Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Mehet 2017. 07. 08. 23:21
Előzmény: #180  evazeller
#181
...jó reggelt...Hétfőn nyitunk!:))))))))))))))))))
evazeller
evazeller 2017. 07. 08. 23:33
Előzmény: #181  Mehet
#182
baj szerinted, hogy óvok valakit, akit úgy ítélek meg, hogy nem kéne tőzsdéznie? csak azért kérdezem, mert feltételezem, tudod, miről beszélek ... de ha nem, akkor ne haragudj
evazeller
evazeller 2017. 07. 08. 23:39
Előzmény: #181  Mehet
#183
nem ilyen röhögősnek gondoltalak eddig, aki nem törődik egy másik emberrel ...
Mehet 2017. 07. 08. 23:43
Előzmény: #183  evazeller
#184
...nem rajtad nevettem csak magamon...mint most:))))
evazeller
evazeller 2017. 07. 08. 23:43
Előzmény: #181  Mehet
#185
szégyen ....
Mehet 2017. 07. 08. 23:46
Előzmény: #185  evazeller
#186
...ha jó kedvem van az baj? senkin nem szoktam röhögni...az arcom általában rezzenéstelen...szerintem félreértettél...:)
evazeller
evazeller 2017. 07. 08. 23:48
Előzmény: #186  Mehet
#187
nem tudom kitalálni, min röhögsz csak egy nagy röhögősjelet küldtél be, semmi értelmes szöveget bocs
evazeller
evazeller 2017. 07. 08. 23:49
Előzmény: #187  evazeller
#188
ha észrevetted volna, kinek írok, talán nem röhögtél volna ekkorákat
Mehet 2017. 07. 08. 23:51
Előzmény: #188  evazeller
#189
magamon ennyi:)nem a tőzsde miatt:)
Mehet 2017. 07. 08. 23:52
Előzmény: #189  Mehet
#190
...a hétfő nagy nap lesz...
evazeller
evazeller 2017. 07. 09. 00:07
Előzmény: #181  Mehet
#191
ráadásul hogy lehet valaki ilyen tapintatlan, hogy próbálok valakivel beszélni és beröhögsz nem értem néha úgy tűnik, normális vagy most meg.....
Mehet 2017. 07. 09. 00:18
Előzmény: #191  evazeller
#192
...igen néha úgy tűnik...de a tőzsdén nem mindig csak a normálisak nyernek és például attól, hogy valaki vezérigazgató valahol nem biztos, hogy a tőzsdén is sikeres...ha TE is visszaolvasol akkor rá fogsz jönni, hogy én soha nem akartam és nem akarok rosszat...ja legközelebb majd kopogtatok...:)mielőtt pedig megkérdeznéd, hogy miért lesz nagy nap a hétfő? megmondom: új lehetőségek várnak...:)
Mehet 2017. 07. 09. 00:21
Előzmény: #192  Mehet
#193
...ja és néha tűnik úgy...ja...
evazeller
evazeller 2017. 07. 09. 00:22
Előzmény: #192  Mehet
#194
egyáltalán vetted az "adást", hogy mit miért írtam balentumnak? ráadásul veszed a fáradságot és konzumba is irogatsz? ez mi???
Mehet 2017. 07. 09. 00:32
Előzmény: #194  evazeller
#195
.vettem..semmi...nem fáradság...kellemes pihenést...én csak ráértem...mert délután aludtam de nem akartam nézeteltérést...bocsánatot sem fogok azért kérni azért amit nem követtem el...én én vagyok te meg te és ez így jó...
evazeller
evazeller 2017. 07. 09. 00:43
Előzmény: #195  Mehet
#196
szégyellheted magad, amiért ilyen hideg és kegyetlen vagy...
Mehet 2017. 07. 09. 00:46
Előzmény: #196  evazeller
#197
...nem értesz de nem baj...léptem:)
balentum 2017. 07. 09. 06:16
Törölt hozzászólás
#198
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 09. 06:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#199
Szia! Nézd meg Tibi value investing topikját ill. blogját. Az olyan "beleülősebb" befektetési stratégia, ami munka mellett is végezhető. Sok sikert mindenhez!
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 06:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#200
Picit beleszolnek. Ha az alapokat tudod, pl ta hasonló...pici tétekkel kezdj bele. Mikor alakul a molekula hagyd el a fórumot. Ne olvasd. Járd a saját utad. Hidd el job an jarsz. En is etzt tettem. Saját magam keresem a be ki szallokat. Ha mások beirasa alapján módositok arra eddig szinte mindig ráfáztam.Egyedüli sport ez. Olvasgathatod a forumot kereskedés után, de csak ha elég szilard vagy es nem hagxod h megingassanak a dontesedben. Egyet jegyezz meg, senki nem tudja egy arfolyam merre fog mozdulni irkálhat itt bárki bármit..Legyen meg az alap ismereted es kicsit szallj magadba a saját kereskedéseddel. En ezt javasolnám.Udv.
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 06:56
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#201
En van h egesz nap gép előtt kell lennem, olyankor a fórumot is olvasom...es nagyon hatrány. Képes osszezavarni a tömeg. Amellett agyilag is lesziv a sok info...
qpec 2017. 07. 09. 07:00
#202
Kedves Balentum!Dícséretes a hozzáállás az egész pénzmozgatási és nyereségcentrikus lehetőségek módszeres kereséséhez.Az külön jó pont,hogy az itt leírt javaslatokat,módszereket magad szűröd meg és próbálod az elképzeléseidbe beépíteni .Egy dolog biztos! az elvesztett pénzt nem lehet visszaszerezni,de lehet mindíg kezdeni,új lapot nyitni és a régi stratégiától megszabadulni,vagy azt módosítani.Ha lehetőséged engedi kísérd figyelemmel a portfólió rendezvényeit,mert rendszeresen tartanak továbbképzés jellegű találkozókat.Politikamentesen nem lehet a tőzsdét sem kezelni,mert vannak hírek ,storik,ami az égbe repítheti alvó,vagy szemétnek vélt rv-k árait is.Nem részletezem .A 6x életkoromból és 25 év spekulációjából fakadóan mertem leírni néhány gondolatot.Jó spekulálást,tartós nyereséges pozíciót és jó egészséget.Jelszavam továbbra is:Harjá Spekulánsok!!!/HS!!!/
balentum 2017. 07. 09. 07:12
Törölt hozzászólás
#203
balentum 2017. 07. 09. 07:17
Törölt hozzászólás
#204
Hathor
Hathor 2017. 07. 09. 08:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#205
Jelentem alasan a tozsden elert veszteseg ledolgozhato!! Csak szabalyokat kell betartani es hidegver kell hozza. Donteseket kell hozni, es azok mellett ki kell allni! Konzervativ, felos speki ne vegyen kockazatos papirokat, mert az estleges veszteseg megviselheti. Alapveto szabaly, hogy csak olyan penzzel tozsdezzen az ember, aminek nullara irasa sem donti be az embert. Ha Te ezt a penzt kepes vagy el is vesziteni egy rossz dontessel, akkor lehet kockazatos termeket venni. Ha nem vagy kepes veszteseget halmozni, akkor csak a konzervativ befektetest valaszd, azokban is meglehet a 20%even belul, ha nem omlik ossze a tokepiac. Kis kockazatos papirt is lehet valasztani, de konzervativ diverzifikalt megosztassal. Par szaz ezrenkent 5-10kis papir. Vagy nagy kockazattal all int nyomsz, dupla vagy semmire! Es a duplak most konnyen megvannak, de lehet semmi is belole. Donts magad elhatarozasa alapjan
Hathor
Hathor 2017. 07. 09. 08:52
Előzmény: #205  Hathor
#206
Fontos,hogy nem csak a Beten tudsz bukni. Peldaul egy midenki altal istenitett FX piac jobban ledaralhat (szerintem). Hiaba arany, ezust, olaj, dax, eur/usd, eur/huf vahy barmi. Egy crash tuske ellol nincs menekves, barmilyen jo trader vagy, csak fullos marginnal (esetleg). Az meg nem jellemzo, hogy az ember 1szeres attettel kereskedik bennuk.. annal inkabb a majdnem fullos pozicio, foleg egy rossz iranyba nyitott pozicio utani halmozassal. A lenyeg! A tozsde nem jotekonysagi intezet. Ha penzt akar az emer keresni, kockazatott kell vallalni, ahhoz meg olyan penzt kell betolni, aminek elvesztese fajhat, de nsm donthet romokba
Master21
Master21 2017. 07. 09. 09:20
Előzmény: #182  evazeller
#207
Sziasztok "új " arc vagyok itt a fórumon, de folyamatosan olvasom és figyelemmel kísérem amit írnak. Nagyon sokat tanultam és tanulok belőle. Viszont ahogy Balentum is írta a "szűrés" és a döntés az én dolgom" Ezt kellene szem előtt tartania mindenkinek. Érdekesnek találom a tőzsdei pszichológiát hogyan változnak az egyes személyek hangulata az árfolyam változásával, természetesen vannak akik kitartanak az elveik mellett nem biztos hogy az a nyerő de figyelemreméltó. A tőzsdén egyébként sem biztos semmi ,lehet elemezgetni de azt csak hozzávetőleges irányt mutat ami lehet csalóka is..Az is szép és jó hogy próbálunk tanácsokat adni másoknak hogy miért ne vagy mit csináljon mert szerintünk úgy jobban járna de meg kellene érteni hogy a tőzsde nem lelki segélyszolgálat nem játszótér és nem óvoda bár nagyon aranyos hogy előtör néha az anyai ösztön. ;-) Felnőtt emberek vagyunk mi tudjuk honnan indultunk , mi az amit kockára tehetünk és mi az amit nem.A döntéseinket befolyásolja személyiségünk és élettapasztalatunk. ez mindenkinek egyedi, ezért is fogunk egyedi döntéseket hozni. Mert mi ismerjük magunkat. Szép napot és kellemes kereskedést kívánok a jövő hétre, mindenkinek sok sok nyerő pozit!
lizabell
lizabell 2017. 07. 09. 09:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#208
Szia! Nagyon rovid ideje tőzsdézem, de szerintem az első és legfontosabb dolog elérni azt a kiegyensúlyozott lelkiállapotot, hogy mások nyereségét totál természetességgel kezeljük. Ha nem tudsz örülni mások sikerének, esetleg irigység is van benned, az hatalmas gát. Én csak a saját egyenlegemnel foglalkozom, élvezem hogy a döntéseimet egyedül én hozom. Mások sikere rám inspiraloan hat. Az irigység egy oriasi negativ erő, azt ki kell zárni és teljesen elengedni, mert amig irigykedsz, arra koncentralsz, nem a saját ügyletekre, és kizökkent a hideg fejjel meghozott emociomentes döntesekből. És ahogy Hathor irta, a veszteseget vissza lehet hozni más papirral. Sikeres kereskedest es sok onbizalmat kivanok neked!
balentum 2017. 07. 09. 12:18
Törölt hozzászólás
#209
balentum 2017. 07. 09. 12:21
Törölt hozzászólás
#210
balentum 2017. 07. 09. 12:24
Törölt hozzászólás
#211
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 13:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#212
Ha biztonságos, de mégis jó hozamot akarsz és nincs időd mindig figyelni, akkor én lehet inkább bef.alapot javasolnék. A részvényeket folyamatosan követni kell. Nekem Opi és Konzi van, elég magas áron vettem, de bízom a további emelkedésben. Sokat olvasom a fórumokat és képben vagyok a gazdasági és bef.hírekkel is, de ehhez idő kell. Nem vettem minden pénzemen rv-t a biztonsági tartalékom magyar indexkövető részvényalapban van, erre néha ránézek, de ezt hosszú távon akarom tartani (11 hónap alatt hozott 24%-ot). Banki kamathoz képest ez kiváló. :-)
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 13:10
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#213
"Kisebb nyereség? :) Persze, hogy érdemes. Véleményem szerint az Opimus idén 500-700 Ft között lesz, jövőre választások környékére várható az 1000 Ft." Én is elég későn szálltam be (Opi-t 119-ért és 172ért vettem, Konzit 1805-ért) és nem is nagy pénzekkel. De egyet értek Petikével és bízom a további emelkedésben. Sokkal kisebb lesz a nyerőm, mint a tapasztalt rókáknak, de így is jó lesz az szvsz. Nem vagyok elégedetlen. Úgysem akarok nyugdíjba menni, szeretem a munkámat. :-)
balentum 2017. 07. 09. 13:15
Törölt hozzászólás
#214
evazeller
evazeller 2017. 07. 09. 13:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#215
akkor nagyon elhamarkodottan írtam véleményt, elnézést kérek, nem olvastam vissza mindent, most már minden világos, és így megnyugtató is
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 13:33
Előzmény: #159  zsoltee77
#216
Igaza van Zsoltinak, minden szavával egyet értek. :-)
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 13:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#217
"Valószínűleg a "negatív" világnézetemből adódik, hogy én annyira nem örülök mások sikerének.Küzdök ellene, de még nem tudtam ezt a rossz tulajdonságot "levetkőzni"." Pedig ezen lehet dolgozni, bár kitartó munkát és sok időt igényel, de megéri. A személyiség fejleszthető, sokat kell olvasni hozzá és rendszeresen önreflexiót gyakorolni. Én alapvetően optimista szemlélettel rendelkezem, a pozitív beállítottságom miatt nálam a "félig pohár" majdnem teli. :-) De mégis mindig "dolgozom" magamon, megéri. Ezért nem vagyok elégedetlen a beszállómmal és az eddigi kis nyerőmmel sem és tudok örülni mások sikereinek, amiből talán én is profitálhatok némi nyerőt az "öreg rókák" tapasztalatainak megosztása által. Soha ne becsüld le vagy becsméreld magad, mint itt tetted. Értelmes, intelligens embernek tűnsz a beírásaid alapján. :-)
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 14:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#218
Ez így igaz. A nagyobb hozam miatt vettem részvényalapot, de tény, hogy ebben nagyobb kockázat is van, mint pl egy pénzpiaci alapban. De még mindig jóval kevésbé kockázatos egy blue-chipes rv.alap, mintha egyedi részvényeket vásárolnál. Nekem a 24% hozam 11 hónap alatt teljesen kielégítő, és biztonságosabbnak érzem itt a pénzem, mint ami a ML részvényekben van. De abban meg azért bízom, hogy jóval nagyobb nyereség lesz, mint a bef.alapon. :-)
zsoltee77
zsoltee77 2017. 07. 09. 14:44
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#219
Köszönöm Kedves! :))
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 14:48
#220
Sziasztok!Pár éve abbahagytam a tőzsdézést,de előtte 10 évet nyomtam. Az eredmény egy nagy nulla lett :) Nem voltam profi ,de rengeteg olvastam,és már már azt hittem,hogy értek hozzá,de egy-egy rossz üzlet mindig keresztül húzta a számításaimat. pedig az üzleteim javarésze jól sikerült több ezer ügyletem volt sztem az összes BÉTes részvényben voltam rövidebb-hosszabb ideig,kereskedtem certikkel , az FX piacon is aktív voltam. A meglátásom röviden az,hogy nem érte meg az a rengeteg idő,amit erre kellett fordítanom,mert hiába volt egy rakás jó meglátásom,üzletem,ha az én hülyeségem miatt olyan üzletekbe ugrottam,amik semmissé tették a többit. Nem hibáztatok senkit,csak magamat. A rövidtávú kereskedésben ,aminek a célja,hogy pár százalékot,vagy akár nagyobbat keress rövid időn belül,akár napi kereskedéssel,de legfelejebb pár hónapos távlatban gondolkodva mindig lesznek olyan üzletek amikor teljesen feleslegesen nyitsz pozicíót és nagyobb veszteséget szenvedsz el. Ez főleg a kis és közepes papírokra érvényes,ahol a csőd sem zárható ki. HUMET-tel,Konzummal is megjártam anno. Igaz,hogy a veszteségeim származtak áttételes kereskedésből is daytrade,certik. na ezeket senkinek nem ajánlom,aki csak hobbiból csinálja. Az elvesztett idő mellett azt az idegeskedést is megspórolhattam volna sok éven át,amit napi szinten átél az ember még akkor is,ha nyerő pozicióban vagy... az egész pszichédet átjárja,h a papírom most hol tarthat eladjam,ne adjam,nem beszélve,hogy sose tudhatja,hogy milyen híerk jönnek ki,ami alapvetően megváltoztatja az árfolyamot. Szerencsés esetben jó irányba... :))Az igaz,hogy 10 év alatt rengeteg lehetőség volt jó üzletekre is,amikbe elég lett volna beszállni és a végén kiszállni nyereséggel. vannak ilyenek,amik majdnem biztosak, pld egy alacsony árfolymaú OTP, MOL,T-com,vagy amikor az arany emelkedett évekig,és egy egyszerű stop lossal szépen lehetet volna kaszálni. csakhogy a megalapozott üzletek mellet az ember hajlamos beszállni a bizonytalanba is... HUMET,Konzum stbÉn azt mondom ezzel a tapasztalattal,hogy rövidtávon csak azzal a pénzzel kereskedjetek,ami abszolút feleslegesen áll a bankszámlátokon. Ha keresni is akartok és kockáztatni egy nagyobb összeggel,akkor olyan részvényeket,vagy nyersanyagot vagy devizat stb keressetek,amiben a csőd, a nullázás,vqagy egyáltalán a tér lefele,vagy egy irányban minimális,vagyis a kockázat/haszon -ból a kockázat legalább nagyon kicsi.A kis közepes részvényeket lehetőleg kerüljétek messziről,megannyi csalás lehet bennük. Elég,ha a végén omlik össze,odavan az egész pénz,amit addig kerestél...A biztosabb haszon reményében érdemes megvárni,míg ez a tér kicsire csökken. pld megvárni egy nagyobb esést,csökkenést a piacon.Szerintem egy átlagembernek,aki nem akar idegeskedni,de nem is tud ezzel profi szinten foglalkozni napi szinten,meg a pénz,amit betesz adott esetben hiányozhat az életéből,ha esetleg elveszti az inkább NE TÖZSDÉZZEN,vagy csak nagyon nagyon óvatosan. Tudom nem szakszerű megállapítás,de a részvénypiac most elég magasan van,akár az ingatlanpiac,szóval elég nagy a prosperítás,amiből könnyen lehet egy nagyobb esés is hirtelen. Nem tudom ti hogy látjátok,de ha ez bekövetkezik,akkor ott minden borulhat egy új recesszióval. Laikusként ezt mondom :) lehetnek jó lehetőségek most is ,de nagyon érdemes észnél lenni. belegondoltam,ha veszek OTP-t pár éve 3000-4000 közt elég sokat volt,most 2-3 szoros pénzt tehettem volna zsebre egy atomstabil papírral idegeskedés nélkül... MOL ugyanez 11-12K után egy duplázást kellet volna csak kiülnöm... persze ez is csak okoskodás,de sztem ezek azok a vállallatok,ahol igen kicsi az esély,h becsődöl, az állam is őket segíti,rájuk támaszkodik.
balentum 2017. 07. 09. 15:07
Törölt hozzászólás
#221
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#222
efféle "kérés" helyett inkább nézelődj a topic-okban és ne feledd, hogy ez időigényes műfaj
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#223
alább pl. xenosz02 igen jó kommentet írt...
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 15:10
#224
látom csepel senkit nem érdekel,az lesz mint konzummal majd 1000 felett veszi mindenki,meg 4500 nál százmillios tételekkel.
balentum 2017. 07. 09. 15:11
Törölt hozzászólás
#225
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#226
+ használd a stockcharts.com-ot link link a legtöbb funkció ingyenes a day trading-hez szükségesek kivételével és a saját mérlegelésed alapján hozz döntést
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#227
ha ez a Mészáros Lőrinc féle papírokra vonatkozik azokat úgy kerülném mint a pestist...
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 15:17
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#228
Szia Sajnálom hogy így kellett elhagynod a tőzsdét.Azt megkérdezhetem, a lényegi veszteséged gondolom kiütős témából jött, vagy pánikoltál és eladtad a részvényeket?Elgondolkodtató amit írsz, már csak abból is kiindulva hogy aki 10 évet tolja, jó eséllyel kizárt hogy ne kapjon be egy horgot (válság félét) főleg aki rendszeresen tolja. Egyiknapról a másikra lehet valami a világban amire már hatalmas eséssel indítanak az indexek, és nem lesz visszakorrekció. Leugrik egy jópár alatta lévő támaszt átszelve az érték, és akkor dönsd el hogy most vissza megy vagy esik tovább...aláveszel de tovább esik... Szóval nagyon észnél kell lenni kell lenni (de ez is kevés). Kellő tőke háttér nélkül esélytelen átvészelni. Én pont emiatt vagyok nagyon óvatos, kevesebb a hozamom mint itt a sok duplásnak és hasonlónak, de nyugodtabbnak érzem így a kereskedést.
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:18
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#229
kitűnő komment:)
balentum 2017. 07. 09. 15:18
Törölt hozzászólás
#230
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:20
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#231
de lehet, hogy a "kijózanítóval" jobban fogalmaztam volna, nagyon nagy szükség van efféle tapasztalatok megosztására egy olyan időszakban mint a mai (ami elvadult buborékfújásról szól)
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#232
a helyedben én inkább félreállnék és inkább az önképzésre helyezném a hangsúlyt, max. kis tétekkel játszanék, 8 éve kokszolják a jegybankok a tőzsdét, nem hinném, hogy túlzottan szép vége lenne ennek
balentum 2017. 07. 09. 15:28
Törölt hozzászólás
#233
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 17:41
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#234
Szia!Hozzá kell tennem,hogy a végefelé certiztem is,daytradeztem is,ami miatt aztán végül egyszer egy dax certin (ha jól emlékszem) elment annyi pénz,hogy utána már nem láttam értelmét folytatni,mert beláttam,hogy asaját pszichém legyőzött. Valóban nagyon sokat olvastam. Elemzéseket,híreket,fórumot . Igyekeztem kiválogatni,hogy kinek a szavára lehet adni jobban. Egyébként a sok fogallkozás miatt kialakult egy ösztön,amivel jobban meg tudtam ítélni sok esetben a mozgásokat,lehetőségeket,de azért ez még még nem tudás,csak amolyan bölcsességféle,amivel lehettem volna nyereséges is A legnagyobb megpróbáltatás a nyereség elviselése volt,és ezt a napi szintű figyeléssel utólag belegondololva nem lehetett kezelni fejben. Ha mínuszba kerültem,azt jobban feldolgoztam agyban,mert hát ,akkor kiülöm,míg vissza nem megy...vagy eladtam hamar,és büszke voltam ,hogy kis minusszal megúsztam. Míg csináltam 10 nyereséges üzletet arra esett 1-2 minuszos is,de a jutalék miatt és a nagyobb veszteség miatt alig haladtam,vagy sehogy. Sokat kereskedtem napi szinten .A jutalék is nagyon sokat elvitt :) A nagy zuhék - általános szinten _ a sűrű kereskedések miatt kevéssé éríntett,másrészt állandóan képernyő közelben voltam,le tudtam reagálni,emlékeim szerint emiatt sosem voltam gondban nagyon. Sőt...az ilyen zuhanások a legjobb vételi lehetőségek,amit már akkor is tudtam,de a pszichém elvitt a napi szintű kereskedés miatt. Ha akkor felépítek magamnak egy poziciót hosszabb távra,akkor jártam volna legjobban.Utólag egyébként rengeteg jó lehetőségem volt. Sztem anno a forgalom is jóval anygobb volt a BÉTen, a papírok mennyisége is és talán joban lehetett halászni is a zavarosban,ha kicsit odafigyeltél,bár ahogy nézem most is vannak kispapr rallyk még :)Szerintem,azért is fordultam az áttételes piachoz,mert a "normálon" nem juottam egyről a kettőre...mai fejjel inkább hosszabbtávban gondolkoznék és megvárnám míg egy adott termék vonzó áron vehető lesz,és felépítenék egy poziciót,vagy portoliót ezekből. Sajnos a BÉTen kevés a papír és stabilbol meg alig van... De nem korlátozom le magam részvényekre. Bármiben,amiben lehetőség van és kellően jó az árfolyama abban elképzelhetőnek tartom az építkezést. Pár éve sokkal több lehetőség volt részvény és nyersanyag ,vagy ingatlanpiac szinten is. bármi amiben a kockázat alacsonynak tekinthető. ...
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 17:47
Előzmény: #231  pitcairn2
#235
lehet érdemes lenne várni 1-2 évet egy nagyobb visszaesésre,ha bekövetkezik. mindenesetre nagyon különös,hogy ilyen sokáig tart ez a rally már évek óta.
balentum 2017. 07. 09. 17:51
Törölt hozzászólás
#236
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 18:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#237
1-2 millió ft . volt,hogy 3 közelébe jutottam,ki is akartam utalni a pénzt,de ugye a T+ szabály miatt várnom kelett volna 1-2 napot. De közben megláttam egy lehetőséget és még megtettem... nem kellett volna... a napi szintű kereskedéstől mindnekit óva intenék komolyabb pénzekkel. semmi jóra nem vezet és csak viszi a jutalékot is. főleg azoknál,akik pszichésen labilisebbek. izgalmasnak izgalmas volt kereskedni ezt a részét élveztem is,de eredménye profitban összességében nem volt,sőt a végére alig valami és sok idő elment nem mondom,hogy biztosan veszít az ember,mert kis szerencsével talán nekem is összejött volna egy nagyobb összeg akár,de ez elég kockázatos dolog,de sokkal jobban meg kell válogatni mikor mit teszel,mit veszel. elég egy rossz döntés is... kispapírok, certi, daytrade,túl sok kereskedés ezek kerülendők. aki szereti az izgalmat annak ajánlom játékpénzzel,de aki nem szeret izgulni,vagy nem bírja annak egyáltalán nem. persze lehetnek olyan lehetőségek,amik nagyon csábítóak,de 10szer gondold meg mielőtt belelép valaki. előbb utána kell olvasni,körbejárni,h mik a hátulütők esetleg.
balentum 2017. 07. 09. 18:27
Törölt hozzászólás
#238
knorti 2017. 07. 09. 18:54
#239
Sziasztok,Június 29.-én 860 Ft-on megvettem életem első részvényeit( Kemény 20 db Konzumot), majd persze ugyan azzal a lendülettel 884-ért el is adtam, mivel rosszul állítottam be a stop-ot. (a jutalék kijött legalább belőle:)Kicsiben akartam kezdeni, tanulok is lendületesen, bár ami a Konzummal és az Opimusszal folyik az nincs benne egyik tananyagban sem. Szóval amit előre elterveztem (MOL, OTP, nyomda, Rába) nem vettem semmit, van viszont 335 konzumom (átlag 1395) és 4000 opim (átlag 188). Nyitott van még 200 db konzum 1650 Ft-ra és 2500 db opi 160 Ft-ra. Ez kb 2 millió. Egész hétvégén azon gondolkodom, hogy tegyek-e még be pénzt? Ha ennyiben maradok és bejönnek a néhányatok által jósolt árak, akkor ennyi is szép pénzt fog hozni. Viszont ha teszek még hozzá, akkor jóval többet. Kezdőként nem akartam sok pénzt feltenni, de ilyen lehetőség lehet, hogy nem lesz több az életben. Persze annyi pénzt hagynék a bankban amennyi arra kell, hogy egy évig megéljünk még akkor is, ha holnap elveszítjük a munkánkat (amire azért kicsi az esély). A bankban €-ban áll a pénz, 0% kamattal. Mivel most álltam neki tőzsdézni ez az első TBSZ-em is, így ehhez a pénzhez meg 5 s fél évnél hamarabb csak drágán juthatnék hozzá. Sajnos napközben csak nagyon korlátozottan férek internethez, tehát nem tudok adni venni és azon is nyerni egy keveset, marad a vétel és tartás mint opció.Mit tennétek a helyemben?
balentum 2017. 07. 09. 19:22
Törölt hozzászólás
#240

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek