Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 20. 12:48

KEG topik.  

Megnyítottam a KEG topikat.

Venni vagy cserélni?

Zoltán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 09. 11. 14:21
Előzmény: #57895  Törölt felhasználó
#57900
Tisztelt Milan. M.

Megint nem a kérdésekre válaszolt, csak R.Z.-t vádolja hazugsággal és a feljelentés visszavonással.
Az, hogy nem tartja valamelyik részvényes etikusnak az vitatható, de az hogy nem ezen múlik a cég gazdálkodása az tény! Mivel sem Őt sem V.T.-t nem fizették ki eddig! Tehát eddig ez a KEGnek egy fillérébe nem került! Biztos vagyok benne, ha a részvény ára 100 ft környékén lenne kereskedhető akkor mindketten visszavonnák az igényüket, hiszen jelentős részvény hányaddal rendelkeznek.
R.Z. és V.T. önnel ezerszer tárgyalt, hol Szlovákiában hol itthon.. ezekért egy fillért sem fizetett nekik senki! Se én sem pedig más részvényes se Ön! Ők sem hülyék, hogy két hónapra vállalták volna a cégvezetést. Ha tudják előre, hogy ellehetetlenítik akkor biztosan nem vállalják.
Menjünk az elejére... nem mi szavaztunk meg bizalmat azzal, hogy szeptemberben beszavaztuk az egyik szlovák kisasszonyt az IT-be? Önök akkor még egy fillért sem tettek be a cégbe! A kisasszony az Ön alkalmazottja az 1SPS-nél, ne mondja nekem azt, hogy nem volt átvizsgálva a cég... ha pedig nem értett hozzá, akkor miért Őt kérte meg, hogy szavazzuk be???

Azt elhiszem, hogy voltak nem előre látható kiadások néhány száz millió ft... de Önök ennél már nagyobb veszteséget termeltek az elmúlt 6 hónapban!

Az előbbi félszólalásomban feltettem a kérdést, újra megteszem:
Miért kellett kifizetni Kácsort? Miért nem tett be forgó eszközt a cég működésére? (palackot, gázt, tőkét)
Abból lehetett volna fizetni a kamatokat és nyereséges pályára állítani a céget.
Most viszont szeretnék megszerezni 1/3-áron... Köszönjük, de ennyire nem vagyunk és nem is leszünk hülyék!

Mesterségesen lent tartják az árfolyamot, minden negatív hírt közölnek a tulajdonosokkal és minden pozitívot elhallgatnak, ennek is meg lesz a következménye!

tris
tris 2014. 09. 11. 14:03
Előzmény: #57898  THOKJO
#57899
Ebben az esetben pedig különösen nagy veszélyeket hordoz magában az ilyen párhuzamos kommunikáció!
THOKJO
THOKJO 2014. 09. 11. 12:37
Előzmény: #57896  tris
#57898
Tudtommal nemcsak a topikban folynak megbeszélések...
Az értesülés, nem első kézből való...
Remélem, hogy igazak!!!
THOKJO
THOKJO 2014. 09. 11. 12:34
Előzmény: #57895  Törölt felhasználó
#57897
Tisztelt M.M. Úr!!!!
Elemezzük ki legutóbbi hozzászólását!
1.)Visszatértünk a régi lemezhez—a végkielégítéshez...
Ezt ezerszer átbeszéltük. Ha Önnek valóban igaza van, akkor Ön és Mahalik úr
nagyot hibáztak, mikor egy olyan cégbe fektettek bele, amelyik képtelen kigazdálkodni két –"csalárd módon”megkötött—végkielégítési szerződés összegét!!
Feltéve, de meg nem megengedve, hogy R.Z. "hazudott”, becsapta Önöket.
Csak nem feltételezi azt, hogy elhiszem, hogy olyan befektetők, mint önök--akik működtetik az 1Sps-t, szállodákat, akkumulátor feldolgozó üzemet--, olyan hibát követtek volna el, hogy
színre-szóra —R.Z. V.T. hazug szavára— betoltak 1 milliárdot egy olyan cégbe, amit előzőleg saját maguk teljesen nem világítottak volna át. Ezt képtelenség velem elhitetni!!!
2.) Legyen kedves megmagyarázni, hogy hogyan válik azonnal ez a „ roncs” cég, egy kitűnően működő, fantasztikus nyereséget hozó vállalattá, ha mi olyan buták lennénk, hogy megengednénk uzsorakölcsönük 30 Ft-on való tőkésítését, vagy a korábbi vezetők feltétel nélkül lemondanának a nekik „jog szerint” járó követelésükről!! Önök sem azon az áron szerezték meg a céget, ami indokolná, hogy 30 Ft-on lenne szükséges tőkésíteni a tartozást!!
3.) Magyarországon sem megszokott, hogy ilyen jövedelmek keletkezzenek két hónap alatt.
Viszont az sem, hogy jönnek a „T. külföldi befektetők” és megpróbálnak két—DrSJ szerint—kitűnően működtethető cégből—hamis csődhelyzet teremtésével—a kis részvényeseket kiszorítani, majd kivezetés után a maguk hasznára, prosperáló vállalattá visszaépíteni!!
4.) Önök milyen bizonyságot tettek, hogy hatásosan képesek működtetni a KEG-et?
Én csak azt látom, hogy nincs palack, nincs gáz, autógáz forgalmazás visszaesett. Hol van az infrastruktúra, logisztika. Csak a -300 milliót látom kilenc hónap alatt. Meg a másra mutogatást.
Csak megy tovább a mocskolódás. Hol vannak az önök konstruktív javaslatai?
5.) Miért nem töltik meg a nagy tartályt gázzal? Ha ez nem lehetséges, miért nem gondoskodnak a hasznosításáról? Ez biztos kompenzálná a 3 Forinttal csökkenő részvények árát!!
5.) Szerintem az Önök zsarolása sem vezet sehová!! Kérem, lássák be végre, hogy a mostani helyzetben, a velünk való megegyezés nélkül nem jutnak előbbre!
Még arra szeretném megkérni, hogy ne vádaskodjon—R.Z. hazudik, zsarol.
Én a megegyezés híve vagyok. Bizonyára látja, próbálom a gyalázkodó kifejezéseket kerülni és igyekszem az ügyeket a kompromisszumkötés felé vinni.
Tisztelettel TP
tris
tris 2014. 09. 11. 11:51
Előzmény: #57895  Törölt felhasználó
#57896
Én eldöntöttem, hogy kezdem magam visszafogni a topicban való közreműködéstől.
Csak a jó szándék vezérel, ezért írok. Ha bárkinek kezd nem tetszeni, hátrébb lépek.

Pozitív elemként értékelem a bejegyzésből a higgadt hangnemet.
Negatív elemnek pedig sok mást.
A zsarolást nem mi kezdtük, csak jobbak vagyunk benne! :) (Kétes dicsőség. :D)
Nem gondolom, hogy a cég vezetőinek itt a topicban kellene mosdatni a szerecsent. Megbeszélhetnék a helyzetet részint az érintettekkel, részint a kicsik kgy-n részt vett képviselőivel. (Ha jól vagyok értesülve, akkor viszont a kgy-n épp pökhendi válaszokat kaptak.)
SJ fórumbéli jelenléte régi keletű. Sokszor hálásak is voltak érte a kicsik. RZ viszonylag ritkán van jelen.
Amennyiben a témakört komplexen kitárgyalnák megfelelő körben, szvsz megoldható lenne.
Az viszont nekem gyanús, hogy itt a fórumban próbálják tisztázni magukat a jelenlegi vezetők (különféle nick neveken) és kerülnek még hiteltelenebb megítélés alá.

A megegyezés híve lennék korrekt keretek között, de éppen az a gyanúm, hogy ezekkel a keretekkel van a legnagyobb gond.

Kívánok mielőbbi jó együttműködést és eredményes munkát!
Törölt felhasználó 2014. 09. 11. 10:38
#57895
Nagyon nehéz válaszolni, ha valaki téves információkat terjeszt. Rekettey abban hazudik Onoknek, hogy létezett egy megállapodás,létezett csak a kovetelése azon a feltételen, amelyet eloadott.
A probléma az, hogy senki se akart ezeken a feltételeken dolgozni, senki se igért neki semmit, o csak hazudott az osszes részvényesnek és csak a felét mondta ott el abból, ami a tárgyalásokon elhangzott.
Tavaj szeptemberbe/októberbe az volt mondva, hogy elosszor belso konyvvizsgálat lesz megcsinálva és megtudjuk a valós tényeket a tartozásról,szerzodésekrol,csak aztán lesz torekvés a tokésítésre.
De százszor ismétlodo hazugság igazzá válik....
A belso ellenorzés tényleg azt mutatta, hogy a tartozások és elonytelen szerzodés a KEGbe, vagy a szituáció a Kaposvárba és Visonkába más mint ahogy mondta a Rekettey, ezt soha nem valja be, és igérni az embereknek azt amit nem tud betartani,ez felelotlen.
Soha nem lenne jobb a helyzet az o vezetése alatt, csak megint a hamis túlbecsult apportokkal és fiktív számokkal. Nem is tudott palackokat venni, amibe toltenék a gázt,az egyetlen amit aláírt az o szerzodése volt 1,5 mil ft. és 12 havi végkielégítést.
A megállapodás is a feljelentés visszavonásáról a bíróságról máshogy hangzott, annak ellenére hogy 100x hallotta hogy nem, és hogy ez nem igaz,akkor hogyan nem lehetett igaz, ha ezeket a dezinformációkat Varga úr terjesztette e-mailen keresztul.
Rekettey eljohetett volna Szlovákiára megnézni az árakat, ogy igazolja hogy senki a pénzt nem veszi ki a KEGbol.Cserébe azért, hogy lehúzza a feljelentést a 12 havi végkielégítést illetoen a bíróságról.
Magyarországon normális hogy 2 hónap munkáért 21 mil ft kaptok?
Ha valóban érdekli ot a a részvényesek joga, akkor ezt megteszi,de otet ez nem érdekli. Húzza le a bíróságról az ugyet és Szlovákián is meglátja az árakat!!!
Ezzel nagyon gyorsan véget érnek a pletykák és hazugságok, és Rekettey szavai semmit se érnek majd.
A tokésítést az eredeti kért árér meg lehet csinálni, ha igaz lenne az, amit a Rekettey igért és a cég olyan helyzetben lenne ahogy o leírta, abban az esetben, hogy nem mondott igazat és megmutatkoznak a valós tények,amelyeket eltitkolt és amelyekrol nem tudott,akkor az árat módosíttani kell.
Hiszen csak az o és Tibor végkielégítése a részvények árát csokkenti kb.3 forintal minden egyes részvény árát...
Így még talán senki nem számolta ezt,de így jon ki.
Ugyanakkor a cégnek rossz neve lesz, mert az ugyfelek nem hisznek a managementnek, vezetik a céget pogány fizetéssel és a felszámolás elott álnak, és ez volt az o helyzetuk.
És ha továbra akarnak hazudni az embereknek és zsarolni..ez nagyon szomorú és a részvényesek fognak szenvedni és a részvény árai is. Kár, mert mindenkinek benne van a pénze.

M.M.
Törölt felhasználó 2014. 09. 10. 22:12
Előzmény: #57893  Törölt felhasználó
#57894
Igaza van Dr. S.J. -nek... Nagy kockazat lesz nekik a felszamolas... Ebben szukseg eseten kerjuk majd az On javaslatait is, hogyan tehetjuk felellosse a ceg felszamolasa miatt. Gondolom a szlovak sajtot is erdekelni fogja, h Milan fel ev alatt -300 millios gazdalkodassal csodbe vitt egy gazpalackozo-forgalmazo uzemet...
Kivancsi lennek milyen igazi cellal jottek ide... Mert a jelzalog alapu hiteleket, szallitoi tartozasokat Ok is tudtak.. Ha nem akkor balekok, felkeszuletlenek...
Tudtak jol, h ures a kassza.. Miert gondoltak, hogy ha kifizetik a hitelt attol termelni fog? Nem volt jo a sorrend... Be kellett volna ruhazni, olcson gazt venni, palackokat.. Termelni.... Aztan a nyeresegbol fizethette volna Kacsornak a hitelt.
Törölt felhasználó 2014. 09. 10. 20:57
Előzmény: #57892  uttakarito
#57893
Kedves fecske1! Jó lesz gyorsan megállapodásra jutni ,mert a NAV a jövedéki garanciára letett pénzükre is rányúl és akkor tényleg jön a " fecskedal" hattyúdal gyanánt! Ha pedig arra aspirálnának ,hogy a csőd esetén a telkeket majd kiveszik a felszámolásból az felejtős ,mivel mind a NAV , mind a felszámoló hivatalból a rendőrség meg feljelentésre vizsgálja majd a nagyfokú vagyonmentést. Persze jön az apport elszámoltatás is csak abban már önök is érintettek lesznek ,ha nem maguk kezdeményezik .Igy csak az előre út marad ,de nem sokáig, mert jön a tél is. Visonkával miért lapitanak ,ahelyett ,hogy nekünk termelne ? DrSJ
uttakarito
uttakarito 2014. 09. 10. 12:35
Előzmény: #57880  Törölt felhasználó
#57892
Tisztelt fecske1!
Úgy látom leragadtunk a madaraknál.
Önök a hattyú halálát próbálják eljátszani,hogy már a Nav-ot sem tudják kifizetni.Tehát 137 millió forint 24 hónapra ~5,7 millió.A NAV örül,ha fizetnek és ezért a kamatokat elengedik,csak kérni kell.Gondolom,ha Machalik úr beletett a cégbe ~1 milliárdot,akkor havi 5,7 millió nem okoz gondot.
A veszteségre kitérve,azért ezt hogy sikerült elérni?(Ha még leszámítjuk a munkaügyi pereket is).
Tegyenek egy gesztust/lépést a kisrészvényesek felé,hogy mi is bízhassunk Önökben!Továbbra is a jobb viszony a cél,csak ne nézzenek Minket palimadaraknak...

Tisztelettel
úttakarító

THOKJO
THOKJO 2014. 09. 09. 20:30
Előzmény: #57890  Törölt felhasználó
#57891
T. DrSJ!
Ha a dolgok úgy folytatódnak, ahogy a Kgy-n elkezdődtek, akkor elhiheti, hogy a kemény mag ki fog tartani..főleg, ha ön is csatlakozik, persze ez nem az én kompetenciám..bár én vagyok a legeslegkisebb, a topikba úgy látszik, hogy rám hárul a feladat, hogy vigyem a szót!
Remélem, hogy a háttérben, azért a nagyok, csak dűlőre fognak jutni egymással...
Törölt felhasználó 2014. 09. 09. 18:34
Előzmény: #57879  THOKJO
#57890
Aki eddig akart az mindig elért. Fecske1 továbbra is a személyes sérelmekre helyezi a hangsúlyt és hallgat az apportok újra értékeléséről.Vajon miért? Megjegyzem a tetemes kamatokat igazán elengedhetnékviszonossági alapon.Valahol olvasom ,hogy tőkésitették (?).
Vádolja RZ-t,hogy nem mutat tervet,de milyen terve van fecske1 úrnak,ha "hirtelen" kiugrott az autógázból (amit egyébként éppen másfél éve észrevételeztem,mint kockázatot...)és a palackos hálózatot ( sok-sok palackkal ) pedig ujra kell szervezni most tél idején ,amikor megállás nélkül tölteni kellene? Most lenne érték a Stafétagáz - ha,mint steieri örökséget- nem kezelik a dilettánsok mostoha gyerekként. Na ,de nézzünk előre ( Visonkára is vigyázó tekintetünket vetve ) és a személyi szimpátiákat , kreativitást beforgatva még akármi is lehet. Persze fecske1 ,hogy meddig birja ideggel és pénzzel az sok mindent eldönt és a matyóki meggyőzés ilyenkor szokott beindulni , felerősödni " ti. a bukás a kicsi kekeckedők felelőssége" ezért mégiscsak valaki majd átszavaz...Bár remélem végre mindenkinek elege van ezekből a trükközésekből és most összetart a mag . DrSJ
THOKJO
THOKJO 2014. 09. 09. 17:30
Előzmény: #57888  tris
#57889
Én már öreg vagyok...nekem lehet!! :D
tris
tris 2014. 09. 09. 17:23
Előzmény: #57887  THOKJO
#57888
Aki kíváncsi..... :)
THOKJO
THOKJO 2014. 09. 09. 17:02
Előzmény: #57886  tris
#57887
Nincs ellenemre, ha segítő a szándékod...gondolom az...
örüljünk, hogy van párbeszéd...
kíváncsi vagyok mi folyik a színfalak mögött..
tris
tris 2014. 09. 09. 16:56
Előzmény: #57885  THOKJO
#57886
Rendben. Nem akarom túllihegni.:)
THOKJO
THOKJO 2014. 09. 09. 16:27
Előzmény: #57884  tris
#57885
Hidd el mindenre van tervünk...
Biztos lehetsz, hogy nem engedjük ki a kezükből a lehetőséget, hogy a cég és a papírjaink értékét megnövelhessük!!!
tris
tris 2014. 09. 09. 16:00
Előzmény: #57883  THOKJO
#57884
Az eladási moratórium csak ezekre a 80-as papírokra vonatkozna. Ha a 2/3 erejével később újabb tőkeemelés lenne 30-on, azokra már nem lenne moratórium. Félreérthetően fogalmaztam?! De ha lenne is!? Simán kijátszható, csak nem akarok ötleteket adni.
THOKJO
THOKJO 2014. 09. 09. 13:35
Előzmény: #57882  tris
#57883
Eladási moratórium 3 év + ......
Mi sem vagyunk hülyék....
IT.
Én ebben nem szeretnék nyilatkozni...nem hatásköröm!!!
tris
tris 2014. 09. 09. 12:49
Előzmény: #57864  uttakarito
#57882
Nem szeretném a megállapodást torpedózni. Viszont 2 kérdés bennem felmerül:
1./ Ha történetesen 80-on 200 misi kp tőkeemelés lenne, akkor az 2,5millió db. papír. Igaz 40 millió ft. plusz ktg. (60-hoz képest, amit kgy-n leszavaztatok) de meg lenne a 2/3-os többség. Utána már jöhet a 30-as tőkeemelés mrd-s nagyságrendben és majd abból fognak eladni.
A kereskedés sem nagyon vette komolyan a 80 ft-ot. :) Nem lesz ebből szögbe lépés?

2./ Az IT-ben akarhattok jószándékkal dolgozni. Csak akkor tudtok, ha ők alátok lapátolnak. Pénzzel, stb. Ha viszont veletek akarnak takarózni, akkor vihetitek a balhét. Mindenért ti lesztek a felelősek, majd magyarázkodhattok. Ezért gondolom helyesebbnek, ha ellenőrzési oldalon erősödtök. Persze megfelelő felelősségre vonási hatáskörrel. Rosszul látom?

Remélem nem rontom a tárgyalási pozíciótokat. Nyugodtan szóljatok rám, befogom.:)
THOKJO
THOKJO 2014. 09. 09. 12:19
Előzmény: #57880  Törölt felhasználó
#57881
T. Fecske 1 úr!!
Válaszolnék a felvetéseire.
1. A javaslat, idézem:
"A NAV tartozásról haladéktalanul beadni egy kérvényt az összeg egyenlő részben történő törlesztéséről (24 hónap) és kamatainak elengedéséről.",
csak a kamat elengedéséről szólt...
2. A végkielégítésről. Idézet #57836-os hozzászólásból:
"Az ajánlatot elfogadom a megbeszélt feltételek teljesülése esetén – egyébként Madár úr mondott nemet. Röviden, akkor fogadom el az ajánlatot, ha a tőkésítés az eredeti megállapodás szerint történik és az utóbbi hónapok ügyleteiből származó nyereség, üzletrész visszakerül a cégbe.
A végkielégítést nem lenne téma, ha betartja a megállapodásokat és egri barátjával nem túrnak ki, mivel megakadályoztam….
Rekettyey Zoltán"
Tehát nem utasítják el ....
3. Nem látom a törekvést a cég nyereségessé tételére, lásd autógáz üzletág visszafejlődését!!!
A magyar törvények lehetőséget adnak adó v. egyéb tartozások részletre történő kiegyenlítésére...!!!!
Magam is éltem ilyen lehetőséggel.
4. Tudtommal R.Z. többször terjesztett be javaslatokat, amelyeket önök elutasítottak...
Nekünk R.Z. kinevezése biztosítékot jelentene, a cég jó irányba való elindulására!!!
5. Én megértem, hogy Ön kritikusan szemléli R.Z. tevékenységét, mivel nem volt hajlandó beállni az önök szekértáborába (nem úgy, mint egyesek--mindenki tudja kire gondolok) és részt venni a cég teljes kifosztásában...
Azért Köszönöm, hogy egyáltalán reagált felvetéseinkre...
Ez egy jó kiindulási pont lehet számunkra!! Az Ukrán-Orosz válság is a tárgyalásoknak köszönheti az esetleges megoldódását.
Ha nekik sikerülhet, esetleg mi is próbálkozhatnánk, a mi sokkal-sokkal kisebb problémáinkat-általam már javasolt-, kompromisszumokkal teli tárgyalásokkal megoldani...
Ezenkívül várnám az ön (nem az eddig szajkózott) új javaslatait!!!
Tisztelettel TP

Topik gazda

rubel
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek