Politikát keresni ott ahol jelenleg nincs túlzás. A múltban a komcsi tetvek elloptak egy csomó állami vagyont, ráhozták a KEGre a tót elvtársakat, a retkes kisbalboát és a lopós komcsi haverjait. A komcsik toporognak, lázítanak, mert elfogyott a rabolt pénz tótországban és hazánkban is, lopni meg a komcsiknak ugye muszáj. Miért nincs a boksz utánérzés börtönben? Mert a korrupt komcsik falaznak neki, és még mindig hemzsegnek a teljes igazságszolgálatatásban a komcsik. Miért nem jelentitek fel a kisbalboát, a híres lopós csődmestert? Szétlopta a Visonkát, a Keget, cégek tucatjait, emberek százait tette tönkre, korrumpálta a hatóságokat, és közben a Födközi tengeren milliárdokat érő luxusjahtján szürcsöli a pina coladát, és röhög rajtatok kokaint szipkázva meztelen lányok hasáról. A ti pénzeteket költi, és köszöni szépen jól van, soha jobban nem volt, most lopott el többmilliárdot... Összefogás nem volt, most mindannyiotoknak cumi lesz!
Szvsz ezt rosszul látod, ezek pont arra valók, hogy a túlélést biztosítsák
Törölt felhasználó2019. 01. 01. 13:04
Előzmény:
törölt hozzászólás
#62674
Azért én nem hasonlítanám a kettőt egymáshoz. Opusban van funda bőven. A Mátrai Erőmű vagy a szállodaláncok üzemelnek bármely érában. Pont ez benne a szêp, hogy éra ide, éra oda termeli a pénzt a tulajdonosnak. Egyébként mit is keres egy erőmű magánkézben???
Jól lehúztak titeket a tót maffiózók, így járnak azok akik várják azt a kib@szott sültgalambot, az meg csaknemjön vazze. Milliárdokat loptak a KEGből a haramiák, Pozsonyi luxusvillák, magánrepülők, ibizai luxusnyaralók lettek a pénzetekből...A várakozás helyett küldjetek köszönő levelet a rablóknak, mert a felszámolásban lónak a f.sza fog nektek jutni, az majdnem biztos. A Maffiózók a hasukat fogva röhögnek rajtatok!!!
Nem vette fel a tel.-ont? Ritka, nekem mindig felvette, emialre szinte azonnal válaszolt. Viszont 21.-től, mai naptól nincsenek az irodában, jan.7. után lesznek,attól még a levelek elmennek. Majd jan.-ban tudja átvenni.
Mi lesz a KEG sztori folytatása, mit várhatnak a részvényesek? . Az MNB feljelentései alapján a KEG tevékenysége kapcsán a rendelkezésünkre álló információk szerint több büntetőeljárás folyik. Jelenleg is értékeljük a beszerzett adatokat, hogy felmerül-e további gazdasági bűncselekmény gyanúja. Ha igen, újabb büntetőeljárást kezdeményezünk. A Polgári Törvénykönyv rendelkezései szerint a tőzsdéről történő törlést követően a KEG jogilag zártkörűen működő részvénytársaságnak minősül, zrt.-vé kell átalakulnia. Az MNB kezdeményezésére egyébként az adóhatóság és - törvényességi felügyeleti eljárás keretében - a cégbíróság is vizsgálja a társaságot. Nyilvános információ, hogy tájékoztatási kötelezettségét hosszabb-rövidebb időre évente sajnos akár több kibocsátó is megsérti. Tapasztalataink szerint azonban az MNB rendelkezésére álló közigazgatási hatósági eszköztár az esetek többségében a jogszerű működés kikényszerítéséhez elegendő. Mi lehet majd a nyomozások eredménye? . Azt gondolom, hogy - az MNB sorozatos intézkedései ellenére - a KEG vagyoni, gazdasági helyzete az elmúlt években oly mértékben vált áttekinthetetlenné és ellenőrizhetetlenné, hogy annak mindenképpen büntetőjogi következményei is kell, hogy legyenek. Az ilyen jogsértések ugyanis egy tőzsdei vállalatnál a nagyszámú részvényes mellett a közérdeket is súlyosan sértik, tekintettel arra, hogy a nyilvános kibocsátók működésének átláthatósága és gondos joggyakorlása a befektetői közbizalom egyik alapja. A nyilvánosan működő részvénytársaságok tulajdonosi szerkezete ugyanis szükségszerűen differenciáltabb, részvényeik széles befektetői kört érnek el. Emiatt a jogszerű működésükhöz fűződő érdek túlmutat a konkrét tulajdonosi kör magánérdekeinek összességén. A vonatkozó jogszabályi rendelkezések és természetesen az MNB végső célja, hogy a nyilvános kibocsátókra vonatkozó pontos, átfogó és időszerű információk közzététele folytán tartós befektetői bizalom épüljön ki. Ezáltal válik ugyanis lehetővé az üzleti teljesítmények és eszközök megalapozott értékelése és összehasonlíthatósága. A KEG-nél is tapasztalt jogsértések ugyanakkor olyan információhiányos állapotot idéznek elő, amely elfogadhatatlan egy tőzsdei kibocsátó tekintetében. A KEG sztori tehát immáron a tőzsdén kívül, a nyomozó hatóságnál folytatódik tovább.
A KEG ügyében az MNB elment a falig, minden eszközt bevetett, hogy tájékoztatási kötelezettségeinek betartására szorítsa. A tőzsde a komoly, felkészült, nyílt lapokkal játszani tudó és akaró társaságok terepe, így e kibocsátónál a terméklistáról való törlés maradt az egyetlen út - nyilatkozta nekünk Barnóczki Péter, az MNB tőkepiaci és fogyasztóvédelmi jogérvényesítési igazgatója. Úgy vélte, a tőzsdei (kis)befektetőknek is aktívan fel kell lépniük tulajdonosi jogaik érvényesítéséért, emellett viszont az MNB mindenkor kikényszeríti az alapvető kibocsátói kötelezettségnek és egyben a legfontosabb befektetői jognak tekinthető tájékoztatásra vonatkozó rendelkezések érvényesülését a tőkepiac stabilitása és a tartós befektetői bizalom érdekében.
KEG topik.
Venni vagy cserélni?
Zoltán?