Topiknyitó: brand 2003. 10. 22. 12:29

Köhög a Graphi  

Úgy tűnik leálldozóban az elmúlt két hónap egyik sztárpapírjának csillaga.
Hosszú konszolidáció, vagy egy trendforduló közeleg?
Mi a véleményetek?
brand
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 18. 01:23
Törölt hozzászólás
#172
Törölt felhasználó 2004. 08. 30. 05:52
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
üdv kosztidzsi,
.
akkor már ketten vagyunk...
.
:)
Törölt felhasználó 2004. 08. 28. 11:07
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#170
Szia Marques!
Én is valami ilyenre gondoltam, amikor gondoltam rá ( erős vétel ), ( és persze csak akkor , amikor történt ), most inkább felejtem a papírt.
:-)))
Üdv,
G ábor
Törölt felhasználó 2004. 08. 28. 07:25
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#169
édes Darwin fiam
hát ki adta volna el? Én úgy tudom a Concorde (hát igen a részvénytranszfer hasznos dolog), aki full tele van a hazai részvényalapjában Graphi-val, NO PERSZE KÖZBEN ERŐS VÉTELRE AJÁNLJA. Balekok előnyben.
.
Jaksity meg Bojár közben jó haverok.
.
Cég egyik jelenlegi igazgatója egyébként 1280 HUF körüli áron jutott részvényekhez kb. fél éve. Gondolom nem akarta, hogy minuszos legyen a befektetése. SZVSZ időlegesen megakadályozták az esést, de aggasztó hogy drasztikusan csökken az árbevételük, miközben AUTODESK-nek meg nő + ArchiFM-ből alig van bevétel, csak ezt nem reklámozzák......... .....
.
SZVSZ 2004. III. negyedév rendkívül rossz lesz.
Törölt felhasználó 2004. 08. 28. 00:37
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#168
Csak most olvasom, hogy sajat reszveny vasarlas volt. Ez OK , de .... Ki tette oda azt a mennyiseget egy reszveny vissza vasarlasra ?
Nekem ez a dolog nagyon kohog. Kar , pedig...a fene tudja. lyan jo kis papirnak tunt.
Törölt felhasználó 2004. 08. 27. 15:32
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#167
saját részvény vásárlás volt
Törölt felhasználó 2004. 08. 27. 12:43
#166
sziasztok,
a mai kötésekkel kapcsolatban nekem csak az furcsa, hogy eddig mindig a nagy kötések után következtek a nagyobb napon belüli emelkedések (ha jól emléxem), most meg semmi... lehet, hogy csorog ez még lefele?
Törölt felhasználó 2004. 08. 27. 12:08
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#165
reggel még nem voltak bent az eladók.
én is azon a környéken tülekedtem :))
Törölt felhasználó 2004. 08. 27. 12:00
Előzmény: #163  Zseton
#164
Koszi Lau az infot. Bar Zseton folvetese bennem is fol kellett volna vetodjon, de meg is inkabb Zsetonnak valaszolnam a kovetkezot.Pld a tegnap zaras utani, vagy a mai kereskedes elotti konyvben azert biztosan lathato volt, hogy ott volt e vagy sem.
De vissza terve; Szerintem ez a kotes, vetel, inkabb "atveres" mint "emelkedes".
Zseton 2004. 08. 27. 11:52
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
Laurion, te MMTS-en nézed, hogy 8-as mélységig látsz? (Vagy tied volt a megbízás? :) )
Törölt felhasználó 2004. 08. 27. 11:20
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#162
a kötés előtt nem sokkal.
Törölt felhasználó 2004. 08. 27. 11:17
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#161
Kedves Grafigyelok. Mivel nekem sajna e honapban nincsen tobb melysegig belathato real lehetosegem, sot meg szimpla hamis real sem, ezert megkerdeznem toletek, hogy ezt a mai tobb mint 69 milkas kotest megelozoen, Mikor kerult be a konyvbe az az 50 ezer darab Grafi papir ?
Tudtok errol valamit ?
Törölt felhasználó 2004. 07. 15. 18:49
#160
Sziasztok!
Úgy érzem taktikázás folyik a háttérben az új verzió megjelenési időpontját a 4. negyed elejére fogják időzíteni. Így a 2004 Q4 és a 2005 Q1 lesz nagyon erős. Azonban ha ez így lesz, még 6 hónapig itt fog szüttyögni az ár, vagy lejebb (6 hónap alatt máshol/mással lehet pénz csinálni-az nagy idő pénzt parkíroztatni a semmiért). Forgalom eddig nem volt, bár úgy látom eladói oldalon fogy a türelem. Itt 1400 körül azért gyüjtögetést látok, kiváncsi vagyok mindent felszív-e?
szab 2004. 07. 15. 14:59
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159
szerintem még várni kell...
Törölt felhasználó 2004. 07. 15. 14:55
#158
Ha-hó
Szerintetek merre megy majd a Graphi a gyorsjelentés előtt/ röviddel utána? Itt lenne az alja rövidtávon, vagy megy még lefele?
Törölt felhasználó 2004. 06. 03. 09:31
Törölt hozzászólás
#157
Törölt felhasználó 2004. 06. 02. 22:01
#156
Újabb éves csúcson az AUTODESK.
Last Sale $ 37.71
Change Net / % 1.155 3.16%
Previous Close $ 36.555
52 Wk High / Low $ 36.88 / $ 14.02
A Graphi meg alszik, no nem csak az árfolyam, hanem a cég is.Semmi bejelentés, semmi hír, se interjú.Verziófrissí tés, már nagyon kellene??!!!Jelentse nek már be valamit! Siri csend honol a Graphisoft Parkban...
Törölt felhasználó 2004. 05. 17. 18:39
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
Bocs, tavaly őszi... (1200-1300-ra gondoltam)
Törölt felhasználó 2004. 05. 17. 18:36
#154
Nos, akkor most kitört lefelé, vagy még mindig nem érte el a csatorna alját...? 1400 alatt már kiesik belőle, annál pedig azért jobbak (?) a cég fundamentumai, hogy a tavaly nyári árszintjén forogjon, nem?
Lassan vételen gondolkodom... Csak a piaci hangulat ne lenne ennyire vihar előtti... :)
Ciao
Törölt felhasználó 2004. 05. 14. 19:31
#153
Üdv,
Nem vagyok a technikai elemzés mestere, ezért nálam szakavatottabbakat kérdezek: jól látom, hogy a Graphi így 1500 környékén a hosszútávú emelkedő trendcsatorna alsó szélét kostólgatja, vagy az még lejjebb van ennél? Mindkét esetben 1700 vagy a fölött érzem a csatorna jelenlegi/rövidtávú tetejét. Az viszont igaz, hogy rövid távon csökkenő trendben csücsül a Graphi, mondjuk az elmúlt másfél hónapot tekintve. Kijött egy komoly eredmény, aminek az azonnali reakciója nem tudta megtörni a csökkenő trendet, és jön a nyár, amikor könnyen 1500 alatt ragadhat a papír. Fundamentálisan?: csatorna teteje... :) Pozitív negyedéves eredmény, jó éves kilátások, és ha esetleg egy új verzió is piacra kerülne... :)
Na, akkor mindenki döntsön belátása szerint. Ja, és a végén: nem poziból írtam, csak puszta érdeklődésből.
Ciao!
Törölt felhasználó 2004. 05. 12. 18:06
#152
1240 ezer euró a nettó, az árfolyamhatás és a csökkenõ árbevétel ellenére is igen kóser az eredmény szvsz...
Törölt felhasználó 2004. 05. 04. 17:00
#151
Szerintetek egy esetleges jó negyedéves eredmény meddig viheti rövid távon az árfolyamot? Vagy ez már benne lenne az árban?
Törölt felhasználó 2004. 04. 02. 20:32
#150
A 2003-as auditált éves jelentés. Most találtam a Graphisoft honlapján. Ha valaki szeret olvasgatni ezt azt, az eleje mindenképpen érdekes, legalábbis nekem tetszett.Íme a link: http://download.grap hisoft.com/ftp/inves tor/hu/2003_annual.p df
Üdv. mindenkinek
Törölt felhasználó 2004. 03. 26. 11:53
#149
Sziasztok!
Azért ez érdekes volt: nap elején egy 21K-s kötés 1515-ön, utána pedig egy-két órával később valaki 1462-n is kötött... (kemény 35 db-ot...) :( Ennek mi az értelme?
Annyira nincs vevő, hogy az már félelmetes...
Na, jobb napokat. Ciao!
Törölt felhasználó 2004. 03. 24. 22:10
Előzmény: #147  szab
#148
Velemnyem szerint is igy latom a dolgot ahogy te szab.A vezetes kisse vissza fogott es nem paradezgat ossze vissza. Ez meg is latszik valhol az arfolyamon is; emelkedik is de azert ne tul nagyon.
szab 2004. 03. 24. 10:26
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#147
szerintem a vezetés azért ilyen visszafogott, mert párszor már "megégette" magát az optimizmussal.
jobb óvatosnak lenni, akkor csak pozitív meglepetés történhet...
Törölt felhasználó 2004. 03. 24. 10:19
#146
Ha valóban 2004-ben óriási fellendülés előtt áll az AEC piac (tervező szoftver) piac, akkor a cégvezetés vajon miért ilyen visszafogott? Az én sejtésem az, hogy te az FM (épület üzemeltetés) üzletág fellendülésére utalsz. De legyen igazad és pezsdüljön az az AEC piac!!!
1 kérdés- mire gondolsz amikor ezt írod: "technikailag az 5. hely ...." Mi az hogy technikailag???
lajhar 2004. 03. 22. 17:44
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#145
Kihagytál egy fontos előrejelzést az említett tanulmányból, hogy 2004-től jelentős fellendülésnek indul az AEC piac.
Fontos azt is hangsúlyozni a graphi szempontjából, hogy van mit/tér feltornázni magát a rangsorból. Technikailag reális az 5. hely a Graphi számára és ha így van, tetemes árbevételnővekedés előtt állhat a cég.
Poziból beszélek, persze.
Lokator 2004. 03. 17. 15:27
#144
Hmmm... mi történt?
Törölt felhasználó 2004. 03. 10. 22:07
#143
Hátha valakit érdekel: No comment
Top 10 AEC szoftverforgalmazás
Gartner Group felmérése szerint 2002-ben
AEC (architecture, engineering and construction) szoftverforgalmazás árbevétel szerinti sorrend
Az európai építészeti, mérnöki és konstrukciós szoftverpiacon visszaesés volt tapasztalható 2002-ben.
A 2001 éves adatokhoz képest 6%-kal 357 millió dollárra csökkent az ágazat forgalma.
Top 10 AEC szoftverforgalmazás
Világszerte
1 Autodesk
2 Bentley Systems
3 Intergraph
4 Nemetschek
5 AVEVA Group
6 Fukui Computer
7 Fujitsu
8 Tekla
9 Tririga
10 Graphisoft Group
Európa
1 Autodesk
2 Nemetschek
3 Bentley Systems
4 Intergraph
5 Tekla
6 mb AEC Software
7 AVEVA Group
8 Graphisoft Group
9 Man and Machine
10 agiplan TechnoSoft

Németország
1 Nemetschek
2 Autodesk
3 mb AEC Software
4 agiplan TechnoSoft
5 Bentley Systems
6 Intergraph
7 Man and Machine
8 Graphisoft Group
9 ISD Software
10 IBM
Ausztria és Svájc
1 Nemetschek
2 Autodesk
3 Bentley Systems
4 Graphisoft Group
5 AVEVA Group
6 Man and Machine
7 Intergraph
8 Han Dataport
9 mb AEC Software
10 MegaTech Software

Franciaország
1 Autodesk
2 Bentley Systems
3 Nemetschek
4 Intergraph
5 AVEVA Group
6 Tekla
7 IBM
8 Graphisoft Group
9 Man and Machine
10 mb AEC Software
Olaszország
1 Autodesk
2 Nemetschek
3 Bentley Systems
4 Intergraph
5 Man and Machine
6 Graphisoft Group
7 IBM
8 mb AEC Software
9 AVEVA Group
10 Tririga

Benelux államok
1 Autodesk
2 Bentley Systems
3 Intergraph
4 Tekla
5 Man and Machine
6 Nemetschek
7 Infrasoft
8 Graphisoft Group
9 AVEVA Group
10 Star Informatic
Spanyolország
1 Autodesk
2 Bentley Systems
3 Intergraph
4 Nemetschek
5 ARKTEC
6 Sener Ingenieria y Sistemas
7 Graphisoft Group
8 AVEVA Group
9 IBM
10 ISD Software

Közép Európa
1 Autodesk
2 Bentley Systems
3 Intergraph
4 Nemetschek
5 Graphisoft Group
6 AVEVA Group
7 Man and Machine
8 IBM
9 Infrasoft
10 Dassault Systemes

Forrás: Gartner Dataquest, 2003
brand 2004. 03. 09. 17:06
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Üdv Kedves Graphisok!
Úgy látom tavaszodik :)))
Most kell csak igazán a nyugalom :)
brand
Törölt felhasználó 2004. 03. 09. 11:52
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Vigyazat !! nehany day trader ejto ernyot ve(tt)sz a hatara. Nelkuluk konnyebb.
Törölt felhasználó 2004. 03. 07. 13:59
#140
Kedves Lokator!
Ha jól tudom ahogy az AutoCad file-okat kezeli és olvassa, úgy a Nemetschek Allplot tervező programcsaládját is kezelni tudja az ArchiCad (ez lenne az átjáró). Mindhárom cég szinte ugyanabban az időben , 1984 (+, - 1 év) kezdte meg a működését és jutott oda, ahol most tart. A globális Cad szoftver piac becslések szerint 500 millio USD, ebből szakít az Autodesk 50 % körüli részt (és ez csak és kizárólag az építészeti szoftver piac árbevétele!!!), a Nemetschek 80-90 mill. Eurot, a Graphi pedig 26 milliót. Természetesen ezek nagyságrendi adatok, nem a pontos számok feltüntetése volt a célom! Nyilván ebben a lemaradásban a földrajzi elhelyezkedésnek óriási jelentősége van. A Nemetschek termékpalettája nagyon hasonló a Graphisofthoz, nyilván nem teljes mértékben fedik egymást. A Graphitschek egy utópisztikus eszmefuttatás szörnyszülöttje, erről kár is tovább erőlködni. Az egész azért jutott az eszembe, mert a hosszabb távú növekedést többek között újabb akvizíciókkal szeretné elérni aGraphi. Namármost új technológia a 3D-s tervezés amiben a Graphi technológiai előnnyel bír, még az Autodesk-kel szemben is. Új technológia megvételére nincs lehetőség, mindent birtokol, amit egy építészeti tervezö szoftver fejlesztő cégnek tudnia kell, és más területre nem kíván kilépni! Tehát piacot kéne venni! A tőzsdén keresztül lehet tőkéhez jutni, a jelenlegi befektetői hangulatban ezt érdemes lenne meglovagolni (természetesen nem arra gondolok, hogy emeljenek tőkét 6 Eurós árf.-on, hanem kicsit később majd 20-on) és akkor kezdetét veheti a vadászat jóval nagyobb falatokra is.
Törölt felhasználó 2004. 03. 07. 12:37
#139
És láss csodát, amiről hetek óta ábrándozom, (egy optimista nyilatkozatot vártam), mintha meghallgatásra talált volna, és pont attól, akitől vártam (Dominic G.-től). Elindult az új stratégia kiszivárogtatása (Napi Gazdaság pénteki száma). Ez az interjúba ágyazott hírözön eléggé elgondolkoztató ahhoz, hogy hosszabb távon keresletet biztosítson a papír iránt. Bízom benne, hogy a csütörtöki rally korrekciója volt a pénteki lefordulás az 1450 körüli árszintről és az elkövetkező napokban hasonló forgalommal nekimegy az 1550-es szintnek!
Törölt felhasználó 2004. 03. 05. 17:14
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#138
Pont erre gondoltam... :( Ez az árbeállító 1 db-os kötés már megint a régi "szép" napokat idézi... Eddig tartott a csoda? Valahogy senki nem akar 1450-et adni ezért a papírért... Ez gáz...
Törölt felhasználó 2004. 03. 04. 16:34
#137
Most jön a neheze. 1400-1450 között el akarnak majd szórni pár papírt, kérdés, felszívják-e az eladók. Én nem adnám (nem is adom) el ennyiért... :) Ha már van vevő, adjon érte árat is! Szvsz irány a 2000 tavasszal! :)
Üdv!
desszert 2004. 03. 04. 15:31
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#136
Hat ez mar szaguldas!
Kerdes: Mi all a hatterben?!
Törölt felhasználó 2004. 03. 04. 12:32
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
Amugy bizonyosra teszem, hogy arfolyam emelkedo trend vette kezdetet.Hat ez van.
Törölt felhasználó 2004. 03. 04. 12:26
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Bocs, de ellentetben az elozok beli tul sikerult abrandjaimon folul kerekedett a stressz, es en inkabb valasztottam a semmit 0 ), mint a dupla vagy minuszt. ugy hogy most gyogy kurara megyek amig nem keso.udv mindenkinek;
Törölt felhasználó 2004. 03. 04. 11:30
#133
Vagy mégsem? Vajon ki vásárol és meddig mehet rövid távon?
Törölt felhasználó 2004. 03. 03. 16:06
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#132
Itt valaki onti kifele ? Mit szoltok?
Lokator 2004. 03. 03. 15:25
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
1-2 comment...
Ellenvele menyem van, pedig nem is vagyok Graphi marketinges. :-)) Az epiteszek kozott sokkal elterjedtebb az ArchiCAD mint azt mi gondoljuk. (1 epitesz nem reprezentativ minta :-)) ). Sok egyetemen ingyen kapnak a hallgatok diak-ArchiCAD-et. Ezt tanuljak meg, ha lehetoseg van valasztasra ezt fogjak hasznalni. Nem beszelve arrol, hogy az ArchiCAD tud irni-olvasni AutoCAD fileokat is, tehat nem jelent hatranyt, ha AutoCAD formatumban kerik vagy adjak a terveket.
Az Autodesk valoban joval nagyobb, de ne felejtsuk el, hogy az Autodesk termekpalettajanak csak egy kis szelete az epitesz CAD.
A Nemetschek nagy, de Nemetorszagon kivul nem nagyon megy nekik, a Graphisoft sokkal inkabb world-wide brand. Azt nem egeszen ertettem, hogy a Nemetschek es az ArchiCAD kozott mi az atjaro.
Azzal egyetertek hogy a Graphi kicsi. Kerdes, hogy mennyire kicsi. Annyira talan nem. :-)))
A Graphitschek nem hangzik rosszul, de szerintem sokkal jobban kulonboznek a ket ceg termekei, hogy konnyen osszeolvadhatnanak. Bar errol inkabb csak sejteseim vannak.
Törölt felhasználó 2004. 03. 02. 18:22
#130
Egy építész barátomat megkérdeztem, milyen szoftvert használ_ a válasz: Autodesk! Miért? Mert ő a legnagyobb, mindenki ezt használja és átállni mostmár költséges lenne uis csak verziófrissítéseket kell vennie! Lehet a Graphisoft marketingesei meg tudnák cáfolni ezt a vélekedést, de tény egy átlag építész így gondolkodik! Valahogy így használ ma mindenki Windows-t...
Miniatűr ez a cég(!), ez a 27 mill. Eur körüli árbevétel igen apró szereplővé teszi.A konkurens Nemetschek árbevétele majdnem 4X akkora, mint a Graphié, s mindkettő eltörpül a „nagy iparági óriás”: Autodesk mögött! Gyakorlatilag az Autodesk mellett senki nem rúghat labdába, akkora szereplője a CAD piacnak, hogy Ő a standard.
Be kéne próbálkozni Prof. Georg Nemetschek úrnál és egy részvénycserés fúzióval össze kéne boronálni a két céget (Graphi- Nemetschek) ebben már lenne fantázia. Összeraknák azokat a termékeket, melyekkel külön-külön rendelkeznek, de a másik termékpalettájáról hiányzik (mert ilyen is van, sőt olyan termékek fejlesztése is folyik, melyek jelenleg nem szerepelnek a termékpalettán ), költségtakarékosabb működés jöhetne létre, valamint egy közös marketing offenzívába kezdhetnének a főbb piacokon ( a Graphi egyedül még egy komoly marketing kampányt sem tud végigcsinálni uis elfogy az értékes cash a cégből)! Ismereteim szerint a Graphi összes szoftvere átjárható Nemetschek felhasználók számára is! Új név pedig lehetne: Grafitschek.
Minden viccnek fele igaz, kell egy nagyobb akvizíciós célpontot találni, lehet a Nemetschek nagy falat (a tulajdonosi struktúra is lehet megnehezítené a nászt), de nőni kéne ha nemis az égig, de nemzetközileg már elismert méretűvé...
Törölt felhasználó 2004. 03. 02. 11:12
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#129
Kedves Darwin. A MSFT-nek valoban ,kb annyi cash van a szekrenyeben. Ha annyira remegsz, az ellen jobb tenni valamit. Adj el, aztan majd meglatod, hogy helyesen cselekedtel. De meg mielott cselekednel, hadd mondjam, hogy nem a Grafi a legdragabb szoftver papir.Es nem csak az MSFT-nek van penze.
Well ;
Törölt felhasználó 2004. 03. 02. 10:46
Előzmény: #123  brand
#128
Kedves brand !
Tovabba ; Ahhoz amirol te is irtal; el tudod e nekem mondani, hogy csedrebol-vederbe ?, vagy vederbol csderbe ? folytak a reszvenyek.
Törölt felhasználó 2004. 03. 01. 20:26
Előzmény: #125  szab
#127
Kedves szab. Es ha azt talalom mondani az Autodesk eredmenyessege azon is mult, hogy egyesek-tobbek az o szolgaltatasait ,termekeit valasztottak "mas" gyartok,forgalmazok termekei helyett. Ez nem jelentene azt, hogy akkor az egesz piac reszesul abbol amit az ADSK megszerzett. En igy ertem.
Törölt felhasználó 2004. 03. 01. 19:55
#126
Sziasztok!
Én teljesen szubjektíven belevetettem magam a Graphiba, azt gondolom, hogy egy ekkora cégnél elég nevetséges napi forgalmak születnek ill a spekulánsoknak mintha hamar remegne meg a keze. Bízom önmagamban,a Graphiban, és a brókerem értékelésében ( bár ezt többen valószínűleg hülyeségnek gondoljátok ), és szépen a lecsorgó árfolyamon megszerezhető tételeket felcsipegetem. Szerintem ez a cég ennél többet ér akár rövidtávon is, az hogy most nincs rá vételi érdeklődés, hát istenem. De lesz rá! Üdv minden lelkes Graphi befektetőnek.
szab 2004. 03. 01. 16:55
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#125
szerintem az Autodesk elsősorban a piac irányát mutatja meg - mint az iparág legnagyobb szereplője....
Törölt felhasználó 2004. 03. 01. 16:39
Előzmény: #123  brand
#124
Ok brand , nyugis az amit te mondtal, de a teggnap esti irasomban elfelejtettem azon aggodalmamnak hangot adni,...na persze ujra az Autodesk tema. Hogy nekik milyen jol megy. A bajom itt az, hogy vajon a grafinak aranyosan is olyan jol megy , mert akkor nincsen semmi bajom. De nem hinnem ,hogy egyszerre mindketten, egyformat tudnanak produkalni. Szoval ami jo az ADSK-nak az lehet epp forditottan , vagyis rossz a Graphinak.
Na , hat mar kivancsi vagyok en is, egyelore nem vasarolgatok.
brand 2004. 03. 01. 16:07
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#123
Kedves Darwin!
Megértem aggodalmadat, valószínűleg túl gyakran tekintesz a tickerre, ami nem csak az idegrendszernek, de a szemnek is káros. Ha visszaemlékszel egy negyedévvel korábbra, akkor szintén egy jó, bár nem ennyire jó, gyorsjelentés után egészen 1190-ig csúszott a papír minden indok nélkül. A kérdés csak az, hogy mekkora, és milyen poziban csücsülsz, szorongatnak-e a hitelezőid, vagy sem? A Graphi mindig is egy ilyen papír volt, és ne felejtsük el, hogy nem kis vágtát tudhat maga mögött az elmúlt félévben. Szerintem éppen itt az ideje egy kis bázisépítésnek, különben honnan venne lendületet a 950-es bázisról, ugye jobb lenne egy 1200-1300-es bázis, hát akkor had építgesse szegény. Az a néhány 50-100 darabos kötés engem a legkevésbé sem zavar, sőt jókat derülök rajta, és hetente el anekdotázgatok azon, vajon kik játszhatnak íly "hatalmas összegekkel" és, hogy a remegőkezűektől szép lassan apránként veszik el az értékes papírokat, üggyelve arra, nehogy bedöntsék a piacot, hisz ez most már Nekik sem érdekük. Azért néha adogassátok össze mennyi részvény fordult meg az előző esésben és bázisépítésben, meg a mostaniban.
No de még tél van, úgyhogy vissza is vonulok jó meleg kuckómba.
Annyit azonban érdemes megjegyeznem, hogy a piac jobban honorál egy növekvő árbevételdinamikát, mint egy spórolós gazdálkodás eredményeként elért javuló végösszegeket a mérlegben...
Üdv,
br and
Törölt felhasználó 2004. 03. 01. 09:13
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Remélhetőleg gyógyulgat.:-))
Törölt felhasználó 2004. 02. 29. 23:08
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
Minden esetre ez mar csufsag volt, hogy 9 napon keresztul csak esett...eddig. Kezd mar remegni a kezem bele. Es ezt az sem befolyasolja pozitivan, hogy egyre olcsobban lehetoseg van csipegetesre. Annyi jo hir utan , mar johetne valami rossz hir, hogy lassam mar akkor is esik tovabb, mert ha esetleg meg sem , akkor biztos meg eri tartani rovid tavon.
Kedves JPMorgan; A Microsoftnak azota mar kozel 53 mrd dolcsija van a pancel szekrenyeben megtakaritva, mondjak is mar arra fele; " Hey Bill, buy something ".
Törölt felhasználó 2004. 02. 29. 14:12
#120
Ez a Q/4 is szépre sikerült! A telefonkonferencia sajnos ismét pesszimistán hangzik, jó én értem, hogy a 2000-2001-es kommunikáció során barokkos túlzásokat hallottunk az eredmény tarthatóságáról, a profit mértékéről, aztán olvastuk a profit-warningokat (meg a kül. egyszeri leírásokat), de a 2003-as eredmény az én olvasatomban több, mint a cég által kommunikált „az eredményesség fenntartása a cél”. Ha ezt hallom valakitől azt gondolom, jó ha nullszaldós lesza cég, talán egy kis profit, de jelentéktelen. A 2.8 mill. Euro tisztes profit, nincs mit szégyenkezni miatta, elismerést érdemel! A kommunikáció terén persze ne lőjünk túl a célon, de ez a fajta ÁLSZERÉNYSÉG talán túlzás.
Első hallásra és többszöri átolvasásra a Bojár-Bihari interjút, némi fantáziával már most elképzelhető egy, s más a jövőt illetően. Bízom benne és ez tisztességes is, hogy Dominic G. fél éve dolgozik az új stratégián, nagy dirrel-durral beharangozzák az első negyed végére, így ennek a részleteit nyilván meghagyják az érintett ismertesse. Van fantázia ebben a cégben !!! Bízzunk benne, hogy Dominic G. stratégiai jövőképe optimistábbra sikerül, olyanra, amilyenre a befektetők és spekulánsok vágynak!
Törölt felhasználó 2004. 02. 24. 15:44
Előzmény: #118  szab
#119
O a fenebe.Nem irodott be az elebb a helyesbitesem. Akkor meg egyszer, es elnezest.
Termeszetesen igy szantam erteni ; "Eladók hajrá ! "
szab 2004. 02. 24. 15:38
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
akkor most veszel, vagy eladsz?
Törölt felhasználó 2004. 02. 24. 15:19
Előzmény: #116  szab
#117
Na hat ugy latom szepen esett amig en kicsit tavol voltam; bevallom kikellett repozzam a Graphijaimat, de hat ha mar ilyen szepen csordogalunk , csordogalunk...venni kellett....majd egy pontrol ujra fel allunk. Eladok hajra !
szab 2004. 02. 19. 11:44
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
nagyon úgy tűnik, hogy elfogyott az erő. jó hírre esik...
Törölt felhasználó 2004. 02. 19. 11:42
#115
Hali,
Szerintetek meddig tarthat ez a nyomjuk le pár millió forinttal az árat című mutatvány?
Törölt felhasználó 2004. 02. 17. 14:59
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Hali!Komolyabb eladáa!!??hát ha te komolynak neveznéd 1400-on azt a 2244db-ot hát annyi van ott,igaz vevő sincs még,de én ennyit látok pedig az 5 legjobb ajánlat van nekem előfizetve,de itt még se komoly elado se vevő nincsen.szerintem 1450-70 körül lesz majd elado..komolyabb
Törölt felhasználó 2004. 02. 17. 12:12
#113
Nem lát vki teljes ajánlati könyvet? Érdekelne, hogy hol kezdődnek a komolyabb eladási tételek. Köszi!
chris 2004. 02. 17. 10:21
Előzmény: #111  brand
#112
Nem akarlak elkeseríteni, de semmi konkrét nem hangzott el a konferencián. Én már csak abban bízok, hogy az unióba való belépéssel növekedik az építkezési szándék és ezzel a tervező programok eladása is.
Elmondta az elnök, hogy a stratégiájuk ebben az éveben még nem hoz komoly eredményeket. Ezt nézzétek meg: www.budacash.hu/bet itt olvastam a hírt.
brand 2004. 02. 16. 20:04
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
Látjátok feleim szömtükkel mik vogymuk?
Jó kis cég vogymuk...
S erre hamarosan ráharapnak a nagyok is, addig még lehet pecázgatni. Gratulálok a cég vezetésének, és további sikereket kívánok, mint kitartó kisbefektetőjük!
üdv ,
brand
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 14:27
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
Tecsak ne izgulj tobbet a kelletenel; ezt megteszik helyetted sokan masok.
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 12:29
#109
Kedves Graphi szakértők!
Akkor ez most nagyon jó, közepesen jó, jó, vagy gyenge teljesítmény? Úgy néz ki a piac egyelőre nem tudja...
Törölt felhasználó 2004. 02. 13. 14:15
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#108
Visszaszédült...
Mik a vélemények? Lesz itt valami hétfőn? Nagyon nagy a csend. Egy, az EGIS-hez hasonló kitörés nem lenne hátrányos, legalább 1500 fölé. Ez a csendes csorgás lefelé nem túl kellemes, mert azért napi 1%-os eséssel hamar le lehet jutni nagyon mélyre... :(
Üdv
brand 2004. 02. 09. 07:54
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
Kedves Darwin!
Nem vagyok maci :)
Sőt szép kis poziban csücsülök, csak alszom téli álmomat :)
Majd úgy 1650 körül ébredezem, s remélem 1950-nél már sikerül kitörölnöm a csipát a szememből :)
Üdv,
brand
Törölt felhasználó 2004. 02. 06. 16:00
#106
Remélem, a gyorsjelentés szele és a jövő hét megmozgatja egy kicsit ezt az állóvizet. Nem lenne jó, ha most, hogy nagy nehezen építgetett itt 1400 felett, visszaszédülne alá. :(
Irány az 1600!! :)
Törölt felhasználó 2004. 02. 03. 12:13
Előzmény: #103  brand
#105
Szoval brand , te egy maci vagy ?
Törölt felhasználó 2004. 02. 03. 11:08
#104
A 1650-1950-es célárf. reálisnak tűnik, azonban érdemes megfontolni a következőt: 30-32 milliós árbevétel mellet a Graphi 0.5-0.8 Eur/részvény profitot ért el fénykorában, a mostani (előlegezük meg) javuló piaci környezetben 2004-ben a 30 milliós éves árbevétel ismételt elérése könyen előfordulhat, vszínűleg az előzetes kinyilatkoztatásokbó l kivehető, hogy az új vezér fő feledata az árbevétel növelése lesz. Ebből kalkulálva 0.5 Eur nyereség X 20-as P/E = 10 EUR. És ekkor még nem kalkuláltunk akvizíciókkal, új befektetőkkel stb. Különben azon is érdemes elgondolkodni, hogy a 30 milliós árbevételen felül drasztikusan nő a cég nyereségessége, tehát a profitabilitása. Szóval van itt tartaléka az árnövekedésnek!
brand 2004. 02. 02. 17:33
Előzmény: #102  szab
#103
Ma kijött a medve a barlangjából, és állítólag kinn is maradt, no persze ezt a ne a tőzsdére értsük. Egy kicsit én is kinéztem a barlangomból, és szép dolgokat láttam. Én nem gondolkodok rövid, közép távon, én ebbe a cégbe befektettem a pénzemet, és szép pozíciót építettem fel, ezért azt nem is adom akármennyiért. Az idei célárfolyamom 1650 ill. 1950. Persze arra nem árt odafigyelni, hogy 1450-80 körül kemény ellenállás van jelen.
Szóval jöhet még hó, fagy, a medve akár kinn is maradhat, de a Graphi a már jól ismert metódus szerint fog mozogni. A gyorsjelentés előtt kicsit megmozgatják, bár nagy tere már nincs felfelé (1480), aztán a gyorsjelentés napján remélem jól megrántják.
brand
szab 2004. 02. 02. 17:04
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
Csárlikám erre akkor sem lenne semmi szükség. a piacot nem lehet becsapni ily tételekkel. ha megindul, akkor tök mindegy, hogy 1450ről, vagy 1400ról indul meg (kivéve, ha limittel megy:) )
ilyeténképpen az is mindegy, hogy akar-e esni, vagy sem...
Törölt felhasználó 2004. 02. 02. 16:51
Előzmény: #100  szab
#101
Hat szabikam egyet ertek veled, de ez csak a vicces oldala a dolognak. Ugyanugy lehetett volna minuszba is allitani.De ez mind most csak annyibol szamit, hogy ezek , mint tenyek (rancigalas) meg tortentek, es nekem ez kulonosen tettszett,mert nekem foleg arrol szolt, hogy esni nem akar.
Nekem a vihar elotti csendet festette a szemeimben a mai Graphi kereskedes.
Holnapra sem igen varok meg nagy szingularitast.
szab 2004. 02. 02. 16:38
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
vicces, ahogyan pár darabokkal állítgatja be valaki az árfolyamot..
Törölt felhasználó 2004. 02. 02. 16:29
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Filo ide, teoria oda ! Nekem az tettszik ahogy rangatjak le fel az arfolyamot.
Törölt felhasználó 2004. 02. 01. 22:45
#98
Minden esetre az "okosság" valahol a legnagyobb hazai magántulajdonú brókercég háza táján keresendő. Bojár az összes saját részvényvásárlását rajtuk keresztül bonyolította, a cég saját r. vásárlásai is itt történtek, a részvényalapjait is tömködi Graphi-val. A 2 cég szoros kapcsolatot ápol, bennfentes a Graphiban. (Korábban a Nomura Securities volt). Brókercég ügyfélkörében komoly külföldi befektetők és bef. alapok vannak!!!Brókercég gyűjtöget, de kinek???
Törölt felhasználó 2004. 02. 01. 16:25
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Kedves head. Nagyjabol egy dolog az amire gondolunk, de valahogy meg sem tettszik a teoriad. Ugyanis ugy irtad le a forgato konyvet mint egy elore meg irt forgato konyvet ami eddig jol sikerult. Ehhez a megjegyzesem annyi, hogy nem hinnem, hogy egy valaki ilyen jol meg csinalta volna a szamara kedvezot + ami folytatas meg varhato. Jelen esetben nem egy szereplorol van szo. Az emelkedes altalanosnak nevezheto ; itt egy kis "tobbet tudok masoknal" ,ott egy kis "huha veszik, en is vegyek" , amott meg egy kis "eladom amig ennyit is er- betojas", stb.A szereplok nagyon szedett-vedett banda. De ezzel egyutt az arfolyamra emelkedo hatassal van, es nem sulyeszto hatassal.Mind ket esetet abszolute ertve, ugy hogy az elobbi fenn all, az utobbi nem all fen, vagyis nem aktualis.
A jelenlegi arfolyam alakulassal kapcsolatban, bevallom kisse meg lepodve figyelek - annal inkabb oromomre szolgal - , mert a penteki szintekhez valo emelkedest , olyan februar elso hete vege, masodik hete elejere-kozepere vartam.Erzesem szerint az OK volt hogy 1370 es 1390,1400 kozott lavirozik, de az hogy azt produkalja amit tett csutortokon, es penteken az ugymondva; elojelkent ,jobb a sajat magam "elore jelzesemnel is". Mint grafikont figyelo, dilemmaztam a het elejen,mivel egy kis kitorest vartam volna el, de arra gondolva, hogy 2003-as gyors jelentes febr 14 korul lesz (mint tudni lehet raadasul febr 16 az ido pont) nemileg hihetetlen volt "maris" ilyen emelkedesre gondolnom. Mind ezzel persze azt akarom mondani, hogy bizonyos "nyomdai festekek" mar jeleznek egy s mast. Sot , mar kihatassal is birni kezdenek. Ez igy egyelore ugy szolvan ; annal jobb.
Nos a teoriad egyik masik reszere terve , a fel vasarlassal kapcsoltaban; egyszeruen szolva csak annyi, hogy van benne fantazia. Annak idejen engem is ez merult fel, meghozza egy nagyon , mondhatnank abszurd kovetkeztetesembol. A Bojart hallva a TV-ben, szo volt a nagy torekveseirol , az almairol , meg piaci konkurenciakrol, kilatasokrol. A kerdesre nem mondta el hogy mi az alma, de azt mondta , hogy van neki olyan. Ugy tunt tul nagy alom ahhoz, hogy elmondja. Ha engemet kerdeztek volna , na mire gondol a Bojar, azt feleltem volna, hogy a Microsoftot a kezeben tartsa a majd, sokara. Viszont a MSFT akkorban jelentette ki, hogy vagy 40 valamennyi milliard dolcsija van szefben raktaron. Nekem mas sem kellett mar csak Graphi reszvenyek, es sok (ido + ideg kotelek) turelem ez utanra is. Mind ezek ellenere, a jelen helyzet tovabbra sem hinnem , hogy "egy szereplos", de hogy ne kacsingatna " egy szereplo", vagy a kis ujja ne ert volna mar hozza, ezt nem mernem tagadni.
Udv; JP
Törölt felhasználó 2004. 02. 01. 10:45
#96
Teóriám kialakításában azért segítségemre volt Bojár Gábor, aki talán éppen a Portfolio-nak nyilatkozott (korábban) és említést tett több érdeklődőről, melyek tulajdonrészt kívánnak szerezni a cégében és az akkori kapitalizáció többszörösét emlegette. Az elmúlt 3 év eredményvárakozásait tekintve igen sokszor, sőt mondhatnám állandóan mellélőtt (mentségére legyen szólva az IT cégek eredményét előre nagyon nehéz felbecsülni), ám visszagondolva a BÉT-re történő bevezetés előtti 8 Eurós árból ahogy "előállították" a 20-23 Euro közötti kiszállási árat arra utal, ha kell talál befektetőt a cég részvényeire.
Az új vezér pedig említést tett arról, hogy a további piacszerzést a Graphi felvásárlás útján képzeli el: ehhez sok cash kell vagy/és magasabb részvényár ugyebár részvénycserés akció esetén.
Törölt felhasználó 2004. 02. 01. 10:18
#95
Még mondja valaki, hogy nem "technikai" kereskedés folyik a BÉT-en! Ilyen mérnöki pontossággal lefordulni a 1450-es ellenállási szintről, az nem semmi! De mindegy, nem is ezért írok. Mi a véleményetek a következőről: (saját teória - természetesen a tévedés minden lehetőségét fenntartom magamnak. Adott egy kis tőzsde, nincs vevő, bizonytalan makro-környezet. Ebben a fórumban egyszer már említést tettem egy "okos" vevőről a Graphi piacán és szerintem itt az egyetlenen van a hangsúly. Tudja nem kell senkinek még a blue-k közül sem igazán papír senkinek, hátmég a kis speki papír. Így először ráijeszt a piacra (1180-ig), ott óvatosan gyűjtöget, majd komolytételt nem gyűjt, de bevárja az eladói oldal erősödését és mikor mennyiséget lát kitép egy szempillantás altt (1360) rajta kívül bele sem lehet lépni a piacba, itt ellenálás miatt megáll és tovább gyűjtöget, mivel tételeket lát elviszi 1450-re a piacot, ahol újabb komolyabb tételhez jut. Itt tarunk most. Valószínüleg több brókercéggel dolgoztat. Itt talán tovább gyűjtöget, de ha nem kap tételt újabb lökésszerű emelkedés várható az árfolyamban. De ki lehet a vevő?
Törölt felhasználó 2004. 01. 29. 10:50
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Ma szépen lassan megindult felfelé. Remélem hamarosan gyors szárnyalásba kezd... :)
Törölt felhasználó 2004. 01. 28. 23:46
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
Mitol faznek ra a mire ? Nem kell ide nagy filozofia. Vagy meteorit tamadasoktol kene tartanom ?
Törölt felhasználó 2004. 01. 28. 22:59
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
Csak nehogy majd ráfázz az elméletedre.
Törölt felhasználó 2004. 01. 27. 20:44
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
Hat hogy? Meg szep ,hogy ugy ertem , hogy kicsattan majd az egeszsegtol.
Az elmeletem nem tuti, de ha az volna nem is hinnek benne.
Törölt felhasználó 2004. 01. 27. 17:18
#90
Aztán teljesen kifújt (eltemetjük?), vagy teljesen meggyógyul? Avagy hogyan értsük-e rövid ám annál tömörebb hozzászólásodat?
Törölt felhasználó 2004. 01. 27. 14:56
Előzmény: #75  brand
#89
Kb az utolsokat kohogi a Graphi.
Törölt felhasználó 2004. 01. 19. 13:24
Előzmény: #87  brand
#88
Holnap jobb napunk lesz!!!
brand 2004. 01. 14. 08:03
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Talán majd ma kiderül :)
No persze nem név szerint, de azért az 1400 most még egy kicsit nagy falat lenne a papírnak, ezt talán a vevők is érzik, bár ha több infójuk van mint nekünk, akkor már lehet, hogy nem is olyan rossz business 1400-1500-ért bevásárolni így, a kereskedés végéhez közeledve, nehogy nagyon felhívjuk "magunkra" a figyelmet...
brand
Törölt felhasználó 2004. 01. 13. 16:11
Előzmény: #85  chris
#86
Van valami hiretek kik vasarolnak ?
chris 2004. 01. 13. 09:47
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
Köszi a segítséget srácok!
Találtam egy tőzsdés viccet a neten:
"- Hogyan kell a kákán csomót keresni?
- Kell venni egy csomó kákát jó olcsón, majd el kell adni marha drágán."
Törölt felhasználó 2004. 01. 11. 02:38
Előzmény: #83  brand
#84
Fiukaim! nem tudom mi a frajsz, de ez a papir 3000 kb egy even belul, es hosszu tavon 5000, 6000 ft. Most csak az bant igy hirtelen, hogy arra kell gondoljak ; es akkor mi lesz , at ulom legalabb az 5-ig? Ez igy tul uncsi nekem. Mindegy, ha kell elmegyek dolgozni ket kezu munkat is messzire ahol meg telefon halozat sincs.
brand 2004. 01. 10. 08:01
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Szép volt a tegnapi nap, bár estünk. De a forgalom még a felét sem tette ki a csütörtökinek, ráadásul a BUX alatt maratt a korrekció, talán kezd lábra kapni a papír :).
Az 1410 azért kicsit sok lett volna két nap alatt hírek nélkül, de szép tesztelés volt, had gyengüljön csak az az ellenállás :).
Emellett az 1350 is szépen viselkedett. Szóval ha nem rondítanak bele a képbe "drága" politikusaink akkor szépen 1370 körül építhetnénk egy kis bázist vagy zászlót, aztán jöhet az 1400.
brand
Törölt felhasználó 2004. 01. 09. 20:11
Előzmény: #80  chris
#82
Viszont az "elso ketto" tutibb, mint a mind harom egyutt veve, persze ugy ertve, hogy ki tudja mit hoz meg a jovo, ami egyelore megis inkabb tartosabb novekedes.
Törölt felhasználó 2004. 01. 09. 20:07
Előzmény: #80  chris
#81
Kedves chris. Szerintem egyesek jo hireket velnek tudni a 4Q eredmenyerol es erdemesnk talaltak bevasarolni a papirbol. Ugyhogy elmeletileg meg 3 emelkedesi szakasz johet szoba, termeszetesen bele ertve egy ket korrekciot is; elso ; jo hirek szelloztetese a Q4 -rol, 2) aztan a jo hirek valodinak bizonyulnak, 3) tovabbi jo kilatasok a vallalat reszerol. Az elso elotti , tehat a heten volt.
chris 2004. 01. 09. 10:02
#80
Mi történt srácok, minek köszönhetõ ez az emelkedés? Tartós lesz?
brand 2004. 01. 09. 08:28
Előzmény: #78  brand
#79
Nos hát a forgalom meglett, de dupláztuk a növekedést, kérdés mennyit ad ma vissza belőlle a papír, és milyen forgalommal?
brand
brand 2004. 01. 08. 11:47
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
Eddig szép a menet, hasonlóan viselkedik, mint amikor tavaj 1240-ről szép lassan kúszott fel 1280-ig, aztán beindultak a rakéták...
Most is aprózva kezdte kis forgalommal, majd nagyobb lépésekre váltott, és nagyobb meredekségre. Most már én is ébredezem, a téli álmomból, remélem érdemes :)
Ui.: Szép szép ez a 30 milla, de ezt a nap végére meg kéne duplázni, és legalább egy 2.5%-os plusszban zárni. Aztán holnap folytatni hasonló forgalommal újabb 2,5%-ot, majd egy kis korrekció 1400 körül, aztán jöhet az új csúcs, no de ne szaladjunk ennyire előre :)
Üdv,
brand
Törölt felhasználó 2004. 01. 08. 11:42
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Huha. Ha mar egy honappal az evi jelentes elott igy meg indult az mar "IGEN" a papirnak.
Törölt felhasználó 2004. 01. 08. 11:01
#76
És láss csodát , vége a téli álomnak???
brand 2003. 12. 19. 16:35
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Kedves Darwin!
A bázis a lényeg, ilyen bázist találsz 850-950-en. És mi jött utána? :9
No persze akkor egy meglepően jó negyedéves eredmény jött ki... és vajon a Q4 milyen lesz? Lesz-e ennyire meglepő, vagy sem?
Ez a kérdés válasszatok!
Üdv,
br and
Kellemes Ünnepeket!
Törölt felhasználó 2003. 12. 19. 14:52
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
Tovabba meg nem hinnem tul adottnak a papirt.
Törölt felhasználó 2003. 12. 19. 14:48
Előzmény: #72  brand
#73
Jo jo , persze en is figyelgetem ezt a maszivoskodo bazis epitkezest, ezzel nem is volna baj, sot meg csipegetek is , de... fene tudja.Ugy legyen igazatok , hogy ha meg is csak hitegetni probaltok , akkor tevedjetek.
Udv;
brand 2003. 12. 19. 08:17
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Kedves Darwin!
Head alapos válaszához még annyit tennék hozzá, hogy, ha a gazdálkodás szempontjából vizsgáljuk a két céget, akkor nekünk is vissza kellene kanyarodni azokhoz az időkhöz amikor a Graphi gazdálkodásában pozitív fordulat állt be, akkor kb. 500 Ft-ról 950-ig ment, kérdem én hol van ettől az Autodesk teljesítménye egy jóval kedvezőbb piaci környezetben? Másrészt ahogyan Head is említette az Autodesk és a Graphi némi szűkítés nélküli összehasonlítása Dávid és Góliát árnyékának összevetése lenne, ami nem szerencsés. A Graphi jól sáfárkodik mind pénzbeni, mind humán erőforrásaival, és a menedzsment a tulajdonosi érték növelését tartja egyre inkább szem előtt. Továbbá a Graphi a konkurensek és az általános iparági fellendülést megelőzve fordított meg a kedvezőtlen folyamatokat cégen belül.
Én többek között ezen potenciálok miatt bízom a cégben, és csöppet sem aggódom amiatt, hogy 1200-1300 között egy szép bázist épít, addig amíg körülötte csöppet sem vértelen a parkett.
Üdv,
brand
Törölt felhasználó 2003. 12. 18. 19:55
#71
Kedves Darwin!
Természetese n akár igazad is lehet, hogy vmi nem stimmel a Graphival, én ezt nem tudhatom, erre nem is reagálnék. Az Autodesk valóban szépen teljesít, de kérdem én mióta? 19,5 dollár morzsolódó ár, majd kijön egy jó eredmény és hozzá egy optimista jövőkép - ettől kezdve történik az, amit leírtál: 24.5 $. A Graphi eredmény olyan-amilyen (szerintem jó), azonban a jövőkép felvázolása elmaradt!!! (pusztán szerény hátha, talán, mintha kezdetű vérszegény utalások...)! Másik: annak idején a Nomura volt a bennfentes a Graphival kapcsolatban és az ottani elemzők szerint nem is igazából szektortárs az Autodesk uis, rengeteg más profillal foglalkozik. Ha érdekel nézz el a www.autodesk.hu oldalra és megláthatod, hogy 3 óriási terület 20 féle szoftverét forgalmazza, melyből csak 3 CAD. Az Autodesk piaci kapitalizációja 2.740.896.000 $, a Graphiét le se írom! Az Autodesk iparági óriás! Az Autodesk USA tőzsdén forog, ahol 1,25 % az alapkamat és optimista a hangulat, a Graphi pedig Mo.+ 12% + Pesszimista!
Amúgy véleményem szerint az a tény, hogy lassan 2 hónapja nincs eladó a papírban, akár emelkedésként is felfogható ebben a piaci hangulatban.
Törölt felhasználó 2003. 12. 18. 16:07
Előzmény: #68  chris
#70
Azert az meg sem annyira jo hir lehet a Graphynak ,hogy oda at az Autodesk remekul szarnyal, ( egy honap alatt 25 % korul).Ennyi eltelt ido alatt, gyakorlatilag csak stagnalt az arfolyam.Nem tettszik ez nekem valahogy.
chris 2003. 12. 18. 10:24
#69
Még volna egy egész hülye kérdésem: Az OTC piacon bármilyen részvénytársaság részvényét meg lehet venni?
chris 2003. 12. 18. 10:20
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Köszi Head!
Törölt felhasználó 2003. 12. 17. 11:14
#67
Kedves Chris!
Ha pénzt akarsz keresni, tartsd a pozid és légy türelmes! Altatják a papírt, a türelmetlenektől pedig olcsón begyűjtik! Érzésem szerint ahhoz, hogy emelkedni tudjon kell egy nagy forgalmú esés, majd ez után indulhat komolyabb növekedésnek az ár! 2004 febr.-i Q4, ha megfelelő eredménnyel zárul, jöhet az új vezér féle stratégia kihirdetése(ez meglepi lesz) és persze nem ártana egy kis optimizmus a világ tőzsdéin is ezidőtájt...Na ekkor már lehet 1700 körül a Graphi! De csak lehet, bárki bármit mond akkor is csak lehet!
chris 2003. 12. 17. 10:54
#66
Sziasztok! És mikor várható, emelkedés, mert én egy elemzésben azt olvastam, hogy 1700-ig nincs megállás... most meg csak ülök a részvényeimen?
brand 2003. 12. 17. 09:39
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Kedves Head!
Ne törődj most a Graphival, had aludja téli álmát a kicsike, inkább készülj az Ünnepekre, és az Új Évre!
Kellemes Ünnepeket a Graphi "hívőknek"! :)
Üdv,
Brand
Törölt felhasználó 2003. 12. 16. 17:23
#64
Milyen szépen kitépték a végén! 1250-ről egészen 1280-ig és micsoda forgalommal. Hogy ilyen mértékben érdektelenné váljon egy papír,ha nem veszik, legalább adják...
brand 2003. 12. 05. 14:43
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
No lám, no lám, megakadt a rakéta, de azért szép, hogy fennmaradt...
Hiába légüres tér az 1300-1400 közepe, ehhez nagyob erő kell, hogy ismét kellemes környezetbe 1400 fölé kapszkodjon.
De öröm látni, a sok kis spekit, akik, csipegetni igyekszenek 1200-1270 között, no majd februárban, már harapnák 1400-t is :)))
brand
Törölt felhasználó 2003. 12. 05. 09:56
#62
Hogy igazán szép legyen: az 1340-50-es szintet kellene átvinnie meggyőző forgalommal (50 k körüli forg. legalább), aztán jöhet az éves csúcs. Azért az még nagy falat, de egyszer annak is eljön az ideje, lehet nincs is túl messze...
brand 2003. 12. 05. 09:45
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Csak nem egy kis mikulás rally közeleg? :)))
Azért jobban örülnék egy kényelmes sétagaloppnak kemény forgalommal, mint a korábbi vágtának 1300-1400 között. Úgy tűnik szép bázis lehet ebből az 1200-1300-ból.
De továbbra is fenntartom, várjunk egy-két napot még hogy tisztábban lássunk.
brand

Topik gazda

brand
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek