Topiknyitó: kata311 2011. 06. 21. 09:15

ESTMÉDIA.HU  

íme az új topik

és kellő komolyságot az uraktól

(hi-hi..............:)))))))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
marslako2
marslako2 2018. 04. 28. 11:39
Előzmény: #79794  rebekmadar
#79800
Ennek ellenére 60ért vissza veszem.
rebekmadar
rebekmadar 2018. 04. 27. 16:30
Előzmény: #79797  Törölt felhasználó
#79799
Amúgy a vörös rébék nagyon talált :)
rebekmadar
rebekmadar 2018. 04. 27. 16:29
Előzmény: #79797  Törölt felhasználó
#79798
Eszem ágában sincs károgni, simán benne van, hogy óriási dolgok fognak történni a papírban. Nekem már kétszer jó volt itt :), de amit innen kivettem, azt már máshova fektettem. Szal pénzem sincs.. :) De sok nyerőt kívánok mindenkinek!
Törölt felhasználó 2018. 04. 27. 16:16
Előzmény: #79796  HoStrucc
#79797
vörös rébék meg a varjak
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 27. 16:10
Előzmény: #79794  rebekmadar
#79796
Tisztelettel, nem értek egyet. Sokkal előrébb vagyunk
Törölt felhasználó 2018. 04. 27. 16:04
#79795
Est Media a csütörtöki, 18 százalékos zuhanása után ma 10 százalékkal került feljebb, a csődeljárást nemrég maga mögött hagyó cég részvényei januártól a hét elejéig összesen 156 százalékot emelkedtek, a hét közepén kezdődött negatív korrekcióval együtt az Est Media papírjai így is duplázni tudtak idén, míg a cég jelenleg egyetlen alkalmazottja, Balázs Csaba optimista a cég jövőbeli kilátásaival kapcsolatban.
rebekmadar
rebekmadar 2018. 04. 27. 15:30
Előzmény: #79793  HoStrucc
#79794
Szerintem a befektetők nagy része speka volt, aki a lehetőséget látta meg és élt vele. Meg ugye  10 vagy 5 Ft alatti árfolyamon az ember úgy gondolja, hogy max elbukja azt a pár 10 vagy 100e Ft-ot (ami most a sokszorosát éri). Persze ettől még simán lehet, hogy óriási sztori előtt áll az est, de ugyanennyi esélye van annak is, hogy nem. Szóval pont annyit tudunk, mint fél éve. Nagyjából semmit :)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 27. 14:46
Előzmény: #79790  rice1
#79793
Tehát annak ellenére, hogy egy szar és nem láttál benne értéket mégis belevettél. Teljesen logikus. A nyerőhöz természetesen gratulálok, csak a stílust nem szeretem, amikor odaszarunk távozás után, ahonnan épp enni kaptunk.
Törölt felhasználó 2018. 04. 27. 14:42
Előzmény: #79789  Wuff
#79792
szoljon a köpcösnek,vahgy halinak zsotinak,vagy hetlasnak
Törölt felhasználó 2018. 04. 27. 14:41
Előzmény: #79787  rice1
#79791
nem kéne
rice1 2018. 04. 27. 14:31
Előzmény: #79788  HoStrucc
#79790
Az 50ft a mai árhoz viszonyítva 5000ft volt és én a mai árhoz képest 13700ft-on adtam el,mert azóta kétszer 1:10-re osztották a papírt.
Wuff
Wuff 2018. 04. 27. 14:31
#79789
Én tavaly még 3 Ft-ért vettem a játszós pakkal, de 4 Ft-on már megremegtem :D Utána már 20 Ft-on se mertem beszállni, de a kitartók jól jártak.
P.s.: a fentebb említett pakk beragadt az Alterába, menni kellene kiszabadítani, ott is van story :)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 27. 14:19
Előzmény: #79787  rice1
#79788
50 forinton ért bármit?  Miért is vetted akkor nagy tételben ? Komplexebb ez annál mint ahogy leirod. Bcs pedig minket irannyal jól keresett efelol ne legyen ketseged  ;)  
rice1 2018. 04. 27. 14:17
Előzmény: #79779  HoStrucc
#79787
Hát itt sok embernél rózsaszín köd van.
Az igazság az,hogy Balázs Csaba vitte csődbe az Econet-Est-et. (Makacs volt. Rengeteg pénzt is elbukott.)
A rádió csak veszteséget termelt,majd a Szigetet nem tudták akvirálni(pedig az lett volna a nagy dobás),majd az ingyenes újságokba is fogyatkozott a hirdető,de ő kitartott és addig erőltette a veszteséges üzleteket,hogy a végén a cég 0-ér. Tehát most a cég 0ft ér. Ha valaki 50%-os tulaj szeretne lenni,ezen az árfolyamon több mint 5milliárdot kéne a cégbe tenni. Ki lesz az a bolond??? 0 érő cégbe 5milliárdot??? 0 bevétele van,bukott cégvezető napi 2 órában,stb. Én 137ft-on szálltam ki belőle és kegyetlen sok volt. Írtam ide akkor,hogy menekülni kell a papírtól.(50ft-tól voltam benne még 230-on is és esésben adtam utoljára 137ft-on.)
Ez most szinte semmit nem ér sajnos.
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 27. 14:17
Előzmény: #79784  exmnbs1
#79786
Komolyan  veheted. Azt mondtam akkor nézzük meg épp hogy állnak a dolgok  :) ha neked lesz igazad én leirom Szívesen  ;)
Jaffa 2018. 04. 27. 14:11
Előzmény: #79769  exmnbs1
#79785
Majd pont közzétennék!
exmnbs1 2018. 04. 27. 14:09
Előzmény: #79783  HoStrucc
#79784
Kb a te dátomod is ugyanolyan komolyan veszem
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 27. 14:08
Előzmény: #79782  exmnbs1
#79783
az év végét én írtam ki nem a cég. :) A topikban mikorra igérték?? komolyan ezt akarod számon kérni és érvelési alapként használni?! LOL :D :D
exmnbs1 2018. 04. 27. 14:06
Előzmény: #79779  HoStrucc
#79782
Ez hanyadik dátum is a bejelentésre?
Hányszor ígérték másnapra itt a topikban, tavalyra, stb?
Eddig az volt amit kommunikált a cég?
exmnbs1 2018. 04. 27. 14:04
Előzmény: #79778  tozsdekrach
#79781
Abból a cég mit profitált?))));
Tőle vették?
exmnbs1 2018. 04. 27. 14:03
Előzmény: #79775  HoStrucc
#79780
Klassz cég, 1 alkalmazott, napi két órában.....
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 27. 14:02
Előzmény: #79772  exmnbs1
#79779
ok értjük. szerinted még mindig kamu, szerintünk meg nem akarod látni a fától az erdőt. Te aggódj értünk, mi meg keresünk. Nekem ez jó setup ;) 2018.12.31 legkésőbb beszélünk róla hogy kinek volt igaza ;)
tozsdekrach
tozsdekrach 2018. 04. 27. 14:02
Előzmény: #79776  exmnbs1
#79778
de vannak befektetők ! a sok kisbüfi aki eddig felhozta az árfolyamot !
exmnbs1 2018. 04. 27. 14:02
Előzmény: #79775  HoStrucc
#79777
Mindenki azt  hisz amit akar, én az üjságíró értékelésének hiszek.
exmnbs1 2018. 04. 27. 14:01
Előzmény: #79771  tozsdekrach
#79776
Konkrét befektető nincs, a cég még el sem kezdte keresni a megmentőt.....
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 27. 14:00
Előzmény: #79769  exmnbs1
#79775
Nyilváááán ezt lehet mondani, többet nem. Hülyén is nézne ki, ha az hangzana el, hogy megvolt a befektető tavaly, összeraktuk a tervet, megcsináltuk a csődegyezséget, elhúztuk az időt ilyen olyan módokon a választások utánig, most meg igazából csak az időt várjuk hogy leteljen a papírok keletkeztetéséig, mert minden ki van dolgozva. :)
exmnbs1 2018. 04. 27. 13:59
Előzmény: #79768  tozsdekrach
#79774
Mit mondtál?
exmnbs1 2018. 04. 27. 13:59
Előzmény: #79771  tozsdekrach
#79773
Nem viselhet tisztséget?
Miért?
exmnbs1 2018. 04. 27. 13:58
Előzmény: #79768  tozsdekrach
#79772
A mérleg pedig olyan tétellel van tele, amit a Setnél is kifogásolt a jegybank és ott kiszedték....
tozsdekrach
tozsdekrach 2018. 04. 27. 13:57
Előzmény: #79769  exmnbs1
#79771
BCS még egy fotóba is belement, kemény...
exmnbs1 2018. 04. 27. 13:56
Előzmény: #79758  Törölt felhasználó
#79770
A cikkből is az derül ki.
exmnbs1 2018. 04. 27. 13:55
Előzmény: #79765  Törölt felhasználó
#79769
 Cikk bevezetője: még tárgyalások sem folynak....
tozsdekrach
tozsdekrach 2018. 04. 27. 13:54
Előzmény: #79767  Törölt felhasználó
#79768
na mit mondtam ? na mit mondtam ??
Törölt felhasználó 2018. 04. 27. 13:21
Előzmény: #79766  HoStrucc
#79767
Miért pont egy több milliárdos szellemcéget vennének meg Mészárosék?2018.04.27 13:08Horváth Zoltán, Nagy ViktorA napokban 7 milliárd forint fölé emelkedett egy olyan magyar tőzsdei cég piaci kapitalizációja, aminek nincs profitja, de még bevétele sem, nincsenek alkalmazottai, és jelenleg gyakorlatilag nem foglalkozik semmivel, ráadásul éppen hogy csak sikerült elkerülnie a csődöt. Az Est Media árfolyama azonban csak meredeken emelkedik, sokan arra számítanak, hogy az Opushoz vagy a Konzumhoz hasonló sztori készül, és egy ismert nagybefektető tölti meg tartalommal az üres céget. Pedig konkrét befektető még nincs is, a cég el sem kezdte keresni a megmentőt, de a vállalat korábbi vezetője, Balázs Csaba bizakodó, szerinte akár már idén új nagytulajdonos szállhat be a cégbe. 
Sokan arról beszélnek, hogy a Konzumhoz és az Opushoz hasonlóan az Est Mediából is nagy sztori lehet. Még az indulás is hasonló, kvázi üres céget töltenének meg tartalommal. 
Erre a felvetésre az a rövid válaszom, hogy a csődeljárás sikeres lezárása után valóban a tartalommal való megtöltés a következő lépés. A hosszú válaszom pedig az, hogy egyelőre nem lehet megmondani, hogy az Est Media az Opushoz hasonló cég lesz, vagy valami egészen más, hiszen a jövőbeni tulajdonos dönti majd el, hogy mi lesz a vállalat tevékenységi köre. Az viszont jól látható, hogy a befektetők várakozásai optimisták. Annyiban hasonlít az Est Media a Mészáros-cégekhez, hogy amikor azok a vállalatok - az Opus és a Konzum - felfutottak, mindenki kereste bennük a tartalmat és azt, hogy milyen fundamentumokkal lehet igazolni a részvényeik hatalmas árfolyamemelkedését. Ezt a folyamatot meg lehet ítélni pusztán csak politikai szempontból, és akkor mindenki a saját ízlésének megfelelően tud hozzá viszonyulni, vagy azt is lehet mondani, hogy ez egy lufi. 
Az viszont tény, hogy a Mészáros-papírok szárnyalása az egész magyar tőzsdét húzta magával, anélkül valószínűleg most az Est Mediában sem lenne ekkora rali. 
Ez kétségtelen. Amikor a Mészáros-cégek megjelentek, régen látott fejlődésnek indult a hazai tőzsdének a kis- és közepes kapitalizációjú vállalatokból álló része, és ez a dolognak a politikai vetületénél sokkal fontosabb, mert van egy konkrét, kézzel fogható üzleti, gazdasági érdek a mögött, hogy ezek a vállalatok jól szerepeljenek, virágozzanak. Ráadásul ezeken a sztorikon nem csak a nagytulajdonosok tudnak keresni, hanem a magánbefektetők is. És nyilvánvalóan az Est Media sztorit is segítette a Mészáros-részvények körüli láz, növelte például annak az esélyét, hogy a csődeljárási megállapodás teljesítését követően befektetőt vonjunk be. A Mészáros-láz azoknak a részvényeknek is okozott forgalom- és árfolyamnövekedést, vagy egy intenzívebb spekulációs jelenlétet, amelyeknek semmi közük nem volt Mészáros Lőrinchez. Ez az egész tőkepiac számára lökést adott, és ez egy rendkívül pozitív fejlemény. 
Vannak, akik azt várják, hogy Mészárosék szállnak be az Est Mediába. 
Sorostól Andy Vajnán át Mészáros Lőrincig sok mindent és mindenkit vizionálnak a befektetők, ez teljesen természetes. Ezzel kapcsolatban azonban egyelőre nem tudok konkrétumokról beszámolni, hiszen a tárgyalásokat még nem indítottuk meg. Szeretnénk túl lenni a közgyűlésen, és szeretnénk teljesíteni a csődegyezségben foglaltakat, mert akkor tudunk tiszta lappal indulni. 
Milyen befektetőt látnak szívesen? 
Az Est Mediában bárki lehet befektető, aki elfogadja az üzleti és a jogszabályi feltételeket. 
Mit lehet tudni a cég jelenlegi állapotáról, tartalmaz-e bármilyen eszközt, tőkehelyzete rendezett? 
Jelenlegi formájában a vállalat nem tartalmaz semmilyen eszközt, mivel pontosan az volt a célunk, hogy olyan társaságot hozzunk létre, amelyik tőkepiaci keretet biztosít egy befektetés fogadására. Mondhatjuk úgy is, hogy zéró árbevétel, zéró nyereség. Olyan céget akarunk létrehozni, amelyiknek enyhén pozitív a saját tőkéje, de nincs olyan tevékenysége, amivel utána tranzaktálni kellene, amit értékelni kellene vagy bármilyen más akadálya lehet egy következő tranzakciónak. 
Az Est Media a csődeljárást követően meg fog felelni a tőzsdei szabályozásnak, a saját tőke meg fogja haladni a jegyzett tőkét, és nem lesz szükség tőkepótlásra. Április 26-án lesz a közgyűlés, ezt követően fogja az igazgatóság meghozni a határozatát, amely az ún. csődrendező részvények kibocsátásáról szól. Ezután helyreáll a társaság tőkeszerkezete. Illetve tulajdonképpen már akkor helyreállt, amikor a bíróság jóváhagyta a csődegyezségi megállapodást, amely tartalmazta, hogy a bejelentett hitelezők leszálltak a követelésük névértékének 2,5 százalékára, így a társaság saját tulajdonában lévő kötvények gyakorlatilag annulálódnak. 
Hosszú utat járt be az Est Mediaa Pesti Est ingyenes programajánló újságot kiadó vállalatcsoportot közel 15 évnyi működés után vásárolta fel az Econet, majd ezt követően a tőzsdei cég a médiatevékenységét külön cégbe, az Est Media Group-ba szervezte át. A magát számos területen kipróbáló Econet Est Media leányvállalata a kétezres évek közepére kiterjedt médiaporfóliót épített fel, a csúcspontot pedig a cég Szigetbe való bevásárlása jelentette 2007-ben. 
A válság a nevét időközben Econetről Est Mediává változtató céget is megtépázta, a társaság 2008 és 2011 között adózott eredmény szinten egyre nagyobb veszteséget termelt, a részvényárfolyam zuhanni kezdett, a társaság médiaportfóliójából végül a Szigetben fennálló üzletrészének eladására is rákényszerült 2012-ben, nem sokkal később pedig az Est Media leányvállalata csődvédelmet kért. 
Az éveken át húzódó csődeljárás keretében a társaság végül megegyezett a hitelezőivel, akik követelésük 97,45 százalékáról lemondtak, hogy a fennmaradó 2,55 százalékért cserébe pedig tőkeemelés keretében új Est Media részvényeket kapnak majd. A piaci szereplők kedvezően fogadták az Est Media körül kialakult helyzet rendeződésének lehetőségét, a vállalat részvényei januártól április végéig 55 forintról 139 forintig emelkedtek, majd negatív korrekció kezdődött, az Est Media papírjai ezzel együtt is duplázni tudtak idén.
Jelenleg hány alkalmazottja van az Est Mediának? 
Egy, Balázs Csaba. A társaság egyetlen munkatársa vagyok. Azért nem viselek tárasági pozíciót, mert az, hogy az Est Media tönkrement, és azok az okok, amelyek a csődeljáráshoz vezettek, az én gazdasági szereplésemet is korlátozzák, de valakinek vinnie kell a napi ügyeket, ezért van egy napi kétórás munkaviszonyom. 
Rendelkezik közvetlenül vagy közvetetten Est Media-részvényekkel? 
Nincsenek Est Media-részvényeim. 
Ha hitt a csődeljárás eredményességében, miért nem szerzett korábban Est Media-részvényeket? 
Amiben én hittem, az az volt, amit csináltam. Hogy a csődeljárást végig tudjuk vinni. Ez egy nagyon alaposan előkészített és mind jogilag, mind más szempontokból magas színvonalon kivitelezett eljárás volt. Azt gondoltam, hogy ebbe a társaságba biztosan fogunk tudni befektetőt találni. Az a konstrukció, amin gondolkoztunk, azon az árfolyamszinten jelentkezett, és nyilván egy más konstrukcióra vonatkozott. Akkor simán lehetett volna tenni takeover ajánlatot. A jelenlegi árfolyam szűkíti a cselekvési terünket, mert csak olyan befektetőt tudunk befogadni, aki vagy vállalja azt, hogy néhány milliárd forintot befizet az elején és eluralja a társaságot, vagy azt vállalja, hogy irányító kisebbségi tulajdont szerez. A tervezéskor át kellett gondolnunk, hogy lesz-e befektető, most úgy gondoljuk, hogy lesz. Amikor jelenlegi kisrészvényeseink közül néhányan segíteni akartak, az már egy magasabb árszint mellett volt. Ezt megköszöntük nekik, és mondtuk, hogy esetleg egy későbbi időszakban visszatérhetünk erre. 
Önnek nincs részvénye, van viszont egy magánszemélynek, ő az egyetlen 5 százalék feletti tulajdonos. Ki ő? 
Az egyetlen tulajdonos sehogy sem kapcsolódik a társasághoz. Amikor nagyon mélyen volt az árfolyam, 1-1,6 forint körül, az egyik tulajdonosi megfeleltetésnél meglepve vettük észre, hogy az addigi teljesen szórt, 100 százalékos közkézhányad csökkent, és az ország keleti felében élő úr részesedése feljebb csúszott, viszont erről nem kaptunk bejelentést. Írtunk neki egy levelet, hogy a jogszabályoknak megfelelően legyen szíves bejelenteni, hogy 5 százalék fölé csúszott. Később megtörtént a bejelentés, azóta nem változott a részesedése annak ellenére sem, hogy most már bőven 100 forint fölé emelkedett az árfolyam. Úgy látszik, nem foglalkozik aktívan a részesedésével, közgyűléseken sem jelenik meg. 
Kik az Est Media hitelezői? 
A hitelezők között vannak magánszemélyek, akik a társaság munkavállalói, de ők nem tekinthetők átlagos hitelezőnek, illetve nekem van még minimális bérkövetelésem a társasággal szemben, és rajtam kívül még két személynek. Az összes többi hitelező pedig cég: vannak a normál szállítók, akiket valamilyen módon nem tudtunk kifizetni, vannak a kötvénytulajdonosok, akik a korábbi cégcsoportnak voltak valamilyen módon a szállítói, és vannak a hatóságok. A hatóságok között a legnagyobb hitelező a Fővárosi Önkormányzat. Vannak nagyobb kötvénytulajdonosok és egy cég, amelyik kifizette a NAV-tartozást. Van még az MNB, a BÉT, és volt a NAV, de utóbbi kifizetése már megtörtént. Túlnyomórészt kötvénytulajdonosok voltak a hitelezők, ezen kívül voltak járuléktartozások, de ezeket befizettük a csődeljárás során készpénzben. 
A NAV-nak van még követelése az Est Mediával szemben? 
A NAV adós abban az értelemben, hogy amikor benyújtották a követelésüket, akkor többet nyújtottak be, mint amennyi ténylegesen járt nekik. Mivel ezen már nem akartunk velük vitatkozni, hogy akkor 3 vagy 5 millióval tartozunk nekik, azt kértük attól a hitelezőtől - akinek szerintünk és a bíróság szerint is jogi érdeke fűződött ahhoz, hogy kifizesse ezt a követelést - hogy fizesse ki a teljes összeget. Ezért most az adófolyószámlánk 2 millió forint pluszban van. 
A csődeljárásba a NAV már nem is ment bele? 
Ki volt fizetve, nem kértük vissza a pénzt. Nem értettük a NAV magatartását. Ha sikeres lett volna az akciója, akkor mindenki rosszul járt volna: a részvényesek, a társaság, a hitelezők, a NAV, szóval mindenki. 
Milyen feltételek mellett sikerült megegyezni a hitelezőkkel? A teljes tartozásból hány százalék jelezte, hogy igényt tart a csődeljárásra? 
Összesen 1 milliárd és néhány százmilliónyi kötvényt képviselő tulajdonos jelentkezett be a több mint 3 milliárdból, és természetesen a társaságnál is voltak kötvények. A moratórium alá nem eső tételek kivételével leginkább kötvénytulajdonosok jelentkeztek be a csődeljárásba. A csődeljárási megállapodás az volt, hogy a hitelezők vállalták, hogy a teljes követelésük értékének 2,5 százalékát kapják csak meg, és ebben az értékben részvényeket fogadnak el. A csődegyezséget egy egyszerű zártkörű tőkeemeléssel lehet végrehajtani, és valamikor május elején ez létrejön. Ezt követően nagyjából a kétszeresére fog emelkedni a jegyzett tőke, mert a hitelezők a fennmaradó követelésükért cserébe 0,78 forint névértékű új részvényeket kapnak majd, ezáltal több részvény keletkezik majd, mint a követelések névértéke. Nekem 4-500 ezer forint követelésem van a társasággal szemben, ez azt jelenti, hogy több százezer részvényem lesz. 
Volt már olyan befektető, aki komolyan érdeklődött az Est Media iránt? 
Informális érdeklődés már volt. Nagyszerű érzés volt, amikor éppen hadban álltunk a NAV-val, majd egy magánbefektető jelezte, hogy hajlandó kifizetni adóhatóságot. Ott egy félreértés során azt a követelést is ki akarták fizetni, amit a NAV már elbukott, a 68 millió forintos, későn bejelentett követelést. Akkor jelezték, hogy van ötletük arra, hogy ha nem találunk tulajdonost, akkor ők tudnak ebben segíteni. De ez ennyiben maradt, mert egyrészt a jogerőre emelkedés, másrészt a csődeljárás befejezése és a csődegyezségi megállapodás teljesítése előtt nem akartunk bármiféle tárgyalásba bocsátkozni. 
Balázs Csaba
Mi az elvárás az új tulajdonossal szemben? 
Az új tulajdonos gyakorlatilag bármit megváltoztathat. A társaság átvétele azt jelenti, hogy ha valaki végrehajt egy tőkeemelést, lecserélheti az igazgatóságot, a felügyelőbizottságot, az audit bizottságot, lecserélheti a társaság nevét, székhelyét és munkavállalóját. Az igazgatóság három fős, a felügyelő bizottság szintén, nyilván ezen is változtathat az új tulajdonos. 
Az Est Media számára jelenleg mi a legoptimistább és mi a legpesszimistább forgatókönyv? 
Nekünk egyelőre csak optimista forgatókönyvünk van, amelynek keretében végrehajtjuk a tőkeemeléseket, ez az alapja annak, hogy egyáltalán tárgyalásokat kezdhetünk. Ez egy tőkeemelés, de azért használtam többes számot, mert a munkabérköveteléseket nem lehet leértékelni, arra nem vonatkozott a 2,5 százalék, tehát az külön, teljes értéken kerül átváltásra. A bérkövetelések eredetileg a moratórium alá nem eső tételek közé kerültek volna, de ezek a dolgozók vállalták, hogy a követelésüket átváltják részvényre, így ennyivel kevesebb készpénzt igényelt a csődeljárás finanszírozása. 
Ezt követően, amikor megállapodunk egy befektetővel, akkor lesz még egy tőkeemelés, hogy a kontrollhoz szükséges részesedését meg tudja szerezni és a társaság el tudja kezdeni az új tevékenységét. Pontosabban nem lesz más tevékenysége a társaságnak, legalábbis először, mert a fő tevékenysége vagyonkezelés, társasági részesedéseket birtokolt régebben is, és várhatóan most is azt fog. De a tevékenység az értékelés meg a viszonyulás szempontjából az lesz, amit be fognak hozni a társaságba. 
Ha lezárul a folyamat, milyen költségei lesznek a tőzsdei működésnek, és ki fizeti ezeket? 
Lesz a könyvvizsgálat díja, a forgalmi jutalékok, amiket a tőzsdének kell kifizetni, ez önmagában is néhány 10 millió forintba kerül egy évben, az IFRS konformitás miatt a könyvvizsgálat díja meglehetősen magas. Ennek a költségei eddig a csődeljárás költségei közé tartoztak, majd annak lezárása után a társaság fizeti majd. Az Est Mediának lesznek bevételei, mert vagy készpénzben, vagy valamilyen tevékenységben kerül tető alá ez az eluralás, és a társaság rendelkezik annyi tartalékkal, hogy ezt az átmeneti időszakot kihúzza. Úgy vélem, hogy az év végére be tudjuk fejezni a tranzakciót, és addig rendelkezünk elegendő tartalékokkal. Most szívességi alapon használunk egy irodát, az én illetményem meglehetősen csekély, nagyobb költséget a forgalomban tartás, a könyvelés és a könyvvizsgáló jelent. 
Az új befektető kiválasztásával kapcsolatban van felelőssége a menedzsmentnek? 
Abban van, hogy megfelelő módon találja meg, hogy mi a jövője ennek a társaságnak. Mi ebben nem folytattunk sem verbális, sem tényleges árfolyam-intervenciót, sem fel, sem le nem kívánjuk beszélni a részvényárakat. Úgy fogalmaznék, hogy a piaci szereplők egy infrastruktúrát értékelnek. Itt még egy szinttel árnyalnám ezt a kérdést: ez pedig az infrastruktúra. Ahhoz, hogy egy társaság bemenjen a tőzsdére, elég hosszú folyamaton kell keresztülmennie, és utána meg kell tanulnia ott létezni. Az Est Media 2000 óta tanulja ezt a létezést, több-kevesebb sikerrel. 
A másik fontos dolog, hogy ha már rendelkezésre áll ez az infrastruktúra, tőkepiaci tartalommal a befektetők töltik ki. Ha egy társaságnak nincsenek befektetői, akkor nem indokolt a tőkepiaci létezése. Nekünk majdnem 3000 befektetőnk van. 
A csődeljárás felvállalásának legfőképpen az volt az oka, hogy nem tehettük meg, hogy 3000 embert csak úgy otthagyunk. Úgy gondoltuk, hogy ezt az infrastruktúrát kötelező megmenteni, és ez sikerült is. Lehet, hogy a társaságnak jelenleg nincs konkrét gazdasági tevékenysége, de ha valaki vállalja a többletfeladatokat, ami a tőkepiaci jelenléttel párosul, akkor a mozgásterének jelentős kibővülését kapja érte cserébe. A közgyűléseken szembenézni az időnként meglehetősen dühös, csalódott részvényesekkel nem egy oltári jó sztori. Sokkal kényelmesebb egy magánvállalatban ücsörögni. De a mozgástér, amit a tőkepiaci jelenlét kínál, az én hitem szerint bőven megéri. Ezért örülök annak, ami most történik. 
Ha jelentkezik egy potenciális befektető, mik a további lépések? 
Formálisan az igazgatósággal beszél, technikailag pedig velem, hiszen én dolgozom itt minden nap. De a végleges döntést az igazgatóság fogja hozni. 
A közgyűlésen, a részvényesek megkérdezésével? 
Az igazgatóságnak van felhatalmazása újabb tőkeemelésre, nem kell megkérdeznie a közgyűlést. 
Ha két befektető jelentkezne, mi alapján döntenének? Aki többet kínál? 
Erre nagyon nehéz válaszolni. Nyilván az, amelyik nagyobb hatást gyakorol a tőkepiacra, mivel itt nem arról van szó, hogy részvényeket adunk el, hanem egy befolyásszerzési lehetőséget. Azt választanánk, aki a várakozásaink meg a számításaink szerint jobban tud élni ezzel a befolyással, nagyobb értéket tud létrehozni. 
Vállalna-e pozíciót az új Est Mediában? 
Nem tenném függővé az én szereplésemtől a befektető kiválasztását. Ha óhajtja, akkor akár a jelenlegi feltételekkel is hajlandó vagyok részt venni benne. Ha jobb ajánlatot tesz, akkor azt elfogadom. Amióta tető alá hoztuk a csődegyezséget, a sajtóm is jobb. Az elmúlt néhány évben nem tett volna jót, ha szerepet vállaltam volna a társaságban. De a track recordnak ez is fontos része. Mint ahogy annak idején a 8,5 milliárdra történt növekedés, majd a bukás, most pedig a sikeres csődegyezség is a része. 
Bizonyos értelemben a piac, a befektetők értékelik ezt a track recordot. Ezt érzem a fórumbejegyzéseken, és ahogy viselkednek velem a közgyűléseken. Az elveszített bizalomból valamennyit visszaszereztem, az pedig befektetői döntés, hogy az én szereplésem ad-e hozzá az ő céljaikhoz vagy nem. 
A cég gyakorlatilag teljesen üres, és mégis több mint 7 milliárd forintot ér. Mit árazhatnak a befektetők? 
Nem akarom értékelni a befektetők várakozásait. El tudom mondani a véleményemet, hogy ennek mi az oka, és hogy ez megalapozott-e. Érdemes azonban árnyalni a kérdést, mivel a piaci szereplők nyilvánvalóan nem ennek a gazdasági társaságnak a konkrét teljesítményét értékelik, tehát fundamentális alapon ez egy túlzott értékelés. De, mint minden mást, egy bizonyos kontextusban kell értékelni ezt is. 
Ennél a társaságnál a befektetők értékelik a lehetőséget, és historikusan visszatekintenek, hogy más tőzsdei társaságoknál milyen értéknövekedés volt. Először azoknál a társaságoknál sem látszott pontosan, hogy hová fog kifutni az egész. Amikor az ár elkezdett növekedni, később töltötték fel tartalommal. Ezt inkább egy építkezéshez hasonlítanám, nem úgy építették, mint egy vályogházat tégláról téglára, hanem felhúztak egy szerkezetet, és aztán kitöltötték tartalommal. A piac egy szerkezetet értékel, egy most meg nem határozható tartalommal, ennek természetesen megvannak a kockázatai, viszont ebben ennek a társaságnak nincs felelőssége. 
Ön szerint egy év múlva milyen cég lesz az Est Media? 
Azt gondolom, hogy az Est Média működőképes lesz, és a cég fontos szereplője lesz a Budapesti Értéktőzsdének. Ez a célunk. Az igazgatóság és a felügyelőbizottság tagjai a saját jövőbeli gazdasági szereplésüket kockáztatták azzal, hogy kitartottak mellettünk. Ha nem sikerült volna a csődöt végrehajtani, őket eltiltják. Egyrészt nekik tartozunk köszönettel, másrészt azoknak a szakértőknek, akik ezen dolgoztak. 
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 27. 12:58
Előzmény: #79736  kimpaa
#79766
Most épp 110-re állt be. Nearmiss. Másik: "mégse sajátláb Ráchel stb a nagy rejtélyes vevő" --> kérdésem az volt a másikban, hogy ezt mi alapján jelented ki tényként, amikor még senki nem tudja hivatalosan.. hm? :) Szeptemberig nem is valószínű hogy be lesz jelentve mert a kgyn elhangzott, hogy majd önmagát jelenti be a papírok megkeletkeztetése után. Szóval addig bármi lehet, azaz kizárni sem illene semmit. Informatikusként ezt illett volna nem benézni ennyire... bár tudom a nettó rosszindulat és kárörvendés a logikát felül szokta írni néha ;)
Törölt felhasználó 2018. 04. 27. 10:25
Előzmény: #79756  exmnbs1
#79765
Vegyél részvényt Ildikó!
Lesz befektetőjük!!!
Törölt felhasználó 2018. 04. 27. 09:15
Előzmény: #79759  Törölt felhasználó
#79764
ja,szép beszéd volt
szab64 2018. 04. 27. 09:11
Előzmény: #79759  Törölt felhasználó
#79763
Könnyen meglehet, hogy mnbs v. a mögötte álló még sokat meg szeretne venni, ezért a lebeszélés.
Törölt felhasználó 2018. 04. 27. 09:01
#79762
110,0 HUF 196 483 db Ma 09:00:25
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 27. 08:49
Előzmény: #79759  Törölt felhasználó
#79761
Ez a terv  :) :)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 27. 08:48
Előzmény: #79758  Törölt felhasználó
#79760
Hahahahaj ezen jön nevettem Köszi !  :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 27. 07:54
Előzmény: #79756  exmnbs1
#79759
Te dolgoztál mnb kötelékében?Jelentésnek mi köze egy jövőbeli befektetőhöz?Arról hallottál, hogy a céget kipucolták rendbeszedték a csödegyezséggel?Emlékszel még a konzumra? Az is csak veszteséges volt, minden tevékenységet részesedést kiszerveztek, csont üres maradt és láss csodát mi lett 2 évvel később.Hát itt ugyanez történik lényegében.Fogadni mernék, hogy ősszel arról fogsz írni szerinted miért nem elég jó az új tulajdonos, miközben mindenki számolni fogja azt hányszor ér többet a befektetése, és rajtad fognak röhögni hogy ebből is kimaradtál. 
Törölt felhasználó 2018. 04. 27. 07:46
Előzmény: #79756  exmnbs1
#79758
Úgy érted, hogy a tavalyi évre vonatkozó jelentésből - tehát amikor pl a csődeljárás folyamatban volt - derül ki, hogy nincs befektetőjük? Elmés!
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 19:52
Előzmény: #79755  exmnbs1
#79757
tök mindegy standaerdra 200ft lesz ha összedöl a világ és est csödbe megy akkor is,minnél jobban mantrázik annál magasabb leszs az árfolyam
exmnbs1 2018. 04. 26. 19:44
Előzmény: #79755  exmnbs1
#79756
A jelentésből az jön le hogy nincs befektetőjük továbbra sem
exmnbs1 2018. 04. 26. 18:46
Előzmény: #79751  exmnbs1
#79755
Itt a mérleg eszközoldalának túlnyomó részét  a halasztott adókövetelés képezi, 33m anélkül az eszközoldal....
exmnbs1 2018. 04. 26. 18:34
Előzmény: #79753  HoStrucc
#79754
Itt is az lesz szvsz
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 26. 18:30
Előzmény: #79751  exmnbs1
#79753
Set hidegen hagy  :)
exmnbs1 2018. 04. 26. 18:27
Előzmény: #79751  exmnbs1
#79752
Mostani közleményük első dokumentuma
exmnbs1 2018. 04. 26. 18:27
Előzmény: #79750  HoStrucc
#79751
Hoppá, Set H1-et  MNB vizsgálta, és nem találta megalapozottnak a halasztott adókövetelés tételt, és emiatt a mérleget módosították!
HoStrucc
HoStrucc 2018. 04. 26. 17:46
Előzmény: #79736  kimpaa
#79750
Írtam erre a másikban. Keresd vissza  :)
exmnbs1 2018. 04. 26. 17:39
Előzmény: #79744  exmnbs1
#79749
Most látom a jelentésben hogy már 15m az
Vazsmegyei 2018. 04. 26. 17:12
Előzmény: #79721  Törölt felhasználó
#79748
Azért megkérdezem hány arab számot látsz még? Jósolgassál egyszer mindenkinek igaza lehet, de csak egyszer, mert a tőzsdén kereskedni is más és jósolni is más! Üdv!
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 17:11
Előzmény: #79746  exmnbs1
#79747
gyönyörü jobb mint 2ft
exmnbs1 2018. 04. 26. 17:07
Előzmény: #79743  Campnou
#79746
100
exmnbs1 2018. 04. 26. 16:54
Előzmény: #79742  signal2
#79745
De az EMG lánya ment felszámolásba a csőd után....
exmnbs1 2018. 04. 26. 16:53
Előzmény: #79742  signal2
#79744
Úgy hogy a 10m db nem moratőriumos papírt rászórja a piacra....
Campnou
Campnou 2018. 04. 26. 16:52
#79743
Tudnátok írni egy real-t
signal2
signal2 2018. 04. 26. 16:46
Előzmény: #79739  exmnbs1
#79742
Én tudom, és meglepőnek is találom, hogy a könyvvizsgáló rendben találta a dolgot. Főleg, hogy benne van az anyagban, hogy 2018 I-III. negyedévben gyakorlatilag csak a tőkerendezést fogja lebonyolítani, azaz tevékenységet idén sem nagyon fog végezni. 25 millió Ft-ja van, ami kevesebb, mint a rövid lejáratú kötelezettségei. Nem tudom, hogy fogja kihúzni...
Kvasztics_Fedor
Kvasztics_Fedor 2018. 04. 26. 16:41
#79741
Jujj, korrekció? Vajon hol áll meg?
exmnbs1 2018. 04. 26. 16:22
Előzmény: #79739  exmnbs1
#79740
15:37
exmnbs1 2018. 04. 26. 16:19
Előzmény: #79733  signal2
#79739
Kell?
Aha, és miből?
A cég üres, tevékenység nincs....
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 16:19
#79738
ez ennyit is ér! :)))
exmnbs1 2018. 04. 26. 16:14
Előzmény: #79733  signal2
#79737
Set is megképezte és auditor nem találta alátámasztottnak.
kimpaa
kimpaa 2018. 04. 26. 16:05
Előzmény: #79576  HoStrucc
#79736
látod zuhan tovább, mégse sajátláb Ráchel stb a nagy rejtélyes vevő. Volt pár pénzes nagyspeka ebben is, kivettek egy csomó pénzt s beragasztottak lassan 50%-l feljebb pár balekot. Az ő pénzük már náluk van. Most be fog állni mondjuk 80-ra az árfolyam s kezdődik a vízszintes vonal mint a Nordtelekomban február óta.
tozsdekrach
tozsdekrach 2018. 04. 26. 16:03
Előzmény: #79733  signal2
#79735
vagy csak arra játszik, hogy tessek jönni...
rovka11
rovka11 2018. 04. 26. 15:53
Előzmény: #79733  signal2
#79734
Tehát fényesebb a jövő.
signal2
signal2 2018. 04. 26. 15:52
Előzmény: #79732  exmnbs1
#79733
De. Ezért írom, hogy a következő években nyereségnek kell jönnie, különben nem képezhette volna meg az adókövetelést.
exmnbs1 2018. 04. 26. 15:43
Előzmény: #79730  signal2
#79732
Halasztott Adóköveteléssel  nem a nyereség adója lesz szemben állítva?
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 15:16
Előzmény: #79719  exmnbs1
#79731
és standard elött ez is meglesz huzva még ,ezt ön is tudja és mindenki
signal2
signal2 2018. 04. 26. 14:42
Előzmény: #79729  exmnbs1
#79730
Kb. ennyit. 322 millió most az adókövetelés.
Viszont a kieg. mellékletben benne van, hogy 2017-re először alkalmazták az IFRS-t, úgyhogy szerintem a 2016-tal való összevetést el is felejthetjük. Halasztott adó is ezért keletkezett.
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:38
Előzmény: #79725  signal2
#79729
Nem többet?
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:36
Előzmény: #79725  signal2
#79728
Mikor volt ez nyereséges?
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:36
Előzmény: #79725  signal2
#79727
Setes nem támasztotta alá....
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:35
Előzmény: #79724  signal2
#79726
Látod, el sem olvastam és erre tippeltem.....
A Setes auditor ezt szóvá tette....
signal2
signal2 2018. 04. 26. 14:35
Előzmény: #79724  signal2
#79725
Azt viszont csak akkor szabad képezni, ha biztosította a megtérülése. Azaz a társaságnak bizonyítania kellett, hogy tovább fog működni, méghozzá olyan nyereséggel, hogy 3 éven belül fel tudja használni ezt az összeget. Azaz nagyjából 120m Ft/év nyereséget kellett prezentálnia a jövőre nézve.
signal2
signal2 2018. 04. 26. 14:34
Előzmény: #79720  signal2
#79724
2016-ra csináltak egy 306 milliós, 2017-re egy 72 milliós halasztott adókövetelést. Innen adódik a saját tőke és a mérlegfőösszeg változása.
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:32
Előzmény: #79720  signal2
#79723
E-Starban is volt olyan 
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:31
Előzmény: #79720  signal2
#79722
2016-bán az akkori auditor visszautasította
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 14:30
Előzmény: #79719  exmnbs1
#79721
Szóval az is bizonytalan. Köszönöm a választ.
signal2
signal2 2018. 04. 26. 14:30
Előzmény: #79717  exmnbs1
#79720
ÁÁÁÁ, még a 2016 is nagyokat módosult visszamenőleg...
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:27
Előzmény: #79716  Törölt felhasználó
#79719
A Set felment, más még nem jött ki a karanténból, Hali spekázta azt
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:27
Előzmény: #79716  Törölt felhasználó
#79718
A Set felment, más még nem jött ki a karanténból, Hali spekázta azt
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:26
Előzmény: #79710  signal2
#79717
Megjöttek
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 14:24
Előzmény: #79714  exmnbs1
#79716
De most komolyan. Ez is csak felbeszélés? vagy van összefüggés hogy standardkor up?
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:24
Előzmény: #79711  exmnbs1
#79715
Más kérdés hogy emiatt korlátozott véleményt adott az auditoruk
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:21
Előzmény: #79712  Törölt felhasználó
#79714
Ha Hali spekázza, akkor)))))
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:21
Előzmény: #79710  signal2
#79713
Kötelező közzétenni, nyilván jönni fog
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 14:21
#79712
Lehetséges tényleg hogy standardkor lesz itt emelkedés? Ezt valaki átlátja?
exmnbs1 2018. 04. 26. 14:20
Előzmény: #79707  tozsdekrach
#79711
Set tőkéje és mérlegfőösszege pl egy halasztott adóköveteléssel nőtt meg H1- Ben
signal2
signal2 2018. 04. 26. 14:19
Előzmény: #79709  signal2
#79710
Illetve a végleges, auditált mérleget, eredménykimutatást és kiegészítő mellékletet.
signal2
signal2 2018. 04. 26. 14:16
Előzmény: #79707  tozsdekrach
#79709
Valami IFRS szerint tőkével szembeni átértékelés lehet az előzeteshez képest. Jó lenne látni a könyvvizsgáló management letter-t.
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 14:02
#79708
2 számjegy. ti bizakodtok még?
tozsdekrach
tozsdekrach 2018. 04. 26. 14:00
Előzmény: #79705  exmnbs1
#79707
96,66m-val nagyobb veszteség , saját tőke viszont 296,7m-val több (pozitivba), mérleg főösszeg meg 280m-val több...
exmnbs1 2018. 04. 26. 13:51
Előzmény: #79703  exmnbs1
#79706
Pozitívba
exmnbs1 2018. 04. 26. 13:44
Előzmény: #79704  tozsdekrach
#79705
Nem hiszem, sajáttőkét is figyeld, a veszteséget és a mérlegfőösszeget
tozsdekrach
tozsdekrach 2018. 04. 26. 13:41
Előzmény: #79702  exmnbs1
#79704
na jó de ez a 2017-es évre vonatkozik.. valamelyik elírás..
exmnbs1 2018. 04. 26. 13:40
Előzmény: #79700  tozsdekrach
#79703
A márciusi azt jelentette volna, hogy a konverzió után sem tudták volna a tőkét rendezni
exmnbs1 2018. 04. 26. 13:37
Előzmény: #79701  tozsdekrach
#79702
Pontosan, érdekes, majd össze lehet hasonlítani hogy mivel nőtt hirtelen H1-hez képest is
tozsdekrach
tozsdekrach 2018. 04. 26. 13:35
Előzmény: #79700  tozsdekrach
#79701
egyikben 75m , másikban 355m a mérlegfőösszeg...

Topik gazda

kata311
kata311
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek