Topiknyitó: kata311 2011. 06. 21. 09:15

ESTMÉDIA.HU  

íme az új topik

és kellő komolyságot az uraktól

(hi-hi..............:)))))))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:49
Előzmény: #3455  oldrider
#3460
"sziget-fesztivál nem lehet tüntetés helyszíne"

Pedig az lesz. Elfelejted, hogy engedélyük van tüntetni, így ha onnan valakit elvihetnek, azok a biztonsági őrök vagy Gerendai, ha meg akarják akadályozni a bejutásukat.

Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:48
Előzmény: #3444  Törölt felhasználó
#3459
azért nem nevezném csak egy magánrendezvénynek...
egy ilyen nemzetközi rendezvényt igénis védeni kell,a kis gonosz tüntetőktől...

amikor itt voltak nemrég a kinaiak, a tibeti szimpatizánsok még az utcára sem mehettek ki :D

a hivatalos magyarázat az volt, hogy nem kell oda a balhé...
lehet ebben akkora üzlet azért nincs, de ide sem kell a balhé...
csak lejáratnánk magunkat egész európában...
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:48
Előzmény: #3454  Törölt felhasználó
#3458
A maki, mint mondtam te vagy. Fogadjunk, hogy nem fogjuk előhozni ezt a témát, ha holnap te nem hozod fel. Próbáljuk ki! Te kelted a feszültséget. Várd ki a rendezvényt és várjuk ki, hogy milyen megoldás születik! Okoskodhatunk előre is, de akkor úgy járunk, hogy 160-nál nem veszünk részvényt, aztán 217-nél sem. Aztán mindenbe belekapaszkodunk és egész nap nyomjuk a fórumot, miközben keresünk 10.000 forintot -akkor kicsi kuss- aztán eladjuk, nyerünk 10e ruppót és elkezdjük harsogni az összeomlást.
Hát öreg, az összes jogi tudást kenheted a hajadra, te az életben nem leszel boldog, elégedett ember. Csak egy jogászkodó maki, aki eltévesztette a topikot. ...és ugyanolyan rosszhiszemű, mint a vármegyések.
watson
watson 2011. 07. 21. 11:44
Előzmény: #3448  Törölt felhasználó
#3457
Egy rendőrtől amúgysem várhatod hogy gondolkodjon... kimegy tüntetni a sok agyatlan rendőrje hogy 40 évesen akar nyugdíjat :))

A tüntetés pedig meglesz.
Próbálják meg nem beengedni őket. Mondjuk annak se lenne semmi értelme, mert akkor a kapuban tüntetnének és nem jutna be senki a szigetre :)))
Nem gondoljátok, hogy majd a rendőr dönti el hogy melyik ujját harapja?
Vagy megférnek egymás mellett, vagy mennek a lihegőbe inkallal, Gerendaival együtt.

Beszarás, hogy van aki még felháborodik azon hogy egyiknek miért nincs több joga egy közterülethez mint a másiknak.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:44
Előzmény: #3450  Törölt felhasználó
#3456
a jog egyenlőre még nem a pénzről szól....legalábbis általában...
a rendőrség joga mérlegelni, és automatikusan el kell utasítania minden olyan rendezvényt ami hivatalos állami ünnep lebonyolítását akadályozza....ennyi.

gerendai szigete az semmise jogilag ezt értsétek meg.egy magánrendezvény közterületen...de mostmár megint unom a vitát a tényekről..
oldrider 2011. 07. 21. 11:42
Előzmény: #3436  Törölt felhasználó
#3455
Persze, hogy marhaság! Itt is el fogják őket zavarni, illetve a kerítésen kívüli részein a szigetnek tüntethetnek majd. A rendőrség nem a sziget-rendezvény biztonsági őreit veszi majd őrizetbe, hanem azokat a tüntetni szándékozókat, akik nem veszik tudomásul, hogy a sziget-fesztivál nem lehet tüntetés helyszíne. A polgármester egyébként már biztosította számukra, hogy alkotmányos jogukat gyakorolhatják. Ha ennek ellenére pattognak, az valóban rosszhiszeműség, joggal való visszaélés stb.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:42
Előzmény: #3453  Törölt felhasználó
#3454
kisöreg...ti mondjátok a magatokét még azután is hogy itt valaki konkrétan megkérdezett egy jogászt + az egész net tele van szakértői véleményekkel a témáról...de ti csak nyomjátok az ellenkezőjét...akkor ki a maki?
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:36
Előzmény: #3449  Törölt felhasználó
#3453
Nem vagyok szerencsétlen, te maki. Rosszindulatúságod ellenére pedig tényleg az a lüke. aki szóba áll veled.
Te kezdted tegnap is a jogi analfabétázást, egyszer tényleg el fogja valaki kenni a szád!
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:36
Előzmény: #3450  Törölt felhasználó
#3452
Az aug 20. állami rendezvényt is (pl tüzijáték) magán cég szervezi, rendezi, bonyolítja közterületen. Erre az államtól kap engedélyt (pl rendőrség, önkormi stb) ezt szépen levezették anno a szomorú aug 20 baleset után. Persze a kiinduló pont annyiban más hogy ott állami ünnepet szervez, nem fesztivált. Csak a teljesség kedvéért.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:34
Előzmény: #3443  Törölt felhasználó
#3451
...és a perköltséget is ráverik a vármegye házára, aztán nézegethetnek ki a fejükből.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:32
Előzmény: #3438  Törölt felhasználó
#3450
Tényleg teljesen más jogállás, nem beszélve arról, hogy a Sziget -nem kevés pénzt- is fizet, míg a tüzijátékot bambuló nép nem fizet egy kanyit sem. De nem ez a lényeg. Rosszindulatú majmok, némi jogismeretű háttérrel kicsit játszadoztak, mindent visszájára lehet fordítani és itt a pénz és a politika is inkábba Sziget mellett van. Az indítékokró nem is beszélve.
(lesöprés!)
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:31
Előzmény: #3448  Törölt felhasználó
#3449
te szerencsétlen értsd már meg hogy aug 20. az hivatalos állami rendezvény, aminek bármivel szemben előjoga van...

míg gerendai szigete csak egy magánrendezvény közterületen...

én vagyok a barom hogy ilyen jogi analfabétákkal vitázom.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:28
Előzmény: #3436  Törölt felhasználó
#3448
Ezt mondtam tegnap én is...aug. 20-án nem engednének baromkodó tömegrendezvényt a rakparton, de jogászunk leugatott. A rendőrségnél nem kellett volna tudomásul venni a dolgot...illetve ez ennél bonyolultabb, ismerni kellene a szerződéseket is.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:24
Előzmény: #3443  Törölt felhasználó
#3447
majd meglátjuk a vak is ezt mondta...az hogy mi a fórumon vitatkozunk egy dolog, de hogy a képzett jogászok, rendőrség meg az én véleményemet igazolja az a másik..de nyomjad csak a hozzánemértő szöveget...helyette inkább olvasd el a szakértői véleményeket a neten
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:24
Előzmény: #3432  Törölt felhasználó
#3446
Rosszhiszeműség ez, nem más és jellemző, hogy a felfordulást, anarchiát találják viccesnek a szélsőjobbosok. Vicces lenne, ha hatalomra kerülnének. Kiírtanának mindenkit, aztán egymást. Neurológiai anyagcsomósodások.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:24
Előzmény: #3426  Törölt felhasználó
#3445
Vételkor a cégeknek a várható nyereségét árazzák.Az már jó vétel,ha 10év alatt visszahozza a vételárat.
Szigetnek nyeresége van,EST-nek pedig vesztesége.(eddig)Szigetnek a vezetői évek óta jól csinálják a melójukat(válságban is nyereséges volt)EST-nél évek óta veszteség és kapkodás.Ezért lenne jó,ha B.CS.-ét leváltanál.

Sziget mivel növekedésre képes,(Horvátország már jövőre)ezért szerintem 6-8milliárdot tuti ér.Persze az EST a
%osan a tulajdonért sokkal többet fizet,de ők belelátnak a kártyákba.Ami a lényeg,ha a Sziget nem hozza az igért nyereséget kevessebbet kell fizetni.

Az EST értéke a mostani 370ft-on 2 432milliárd ft.Szerinted nem ér többet a Sziget?????Szerintem ennél a Sziget 50% tulajdona is többet ér.

Azon meg mit csodálkozol,hogy veszteséges lett a NEO.A reklámszerződéseket nem tudták meghosszabbítani.Amíg Bocskorékkal egyezkedtek a hirdetők elmentek máshoz.Olcsón tudtak csak hirdetőket szerezni.Bocskorékat persze túlfizették és a várt hallgatóságot nem tudták hozni.
Olvasd vissza a rádió átvétele után végig írtam,hogy veszteséget fog termelni.Itt sokan hatalmas nyerőt vártak:)

Free-ben most is 4edb felett vagyok és még veszem is.EST-et rövidre vettem(spekire)mert úgy gondolom,hogy nem megy csődbe és a nagy esés után korrigálnia kell.Ez az emelkedés még csak 1 kis korrekció(ha lesz nagybefektető,ha nem)tovább kell mennie az árfolyamnak mert a papír olcsó.
Az mellett látok reális esélyt arra,hogy 1-2 nagy vegyen hosszúra is,mert a Sziget igenis érték.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:22
Előzmény: #3442  Törölt felhasználó
#3444
nem érted...elviszik, oké utána ugyanúgy bemennek a tüntetők.

a tüntetéseken a rendőrségnek feladatai vannak, ezért kell nekik bejelenteni.
és ez nemcsak annyi hogy a rendbontókat, balhézókat, kukaborogatókat elvigyék, de a másik oldalról az is hogy a tüntetés megtartását biztosítsák..pl. leállítsák a forgalmat, megakadályozzák hogy valaki akadályozza a tüntetést...jelen esetben is ez van.. a rendőrségnek kötelessége biztosítani gerendaiék ellenében hogy a hvim a helyszínre jusson és megtarthassa a demonstrációt.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:21
Előzmény: #3433  Törölt felhasználó
#3443
Pedig pont a jog fog erre megoldást hozni. Annyira kilóg a lóláb, egy bíróságon úgy söprik le az ügyet, mint a szél. Annyira vágod a jogot, ez baromi jó. Akkor bizonyára az is nyilvánvaló számodra, hogy ez egy 18 éve megrendezett esemény, előre tudott, hogy milyen időpontban. Nem ismerem a szerződés részleteit, ezért nem tudom, melyik részét kell évente újrakötni...
De a szélsőjobbos kavarógépek teljesen egyértelműen, rosszhiszeműen választották ki a helyszínt és az időpontot. (és januárban a témakört augusztusra, de ez kevésbé lényeges) Ezt egy bíróság ezért úgy lesöpri, mint a szél. Nem vagyok, jogász, de ebben az országban ez még fokozottabban így van, még a rosszhiszeműséget sem kell bizonyítani...pedig azt fogják, ha akarják.

Nemn lehetne amúgy leállni a témáról? Majd megint le jogi analfabétázol, de téged pedig úgy irigyellek, hogy ilyen képzett jogász vagy. Vármegyések vagy mennek a levesbe, vagy találnak egy olyan megoldást, ami a Szigetre nézve nem lesz kedvezőtlem. Te is tudod, hogy így van.

...és az is elgondolkodtató, hogy ez az egész kis komédia a Sziget hajrájának előkészületei közben pattan ki. (január óta)
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 11:19
Előzmény: #3440  Törölt felhasználó
#3442
ezt értem,
pont ezért irtam, ibrahimot vihetik, ő a felelős ;)
oldrider 2011. 07. 21. 11:19
Előzmény: #3433  Törölt felhasználó
#3441
Itt a "portfolio.hu" fórumon a részvényről, annak árfolyamát befolyásoló dolgokról kellene beszélgetni. Jog ide vagy oda, biztosak lehettek abban, hogy a sziget területén nem fognak tüntetni. Aztán, hogy kaphatnak-e majd és kitől valamiféle kártérítést azért, hogy nem mehettek be, már valóban lehet jogi ügy és elvitatkozhattok rajta a "jogi forumban".

Topik gazda

kata311
kata311
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek