Topiknyitó: harlem 2020. 12. 14. 19:33

GYURCSÁNY TAKARODJ!!!  

Engem nem különösebben érdekel a politika, de adjunk esélyt az ellenzéki vezír megmérettetésének is egyenlő esélyek elvén.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
harlem
harlem 2020. 12. 14. 19:34
#2
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 14. 19:37
Előzmény: #1  harlem
#3
Elég szar a kereső de az elmúlt két hétben volt már egy ugyanilyen című vitéz kezdeményezés.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 14. 19:44
Előzmény: #2  harlem
#4
Mondjuk ez jobban sikerült, mert itt nincs indokolatlan szóköz a felkiáltójelek előtt, ügyi vagy.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 14. 19:51
Előzmény: #2  harlem
#5
Ezeket amúgy a capon agytrösztölik? Nem azért, kívülről kurva szórakoztató, úgyhogy bátran, csak érdekel.
harlem
harlem 2020. 12. 14. 19:51
Előzmény: #3  PusztaPutyin
#6
Megtaláltam közben, akkor elsiklott élt v 3 napot...
Lehet ez sem fog többet.
Engem hidegen hagy egyébként mindkét vezír, csak hiányoltam a balanszt.
A nép majd eldönti v a modi.
Brüsszelben_Megbukott 2020. 12. 14. 19:52
Előzmény: #2  harlem
#7
Moszkoviták harcba! :))))
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 14. 20:03
Előzmény: #6  harlem
#8
Hát meg néha ki kell hogy jöjjön. Én is ma benn ragadtam egy tanuló vezető mögött a lámpánál, előtte is nehezen indult a nap, azt ki is szaladt hogy Gyurcsány takarodj. Nagyobb erők ezek annál mint hogy benn lehessen tartani.
harlem
harlem 2020. 12. 14. 20:11
Előzmény: #8  PusztaPutyin
#9
Az Úr nevét hiába..
signal2
signal2 2020. 12. 14. 20:20
Előzmény: #9  harlem
#10
Jó topik, csak éppen 10 évvel ezelőtt colt aktuális.
harlem
harlem 2020. 12. 14. 20:30
Előzmény: #10  signal2
#11
Próbálj előre gondolkodni
Blue-chip-csóka
Blue-chip-csóka 2020. 12. 14. 20:48
Előzmény: #10  signal2
#12
Remélem, legalább még 10 évig nem is lesz az. ;)
Törölt felhasználó 2020. 12. 14. 21:57
Előzmény: #2  harlem
#13
a cikk legmulatságosabb része. vajon a cikkírónak mekkora nyelve van? biztos hosszabb, mint agya,vagy ítélőképesség :D
"Brüsszelből úgy ontják a pénzt Gyurcsányné Magyarországra irányuló kampányába, mintha nem lenne holnap"
harlem
harlem 2020. 12. 15. 12:00
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
ez valóban megér 1 mosolyt :)
nem is lenne azzal baj, 
ha a becsületes adófizetők pénze ellenőrzött módon valóban a rászorulókhoz jutna el 
legalább a karácsonyt megelőző 365 napban
SeldonKuper 2020. 12. 15. 13:04
#15
Ez egy jó topik lesz a Gyurcsánynak, ha nem takarodik időben!
SeldonKuper 2020. 12. 15. 13:07
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#16
Tehát nálad van összefüggés a hosszú nyelv, az agy és ítélőképesség között!???
Fejtegessed tovább, biztos lesz más összefüggés is!
Törölt felhasználó 2020. 12. 15. 13:33
#17
szép már megen ujra gyurcsány lesz,jol elkurták orbánék is
Shortelek 2020. 12. 15. 14:35
Előzmény: #16  SeldonKuper
#18
Meggyüttél, Putyin jól van?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 15. 15:58
Előzmény: #18  Shortelek
#19
Attól függ melyik 😀
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 15. 16:00
Előzmény: #18  Shortelek
#20
Egyébként korábban megjött mint ahogy beírt.
Tagore
Tagore 2020. 12. 22. 20:19
Előzmény: #21  harlem
#22
Hiteles.....ahogy a kitiltásom indoklása a Corona fórumból.....hatalmas lúzer vagy, gyenge ismeretek mellett. Hat elsô---- két második.......
SeldonKuper 2020. 12. 23. 08:43
Előzmény: #22  Tagore
#23
Jesszusom! Téged kitíltani?
Az egetverő igazságtalanság! 
signal2
signal2 2020. 12. 23. 08:48
Előzmény: #21  harlem
#24
Megnézném a rezsiharcot 120 USD-s olajár mellett is.
signal2
signal2 2020. 12. 23. 08:53
Előzmény: #24  signal2
#25
Apropó az is érdekes, hogy PaksII-t úgy állítjuk be, mint a rezsicsökkentés fenntartásához szükséges beruházást, miközben kb. 4-szer drágábban termeli majd az áramot, mint jelenleg PaksI. Lehet, nem véletlenül húzzák-halasztják. Bár azt sem tudom, hogy a költségvetés jelenlegi helyzetében miből tudnánk egyáltalán megépíteni. Ugyanis további 10%-ponttal fogja megdobni az államadósságot.
Törölt felhasználó 2020. 12. 23. 09:11
Előzmény: #21  harlem
#26

Ha Gyurcsány Ferencék a-rezsiárak emelését követelik Brüsszelben, akkor Orbánék drasztikusabb áremelésekre készülnek... valószínűleg érzik/látják, hogy elindultak az áremelkedések az évtizedes esések és történelmi mélypontok után a nyersanyagárakban és ebből Magyarország sem tud kimaradni.
Az már teljesen természetes, hogy az áremelkedésekért Gyurcsány, Soros, migráncs meg az összes libsi a felelős..
A tolvajkirály ismét csatázhat egyet ahol ismét győzni fog az ország, úgy nyerjük a csatákat az áremelések ellen, hogy közben az árak az egekbe mennek...
Lényeg, hogy győzni fogunk, ez felől ne legyen kétséged.. a többi meg nem számít, mivel úgysem tudnád értelmezni.
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 05:08
Törölt hozzászólás
#27
mostakkormiisahelyzet 2021. 10. 21. 00:53
Törölt hozzászólás
#28
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 17:57
#29

Kezd formálódni a nemzeti egység.
Már a baloldalon is azt várják sokan, hogy Gyurcsány takarodjon.
Mégsem lesz ebben nemzeti egység. A jobboldal már rég fölismerte, hogy úgy kell neki egy ellenzéki Gyurcsány, mint egy falat kenyér.
Ekkora terhet nem visel el a baloldal.
Lehet érzelmileg kedvelni Gyurcsányt, de a negyedik kétharmad után az ellenzéknek nem kellene sikerre vinnie az ötödikat is.
sanka 2022. 04. 07. 18:02
Előzmény: #29  Dehogynincs
#30
DK a legnagyobb ellenzéki párt, ennyike!!!!
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 18:06
Előzmény: #30  sanka
#31

Ja, ha nem akarjuk Orbánt leváltani, akkor ennyi (ennyike) is elég.
Jelent valami rangot, ha valami a legnagyobb virág a biodíszletben?
sanka 2022. 04. 07. 18:11
Előzmény: #31  Dehogynincs
#32
A választók nem így gondolják.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 18:18
Előzmény: #29  Dehogynincs
#33
Ha valakinek valóban távoznia kellene a közéletből, az nemcsak Fletó. 
Azonban nem tartom túl demokratikusnak, hogy mások mondják meg kinek és miért kell távoznia a közéletből.  
A DK elnökét csakis a párt tagsága szólithatja fel, válthatja le. Ugyanakkor ő maga a párt, nélküle az semmit se ér. 
Nem gondolnám úgy, egyébként, hogy a kampányban ő volt a legjobb aduász a fidesz kezében, nem hiszem, hogy bárki is azért szavazott a fideszre mert félt a visszajövetelétől. A Jobbik szavazók voltak egyértelműen, akik távoztak más pártok felé. Jakab ezt nem tudta? Volt egy javaslat korábban, hogy 2 pártszövetségben indulnak, lehet h ezt kellett volna. De, lássuk be, Fleto ide, Fleto oda, itt esély nem volt a győzelemre.
Ennél sokkal fontosabb lenne, ha az egész ellenzék változtatna a politikáján. Média megteremtése, kommunikáció, sok- sok munka, nem a kényelmes tespedés a parlamentben....
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 18:19
#34
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 18:31
Előzmény: #33  Heisenberg
#35
Pont a Te tippversenyes topikodba írtam, hogy még olyanokat is mozgósított Feri Orbánra szavazni, aki ki tudja előtte mikor ment el egyáltalán, mert Gyurcsány így, Gyurcsány úgy, Gyurcsány amúgy...
Erről szólt a fidesz kampány is a "békén" túl.
Minden sarkon MZP+GyF plakát volt!
Minden áldott utcasarkon!
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 07. 18:31
Előzmény: #30  sanka
#36
Az lehet, hogy a legnagyobb ellenzéki párt (még), de kormányzati pozícióban soha nem lesz. Én személy szerint egyetértek a DK törzsszavazóival, hogy Gyurcsány vegye át MZP helyét és ő legyen az ellenzéki összefogás vezetője. Legalább előbb lesz ellenzékváltás. Most szólok: nem kell meglepődni ha a következő parlamenti ciklusra a Mi Hazánk lesz a legnagyobb ellenzéki párt. Csak majd ne felejtse el az ellenzéki szavazótábor, hogy ezt kinek köszönheti, bár nincsenek kétségeim, a vidékieket fogják hibáztatni, ahogy mindig. 
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 18:34
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Tegyük fel úgy a kérdést, nyert volna ennyire a fityesz, ha nincs Fetó. Szerintem igen. Az a szavazói tömeg, akit pluszban megmozgatott azoknak tökmindegy volt....azoknak orban volt a hívószó.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 18:38
Előzmény: #36  blackmirror
#38
Torockai jó szónok. Komoly növekedés áll a párt előtt, amit a fityesz kb 3 évig engedni is fog. Utána pedig ugyanúgy megfogja őket is hekkelni, mint ahogy a Jobbikot is.
 Sőt: OV - nak meg jó is ez az állapot, következő nagy honvédő harcát a nácikkal fogja megvívni. Emlékezzél mi volt a Jobbiknál! 
Nácizták őket, amikor erősek lettek....
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 07. 19:07
Előzmény: #38  Heisenberg
#39
Ezt nem vitatom, reális forgatókönyvnek tűnik jelen pillanatban, amit írtál. Azt nem valószínűsítem, hogy kormányzati pozícióba juthatnának belátható időn belül de egy ilyen ellenzéki garnitúra mellett a Mi Hazánk lehet az egyetlen logikus alternatíva Orbánnal szemben azok számára, akik nincsenek elköteleződve és átverve érzik magukat. Ha az ellenzéki összefogás továbbra is Gyurcsánnyal és a régi motorosokkal robog tovább és egy új erő nem tud meglepetésszerűen betolakodni a magyar politikába, csak Toroczkain múlik, hogy ők lesznek a legerősebb ellenzéki párt. MZP lelépését követően jelen pillanatban Toroczkai az egyetlen potenciális kihívója Orbánnak. Lehet erőltetni Gyurcsányt, Dobrevet, Jakabot és Karácsonyt is, halott ügy, ezzel a garnitúrával az ellenzéki összefogás csak bukni tud.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 07. 19:22
Előzmény: #33  Heisenberg
#40
Nem vagyok reprezentatív minta, de az előző két választáson kínomban az lmp-re szavaztam. Akkor engedtem el őket, amikor összeálltak dk-val és az mszp-vel.
Fletó azért állt össze a jobbikkal, hogy a jobbik szavazói távozzanak más pártok felé? Lehet, hogy Jakab ezt  valóban nem tudta, de Gyurcsány miért nem tudta?
Ennek az ellenzének már az is győzelem lenne, ha megakadályozná a soros kétharmadot. Eddig négyszer nem sikerült.
Gyurcsány egy kicsit le akarja váltani Orbánt, de annyira azért mégsem akarja leváltani, ha emiatt éppen neki kellene visszavonulnia a közélettől.
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 20:41
Előzmény: #40  Dehogynincs
#41
Gyurcsánynak 2006-ban kellett volna már elmennie. Nagyon alacsonyra tette az erkölcsi szintet.
Tegnap ov elismerte a gazdasági problémákat, de megint nem a saját dilettáns politikáját hibáztatja, hanem külső ellenségeket okol, mint mindig. 
Ez például egy nagyon rossz emberi jellem, de sajnos a választók benyalják, hisz ez egy megszokott magyar hozzáállás és könnyen azonosulni tudnak vele.
Gyurcsány öszödi beszéde nagy baklövés volt, neki is valami démont kellett volna hibáztatni.
Ennyi a különbség a két ember között. Két hatalomvágyó, ahol az egyik egyszer őszinteségi rohamot kapott, a másik meg vigyáz rá, hogy ez ne történjen meg.
Egymást tartják életben és kitermelik a következő szennypolitikus generációt. Távozásuk már nem fog változtatni igazából semmit, a magyar politikai kultúrát évekre deformálták.
Talán a jelenleg körvonalazódó gazdasági válság okoz majd némi rendet a fejekben.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 20:56
Előzmény: #39  blackmirror
#42
A valódi ellenzék most a Mi Hazánk lesz, egészen addig, amíg  a mostani választáson elbukott ellenzéki szövetség nem találja meg a módját, eszközeit annak, hogy képviselje azokat, akik OV ellen szavaztak.
Izgalmas időszak lehet, amiben komoly lehetőségek lehetnek. 
Azonban a mai baloldalnak nagyon másképpen kell politizálnia, mert a következő választáson siman a Mi Hazank mögött is végezhetnek.
 Ez nem az én értékalapú megközelítésem, hanem egy politikai szükségszerűség, mivel Torockai, ha jól csinálja, milliós tábort tud maga mögé állitani majd a következő válságos időszakban.
WLM 2022. 04. 07. 21:02
Előzmény: #30  sanka
#43
Vakok közt félszemű a király, de ne aggódj utolsó köre volt az alkesz korcsodnak. 
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 21:03
Előzmény: #40  Dehogynincs
#44
Dobrev Klára szerintem nem lenne rossz választás. Szerintem jó politikus lenne,sőt...
Csak sajnos egy konyhaasztalnál.ül Fletóval. Ez az ő puttonya, amit nem tud levenni.
 Nem becsülöm le Fletót, nem hülye a politikához, jó döntést hozott most is, szépen leépítette a felesége riválisait ő is.
 A következő lépése, lépésük pontosan meg fogja mutatni mit is akar ( nak) tulajdonképpen.
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 21:32
Előzmény: #44  Heisenberg
#45
Dobrev Klára (született Klara Petrova Dobreva, bolgárul: Клара Петрова Добрева, SzófiaBulgária1972február 2. –) magyar
Petar Dobrev bolgár hírszerzőtiszt leánya…
https://demokrata.hu/magyarorszag/a-bolgar-kapcsolat-121604/
Tényleg jó választásnak tűnik!
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 07. 22:11
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Sajnálom, hogy szövegértési problémáid vannak....
  Amúgy nálam a Demokrata előkelő helyen van -  méghozzá a klozetpapírok között. 
Valami komolyabbat, ha kérhetem - még a Metropol is színvonalasabb  -mert így kicsit unalmas...:-)
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 22:34
Előzmény: #46  Heisenberg
#47
Egen, hát erre magamtól is ràjöttem, sőt van elképzelésem …. Rtl, 444, telex, 168 stb…..
Csak mert szigorúan jobboldali médiatúlsúly van.
Há ezé a pösti pökhendiseggé lett 2/3, bár tudom Jakabbal készen áltok már az őszi rózsás forradalomra, ha kell átveszitek a kormányt, szívesen kisegítitek a dilettàns ZORBÁN1GÉT
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 22:40
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
A Dúró Dóra mondta az Atv-n hogy nem hisztiellenzék lesznek, nem zsigerből politizàlnak majd. Asszem ugyan így a tény attól még tény, hogy hol milyen felületen jelenik meg.
harlem
harlem 2022. 04. 07. 23:31
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#49
Gyurcsány ezt is elk.ta.
Ő sakkozta össze az ellenzéket, ez lett belőle, az ő sara az egész dilettantizmus, nem az Orbán érdeme a szakértelem.
Az MSZP hülye volt mikor vele összeállt, elolvasztott egy 11%-os pártot.
Mi Hazánk mindkettő oldal "okos ellenzéke" egyelőre. Napról-napra erősödhet, ahogy kihasználja a riválisok hibáit.
Nem kell mást tennie 1. körben csak tartani a tükröt, mint nagyitót, kifelé mutatva a népnek a problémát, befelé meg fókuszálni a perzselő napsugarat.
Ha jól csinálják Kivi leszek mikor kezd el Orbán izgatottan vakarózni miattuk...
Most még egységes a kispárt.
Ha a feladatra koncentrálnak, nem lesz belharc és nem nyitnak Fletóhoz még sokra vihetik.
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 23:52
Előzmény: #49  harlem
#50
Az a helyzet, hogy a Gyucsány egy lepràs és aki vele érintkezik az is az lesz. Ezzel azt akarom mondsni, hogy a baloldalnsk a nulláról kellene megszerveznie magát, de ez bizti hogy nem lesz. A Mi Hazánk sztem is üstökösként fog előretörni, ha megtalálják a középutat.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 00:12
Előzmény: #37  Heisenberg
#51
Hülye ez a magyar társadalom, azért nyert Orbán. Értelmi szintje kb mint egy paviannak. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 06:21
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#52

Gyurcsányozás mellett nem árt ha azzal is tisztában vagy, hogy Magyarországot az Árpád-háziak tették naggyá!
A jelenlegi sz@rháziak meg tönkre..
(ehhez nem sok köze van Gyurcsány 4.5 éves kormányzásának, Dobrevnek meg főleg)
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 07:11
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
Hát 3.000.000 szavazó szerint nem ők teszik tönkre. A Dobrev meg azért is tehet róla mert az Apró örökséget (aki kirnelkedő alakja volt az akkori NER-nek) nehéz lemosni. Főleg úgy, hogy egy olyan villában lakik a mai napig, amit kisajátítottak, majd a párt kiosztotta jutalmul a tisztogatásért. Tisztogatás=likvidálás érted????
Vér tapad hozzá
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 07:17
#54
Nem egy embertől hallottam, hogy utálják a Viktort, viszont a Gyurcsànytól meg annyira utálják, hogy inkább a Fideszre vagy gondolom a Mi Hazánkra szavaztak.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 07:39
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55

Magyarország választóinak 2/3-a nem szavazott a fideszre 2.730 259-en szavaztak a fideszre.
Tehát a választók 2/3-a nem akarta megválasztani és nem szavazta meg ezt a kormányt.
Azt nem árt ha tudod, hogy abban a villában nem Apró Antal lakott először, amikor a kommunista rendszer kisajátította.
Az én menekült nagyszüleim szintén egy olyan bérlakást kaptak, amiben előttük zsidó család lakott.
Szerintem ez nem a nagyszüleim hibája volt.... ahogy Apró Antalt sem lehetett azért felelőssé tenni, hogy a párt milyen szolgálati lakást biztosított számára.
A másik, hogy egy unokát semmi felelősség nem terhelheti az miatt, hogy nagyszülője mit tett vagy mit nem tett...
Aki például tőled kéri számon azt amit a te nagyszülőd tett, az simán csak egy hülye, neked max. csak lelkiismeret furdalásod lehet és semmi több, felelősséged nem lehet ebben.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 07:52
#56
ha a fidess 4 évente előveszi a gyurcsány kártyát, akkor el kell távolítani a látókörükből.
De ha gyurcsány beül a parlamanetbe, akkor a 2026 os kormányváltásnak is annyi. Vagy befut a MIHA, és akkor nekünk kétszer annyi.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 07:55
#57
Szerintem Dobrevnek publikusan el kell határolódnia gyurcsánytól, az MSZP-től, és akkor sokra viheti.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 07:57
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#58
Azt is mondta, hogy lesznek kérdések, amikben együtt fognak működni a kormánytöbbséggel. Ők meg mondták, hogy számítanak majd a Mihamóra. Tényleg nem kell különösebb hisztire számítani részükről.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 07:57
#59
gyurcsány, és az mszp le van paktálva hantás vikivel. Lehet, csak hallgatólagosan, lehet, hogy a háttérben hivatalosan. Ezek opportunisták. nem akarnak változást. Mi meg szívunk emiatt.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 07:58
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#60
Dobrev hogy határolódjon el Gyurcsánytól? Válóperrel?
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 07:59
Előzmény: #58  LappangSouchong
#61
MIHA szerintem a fidess támogatója+ kimondja, amit hantás viki is szeretne: kilépés a Natoból, Eu ból.
A MIHÁnak mi a célja a cigánysággal? Elszigetelni őket, vagy képezni és asszimilálni őket? Erről tudtok valamit?
sanka 2022. 04. 08. 07:59
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#62
Ne viccelj már gyúrcsány, őselkenségek orbánnal, gondolkozz már.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 08:01
Előzmény: #60  LappangSouchong
#63
Igen, erre is gondoltam:) DE politikailag ,strukturálisan is elég lenne egyelőre. Csak a szándék nyílvánulna meg részéről. Mert addig Dobrev is támadási felület lesz, akivel lehet  majd gyurcsányozni.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 08:03
Előzmény: #62  sanka
#64
szerintem opportunista. Csak a szája nagy. Én úgy tudom, a fidess is pénzeli a DK-t. Ahogy a mesterházy , puch is seftel(t) a fidess-szel.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 08:03
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#65

Egyetértek, Gyurcsánynak abba kell hagyni a politikát, túlságosan megosztó személyiséget csinált belőle a fidesz.
Dobrev egy művelt és okos nő, de Gyurcsányhoz kötődése miatt ő is egy megosztó személyiség lenne, így talán jobb lenne ha ő is befejezné.
sanka 2022. 04. 08. 08:04
Előzmény: #43  WLM
#66
Egyrészt szeretnél te annyira korcs lenni mint ő, másrészt gondolom a legnagyobb korcsra ismét leadtad a szavazatodat, ennyike!!
sanka 2022. 04. 08. 08:05
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#67
Rossz nyomon lehetsz.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 08:17
Előzmény: #67  sanka
#68
Anyám (isten nyugosztalja) először mszp majd dk-s aktivista volt, rendszeresen bejárt a rendezvényekre. Hallott érdekes dolgokat. A puch lászló mszp péntáros anyagilag seftelt a fideszesekkel például.Közös üzleteik voltak. mesterházy is benne volt.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 08:19
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#69
Kár lenne Dobrevért, de én is úgy gondolom, ő sem tud leszakadni a férjéről. gyf után ő lenne a fidess következő gumicsontja.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 08:19
Előzmény: #67  sanka
#70
miért gondolod?
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 08:22
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#71
Szerintem mindenki, aki politikailag kicsit tájékozott, tudja, hogy az MSzP-t szétkorrumpálta a Fidesz. Elvileg ez két résztvevőre vet rossz fényt, az egyik kétharmadban van éppen ismét.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 08:31
Előzmény: #71  LappangSouchong
#72
na ! Ez a nagy probléma. Az egyik hatalmon van a másik meg a parlamentben. A változásnak semmi jele, ismét semmi.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 08:33
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Itt már azért felmerül a nagykorú választásra jogosult polgárok felelőssége is, nem?
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 08:37
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#74
Okés ezt értem, de azért azt belátod hogy mégiscsak kellemetlen lenne ha Hitler vagy Sztálin unokája most mondjuk EP képviselő lenne.
ecofun 2022. 04. 08. 08:42
Törölt hozzászólás
#75
WLM 2022. 04. 08. 08:44
Előzmény: #66  sanka
#76
Nem tudtad kipihenni magad Sankesz? Attól, hogy ő álmaid "férfija" miért gondolod, hogy ezzel más is így van? Ez az ennyike amúgy a dű dű hegedűnek a nyugger változata, csak rosszul időzítve? 
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 08:52
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#77

Végre.
Azt viszont nem látom be, hogy Hitler vs Sztálin unokájának felelősségük lenne nagyapjuk tettei miatt.
Meg kell érteni, hogy két személyiséget nem lehet egy személyiséggel összemosni.
signal2
signal2 2022. 04. 08. 08:55
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
A személyiség az egyénre jellemző viselkedési, gondolkodási és érzelemminta. Gondolom, te a személyre gondoltál.
euler 2022. 04. 08. 08:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#79
A Fidesz saját magán kívül bejuttatta nyíltan neonáci szövetségesét, a Mi Hazánk nevű proxipártját is a parlamentbe.
Ungváry Krisztián:
"A Mi Hazánkról fontos leszögezni, hogy ez az egyetlen parlamenti politikai erő, amelyet a NER médiája lényegi kritikában soha sem részesített, ezt egyébként sem tehetné, hiszen az elvek mindkettőnél ugyanazok. 
Vezetője és pénzei a NER-hez ezer szálon kapcsolódnak. Történelemképüket, összeesküvés-elméleteiket semmi sem különbözteti meg attól, amit például a Magyarságkutató Intézet köre ad elő. Persze itt is megtalálható a „made in Russia” pecsét, csakúgy, mint a NER egyéb innovációin. 
Oroszországban Putyin már régóta ilyen pártokkal töltötte fel a Dumát, azaz az ottani parlamentet."
euler: 
Már nem a fidesz a Parlament legszélsőségesebb pártja.Szövetségest kapott a magyar könyvdaráló újnyilasok pártjával. (Az pedig műsoridőt a közmédiában).
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 08. 09:03
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#80
Annyit tudok, hogy a cigánykérdés (nemzeti) sorskérdés.
Egy fél évrezred óta megoldatlan és azt vélem, hogy megoldhatatlan. Évszázadok óta volt már hatalmon mindenféle rezsim és egyik sem tudott mit kezdeni vele.
Tök mindegy mit akar a mihamó az ellenzéki biodíszletben, Magyarország visszafordíthatatlanul elcigányosodik. Az elmúlt 12 évben is ez történt.
A kérdést inkább úgy kellene föltenni, hogy mi a célja a cigányságnak. Azonkívül, hogy túlszül minket.
Gyurcsányhoz visszakanyorodva. Gyurcsány amikor hatalmon volt, elvette a családi adókedvezményt és családi pótlékot adott helyette.
A proletárokat (nem feltétlenül, de főleg a cigányokat) szaporította, azokat akik utódokat (proles = utód) tudnak szülni a többiek adójára és bővítetten újratermelik a szegénységet.
Érvelni persze lehet mindkét álláspont mellett és ellen.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 09:06
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#81
Felelősségük nincsen, ez kétségtelen, de a PR-juk nem túl szerencsés. Ami egy vàlasztásnàl azért mégis csak fontos.
ecofun 2022. 04. 08. 09:08
Törölt hozzászólás
#82
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 08. 09:09
Előzmény: #79  euler
#83
Nem egészen. A választók juttatták be. Lenácizott pártokra mindig volt választói igény. Nácizták a miépet és a jobbikot is.
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 08. 09:10
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#84
"Egyetértek, Gyurcsánynak abba kell hagyni a politikát, túlságosan megosztó személyiséget csinált belőle a fidesz."
Gyurcsány elsősorban saját magának, volt párttársainak és a szavazótáborának köszönheti, hogy ide jutott. A fidesz gyűlöletkampányt folytat ellene? Ez a magyar politika sajátossága, ami nem szép dolog mert nem így kellene meggyőzni a választókat, de azzal is érdemes lenne szembenézni, hogy az ellenzéki oldal - kiváltképp a DK - ugyanezt teszi Orbánnal és gyakorlatilag mindenkivel, aki nincs vele egy platformon, tehát ne csináljunk úgy, mintha a karaktergyilkolás csak a Fidesz sajátja lenne. Szögezzük le, Gyurcsányt még azok a mérsékelt ellenzékiek is elutasítják, akik nem ülnek fel a kormánypropagandának, persze a DK törzsszavazói őket is a fidesz táborába sorolják. Elsősorban saját magát okolhatja. Normális értékrenddel rendelkező politikus a 2006-os bukás után végleg visszavonult volna a politikától de Orbán azért tartja és nem számoltatja el mert rendre szállítja neki futószalagon a kétharmadot.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 09:15
#85
Aki Csepelen legyőzte német szilárdot. Jókat nyilatkozik sok felmerülő kérdésre:„Egyre inkább irányíthatatlanná fog válni Orbán szavazótábora, és ebből még óriási problémák lehetnek” (msn.com)
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 08. 09:28
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#86
"Egyetértek, Gyurcsánynak abba kell hagyni a politikát, túlságosan megosztó személyiséget csinált belőle a fidesz."
Csak részben értek egyet. Eddig:
"Egyetértek, Gyurcsánynak abba kell hagyni a politikát, túlságosan megosztó személyiség."
Az kétségtelen, hogy rá lehet játszani az őszödi beszédre és a 2006-os utcai harcászatra, de az őszödi beszédet tényleg Gyurcsány mondta el és nem a fidesz hozta nyilvánosságra. A 2006-os nagygyűlésen sem a fidesz támadt magára, hanem a kormány alá tartozó rendőrség.
Gyurcsánynak vannak hívei még a negyedik kétharmad után is, de vannak hozzám hasonló antikommunisták is, akik az mdp-mszmp-mszp-dk vonalat utasítják el.
A diktatúrában klasszikus kettős nevelést kaptam (mást mondtak az iskolában és otthon) és már akkor antikummunista voltam, amikor a fidesz még pajkos gondolat sem volt.
Kormányváltást akarok, de nem Gyurcsánnyal.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 09:33
Előzmény: #86  Dehogynincs
#87
Tessék !  Erről a jelenségről beszélek. Én sem akarok mszp-dk-ra szavazni.  Új ellenzéki erőt kell létrehozni nélkülük.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 09:40
Előzmény: #86  Dehogynincs
#88
Ott a pont.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 08. 13:17
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Bírónak tetszik lenni?
Ilyesmit akkor is be szoktam írni, ha nem értenek egyet velem.
Sok mindenben egyetértek Goldi.-val. Ettől még tévedhetek.
Szoktam tévedni is. 2010-ben például a fideszre szavaztam.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 15:09
#90
Szarházi DK egyre lendületesebben szapulja Márkit. baja sikkasztó ferenc is nyilatkozik erről a mandinernek.
Olyanok, akik évtizedek óta nem képesek változtásra vezetni a szavazóikat, azok ugatnak. Hát menjenek a büdös Pécsába!!!! .Most meg bent meresztik a seggüket majd a parlamentben, és megint el ven krva 4 év!
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 15:17
#91
és 2026-ban majd megint találnak egy bűnbakot. Milyen jó túlélési taktika. Bszák meg!
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 08. 15:24
#92
Ennyire volt őszinte az összefogás: Gyurcsány és MZP egymást okolja a vereségért, és a legszebb, a cikkek alatti kommentmezőben egymást fideszezi össze az ellenzék szavazótábora. Már Karácsonyt is fideszes a dk szavazói szerint. Signal2 itt engem hazugsággal vádolt mert le mertem írni, hogy ez ellenzék képtelen szembenézni a hibáival, egy Ungár nyilatkozattal elintézte. Itt az ékes példa, hogy ezek semmit nem tanultak a vereségből:
https://444.hu/2022/04/08/marki-zay-szerint-gyurcsany-alig-varta-hogy-elbukjak-a-valasztast?fbclid=IwAR1KrxIGsFYcqeFqMrElYDnfsvECESvDZNiseryFMIYY-2O2g0VZ9IFKaCc
https://index.hu/belfold/2022/04/08/dk-s-kepviselo-marki-zay-peter-a-ketharmad-felelose/
signal2
signal2 2022. 04. 08. 17:56
Előzmény: #92  blackmirror
#93
MZP az előválasztást is már azzal nyerte meg, hogy Gyurcsánnyal (Dobrev) nem lehet nyerni. Lásd pl:
https://infostart.hu/interju/2021/09/16/marki-zay-peter-nem-fognak-rank-szavazni-ha-gyurcsany-ferenc-neve-ott-a-szavazolapon
Semmi újat nem mond, csak azt, amit fél évvel ezelőtt is.
signal2
signal2 2022. 04. 08. 17:57
Előzmény: #92  blackmirror
#94
Leírnád pár pontban, hogy mit kellene tanulni a vereségből?
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 18:16
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#95
Nem, nem tetszem bírónak lenni, csak egyet merészeltem érteni az adott sorokkal. Ennyike, se több se kevesebb
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 19:08
Előzmény: #92  blackmirror
#96
igen ezt már menet közben is lehetett érzékelni, hogy kellő távolságot tartottak egymás felé. a fideszt összetartja a lopás, az ellenzék még ehhez is hülye volt. 
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 08. 19:26
Előzmény: #94  signal2
#97
Ezeket már kifejtettem korábban, de teljesen feleslegesen mert az ellenzék a választókat okolja, ahelyett, hogy magába nézne és a pártelnökök sorra mondanának le. Falra hányt borsó, úgysem fogunk egyetérteni semmiben, de leírom mi a véleményem. A következő problémákkal kellene szembenézni:
---------
1, Gyurcsánnyal és Dobrevvel nem lehet választást nyerni. 2006 óta futószalagon termeli Orbánnak a kétharmadot.
Ellenzéki szavazó reakciója: Gyurcsánnyal, Dobrevvel vagy Jakabbal kell nekimenni a következő választásoknak és MZP a hibás.
----------
2, Leszerepelt, hitelüket vesztett politikai hullákkal nem lehet nyerni. Ez Gyurcsány az MSZP-ből átmentett veterán garnitúrája. Meg kell nézni a mandátum birtokosait, az előző ciklusok aktív résztvevői: csukott ajtónak rohanó, földön fetrengő, pöcsét kamerába kiverő, krumplit lóbáló parizeres influenszerek. 
Ellenzéki reakció: MZP a hibás, kérjük a mandátumot, be kell ülni a parlamentbe és fel kell venni a támogatásokat, tiszteletdíjat, a pártelnökök nem mondanak le.
-----------
3, Az összefogás modellje nem működik. Ezt elmondta MZP is és az eremények elemzése is ezt igazolja. Ellenzéki reakció: folytatni kell az összefogást.
-----------
4, Választók tisztelete: választót nem birkázzuk, fideszezzük össze, nem nézzük le a vidékieket, sértegetünk és nem mondjuk azt, csak akkor vagy keresztény, becsületes, tisztességes ha rám szavazol.
Ellenzéki reakció: sok tudatlan, retardált vidéki (Csáki Judit írását érdemes elolvasni), fideszes agyhalott döntötte el a választást.
---------
5, Nem kéne Orbánt másolni. Az ellenzék Orbán eszközeivel, karaktergyilkolászással akarja megverni a Fideszt, lásd plakátok, belengetett meleg miniszterek videója. Nem fog menni, ebben a Fidesz verhetetlen és több erőforrásuk is van.
----------
6, Nem csak választások előtt kellene emberek közé menni. Fletó, Jakab és társai még annyira sem tisztelte meg a választóit, hogy kiálljon eléjük, hogy bocsánatot kérjen, bújkálnak, majd a következő választásokon előbújnak megint.
--------
7, Fontos társadalmi kérdésekkel kellene foglalkozni, geopolitikai kérdésekben az ellenzéknek semmi önálló, konkrét álláspontja nincs azon kívül, hogy azt kell csinálni, amit az EU mond. Járványhelyzettel, oltáskötelezettséggel kapcsolatban semmi konkrét elképzelése nem volt az ellenzéknek, de az ukrán-orosz konfliktussal kapcsolatban is a szokásos paneleket mondták fel (EU, NATO). Amikor nyakunkon volt a COVID a Fudannal foglalkoztak, meg az utcanevek átnevezésével, ami akkor rohadtul nem érdekelt senkit.
-------
8, Az ellenzéki választónak legalább lehetne annyi esze, hogy nem küldi el a picsába azokat a szavazókat, akik utálják Orbánt de kritikusak az ellenzékkel szemben is. Ez ment a választások előtt. Most az van, hogy kárörvendenek és reménykednek, önigazolást keresnek, alig várják, hogy jöjjön már valami válság vagy világháború és legyen mindenkinek annyira szar, hogy az emberek képébe vághasság, mi megmondtuk, ha az ellenzékre szavaztatok volna.... Szánalmas!
signal2
signal2 2022. 04. 08. 19:41
Előzmény: #97  blackmirror
#98
1-2. MZP és Hadházy végig ezt képviselte, és az előválasztók 60%-a is azt mondta, hogy Gyurcsányból nem kér. Befogott orral álltak össze egy listára, ami logikus választáslogikai lépés-
3. Utólag valóban ez látszik, de nincsenek még pontos kutatások arra, hogy ki miért szavazott úgy, ahogy. Szerintem sem a legjobb a teljes összefogás, én pl végig a 2 listát erőltettem.
4. A választó azt mod, amit akar, nem politikus, az ellenzéki politikusook közül nem hallottam ilyen kijelentést. Vica-versa lásd pl Bayer megszólalásait a baloldali szavazókról, de akár a fidezses szavazókat is.... Nemhogy ugyanaz, hanem még mocskosabb.
5. Tévedés, az ellenzék a programjával, és a "Csak felfele" szlogennel kampányolt. A fidesz volt az, aki kizárólag MZP lejáratásával kampányolt. Ami elég tiszteletlenség a választókkal szemben, és szomorú, hogy ez mkűködni tud.
6. Egyetértek. 
7. Egy sor fontos kérdéssel golalkoznak, amelyek fontosabbak, mint az oltáskötelezettség és az orosz-ukrán háború. Ilyenek a jogállamiság, az oktatás, az egészségügy. Az orosz-uktán háborúval kapcsolatban teljesen valid álláspont, hogy a NATO-val közösen döntünk bármiről is. Az is teljesen valid, és egyben fontos álláspont, hogy inkább az EU-val legyenek jó kapcsolataink, mint Oroszországgal. Az meg csak a te fejedben létezik, hogy mindent úgy kell csinálni, ahogy az EU mondja. Ez semmilyen állításból vagy cselekedetből nem vezethető le. Propagandaszövegnek persze elmegy. Annak, aki beveszi.
8. Az elenzéki szavazókon belül sokkal jellemzőbb és értelmesebb a vita, mint a fidesz szavazóin belül. Így nem értem, mit írsz. 
.
Összességében még mindig nem látom, mit kellene levonni azon túl, hogy Gyurcsány vonuljon vissza, és többet kell az emberek között lenni. Gyurcsány visszavonulásáról sak saját maga tud dönteni, tehát semelyik másik politikus nem tud ezzel mit kezdeni.
Ezen felül nem értem, hogy az ellenzék vélt hibáinak számonkérésén túl miért nem a kormányzópárt sokkal súlyosabb hibáin, avagy inkább szándékos bűnein lovagolsz. Azok jelen esetben sokkal lényegesebbek.
1valaki
1valaki 2022. 04. 08. 21:51
Előzmény: #98  signal2
#99
"A fidesz volt az, aki kizárólag MZP lejáratásával kampányolt. Ami elég tiszteletlenség a választókkal szemben, és szomorú, hogy ez mkűködni tud."
Nehéz valakit bárkinek is lejáratnia, ha az a valaki (értsd mzp) nem ad okot arra, hogy lejárassák! 
Mzp saját magat járatta le több okból: 
1. Következetlenül ad-hoc össze vissza nyilatkozott. 
2. Több esetben nem sokkal később teljesen ellentétes álláspontot képviselt önmagával szemben! 
3. A különböző tarsadalmi rétegeket nyilvánosan sértegetett! 
4. Olyan vegyes felvágott és teljesen ellentétes, egymással vegyülni nem képes "anyagokból" összetákolt ellenzéki "koalíciót" képviselt, akikre a polgárok 2/3-a (mint ez az eredményben is megnyilvánult) soha nem szavazna a fővezér gyf személyére sem.
6. Érthetetlen, hogy ma még mindig itt vannak az aktív politikában és "kormányt" követelne magának az az ellenzéki párt vagy személyek, akik csak hazudtak, becsapták az embereket, ill. semmit nem tartottak be az igéreteikből!
Vagyis mzp-nek, "Nem esett le időben a tantusz!" (ahogy a regi mondas mondja), hogy ilyenekkel együtt indulni, eleve kudarcra van ítélve, mert hiteltelenné teszi őt, bármit is mond!
Lehetne még tovább sorolni mzp hibáit, de felesleges.A lényeg az, hogy a Fidesz nagyon jól tette, amit tett, vagyis az ellenzék saját és ordító hibáit használta csak ki és fordította ellenük!
Hajra Magyarország!
Hajrá Magyarok!
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 08. 22:11
Előzmény: #99  1valaki
#100
küldhetek nem vagyok robot feladatot? meg fogod tudni oldani?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek