Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 20. 12:48

KEG topik.  

Megnyítottam a KEG topikat.

Venni vagy cserélni?

Zoltán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 02. 25. 11:25
Előzmény: #38358  Hathor
#38360
500-nál ajánlottad azt nekem
szép duplázás volt 100-ig((
sly36
sly36 2013. 02. 25. 11:24
Előzmény: #38358  Hathor
#38359
már megint magaddal beszélgetsz...
Hathor
Hathor 2013. 02. 25. 11:21
Előzmény: #38357  Hathor
#38358
Ugyanez volt E-starban is.
Ott is csak azt mondták, már csak Te veszed senki más, be vagy ragadva. Nullán, meg 10Fton találkozunk mondták.
Aztán mi van ott? Szépen duplázgatott, és már nem csak én lettem vevő, hanem naponta a teljess részvényállomány 20%a megfordult.
Szép limites napok lettek fel.
Én örülök neki, hogy csak én voltam vevő.
Amikor már mindenki csak vevő lesz, akkor szüretelek már. :D
Hathor
Hathor 2013. 02. 25. 11:15
Előzmény: #38356  Hathor
#38357
Szerintem ezt a papírt mély altatásban tartották. Teljesen el lett felejtetve a befektetőkkel.
Mit is gondolnak a befektetők. Ezzel nem lehet keresni, mert csak esik.
Én kicsit sem bánom, hogy ebben a papírban áll a befektetett pénzem jelentős része, ráadásul olyan szinten, ahol egy limites emelkedő napon pluszba kerül.
Szerintem itt elfogytak az eladók. Ennél tovább már nem éri meg csorgatni, mert lassan egy kis-közepes befektető fel tudja szívni a cég összes részvényét.
Megy a hezitálás a háttérben. Kicsi már nem ad le, akkor maguk alatt adjanak papírt? Mit ér vele? Vevőket elijesztették, eladók elértek arra a szintre, hogy itt felesleges eladni.
Gazdasági forradalom van itthon, világ az 5éves gazdasági válságból kifele akar menni. Jelentős indexet válság előtti szintekre húztak.
Itt meg századolunk a papírokban.
Hát nem tudom, de csúzli nagyot fog lőni szerintem.
Hathor
Hathor 2013. 02. 25. 11:07
Előzmény: #38355  tris
#38356
"Láttuk már, milyen következményekkel jár, ha egy részvényt megrohamoznak a kicsik. Most ennek fordítottját is meg fogjuk ismerni"

Ez mit jelent nálad?
tris
tris 2013. 02. 25. 11:04
Előzmény: #38351  Armyllosz
#38355
A levezetéssel teljesen egyetértek. Az utolsó két mondattal, a levont következtetéssel már nem. Gondoljuk végig. Amennyiben ebből a papírból (is) kivonultak a kicsik, akkor a rv. a nagyoknál van. Láttuk már, milyen következményekkel jár, ha egy részvényt megrohamoznak a kicsik. Most ennek fordítottját is meg fogjuk ismerni.
sly36
sly36 2013. 02. 25. 10:44
Előzmény: #38353  Törölt felhasználó
#38354
A palackos gáz ára csökkenhet legközelebb

2013. február 19., kedd 14:34 MTI

Megtartotta első ülését az újabb rezsicsökkentést, a víz-, a csatorna-, a szemétszállítási és a kéményseprési díjak, valamint a PB-gáz-palackok árának mérséklését előkészítő munkacsoport. A keddi tanácskozás utáni sajtótájékoztatón kiderült, hogy jelentősen csökkenhet a vízszolgáltatók száma, és az is, hogy elsőként a gázpalackok ára csökkenhet.
Törölt felhasználó 2013. 02. 25. 10:38
Előzmény: #38352  sly36
#38353
január 1-től a duplájára emelkedett az autógáz adója
sly36
sly36 2013. 02. 25. 10:34
Előzmény: #38346  Hathor
#38352
Jó reggelt!

Nem nyit ki az ABC?
Hathor
Armyllosz 2013. 02. 24. 14:38
Előzmény: #38346  Hathor
#38351
Nézd meg a vételi könyvet és rá fogsz jönni miért nem veszi senki sem. Az egyetlen nagyobb vétel a tied.... A spekák nem szeretik ezt a papírt, mert rengeteget buktak rajta és ha meg is indul időnként, akkor is azonnal, néhány ft után rendre öntik is vissza, így már rajtad kívül senki sem kísérletezik vele. Te akkor érkeztél ide, amikor már mindenki túl volt ezen a papíron. Azért sok szerencsét hozzá!
Törölt felhasználó 2013. 02. 24. 00:04
Törölt hozzászólás
#38350
Törölt felhasználó 2013. 02. 23. 23:52
Törölt hozzászólás
#38349
sly36
sly36 2013. 02. 23. 22:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#38348
Szépen minősítetted ismét magad.
Új nick-ről gondoskodjál.
Törölt felhasználó 2013. 02. 23. 14:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#38347
Látom sikerült megint benyakalnod 4-5 liter kannás bort! Kocsmárosné!
Hathor
Hathor 2013. 02. 23. 00:39
Előzmény: #38345  Hathor
#38346
Megnéztem most a 2011es konszolidált beszámolót.
Szerintem elég jó kis beszámoló fog érkezni most 2012re.

Ez volt írva az utolsó éves beszámolóban: Figyeld, csökkent a papalckos gáz értékesítés.. nem volt perifériában már akkor sem.

KEG Nyrt árbevételei, működési bevételei:

A KEG Nyrt. árbevétele 31%-kal haladta meg az egy évvel korábbi szintet. Ebben meghatározó szerepe volt az új típusú kereskedelmi kapcsolatok keretében hangsúlyossá tett autógáz és fűtési gáz forgalmazásnak, amely a palackos értékesítés mellett növekvő forgalmat biztosít a vállalat számára.
A palackos forgalmazás árbevétele az előző évhez képest 14,4%-kal csökkent, ennek oka a partnerkapcsolatok felülvizsgálata során kiesett alacsony jövedelmezőséggel rendelkező együttműködések leállítása volt.
Csökkent a palackos forgalmazás részaránya is a KEG árbevételein belül (70%-ról 46%-ra), ennek – a forgalom visszaesése melletti - másik oka a többi termékcsoport – elsősorban az autógáz – forgalmának erőteljes növekedése. Az autógáz forgalmazás 10%-ról 34%-ra növekedett részarányával a második
legjelentősebb termékké nőtte ki magát, az előző évi forgalom több, mint négyszeresét teljesítve.
60%-kal növelte forgalmát a fűtési gáz értékesítése, forgalmának részarányát 9%-ról 11%-ra növelve.

Gázszolgáltatás kapcsán írják:

"Belső átrendeződés történt a termékértékesítés szerkezetében. Jelentősen megnövekedett az autógáz forgalmazás szerepe, miközben megszűnt a palackos forgalmazás dominanciája. Abszolút értékben és arányaiban növekedett a fűtési gáz értékesítése, tehát a forgalmat az egyes termékcsoportok között a vállalat sikeresen diverzifikálta.
- A 2011. évi értékesítési forgalmat a palackos termék esetében a piaci kapcsolatok felülvizsgálata, felújítása, az autógáz és a fűtési célú gáz esetében pedig a kapcsolati kör dinamikus bővítése jellemezte."

Érted.. palackos gáz, mint rezsicsökkentés, mennyire hat a cégre a többiek által elképzelt formában, úgy hogy nem is a palackos gáz a periféria a cégben, és ráadásul az árbevételben elenyésző

Ingatlan bérbeadási részleg semmit nem hozott, így Anonymus semmit nem befolyásolt, az csak veszteséget termelt, azzal sem lesz gond ezután.

Nézzük meg 2011 adózás előtti eredményét:

"Adózás előtti eredmény
Mínuszban: 53 963eft
Mínuszban: 11 408,6% előző évhez képest.

II.1. Árbevétel:
Az Anonymus Kft. 2011-ben ingatlan bérbeadásából származó bevételt realizált. Az árbevétel a bázis időszakitól jelentősen elmaradt, ennek oka a bérleti hasznosítás lehetőségeinek szűkülésében van."

Kellett ez nekünk? Nem.

Árfolyam ingadozás eur, usd vonatkozásában:

Tavaly év elején 320körüli EUR/USD árfolyam volt, ami nyárra lement 275ös szintre, de utána is 280-290es sávban mozgott! szóval ez igen jó hír volt tavalyra, főleg hogy import gáz felé tendált a cég. 8%ról 45%ra emelkedett 2011es mérleg szerint az import gáz beszerzése, így ez elég sokat hozhatott a konyhára.

Nézzük az árfolyamkockázatot mit ír a cég:

"Deviza árfolyamkockázat
A Társaság működését az árfolyamkockázatok jelentősen befolyásolják. A közelmúlt pénzügyi válsága megnövelte a valuta-árfolyamingadozások volatilitását, ami befolyásolja az áruk és szolgáltatások beszerzésének költségeit is. A forint le- és felértékelődése a Társaság importbeszerzéseit folyamatosan alakítja. Beszerzéseink zömmel deviza (EUR, USD) alapon történnek, bevételeink zöme forint alapú. Egy esetleges váratlan leértékelés a Társaság jövedelmezőségére nézve negatívan hatna."

Akkor mint írtam ez is pipálva.

-Infláció:

"Infláció, kamatkockázat
Nem garantálható, hogy a Társaság az infláció negatív hatásait át tudja hárítani vevőire. Az infláció esetleges emelkedése a hitelkamatok emelkedését eredményezné, ami negatív hatással lenne a Társaság pénzügyi gazdálkodására."

Mit tudunk itthon az inflációról? Csökkent a várt mértéknél jobban,
Mellette csökkentek a kamatok is, ezáltal a hitelkamatok is.. Nem?

Mit tudunk 2012ről novemberi beszámoló alapján ezek mellé?az Árbevétel alakulásáról az első kilenc hónapban?
Azt hogy jelentősen nőtt az előző év 9hónapjához képest, ami szintén jóval magasabb az azt megelőzőhöz képest.

Képek a 2012novemberi beszámolóból:

link

link

link

Mit tudunk még:
Árfolyam 34FTnál :D
Árfolyamcsúcs 1950nél.
Névérték 400Ft-nál

A Társaság alaptőkéje: 5.986.035.200.- Ft azaz Ötmilliárd-kilencszáznyolcvanhatmillió-harmincötezer-kettőszáz forint.

Eszközökben mennyi pénz van?

És akkor még nem beszéltem Visonkáról, ami az árbevétel jelentős részét képezi, nem beszéltünk a mezőgazdasági árak, termények növekedéséről.

Szóval aki azt hiszi ezt a papírt adni kell, az beteg!

Lesz itt még meglepi!!
Számomra felfoghatatlan, hogy mit keresünk itt lent. Amikor recesszió van, és ez a cég működik 38fővel is, ha nem is az ország legnagyobb vállalkozása.
Gáztározó, bértárolás.. stb..
nem is folytatom.
Hathor
Hathor 2013. 02. 23. 00:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#38345
Azt nem értem, hogy 53ról lejött a papírja 36ig, és azzal semmi gond, ott olyan fényes dolgokat lát. Ne félj maci sem szapulja a 75%közkézt, meg 3milliós árbevételt azóta, amióta vett Sly Fusot, és azt felénekli minden nap.
Nem nekik ide kell jönniük másik topikba.
Mindjárt bemásolok valamit mit nézegettem ebben a KEGben, amit annyira lekezelnek Ők.
evazeller 2013. 02. 23. 00:12
Törölt hozzászólás
#38344
Törölt felhasználó 2013. 02. 22. 23:23
#38343
NEGATÍV EMBERNEK LÁTSZÓ,kis emberek,valahol itt kell venni/de majd meglátjuk/
Hathor
Hathor 2013. 02. 22. 15:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#38342
Egészségedre.
nmhh_agent 2013. 02. 22. 15:37
Törölt hozzászólás
#38341

Topik gazda

rubel
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek