Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dt7
dt7 2017. 09. 28. 12:07
Előzmény: #18479  Törölt felhasználó
#18480
Csoli bátyám aztán úgy legyen :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 28. 10:11
Előzmény: #18478  dt7
#18479
Szia! És legalább ugyanannyian készülnek vissza! Üde, zöldellő oázist fogunk jelenteni a közeljövőben kialakuló fertő és káosz peremén.
dt7
dt7 2017. 09. 28. 10:04
Előzmény: #18477  Törölt felhasználó
#18478
És még sok európai és a világ más részeiről érkező negatív hír is oda ver majd neki.Ráadásul sokan készülnek még az amúgy is már rengeteg kint élő magyar után,ami hosszútávon megint nem erősít szerintem.
Törölt felhasználó 2017. 09. 28. 09:33
Előzmény: #18476  Passionata
#18477
Szia! EUR/HUF vonatkozásában az a véleményem, hogy egy időre nyugodtan el lehet vonatkoztatni a technikai megközelítéstől. Nem szeretek ide keverni politikai jellegű dolgokat, de a szabadságharc jelenleg vívott csatája (amellyel egyébként emberileg maximálisan egyetértek) jó eséllyel nem fog következmények nélkül maradni. Tudod, ha nem megy szép szóval, majd megy más eszközökkel. Én úgy gondolom, hogy ennek a folyamatnak az első lépéseit látjuk. Nem csodálkoznék rajta, ha a közeljövőben megnéznénk a 320-as Eurót, a 280-290-es dollárt és ezek folyományaként a 380-400-as benzint meg egy 10%-os élelmiszer árnövekedést. Nem sokára választások jönnek, a baloldal mint a lepkefing, de azért minden eszközt be fognak vetni és ezt a ziccert tuti nem fogják kihagyni a repertoárból. A "túl erős a forint" szöveget meg Vargáék a lehető legrosszabbkor dobták be, ezt szerintem most már ők is érzékelik és valszeg már vakargatják is a fejüket.
Passionata
Passionata 2017. 09. 28. 08:53
Előzmény: #18469  Törölt felhasználó
#18476
Es €huf vonatkozasaban mi a velemenyed,a312 nagyon fogja mondjuk nalam ott van a 61.8as szint
Törölt felhasználó 2017. 09. 28. 08:39
#18475
Kedves Szarvasvadász!Én is szeretnék felíratkozni a hírlevére. kollar.gabesz@gmail.comKöszönöm
smith83
smith83 2017. 09. 28. 07:35
Előzmény: #18472  Brokerpoker5
#18474
Kedves Szarvasvadász, mivel még kezdő vagyok és most kezdtem a tanulást, én is szeretnék beállni a sorba és kérni az általad készített elemzések továbbítását a belasmith83@gmail.com címre, amelyek az eddigi tapasztalatok alapján nagy segítség volt. Köszönöm!
Brokerpoker5 2017. 09. 28. 05:04
Előzmény: #18472  Brokerpoker5
#18473
Helyesen: brokerpoker555@gmail.com címre.
Brokerpoker5 2017. 09. 28. 05:03
Előzmény: #18464  szarvasvadasz
#18472
Kedves Szarvasvadász! Megköszönöm ha átküldenéd az elemzést a brokerpoker5@gmail.com címre. Nagyon szépen köszönöm előre is !
Törölt felhasználó 2017. 09. 28. 01:17
#18471
Szia Vadi, Nekem is küldenél légyszives elemzést. Köszönöm előre is. karlosz620@gmail.com
longtrader 2017. 09. 27. 21:43
Előzmény: #18464  szarvasvadasz
#18470
Köszönet Vadi a kiigazításért, illetve csatorna vonatkozásban.
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 21:12
Előzmény: #18468  szarvasvadasz
#18469
Ezt remélem nem nekem javasoltad, mert tudod jól, hogy nem hullámos alapon dolgozok. A saját rendszeremhez tartozó trendvonal/trendcsatorna szabályokat ismerem, de mint írtam egyre kevesebbszer követek el ilyen mutatványokat, mert nem sokat nyomnak nálam a latban. Szerencsére eljutottam egy olyan helyzetbe, amikor ezek használata nélkül is folyamatosan sikeres és eredményes a kereskedésem. És most az én jó tanácsom - hangsúlyozom, hogy nem Neked! A többieknek szól, akik még most tanulják az ipart és próbálják felépíteni a SAJÁT rendszerüket: Legelsők között a trendelemzést kell megtanulni! Ez szerintem az Elliott-hoz is elengedhetetlen, de ha nem így van majd Vadi kijavít! Tudni kell, hogy a különböző idősíkokon milyen trend van, merre áll (long, short, range), milyen állapotban van (váltás, felerősödés, gyengülés, kifutás, stb.). Tudom saját magamról, hogy mekkora áttörést jelentett a kereskedésem eredményessége szempontjából, amikor végre meg tudtam határozni csak azt, hogy különböző idősíkokon éppen milyen trend van. Először az egyszerűbb, alapvető dolgokkal kell tisztában lenni, ha az alapok nincsenek meg, akkor egy komplex rendszerre (mint például a hullámelmélet) felépített stratégia kidolgozása kb. halott ügy!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 09. 27. 20:37
Előzmény: #18467  Törölt felhasználó
#18468
Teljesen igazad van. Ezért kell eldönteni, milyen módszert követve akar valaki dolgozni. Ha hullámos alapon, akkor minden szabály le van írva, meg kell tanulni a csatornatechnikáját / szabályait és következetesen alkalmazni (max 8 óra, ld. Jeffrey Kennedy könyvek).
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 20:29
Előzmény: #18463  Fuleee_Bear
#18467
Látod erről beszélek. Nella már egy másik variációt rakott fel (trendcsatornáról van szó) és ha még egy pár emberrel meghúzatnád a vonalakat, akkor kb. mindenkinél másképp nézne ki. Ezt én úgy szoktam hívni, hogy a "chart megerőszakolása". Márpedig ha csak csak egy ilyen kétséges és sokértelmű akcióval tudok valamit felrajzolni, akkor azt inkább nem használom. Nagyon jó ellenpélda az a trendcsatorna, amit Vadi leírt a kommentjében - az egy egyértelműen felrajzolható csatorna, csak a baj, hogy az ilyen újabban nagyon ritka, az pedig megint egy másik tényező a képletben, főleg magasabb idősíkokon, hogy a árfolyam kimegy-e a csatorna széleihez. Nekem az a határozott véleményem, hogy a jelenlegi piaci körülmények között még a trendvonalak is meglehetősen behatárolt módon használható elemek egy technikai elemzés alapján kereskedő trader eszköztárában, a trendcsatornákra pedig ez a megállapítás sajnos még fokozottabban igaz. Éppen ezért én elég ritkán használom az említett elemeket, ha egyértelműnek látszik a dolog rápróbálok, de ha egy-két nekifutásból nem tudok egyértelmű trendvonalat, vagy csatit húzni, akkor hagyom a fenébe, mert csak megzavar. Másik észrevétel, hogy mire lehetne egy értelmes csatornát húzni, addigra általában már törik is.:) Jelenleg is mindössze egy csatorna van a grafikonjaimon, az áprilistól induló emelkedő hetes, ami éppen most törik lefelé.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 09. 27. 20:26
Előzmény: #18465  Fuleee_Bear
#18466
Így van, ez egy lehetséges megfejtés. Az elv így jó, annyi kiegészítést hozzá, hogy a karika 3 még lehetséges, hogy nincs kész (az azt építő 5. hullámvég negyedik hulláma jöhet most föl (expanded flat)).
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2017. 09. 27. 20:18
Előzmény: #18464  szarvasvadasz
#18465
Köszi Szarvasvadász!leesett most már amit írsz, tudom, hogy nem az én írásomra reagáltál. link tehát így jöhet ki az impulzív szerkezet mondjuk egy 9 hullámmal, pl...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 09. 27. 20:04
Előzmény: #18451  longtrader
#18464
A lényeget levetted, ami hullámos vonatkozásban pontosításra szorul röviden: impulzív szerkezetű, de csak 7 hullám: ez arra utal, hogy befejezetlen lehet az esés (5 vagy 9 hullám lehet megnyúlt esetén) vagy gyanúval kell élni, hogy a várt helyett más és/vagy nagyobb szerkezet formálódik, változhat a nagyobb eső alakzat értelmezése - gondolni kell rá, mi más lehet a jelenleg látható alakzat alapján. A másik a báziscsatornából való kilépés: nem feltétlen jelent ED-t, de ha nagyobb impulzív esést követően fölé lép és OTT IS MARAD az árfolyam, minimálisan nagyobb felfelé korrekcióra (= long set-up kialakulására) lehet számítani, legalább egy "abc" korrekció "c" ágára spekizve. Ezekhez viszont már most az esés szerkezetéből levezethető konkrét kulcsszintek tartoznak hullámos alapon (pl. 1.181), azokat figyelembe véve lehet tervezni. Az esés folytatása esetén pedig tudjuk, hogy vissza fog térni a báziscsatornába / az alá az árfolyam legalább egy új alj erejéig. A csatornatechnikához annyit még, hogy önmagában is hasznos eszköz, de az EWT ezt is picit másként, kötöttebben, szabályozva használja a rendszer részeként.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2017. 09. 27. 19:55
Előzmény: #18462  Nella_
#18463
Köszi.
Nella_ 2017. 09. 27. 19:50
Előzmény: #18455  Fuleee_Bear
#18462
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 19:43
Előzmény: #18458  Fuleee_Bear
#18461
Az a piros vonalakkal határolt csati honnan jött? Váltsál be naposba, ott tudsz egy körül-belüli csatornát húzni (napos trendcsatorna egyébként is), de ez jelenleg annyira képlékeny és kajla, hogy nem sok értelme van szerintem birkózni vele. A most kibontakozó felfelé H4-es leendő csúcsa lesz majd beszédes és akkor lehet csatit húzni, csak menni azzal sem fogsz túl sokra, mert a naposban meg nem túl sokszor megy ki a széléig, általában hamarabb fordul. És a napos törésére sem érdemes játszani, mert olyankor általában már késő.

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek