Mészáros lölö pakkját ami 5,96% volt azt már oda lehet számolni a takarékokhoz és számoljuk oda az MNV parkot is mivel nagy valószínűséggel azt us oda adják.
#41565 alatt előzetesen jeleztem, hogy a Tpt.70 § (1) bek alapján a vételi ajánlat elfogadására nyitva álló 10 napos határidő leteltét követően, jóváhagyás hiányában a vételi ajánlatot elfogadottnak kell tekinteni. A jóváhagyást a vételi ajánlat III. fejezet 1.8 pontja is szabályozta a következőképp:
"A jelen Vételi Ajánlat Felügyelet általi jóváhagyó határozatának kézhezvételét - illetve, ha a Tpt. által előírt határidőben a Felügyelet nem dönt a Vételi Ajánlat jóváhagyásáról, a jóváhagyásra nyitva álló határidő leteltét - követően az Ajánlattevő haladéktalanul kezdeményezi a Vételi Ajánlat közzétételét a Tpt.-ben előírt módon, az Elfogadó Nyilatkozatok megtételére nyitva álló határidő Kezdőnapjának és Zárónapjának naptári napok szerinti megjelölésével."
Úgy tűnik, hogy a Takarékbank Zrt ragaszkodik az MNB jóváhagyó döntéséhez és nem kíván eljárni a hivatkozott törvényi helyen előírtak, ill. a saját vételi ajánlata előírása szerint.
En nem bizok se az mnb ben se az mnyp ban, semelyik nagy intezményi tulajban akik az takszövekhez húznak es egy az érdekük.Én kifejezetten csak abban bízom,mint mar sokszor leírtam,hogy a hatalmas összefogásukkal sem lesz meg a kívánt mennyiségük és ezt majd a piacon kell elintézniük.....
Ha az mnb nem nyilatkozik hataridore, ami mar elmult, akkor elfogadotnak kell tekinteni az ajanlatot.
Mar ki kellett volna tolteni a datumokkal az fhb honlapjan az ajanlatteteli nyilatkozatot.
Amivel a reszvenyeseket lehetne korrektul es idoben tajekoztatni. De a lenyeg hogy itt kodositsenek es ketsegeket hagyanak a rv birtokosaiban.
Az MNV Zrt döntése nem lesz vagyongazdálkodás terén hozott önálló döntés, azt politikai függések is alakítani fogják. Nem lehet így megjósolni, hogy az MNV a bank részvényeit megtartja-e, vagy nem ! A legerősebb függésnek én azt tartom, hogy a kormányfő bal kezét (jobb keze: Matolcsy Gy.) továbbra is a takarékintegráción tartja, vagy nem, továbbá az utóbbi esetben a kormányzati irányítást teljes önállósággal Bártfai-Mager Andreára bízta vagy nem
65 munkanap,ajanlattól szamítva ,az ajánlat pedig május 29. Én jött tehÁt agusztus vége...Szép lassú örlődéses technika jellemzi ezt az ajánlat tételt.......... :-)
Nincs szó pontatlanságról, a portfólió korábban is és legutoljára is helyesen irta meg az MNV Zrt FHB részvény tulajdoni részhányadát. A tulajdoni részhányad %-t, a Bét. a tőzsdére bevezetett részvényszám alapján számítja, mely az FHB esetében a 2017. május 31.-i közlés szerint nem változott az 66 000 010 db "A" sorozatú törzsrészvényből áll. Az MNV ZRT ebből rendelkezik 4 832 225 db részvénnyel, mely 7,32 %-os tulajdoni hányadot jelent. Az MNV Zrt tulajdonát képező részvényszám változatlan az elmúlt évek adataihoz képest. A kérdés akkor az, mi a háttere annak, hogy az MNV ZRt honlapján 4,45%-os részvényszám arány szerepel? Ennek elsődleges oka, hogy az FHB Nyrt 2015 évvégi alaptőke emelése óta az MNV ZRT a bank 10 849 030 000 Ft-ra megemelkedett alaptőke értékéhez viszonyítva állapítja meg a tulajdoni részarányát mely valóban 4,45% részvényszám arányt tükrőz. Ez azért helytelen mert az alaptőke értéket a tőzsdére be nem vezetett "B" sorozatú 100.- Ft. névértékű és a "C" sorozatú elsőbbségi 1000.- FT névértékű részvények névértékének beszámításával kell számolni. A tőkemelés körülményeiről rőviden: Az FHB 2015. december 29.-i rendkívüli közgyűlése zártkörű tőkeemelés keretén belül, az addig beérkezett kötelezettségvállaló nyílatkozatok alapján 14 163 430 darab, egyenként 100.-Ft névértékű és 717 forint kibocsátási értékű "B" sorozatú részvény, valamint 2 832 686 darab, egyenként 1000.-Ft névértékű és 7170 forint kibocsátási értékű "C" sorozatú törzsrészvény kibocsátásáról döntött. Az új részvények ellenértéke a (kibocsátási értéke) 30 465 537 930 forint volt, miáltal a bank korábbi 6 600 001 000 foirint összegű alaptőkéje 10 849 030 000 forintra változott. A tőkeemelés során kibocsátott új részvényeket a tőzsdére nem vezették be, azokat a Takarékbank és az integrációhoz tartozó 31 takarékszövetkezet jegyezte le és fizette ki. Az MNV Zrt az alaptőke emelésnek megfelelő előzetes kötelezettségvállaló nyílatkozatát nem tette meg, így a tőkeemelésben nem vehetett részt, aki ezt sérelmezte. Még Orbán Viktor is felszólalt emíatt a Kossuth rádió 180 perc című müsorában a következőképp: "Amikor tőkeemelés zajlott le az FHB-nál, akkor a magyar kormány hozott döntést, miszerint fenn kívánjuk tattani a bankban meglévő állami tulajdonrészünket, amit nem fogadtak el. Jogukban van ezt visszautasítani, de ezt együttműködés és szövetség politikájának keretében szerintem nem szabad megtenni, ez így barátságtalan, sőt ellenséges lépés. Ez híba, amit ennek a banknak ki kell javítania."Ezt követően az FHB Igazgatósága ugyan felszólította a kötelezettségvállalás benyujtására az MNV-t 2016. február 1. határidővel de az elmaradt és a felek között peres eljárás índult..... A tőbbi talán ismert a kedves fórumozok előtt is.
Sajnos nem igazán van jelenleg független média, független
ügyészség, független bíróság, független MNB…, gyorsan fogynak a valódi oknyomozó riporterek is.
nos akkor ennyire pontos volt a portfólió is....ott írtak 7, 32%-ot is + itt van 4,41% a korábbi portfóliós cikkekben is 7,32% volt....:
de a lényeg, ha ezt eladják (új)tulajdoni rész szerzése nélkül,...ki vállaja a veszteség majd a felelősségét...
" Az MNV Zrt. rábízott vagyonába tartozó társasági portfolió irányításával, vagyonkezelésével kapcsolatos döntési szintekAz MNV Zrt. tulajdonosi joggyakorlási körébe tartozó társasági részesedések kezelése során az egyes döntési szintek meghatározása részben a Vtv.-ben, részben pedig az MNV Zrt. Szervezeti és Működési Szabályzatában, valamint az MNV Zrt. szervezeti egységeinek feladatköreiről, a hatáskörök átruházásáról, valamint az aláírási jog gyakorlásáról szóló vezérigazgatói utasításban történik."
FHB:Most vedd!