Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:11

Jogi tanácsot kérnék  

Sziasztok.

Hozzá értő emberek megnyilvánulását várom.

Az öregem kiadott 1 üzletet.

A bérlője nem fizette a havi gázszámlákat.

A bérlő elment,az öreg aláírt 1 olyan papírt,hogy semmiféle követelése nincs a bérlővel szemben.

Nem nagy összegről van szó,de az eljárás bosszant.

1 65 éves embert levenni?????

Mit csináljak?

Előre is köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dodoanyul
dodoanyul 2007. 10. 19. 21:43
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Nem olvastam végig a javaslatokat. a megoldás egyszerű a találkozóra elviszel egy jólszituált cigány embert és közlöd vele, hogy a tartózásod 1.5szeresét fogja tőle behajtani a családja. Olyan gyorsan fog fizetni, hogy nem hiszel majd a szemednek. Ez csak kis tartózásokra jó megoldás. Ha sokkal tartózik akkor bízd a bíróságra. Papírt mondjuk én is elvenném.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 21:35
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
Mégegyszer köszi az tanácsokat.
Ez 1 piszok nőszemély.
Ha az öregem hívja,nem veszi fel a telefont,kikapcsolja,stb.
Pedig az öreg,nem azért,hogy dicsérjem,de teljesen lojális volt vele szemben.
Még a felmondási időt sem töltette le vele, a kaucióval fer módon elszámolt,sőt,még többet adott neki vissza,mert a nő elszámolta magát 1,vagy 2 nappal.
Én felhívtam,elmondtam neki,hogy tartozik még a gázszámlával,erre ő azt vágta a fejemhez,hogy az öreg aláírta azt a bizonyos papírt,hogy nincs vele szemben semmi féle követelése,utána hozzátette ennyi,és letette a telefont.
Ez 1 hitelekkel foglalkozó cég.
1 barátommal lebeszéltettem 1 találkozót vele,hitelügyintézéssel kapcsolatban.
Az ünnepek után találkozom vele,(ő nem tudja,hogy én megyek)Kérem majd,hogy mutassa meg az öregem által aláírt papírt.
Amikor a kezemben lesz,összetépem.
Ezek után kicsit emelt hangnemben figyelmeztetni fogom,hogy rendezze a tartozását!
Én ezt látom megoldásnak.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 21:19
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#70
Szvsz egyik megoldást sem találom jónak.
A jogi út több év,stressz, tárgyalások,szem-
besítések, stb.
Az erőszak nem kivánt következményekkel
járhat.
Én egy udvarias ajánlott levélben kérném a pénzt. ugyanakkor keresvén egy fél-, esetlecsak negyed téglát, azt beküldeném az ablakán. Ha van kocsija, azt fekete akryl
sprével dekorálnám.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 12:48
#69
longolo
Egyetértek.Ez a legegyszerűbb és jogilag is a legtisztább megoldás.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 12:37
#68
Janos
Csak utólagos tanács a jövőre nézve ..
- Bérbradásnál ott a kaució és az elszámolásnál leellenőrizve a közüzemi tartozásokat, abból levonhatod. Érdemes a számlákat rendszeresen ellenőrizni, találkoztam már olyan bérlővel aki 1/2 éve nem fizetett közös költséget
- Kölcsönt kisebb összegben szoktam adni max. 2-300 ezer de csak letét ellenében pl.szgép,hifi,ékszer stb. melynek értéke min. a kölcsön összeg másfélszerese.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 12:10
Előzmény: #66  saru
#67
na igen.
egyébként ő a hibás hogy megszólal, legalábbis csak őt perelhetik a lakók (ha tényleg csak "véletlen" meglököd, és ugye nincs nyoma hogy fel akartad törni)
saru 2007. 10. 19. 12:08
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
és ne legyen garázsa... !
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 12:06
Előzmény: #63  matgab
#65
az autólökdösés az amúgy egy nagyon jó ötlet, semmit sem tudnak veled kezdeni...
de ehhez az kell hogy legyen autója és abban riasztó!
matgab 2007. 10. 19. 12:05
Előzmény: #63  matgab
#64
ja a veréssel az a baj, hogy azt vissza is lehet kapni...
matgab 2007. 10. 19. 12:01
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
nem olvastam el az egész topikot, de megveretés helyett célszerű egész éjjel lökdösni az autóját, ha kint áll és van benne risztó...

Ha nincs akkor még mindig lehet egész nap egy trombitát vagy szirénát az ablaka alatt éjjel nappal...
Szerintem fog fizetni...
Persze csendháborításért éjjel kihívhatja a rendőrséget, de akkor még mindig ki kell találni, hogy ki tetette oda a szirénát, vagy abba lehet hagyni a trombitálást..
65 évesen az e,ber úgyis nyugdíjas, ergo ha nagyobb az összeg 1-2 éjszakát rá lehet szánni...

Még jobb, ha olyan trombitál, aki nem tud trombitálni...
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 11:50
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
LET:

Ha néhény ismerősének elmondja az mit segít az ügyön?
Az "elkövető" le sem xarja és valószinüleg már tudnak róla a barátai ha már a fórumra is behozta a történetet...
Célszeübb lenne eőször megkeresni az illetőt és kérdezni. ( ld.: lenti sztorim)
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 11:36
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#61
1)

Lehet, hogy elkéstem, de javaslom tedd közhírré az elkövetőt.

Nem perelhet be eredményesen, hiszen bizonyítható, hogy ki volt adva a helyiség, bizonyítható, hogy nem volt fizetve a gázszámla és az, hogy nincs követelése nem azt jelenti, hogy a kötelezettségének nem tett eleget a bérlő, hanem azt, hogy hagyta menni, békével.

Ettől még a tény tény (nem fizette a kötelezettségét) és ha rágalmazási prt indít a volt bérlő, akkor könnyen bizonyítható, hogy az állítás igaz, azaz a szerződés ellenére hátralékot hagyott.

...

2)

Ne mindenkinek áruld el, hogy ki volt az "elkövető"... ;)
saru 2007. 10. 19. 11:14
Előzmény: #58  saru
#60
ja és elismervény nélkül, de ez szűk szakmai és baráti körben persze... !
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 11:13
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#59
xenu :o) ennek semmi köze a humethez !

és nem szoktam kölcsönadni se.
elvégzett munka után járó pénz, amit b.....tt kifizetni az illető cég.
azóta már egy másik cégével vállalja ugyanazokat a munkákat, amit meg én perlek annak nincs bevétele csak apeh-adóssága.
érted ?
és még én fizettem be a perköltséget is előre.
és ha nem adom el a követelést, akkor 0, amit viszontlátok.
saru 2007. 10. 19. 11:12
Előzmény: #57  saru
#58
és több M-ót, oda-vissza... !
saru 2007. 10. 19. 11:11
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
jó, ha tudnánk, hogy elesünk, előtte leülnénk és business miatt nekem is adtak már kölcsönt, nem is egyszer... !
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 11:08
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
na látod, 50%.
így már értem a mentalitásodat a humettel kapcsolatban.
nem baj ha a felét elveszted, csak a másik fele megmaradjon mi?
hát nemtom nyerő-e ez, inkább ne adj kölcsön senkinek, és tedd a pénzed bankbetétbe!
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 11:05
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
xenu, én ilyet nem mondtam.
egyszerűen felkeresik, hogy vettek egy ilyen követelést, amit a bíróság is megítélt és végrehajtásra kijelölt és most már nekik kell fizetni, ennyi.
tőlem megveszik, én elfelejtem, sokat tanultam belőle és szevasz.
saru 2007. 10. 19. 11:05
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
merthogy legyenszíves, fiskálishoz megyek, stb., ez semmit sem jelent... !
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 11:01
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
mivel dolgoznak?
viperával?
baseball ütővel?
boxerrel?
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 11:00
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
csak a sportos módszer segít k. mutyisztánban!
a jog nem!
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 11:00
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
lilia belinkelte ?!

a három leoprád kft az, akikhez az én megbízásom kerülni fog, de meg kell várjam a másodfokú ítéletet, ami már a végrehajtásról szól.

ja, és 3. kategóriás az adósom: tudna fizetni, de nem akar.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:57
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#50
lau, már próbáltam.
az elsőt elhajtotta.
aztán került jogi útra, és akkor már ezek a követelésbehajtással (de inkább kintlévőség kezeléssel) fogalkozó cégek már nem vállalják.
szinte az összeset felhívtam.
amint jogi útra kerül nem foglalkoznak vele, mert sejtik, hogy nem akar fizetni egyáltalán az adós.
szóval marad a három leopárd :o)
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:57
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#49
Na igen de M.o.-on ha egy cég tartozik neked és neked ezért likviditási problémáid akadnak, akkor ez van...így jártál
ausztriában a bajba került céget a kamara kifizeti és onnantól kezdve az adós cég már a kamarának tartozik. Nálunk pedig ha egy cégről infót akarsz megtudni az vaskos forintokba kerül és tökre semmit rem mész vele /értsd székhelybérletes cégek/
a legtöbb tartozáz cégektől van, a magánszemély az más, az mindig tiszta és a végén mindig nyereséges!
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:55
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#48
Figyuzz.
A legjobb módszer.
1.Elmész hozzá 2 nagydarab álattal, szépen megkéred fizessen.
Közben véletlen levertek ezt azt, pl. notebookot, értékes dísztárgyat, vázát.
Adsz egy ésszerű haladékot ahogy te érzed hogy fizetni tud..1 nap, 1 hét..stb.
2.ha lejárt és nem fizet, éjszaka leápoltatod pl. baseball ütővel, de úgy hogy ne tudja bizonyítani kik voltak.
3.Újra elmész hozzá és kultúráltan megkéred szűkebb határidővel.
4.FIZETNI FOG EZ TUTI!
saru 2007. 10. 19. 10:54
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Lau !,
a 10.13-as hsz-ra gondolsz ?
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:52
Előzmény: #36  saru
#46
disco en mar belinkeltem a harom leopardot....
:))
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:51
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#45
ugyan.
mindenki tud, csak meg kell győzni róla hidd csak el.
valamije csak van...
legfeljebb egy hajléktalanról hiszem el hogy nem tud ( mert mindenki másnak van minimum egy lakása ugye)...
dehát annak meg nem is adok kölcsön.
egyébként is nézzük a másik oldalt,
csak olyannnak adsz aki valszeg tud is fizetni nem?
akkor mi a kérdés?
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:49
#44
Bocs most látom , hoyg duplán ment el...xaraxik a rendszer...áááá...
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:41
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#43
Első körben mindenképpen érdemes felkeresni és beszélni vele. Megosztom a sztorit:
Jó régen volt egy hasonló ügyem ( igaz nem üzletet adtam ki hanem lakást).
Az albérlő csaj 2 gyerekével vette ki a 90 mm belvárosi lakást (férj korábban lelépett) kb fél évig laktak és eltüntek.Tartozott 1havi bérleti díjjal , 2 havi gázdíjjal + 2 havi vízdijal is.Utánamentünk sógorral és megtaláltuk. A nagyi volt csak otthon az unokákkal és rövid , kulturáltan határozott kérdésünkre kicsengette a tartozás cirka felét....
Fél évre rá láttam az ujságban , hogy a csajt körözik befektetési csalásért és sikkasztásért....
Csak azért írtam le mert vannak még csodák( mi is meg voltunk lepve) és néha a soft módszerekkel is lehet sikert elérni...
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:41
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#42
disco,
itt a Portfolion megy néha egy hirdetés egy sikerdíjasról 9%-kal.
Én megpróbálnám az olcsóbb megoldást először, ha nem jön, be még mindig ott van amit írsz.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:41
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#41
Első körben mindenképpen érdemes felkeresni és beszélni vele. Megosztom a sztorit:
Jó régen volt egy hasonló ügyem ( igaz nem üzletet adtam ki hanem lakást).
Az albérlő csaj 2 gyerekével vette ki a 90 mm belvárosi lakást (férj korábban lelépett) kb fél évig laktak és eltüntek.Tartozott 1havi bérleti díjjal , 2 havi gázdíjjal + 2 havi vízdijal is.Utánamentünk sógorral és megtaláltuk. A nagyi volt csak otthon az unokákkal és rövid , kulturáltan határozott kérdésünkre kicsengette a tartozás cirka felét....
Fél évre rá láttam az ujságban , hogy a csajt körözik befektetési csalásért és sikkasztásért....
Csak azért írtam le mert vannak még csodák( mi is meg voltunk lepve) és néha a soft módszerekkel is lehet sikert elérni...
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:40
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#40
szerintem meg Te nem értesz hozzá.

kis követelésekkel hülyeség foglalkozni, elmegy az időd, energiád, jogelleneset lépsz még meg is mérhetnek érte, külső segítséget bevonni pénzbe kerül.

Nagy követelésnél: "másnapra dalolva fizet" szintén baromság.
3 fajta adós van:
akar fizetni, de nem tud (ez a legjobb)
nem akar és nem tud
nem akar, de tud
Az elsőnél időt kell hagyni a pénz összeszedésére, részleteket kell hagyni, stb.
Másodiknál meg kell győzni, hogy fizessen, utána ugyanaz mint elsőnél. Idő.
Harmadiknál meg kell győzni, hogy fizessen. De ez a harmadik általában nem a mezei pór kategória szokott lenni, ha drasztikusat lépsz, drasztikus választ kaphatsz.
Mindhárom esetben igaz, ha a lépésed kétségbeesésbe hajszolja, sarokba szorítja, olyat léphet ahonnan nincs visszaút, szivsz Te vagy mind a ketten.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:40
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
ok xenu!
ha te ennyire mester vagy akkor ezt légyszíves intézd el nekem. ez az egyik a sok közül és hidd már el,hogy nagyon sok mindennel próbálkoztam. 50-50%
link
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:37
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#38
én aszondom hogy magán úton behajtani sokkal olcsóbb, de ti tudjátok.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:36
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
disco én kérném ennek a cégnek az elérhetőségét!köszönöm
saru 2007. 10. 19. 10:36
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
disco!, add meg légyszi, talán a mail címre ?
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:35
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
ja, és teljesen jogszerű.
eladod a jogszerűen megítélt és végrehajtásra kijelölt követelésed ennek a cégnek sajna ennyiért kb. 50%, de legalább nem bukod az egészet.
a többi már nem a te dolgod.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:32
Előzmény: #31  saru
#34
saru, nekem ugyanilyen ügyem van.
novemberben lesz a másodfokú.
elsőfokon már megnyertem, de kitörölhetem vele ...
viszont találtam egy céget, ahol azt mondta egy kétajtósszekrény (volt zsaru), hogy ha megvan a végzés a másodfokról és végrehajtásra kerül ezáltal, akkor megegyezünk.
én kb. 60-50 %-ot szeretnék látni az ügyből, állítólag 40-50 %-ért vállalják.
ha kell a cég, majd megadom.
csa-csi
csa-csi 2007. 10. 19. 10:32
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#33
Azért az érdekes, hogy ha másnak kell "jótanácsot" adni, milyen bátor és harcias a segítők többsége. Fogadok, hogyéles helyzetben még egyikőjük sem volt...Szegény jonasjozsi ha megfogadja és lebukik, kit nevezhet meg tippadóként innen a fórumról? :) Akkor mi lesz a tanácsotok?
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:31
Előzmény: #31  saru
#32
Ilyenek ezek, de hidd el hogyha megjelensz nála két nagydarab kopasszal azonnal fizetni fog!
saru 2007. 10. 19. 10:28
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#31
egyelőre én is megbíztam egy ügyvédet a kérdés rendezésére, tehát lesz bírósági végzés, ám az adós kijelentette, hogy csak költsem a pénzemet, ha akarom, - mármint a jogi rendezésre, - hiszen az ő nevén úgy sincs semmi, behajthatatlan rajta bármi, pedig a kölcsön, - mert erről van szó, - anno úgy kellett neki, mnt egy falat kenyér... !
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:27
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
A sok hülye tanács bizonyára ingyen van. Minden ügynek az az alapja, amit előzetesen leírtak.
1. Mi szerepel pontosan a szerződésben?
2. Mi szerepel pontosan az öreg által aláírt nyilatkozatban?
3. Milyen megfontolásból írta alá?

Ha ezeket ismerem, pontos választ tudok adni.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:24
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
:DD
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:21
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
baseball ütő a kézbe,
ha konkrétan kérdezné minek, mondjátok hogy sportolni mentek!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:20
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27
laurion igazad van!

off
amit te mondasz az a tv-ben van!
on
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:19
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
azért ha nem fizetne akkor éjszaka keressétek meg szerintem:-))))
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:18
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Köszönöm a tanácsokat.
Időközben kitaláltam valamit.
Azt a papírt,amit az öregem aláírt,csak rossz indulattal irhatta a bérlő,hiszen tudta,hogy nem fizette a havi gázszámlákat.
Az öreg így járt.
Én elmegyek hozzá,és kérem,mutassa meg azt a papírt.
Amikor a kezenben van a papír,zsebre teszem,és volt nincs papír!
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:14
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#24
bocs, h beleszólok ebbe a verőlegényes szálba, de azért maradjunk inkább a jogi tanácsoknál, végső soron a topikindító is azt kért...

Meg hát azontúl, hogy egyébként sem tudom támogatni a jogellenes behajtást, pár havi gázsszámláról van szó! Valami arányérzék legyen már Bennetek! :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:14
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#23
nem értesz te ehhez...
egyrészt elvileg te vagy a felbujtó, őket nem is ismeri az adósod.
másrészt nem kell megverni, csak figyelmeztetni...megverni majd este kell, amikor nincs bizonyítéka ki volt.
harmadrészt: pénzért mindent megtesznek ne aggódj.

de ez csak kis követelésekre,
nagyokra állítólag az alvilágnak megvannak a szervezett bandái, akik nem is buknak le...
ez nem újdonság.
csak az a gáz hogy elég nagy jutalékot kérnek, deugye ha nincs más kiút....megéri ez is.
és megvannak a módszereik, az adós másnapra dalolva fizet.

a jog k.országban halott, mit vársz tőle?

csa-csi
csa-csi 2007. 10. 19. 10:13
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#22
Szerintem a bérlő nem is az öregednek tartozik, hanem a gázműveknek, ha a megállapodás az volt, hogy ő fizeti a számlákat. (közüzemi díjakat) (az más kérdés, hogy az öregednek jót kell állni nemfizetés esetén, hiszen nyilván ő van szerződve a gázművekkel)
Tehát a tartozásmentességi nyilatkozat a bérlő azon fizetési kötelezettségeit tartalmazza, amit szóbeli vagy írásbeli megállapodásuk alapján az öreged markába kellett leszurkolnia. Ha még nem tettétek meg, akkor a bérlőtől el kell kérni a gázfogyasztásának a költségét. Ha ő ezelöl valamely indokkalelzárkózik, akkor keletkezik jogvita. (azt nyilván nem fogja mondani, hogy öreg, húzzon el, hiszen a nyilatkozattal átvállalta az elmaradt gázdíj kifizetését.)
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 10:13
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#21
link

"Pénze hazatalál - őszi behajtási akció!" : D

na de komolyra fordírva a szót szerintem olcsóbban kijössz egy ilyen céggel mert nyílván vannak jogászai, akik eldöntik hogy jogos-e a követelés, aztán meg 9% ért bevasalják ha igen

"A szolgáltatás sikerdíjas: csak akkor kell fizetnie, ha Önnek is fizettek."

Topik gazda

jonasjozsef
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek