Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 30. 07:31

Ide vezetett a tömeges kivándorlás: több magyar lépett le, mint gondoltuk  

Ugrás a cikkhez
Akár 600 ezernél is több magyar élhet jelenleg az Európai Unióban, ez a szám lényegesen magasabb a korábbi becsléseknél - derül ki a Portfolio összesítésébõl. A legtöbben hivatalosan Németországban élnek, de még Dániában is
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 14:17
Előzmény: #112  gambadoro
#181
"annak idején 100 ezer márkát lehetett kapni a visszatelepülőknek" Változnak az idők. Most viszont már az Európán kívülről betelepülőket pénzelik...
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 14:30
Előzmény: #124  gambadoro
#182
Írja ezt, aki ilyen bunkósan fogalmaz: "ecsém" "baszki nyóc általános" Egyébként pont te írsz hanyagul. A mondatokat nagy betűvel kell kezdeni és valamilyen írásjellel befejezni. Fórumokon néha eltérünk ettől, de olyan rendszeresen, mint te, kevesen engedik meg maguknak. - és még a számonkérésed is ugyanilyen hányaveti módon írtad le. Igen, ez a jó kifejezés: többet engedsz meg magadnak, mint mások és másoknak - és nem csak írásban, hanem agresszióban is...
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 14:36
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#183
Pedig nem érdemes. Rigorgia is eléggé el volt szállva magától, aranyláb pedig méginkább + agresszív is.
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 15:05
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#184
A "nyóc", a "baszki" vagy az "ecsém" szóhasználat szerinted milyen végzettségre utal? Mégis elhisszük az illetőnek a 2 diplomát és a 3 nyelvet. A "megyünk ....-be" (cseszkóba, jugóba, lengyelbe, németbe, görögbe...) általános szóhasználat volt a 60-70-80-as években. Gyerekkorodban bizonyára te is hallottad akár a családban is. Ez nem műveltségi jellemző volt sosem, hanem elterjedt szóhasználat a köznyelvben.
gambadoro 2017. 09. 02. 15:17
Előzmény: #184  szivacs
#185
ecsém, nekem nyóc te mit hiszel el az pedig téged és az ismeretségeidet minősíti, hogy nálatok cseszkóba általános szóhasználat volt én ezzel nem annyira kérkednék ó, dehogynem műveltség kérdése ismétlem magam: nálatok, a te "köreidben" nyilván ez a színvonal
gambadoro 2017. 09. 02. 15:19
Előzmény: #182  szivacs
#186
na akkor erre is reagálok muszály tavaj németbe, ezek a tipikus proli megnyilvánulások hogy nekem nincs kedven nagybetűket írni ahhoz ennek semmi köze viszont most megtudtuk, hogy számodra ez teljesen helyénvaló ennyit rólad
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 15:25
Előzmény: #185  gambadoro
#187
"ecsém, nekem nyóc te mit hiszel el" - na ez a proli stílus, ismét bemutattad. Elhiszem, amit írtál magadról annak ellenére is, hogy ellentétben áll a proszto stílusoddal és az agresszív viselkedéseddel. Ha visszavennél ebből, akár még hitelesebb is lehetnél. Másoknak is.
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 15:39
Előzmény: #186  gambadoro
#188
Toleráns vagyok. Ahogy bizonyos határokon belül tudomásul veszem a te nem épp' veretes stílusodat és azt, hogy "nincs kedved" helyesen írni, mástól is elfogadom az ő stílusát. Az viszont nem járja, hogy pont a nincskedvemes csóka kössön bele egy hangulatfestő szóba és abból messzemenő következtetésre ragadtassa magát. Aki a saját kezemunkájával szemben igénytelen, és lusta még néhány vesszőt is kitenni, az ne akarjon másokon számonkérni semmit! Maradjunk ennyiben!
gambadoro 2017. 09. 02. 15:44
Előzmény: #188  szivacs
#189
na jó, a kedvedért utoljára: németbe CSESZKÓBA ez a szint a legalja mivel, neked megfelel, sőt, az érvényességét prolongálod, ez minden más megnyilvánulásodat beárazza hangsúlyozom, hogy így kizárólag az alulműveltek beszélnek, ami nem baj, hiszen vox populi, vox dei hozzunk magunkkal még KÉT embert van kikből válogatni
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 16:18
Előzmény: #189  gambadoro
#190
na jó, a kedvedért utoljára: "ecsém", "baszki", "nyóc" ez a szint a legalja mivel, neked megfelel, sőt, az érvényességét prolongálod, ez minden más megnyilvánulásodat beárazza hangsúlyozom, hogy így kizárólag az alulműveltek beszélnek
BudFox
BudFox 2017. 09. 02. 16:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#191
Egyik haverom Rosenheim -ben él, majd írok róla... Szóval igaz hogy sok vesződség beindítani egy vállalkozást..és kell idő amig felfut, beindul rendesen a vállalkozás..és az is igaz hogy állandó törődést, odafigyelést igényel..+rengeteg energia fenntartani egy vállalkozást....állandó műszaki problémák - mindig tönkremegy valami....és ellenőrzést is kaphatunk bármikor... (egyébként az utóbbi jópár évben nem nagyon cseszegetik az ellenőrök a vállalkozásokat.- amelyik rendes ) szóval hidd el megéri. - Nem kell aggódni hogy tudjuk -e fizetni a számlákat... - boltban sosem kell néznem hogy mi mennyibe kerül...ha megtettszik megveszem és kész.. - anyagi biztonság. - Ha akarom tudok terjeszkedni , és tovább fejlődni..de ha megelégszem ennyivel már az is szép. ez akkora előny, hogy megéri bármennyit is dolgozni érte itthon. Haverom Rosenheim -ben. : kb. 10 éve kezdett el dolgozni felszolgálóként..most Rosenheim-ben gondnok egy társasházban. felesége meg tervező egy irodában. Na Ő keres igazán jól...persze senki sem árúlja el hogy mennyit keres, de építészként...szerintem 3800 Eurót megkapja..majd ma este találkozom haveromékkal..ksizedem belőle hogy mennyit keres az irodában...( mondjuk én gondnokként biztos megállnám én is helyemet, meg perfektül tudok németül...de eszem ágában nem lenne kimenni gondnoknak..) de hát ők tudják.. Itthon tartanak 3 lovat...évete 3 -szor fel szokott ülni azért rá..amikor itthon vannak...maradék időben a haverom gondozza őket itthon.. szerintem az a 3 ló elvisz évente 1.5 millió Ft -ot legalább...de hát valakinek ez a hobbija....
Dehogynincs 2017. 09. 06. 06:48
Törölt hozzászólás
#192
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 06:58
Törölt hozzászólás
#193
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 07:02
Törölt hozzászólás
#194
Dehogynincs 2017. 09. 06. 07:26
Törölt hozzászólás
#195
elemes
elemes 2017. 09. 06. 07:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#196
ez sajnos még a kádárrendszer
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 07:28
Előzmény: #196  elemes
#197
Raadasul ma huvos volt a reggel, szemet Orbanek miatt biztos...
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 06. 07:33
Előzmény: #196  elemes
#198
Nem egészen. Kádár vasfüggönyén nem jutottak át sokan. A topic épp arról szól, már ki lehet menni és ki lehet menni. Inkább úgy fogalmaznék, hogy ez sajnos még Kádár népe. Aki vállalkozó kedvű, aki beszél nyelveket, aki nem hülyébb egy migránsnál, az Európába vágyik. Pedig nálunk is lehetne európai körülményeket teremteni.
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 07:35
Előzmény: #198  Dehogynincs
#199
Akit meg 3 eve kirugnak valamiert valahonnan, es 3 ev alatt nem talal munkat egy idegenforgalombol elo varosban... nyilvan Orbanekat kell keresni a hatterben..
Dehogynincs 2017. 09. 06. 07:44
Törölt hozzászólás
#200

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek