Topikgazda: Törölt felhasználó 1970. 01. 01. 01:00

Leágazóban a befektetési bankok profitja  

Míg az év elején úgy tűnt, hogy egy rekord nyereséggel kecsegtető 12 hónapot kezdenek meg az USA brókercégei, a mai állapot szerint az elmúlt két év feltehetően leggyengébb negyedévét fogják zárni a befektetési bankok az október-decemberi időszakkal. A Bloomberg felmérése szerint ugyanis az iparág minden szegmensében erőteljes visszaesés tapasztalható; a vállalati fúziók száma közel harmadával csökkent, a magas kamatozású vállalati kötvények kibocsátása felére esett a tavalyi évhez képest, 200 nyilvános részvénykibocsátást fújtak le a szervezők, 35%-kal csökkent a Nasdaq értéke augusztus óta, az internetes szegmensben naponta egy cég húzza le a rolót, valamint átfogó pesszimizmus uralja az elmúlt évek sztárjának számító telekom szektort.
Még a negatív fejlemények ellenére is igen hevesnek tűnik az érintettek reakciója, a világ legnagyobb tőkepiacát készül ugyanis elhagyni az ING Barings és a Prudential Securities. A Bear Stearns elemzője szerint az iparág átlagos tőkearányos nyeresége 28%-ról 18%-ra csökkenhet az utolsó negyedévben.
Fentiek ellenére korai lenne az iparág bukásáról beszélni, melyet jól mutat az is, hogy piaci becslések szerint a vezető alkalmazottaknak kiosztandó éves bonusz legrosszabb esetben is stagnálni fog, valamint még nyomokban sem látszik átfogó létszámleépítés, mely az 1998-as orosz válság után következett be.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 16:43
Törölt hozzászólás
#3
Törölt felhasználó 2000. 11. 23. 11:48
#2
Hali!
Tudom hogy nem vagyok egy nyelvesz zseni, de szerintem a cim ertelmetlen.
Esetleg jobb lenne: a "leáldozóban" a "leágazóban helyett...

Topik gazda

yabba
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek