

Topik gazda

Veermedve
4 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek