Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 10:03
#161
Miért egyértelmű hogy a FAANG részvényeknek leáldozott tőzsdei befektetésként? Nem lehet hogy ezek akkora cégek és némelyiknek akkora cash állománya hogy esetleg elkezdenek beruházni zöld energiába mondjuk? Vagy elkezdik a sajátrészvény vásárlást intenzívebben..
Miért gondolja mindenki h karba tett kézzel végig nézik a lejtőt ami "vár" rájuk?
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 10:13
#162
Édes drága jó anyukám borogass:
 
 https://getecotex.com/article/de?gclid=EAIaIQobChMI_ISpsZGx9gIVlpV3Ch3Qtwe0EAEYASAAEgJuhvD_BwE
 
Bocsánat, ezt nem bírtam kihagyni.  
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 10:21
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
Ugye-ugye. Kinek fáj először a háború és a szankciók.
.
"Az ukrajnai háború súlyosan érinti az ottani autóipari beszállítókat, és általuk a BMW, az Audi és az MAN bajorországi üzemeit is. A termelés nagy része leáll a következő napokban – közölték pénteken a vállalat szóvivői. A fő gondot az jelenti, hogy az ukrajnai üzemek nem tudnak kábelkötegeket szállítani.Már hétfőn leállnak a BMW müncheni központi üzemének és Európában a legnagyobb üzemének összeszerelő sorai Dingolfingenben. A vállalat a jövő hétre rövidített munkaidőt jelentett be az üzemekben – közölte a csoport szóvivője. Arról nem adott tájékoztatást, hogy ez hány ezer alkalmazottat fog érinteni.Az Audi ingolstadti gyárában a három gyártósorból kettő hétfőtől – kezdetben két hétre, március 18-ig – leáll. Hétfőtől Neckarsulmban is szünetel a termelés nagy része. Összesen több mint tízezer alkalmazottat érint a változás.A MAN tehergépkocsi-gyártó müncheni főüzemében még egy hétig szigorú korlátozásokkal folytatódik a termelés, de március 14-től teljesen leáll, itt is a hiányzó kábelkötegek miatt. Ez mintegy 3500 alkalmazottat érint. A nürnbergi motorgyárban szintén lesznek korlátozások – ismertette az MTI."
Forrás: https://index.hu/kulfold/2022/03/06/haboru-oroszorszag-ukrajna-vlagyimir-putyin-volodimir-zelenszkij-nato-hirosszefoglalo-vasarnapi-percrol-percre/bajban-vannak-a-nemet-autogyarak/
.
Egyébként Vonának az Öt című műsorban van egy eszmefuttatása, amit én is el tudok fogadni: https://youtu.be/jdSWGXXlMVo?t=447
Placi82 2022. 03. 06. 11:03
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#164
Fajni fog! Nem kicsit nagyon! Sokszor gondolkodtam a szankciokon ,hogy, felmertek-e a kovetkezmenyeit, vagy csak gondolkodas nélkül vegrehajtottak a New-Yorki parancsot! Ha Merkel lett volna el se jutunk idaig. Ez mar egy 8 eves előzményel bíró történet! Az emberek nem Dominikara fognak eljutni max a jarda szigetekre. Sot a Egerszalok se fer bele ,mert a SZEP kártyabol az Aldiba fogják megvenni a havonta dragulo elelmiszereket ! Az emberek tobbsegenek fajni fognak a rezsi,uzemanyag,es benzin,elemiszer, auto,stb  aremelkedesek,mindez egy lassulo gazdasagi környezetben. Majd rajonnek 2 honap mulva. A következmények  letaglozoak lesznek.Irjak ,hogy haboru utan sok ev embargo oroszorszaggal szembe. Szep lesz. Gazprommal valo szerzodesbol is kiugrasztananak minket? Es akkor kitol kapnank gazt? Es mennyiert?  En kibirom ha a szamlam 50 rol150 re ugrik. Es a többi, a hitellel agyonterhelt lakossagnak is mindegy lesz? Inkabb nem folytatom, mert felesleges.
somebody 2022. 03. 06. 11:56
Előzmény: #164  Placi82
#165
Szerintem felmérték, most teszik tönkre az orosz gazdaságot és vele együtt az európait is a földbe döngölik.
Max azzal nem számoltak, hogy ez előbb-utóbb vissza fog nekik is nyalni.. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 12:03
Előzmény: #165  somebody
#166
Meg vélhetően az orosz gazdaság elleni szankciók Kínának is szólnak, hogy veletek is ez történik, ha háborúztok. Illetve talán az is benne van a pakliban, hogy Kína se jusson olyan könnyen a jövőben ruszki nyersanyaghoz.
Valljuk be, az orosz gazdaságnak reszeltek, de feltehetően Putyinnak is. Most vagy egy igen kemény diktatúra jön az oroszoknál, vagy jelcini időket idéző szabad rablás, oligarcha-harcokkal, anarchiával. 
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 12:05
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#167
Ez régi dolog, csak a csomagolás változik.
A lószar és a veréb örök kapcsolata.🙂
Fagylaltárus 2022. 03. 06. 12:14
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#168
Miért ne élnék túl? 
kajli_man
kajli_man 2022. 03. 06. 12:18
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#169
Lehet, hogy fehér lovon vonulnak majd be a palások, akik megmentik a gazdaságo(ka)t és leverik az inflációt Jeremiás helyett. A párizsi egyezményen meg lazítanak újra, főleg azért mert az EU fogja erőltetni, hogy sok lesz a vállalás.
Fagylaltárus 2022. 03. 06. 12:31
#170
Essence
Essence 2022. 03. 06. 12:40
Előzmény: #151  Placi82
#171
Nana! Laci, te ennél megfontoltabb vagy! 
Olvassatok utána részletesen, van már róla több információ. Kettős ügynök, lehallgatott telefonbeszélgetések, ellenállt a letartóztatáskor, ... Szóval várjuk meg, amíg kirajzolódik a nagyobb kép, mert ez így egy origó cikk "csak". 
És igen, persze mindenki átszűrheti a saját szűrőjén a híreket és használjon forráskritikát, stb., de van itt több információmorzsa, ami segít kontextusba tenni a témát. 
(Tudjuk, egy kettösügynök is jobb élve, mint halva, szóval lehet, hogy az akcio nem úgy sült el, mint tervezték...)  
somebody 2022. 03. 06. 12:47
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#172
Lehet benne valami, de Kínát már nem tudja megfogni az USA, ahogy te is írtad, ezért választotta azt hogy lesöpri Európát és megszerzi piacnak még jobban magának.
Itt lehet elrettentésnek tekinteni, amit az oroszokkal csinál, de látni kell, hogy Kínát nem tudja embargózni, ahhoz ők már túl nagyok, túlságosan a részesei a világgazdaságnak, hogy így elszigetelje őket, mint ahogy az oroszokkal teszi. (robot porszívom is kínai :D)
De mondom, még ez is simán visszanyalhat nekik, mert van a világnak a másik fele, oké, hogy Kína most azt kommunikálja, hogy "semleges" de a nyakamat rá, hogy Putyin ezt már lezsírozta legutóbb, amikor ott volt, hogy ha NY-i szankciók miatt kieső exportot Kína csont nélkül befogadja és cserébe még technikát, chipeket ad. Csak mondjuk nem verik nagy dobra. 
De mondom nekem a legszörnyűbb, hogy USA-nak nem elég ami most van, ő most itt VH-t akar kirobbantani vagy még jobban terjedjen el a háború a kontinensen. 
kajli_man
kajli_man 2022. 03. 06. 12:55
Előzmény: #172  somebody
#173
Nem véletlen írtam a másik topikban tegnap az 5 részvényből 1 kínait. Jó évtized lesz ez nekik úgy gondolom.
Essence
Essence 2022. 03. 06. 13:11
Előzmény: #172  somebody
#174

A NATO inkább leintette a lengyeleket a repülögépek szállítása és bevetése kapcsán. Túl forró a krumpli, már ök sem fognak hozzányúlni. A tovább-eszkalálódástól beszarna az USA is. Lentiek óta sejthetjük, hogy a repüléstilalmi övezet is ezért nem támogatják.Márc. 1.: (én kérek elnézést, hogy origóból idézek):
"A harci repülőgépek esetleges ukrajnai szállítását és lengyelországi repülőterek igénybevételét tudakoló újságírói kérdésre reagálva Stoltenberg elmondta: a NATO SZOLIDÁRISAN KIÁLL UKRAJNA MELLETT, HUMANITÁRIUS ÉS FEGYVERSZÁLLÍTMÁNYOKAT IS KÜLD NEKI. Hangsúlyozta azonban, hogy a szövetség nem akar a konfliktus részese lenni.Ezért nem áll szándékunkban bármilyen fegyveres erő küldése Ukrajnába, és repülőket sem küldünk az ukrán légtérbe".
A NATO meghúzta a vonalat. Csak milyen szerepet venne fel a béketárgyalásokon?
somebody 2022. 03. 06. 13:21
Előzmény: #174  Essence
#175
Akkor mutatom az Ukrán oldalt, hallgasd meg az ukrán elnököt, aki ugye azt mondja amit USA akar..
Ez tegnapi hír vagyis nem hír hanem megnéztem a csávó beszédét...
Légtérzárat szeretne és ilyet mondd, hogy az amerikai emberek 78% -a ezt támogatná.. én majdnem leestem a székről... WTF?  (Légtérzár=III. VH)
Az ukránok (amerikaiak) minden erejükkel azzal vannak, hogy ki szélesítsék ezt a háborút.
Most már USA küldene cserébe jobb repülőket a lengyeleknek, ha oda adnák a mostaniakat az ukránoknak..
Propaganda gépezet pedig működik ezerrel.
Nekem azt magyarázza el valaki, Putyinnak miért jó ha a civilek még bent vannak a városokban?
Mert én így látom, hogy neki az lenne a legjobb ha minél előbb folyóson kimennének a civilek, aztán szarrá bombázhatna mindent. Az ukránoknak meg a civilek az egyetlen esélyük.... hogy valameddig ellen álljanak és a világ szimpátiáját maguk mellé állítsák. 
somebody 2022. 03. 06. 13:40
#176
Egyébként nálam Elon Musk lenne a következő USA elnök már csak ezért:
Starlink has been told by some governments (not Ukraine) to block Russian news sources. We will not do so unless at gunpoint. Sorry to be a free speech absolutist.
Essence
Essence 2022. 03. 06. 13:50
Előzmény: #175  somebody
#177
Értelek, persze.
Tudjuk hogy az ukránok mit szeretnének, de a légtérzár és a közvetlenebb beavatkozás mellett nem fog meghajolni se az USA, se a NATO. A jelenlegi nyilatkozatok is ezt tükrözik szerintem.
Az ukránok persze, hogy kiszélesítenék a haborút, de szegények a fizikai harcban mégis egyedül maradtak és maradnak.
Igen, elvileg igaz, hogy a civilek kimenekítése után Oroszország durvább fokozatba kapcsolhat a támadással. Hisz ök megadták a szabad elvonulás esélyét, aki marad, ... 
Az ukrán katonáknak és infrastruktúrának meg persze "védelem" a civilek jelenléte, de hát ezért nem fognak civileket kötözni a saját stratégiai pontjaikhoz. Nehéz helyzet. A rombolás mostantól növekedhet. 
Lesz mit újjáépíteni Ukrajnában...
Essence
Essence 2022. 03. 06. 13:53
Előzmény: #177  Essence
#178
'56-ban is, amit a magyarok szerettek volna nyugati beavatkozásként, és ami történt (a semmi), az messze állt egymástól. 
Az ukrán elnök csak Ukrajna érdekeit nézi, és neki ezt kell mondania, amit mond. Akár felbújtja-e valaki a háttérböl most, akár nem, harcban áll és területeket vesztenek. Mit mondjon szegény?
Placi82 2022. 03. 06. 14:47
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#179
Vagy mas lesz!:) Van meg sok lehetoseg.
Placi82 2022. 03. 06. 14:50
Előzmény: #171  Essence
#180
Inkább az ukran oligarchak kozotti ellentetre tippelek,ebben az ugyben. Ez egy uzenet volt az orosz barátabb szárnynak. Arrafelé mashogy gondolkodnak, mint nyugaton.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek