Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 09:06

Gyurcsány: Az ország nem így állna, ha a Fidesz partner lett volna  

Ugrás a cikkhez
2006 óta Magyarország felelős költségvetési és gazdaságpolitikát képvisel, a kormány messzebb is elment volna a strukturális reformok tekintetében - nyilatkozta a Népszavának Gyurcsány Ferenc. A miniszterelnök szerint a kormány a Fidesz ellenállása miatt nem volt képes többre. "Önkormányzati reformot javasoltunk, benyújtottuk a törvényt, a Fidesz elutasította. Egészségügyi reformot, felsőoktatási reformot indítottunk. Javasoltunk pártfinanszírozási reformot, az is elakadt." - mondta Gyurcsány, hozzátéve: "Amit lehetett, megtettünk ezek sikeréért. Ma az ország nem így állna, ha a Fidesz ezekben partnere lett volna a koalíciónak."

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=105256
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mondoka 2008. 11. 02. 20:54
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
Sokat segített volna ezen az országon egy véres...
legéppisztolyozós, lámpavasas kommunistairtás.
Ennek azárát fizetjük mostmár örökre.
A humánum tiltakozik bennünk, de mégis a jövőnkre nézve a legnagyobb hiba volt amit elkövettünk.
A vonalak összemosva, mostmár senki nem felelős semmiért, mostmár nincs becsület, mostmár nincs felelőség.
Velük eggyütt fog ez az ország megrohadni. Vagy estleg az utólsó pillanatban ezek majd lelépnek.
A legkifinomultabb férgek akkor majd ithagyják a tönkretett gazdatestüket az országot.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 20:19
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#139
Vonjuk le IZOmmanra vonatkzóan az általásnos következtetést.. Ma Ő ITT a fidex egy zászlója. Kaptya beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :))
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 17:06
#138
Majd te megmondod hogy mi a helyes értékrend és mi nem az.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 15:08
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
"okos" vagy.... csak kár hogy rosz az értékrended...
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 14:23
#136
Csak az mszp lop a fidesz soha.....Csak az mszp korrupt,a fidesz soha nem volt....Csak az mszp folytatott titkos adatgyűjtéseket a fidesz soha.....Nyugodtan csápoljatok a pártotoknak én egyiknek se teszem.Ha az élet ilyen egyszerű lenne,jó és rossz,fekete vagy fehér,sajnos nem.Olyan megható ,amikor fiatal nemzetiérzelmü emberek magyarázzák, hogy mi helyes és mi nem.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:37
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#135
aszfaltbetyar: ...A hozzászólásaitokban nem olvastam egyetlen egy érvet sem, hogy mik voltak azok a kormányzati döntések, amelyek válságba sodorták az országot, eltekintve a nemzetközi pénzpiaci válságtól....

Már több, két éve kint van a neten a bejelentés, hogy Magyarországon államcsőd várható. És meg is van indokolva.:
link
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 12:28
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#134
Rájöttem a helyes kommunikációra veletek szemben:
kuss!

Nagyon remélem, hogy Orbánék kemény büntetőpereket akasztanak a nyakatokba azért, amit tettetek. A demokrácia sárba tiprása az elmúlt 6 év.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 12:23
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#133
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 12:21
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#132
Vegyél be pár szem nyugtatót, és ha oszlani kezd a lila köd olvasd el újra amit beírtam. Mi volt a felháborító abban, amit írtam?!
Ha szerinted a politika olyan, mint a focidrukkerség, hogy van aki fradistának születik, van aki UTE-snak, és az is marad egy életre, akkor írd azt. Vagy írd le feketén-fehéren, hogy aki nem veled van, az ellened! Ezek egyértelmű kijelentések lennének.
De ne sorolj engem se Kókával, se GYF-fel, de még csak a pártjaikkal sem egy kalap alá, csak azért mert nem vagyok agymosott orbánrajongó.
Azt sem mondtam, hogy kiben bízzál. Te viszont leírtad, hogy a fidesz szavazók bíznak Orbánban. Honnan veszed ezt? A kérdésem arra irányult, hogy miért nem akárki másban bíznak, akivel a párt nem bukott már el 2 választást? Mitől mindenható Orbán Viktor szerinted (mert láthatóan annak tartod)?
Az általa mostanában javasolt intézkedések ugyanolyan katasztrófális kimenetelűek lennének, mint amiket GyF benyögött (remélhetőleg meglépni már nem fogja tudni őket).. Szóval szerintem Te vagy a k.-ra felháborító, hogy ezt az egyoldalú, megkérdőjelezhetetlen Orbán imádást súlykolod.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 11:44
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#131
drop nem látod a lényeget
hülye mindig lesz
"Csődbe juttatjátok az országot, aztán pofáztok. " Nem.
Előtte, alatta és utána.
Örökké.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 11:42
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#130
"Miért kellene bízni pont Orbánban (Gyurcsányban)? "
Baromira nem kértem tőled, hogy bízzál bárkiben is. Nyilván Gyurcsány-Kóka párosodban nehéz lenne bízni.
Engedd meg nekem, hogy bízzak, akiben akarok.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 11:39
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#129
1702, hagyd már a fárasztó szövegedet, k.-ra felháborító vagy.
Csődbe juttatjátok az országot, aztán pofáztok. Az előző 6 évben szárnyalt a világgazdaság és ennyit sikerült idehaza kihoznotok belőle. Mit fogtok csinálni a válságban? Dilettáns, korrupt barmok.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 09:57
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#128
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 09:48
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#127
"A hozzászólásaitokban nem olvastam egyetlen egy érvet sem, hogy mik voltak azok a kormányzati döntések, amelyek válságba sodorták az országot, eltekintve a nemzetközi pénzpiaci válságtól."

maga ferkó mondta, hogy nem voltak kormányzati döntések
csak trükkök százai

amikor meg döntöttek, akkor:

pld. 4-es metró, 50%-os fizetésemelés, 5%-os áfacsökkentés, adócsökkentés a választások előtt..

Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 09:43
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#126
Kedves Drop,
Olyan nincs, hogy valaki nem fidesz vagy mszp-szdsz szavazó (és még nem is mdf, hogy az összes parlamentit kilőjük)?
Szerintem a "két oldal" az úgy különül el: Gondolkodásra képesek és hajlandóak kontra fanatikusok.
Előbbiek ma az X-re, holnap az Y-ra szavaznak, ha időközben X és Y valamiért helyet cserélne céljait, elviet tekintve, névváltoztatás nélkül,mert tudják mit akarnak,és sejtik, hogy kb. mit hihetnek el a sok felelőtlen igéretből.
Miért kellene bízni pont Orbánban (Gyurcsányban)?
Egy szinésznőben bízhatsz, hogy kellemes látványban lesz részed, ha filmet akarsz választani 1,5 órára, de egy politikust 4 évre kicsit más szempontok alapján kellene..
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 09:20
Előzmény: #124  pampa
#125
Az origon szeretnek lehozni ilyen okosságokat. Volt a napokban egy mégjobb. Valami olyan volt a címe, hogy "jól csináltuk ezért kaptunk (ekkora?) hitelt".
Csak pislogtam. Aki jól csinálja az nem szorul IMF hitelre...
pampa 2008. 11. 02. 08:29
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Hát,nem semmi ez az ember.....
Előadni a csőd megoldását sikerként és egy huszáros vágással rákenni az ellenzékre a kialakulását...
Ehhez ért sajnos, a kormányzáshoz nem.

"minket is terhel némi felelősség de a fő ok a Fidesz"
link
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 07:28
#123
A hozzászólásaitokban nem olvastam egyetlen egy érvet sem, hogy mik voltak azok a kormányzati döntések, amelyek válságba sodorták az országot, eltekintve a nemzetközi pénzpiaci válságtól. Csak azzal definiálni
az aktuális jelenséget, hogy " köcsög Gyurcsány " nagyon szűkös gazdaságpolitikai alternatíva. Azonkívül a Fidesz mostanában hangoztatott gazd. politikája nem szól másról, mint adócsökkentésről. Persze minden épeszű ember akit , megkérdezünk, " akarsz adót fizetni, mert nem muszály" - hát persze, hogy nem. Viszont aki belelát azokba a folyamatokba, amit akár vállalkozás szintjén meg kell oldani, az tudja csak adócsökkentéssel nagyobb kárt okoznak.
Viszont ha a Fidesz kiadáscsökkentéssel párosítaná az adócsökkentés, akkor gondolkodjatok el azon kitől fogják elvenni
azt az összeget. Nem maguktól.
A fidesz adópolitikájának az ásza hogy
emeljük a minimálbért, adóztassuk meg .
Emlékezzetek a 25.000.- forintos minimálbér
50.000.- forintra történt emelésére.
A 25.000.- forintra 39% TB=9.750.-
Csökkentették a TB-t 10% pontal, 29%-ra.
A nép örül az ajándék pénznek
50.000.- forint 29%-a =14.500.- forint.
Úgy látom a Fidesz elkötelezettek nem szeretnek gondolkodni, számolni, és beszélgetni, csak átkozódni, kiabálni, na meg persze tüntetni.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 04:46
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Zsidok iranyitanak mindent---itt mar nincs politika!!!!
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 01:25
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#121
"Az ország nem így állna, ha a Fidesz partner lett volna"
vagy ha gyurcsánymama hufnáger istvánhoz ment volna

Topik gazda

zoltankis
4 2 4

aktív fórumozók