Topiknyitó: igh5 2016. 07. 18. 11:47

DB lehetőségek  

Ide várok minden kedves topiktársat, aki kereskedik vagy szeretne a DB részvényeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2016. 10. 02. 11:05
Előzmény: #298  watson
#300
Tőkáttét alatt én a saját tőke és a mérlegfőösszeg arányát értettem. A DB-ét a morningstar 2016/1h mérlegadataiból számoltam. Db esetében 1806/66.5 = 27. Otp-nél 35/4.2 = 8.3
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 10:31
Előzmény: #298  watson
#299
csak a hasamra utottem...
;)
(nem biztos hogy jol tudom, de az 5,5milliardos birsagra valo hivatkozas twitter-rol indult, ami mar a mediaban bennfentes informacionak szamit)
;)

42T-os szam ill. 70 talan onnan jon hogy van akik EUR-ban nezik es vannak akik $-ban...

link

zerohedge-re egyebkent nem kerul semmibe a feliratkozas mint ahogy a seekingalpha-ra sem....
a hazi feladatot pedig mindenkinek maganak kell elvegeznie...(mar ha nem pusztan csak szerencsejateknak fogja fel ezt az egeszet)...

Szoval mielott valaki jol bevasarol ebbol a rendkivuli lehetosegbol arra spekulalva hogy majd evekig fo reszvenyese lesz a DB-nak es majd jol megszedi magat azert elotte 1 picike idot nem artana eltoltenni a temaval kapcsolatban...
Persze sosem lehet az ember az osszes informacio birtokaban,de tobb informacio segithet jobb dontest hozni...

Mint irtam korabban nekem nincs se long se short poziciom a DB-ben es sok sikert kivanok mind a longosoknak mind a shortosoknak...; csak informaciot osztok meg es kommunikalok itt nehany ertelmes emberrel...

Tevedes jogat mint mindig fenn tartom...
watson
watson 2016. 10. 02. 10:08
Előzmény: #257  Tibi0002
#298
1) Tőkeáttétre bankátverő gyulát cáfolnám. ;)
Tőkeellátottsági mutató:
OTP Tier1 13,2% (=7,6x)
DBank Tier1 7,8% (=12,8x)

2) Érdekelne, hogy a tőkeáttétes (derivatív) pozíciók 42-70 mrd$ mértékét honnan vettétek? /re:KisVuk

3) A bank nyereségesen működik, mégha idén karcsúbb is az eredmény.
"A bank 256 millió euró adózás után nyereséget ért el az idei első fél évben""egy évvel korábbi 1,377 milliárd euróhoz képest"

"215 milliárd eurót is meghaladó likviditási tartaléka" sem kevés

5,5mrd a céltartalék a várható büntetésekre
"pletyka ... várhatóan 5,6 milliárd dolláros lesz "csak" a bírság mérete."

4) A bírságoló az USA igazságügyi minisztériuma ami számomra még azt a kérdést is felveti hogy milyen alapon?
Ha ez megáll, akkor Trócsányinak javasolnám hogy büntessük meg mi is a DB-t és a Citibankot is a 2007-9-es eszközeladásai miatt! ;)))
Különösen benzináremelés helyett javasolnám!!! ;)))

5) !!! Technikai alapon mit gondoltok arról hogy a nagy forgalom megöli a trendet???
Az utóbbi 2 nap forgalmát nagynak ítéltétek ha jól olvasom.

Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 05:02
Előzmény: #295  pomperj
#297
Szia,

kivanom hogy sok penzt keress a DB rv-kel.

DB nem a sajat penzet kockaztatja???
Na itt nem artana vissza menni az alap helyzethez!!!
80-as evek vegen es talan a 90-es evek elejen tenyleg bookmaker szerepet jatszottak....; azonban az elmult 10-20 evben elegge megvaltozott a befektetesi bankok tevekenysege...
miert is kell eppen most buntetest fizetniuk???
talan nem azert mert az ugyfeleknek adtak el a portfoliojukon beluli MBS-eket es CDS-eket, persze akkor nem a bookmaker szerepet jatszottak...????
;0
mert ugye jo volt honapokon keresztul felvenni a premiumot az MBS es CDS-ek utan, majd amikor ezek erteke ara elkezdett csokkeni akkor szepen megprobaltak rasozni kulonbozo ugyfelekre, abban sem vagyok biztos hogy a vegen nem vasaroltak sajat maguk szamara MBS es CDS-eket, hogy duplan uljek meg a lovat...
;)
ha bookmaker szerepet jatszanak akkor nem is kellene ezzel a buntetessel foglalkozni....
de visszamehetunk nehany honappal korabbra amikor is ujabb megegyezest kotottek eppen a nemesfempiacon folytatott tevekenyseguk miatt...ott is csak a bookmaker szerepet jatszottak es azert kellett megegyezni a buntetes nagysagarol???
;))))
Esetleg beszelhetunk a devizapiacon folytatott tevekenysegukrol, igaz a UBS megelozte oket, hogy ok kisebb birsaggal megusszak, ott is azert kell buntetest fizetniuk mert csak boomaker tevekenyseget folytattak???
es akkor megerkezunk olyan dolgokhoz amin meg el sem kezdodott a vizsgalat...
gondolom a gorog allampapirok kereskedesenel is csak bookmaker szerepet jatszottak, esetleg ott is megprobaltak megszabadulni az ugyfelek karara a csomag 1 reszetol???...
;)
(nehany ev mulva azert is fognak) buntetest fizetni eppenseggel csak ezzel meg nem foglalkozik a sajto...

ezzel pedig nehany hete foglalkoztunk:

"Deutsche Bank is no longer serving the physical exercising of delivery request of Xetra-Gold "
link

szoval csak bookmaker szerepet toltenek be, na eppen ezzel van a baj hogy a tobbseg errol van meggyozodve a szinfalak mogott meg egeszen mas zajlik...
persze johetnek azzal a cikkel is hogy a DB-nel leepitik a lakossagi uzletagat...

Kizart dolognak tartod hogy 10 ala essen az arfolyama? Na en erre tobb mint 50%-os eselyt adok meg iden, ha trump nyer akkor ezt 60-70%-ra modositom....

egyebkent nincs benne pozim szoval sok sikert mindenkinek aki longolja....

a short squeeze-zel kapcsolatban csak annyit hogy talan 1 eve amikor ugyancsak nyaralni voltunk es ra voltam kenyszerulve a CNBC-re akkor az egyik rv-vel foglalkoztak ami majdnem 80-100%-ot emelkedett arra a hirre hogy Opra reszesedest vasarolt a cegben...es okosan a CNBC reportere felhozta, hogy valoszinuleg az nem a shortosok napja volt...
(hat ha nem is sirtam a rohogestol),de nem akartam elhinni hogy valaki ennyire ostoba v. amator...
mert a rv arfolyama valami 60-80$-rol esett (talan a 200MA alatt zaras volt 60$-on es az rv beesett 5$-ra) na most akik beshortoltak na nem 80-on hanem 60-on, 50-en es 40-en...majd a rv ara beesett 3-ra vagy 5-re es Opra hirere majdnem duplazott az arfolyam, szoval eppen csak nem 55, vagy 45 esetleg 35$ profitjuk maradt az rv-n hanem 5$-al kevesebb jol kicsafarhattak oket...
bezzeg akik 60-on, 50-en esetleg 40-en vettek azoknak mar csak 300,400 esetleg 500%-os emelkedest kell megelniuk hogy BE-ben legyenek...
;0
Ha tippelnem kellene eleg jo eselyt adok arra hogy a DB-t nem csak 11-12$tol shortoltak nehanyan, talan van nehany short 20,25 esetleg 30EUR-rol is...(szoval azok is jol megizzadhattak penteken hogy eppen nem 9,14,19EUR profitjuk maradt hanem 8,13,18EUr-os...
;)

Nem veletlenul volt torvenyi szabalyozas korabban az usaban, hogy 1 bank vagy befektetesi uzletag tevekenyseget folytat vagy mas egyeb banki tevekenyseget de a kettot egyutt nem teheti...

Ne feledd a GFC utan az amcsi bankokat feltokesitettek a legtobb europai bankot pedig nem....

Mindenesetre sok sikert!

(en ezt inkabb most meg kihagyom)
;)
terelemel 2016. 10. 02. 00:47
Előzmény: #292  Boole
#296
Jol ertem hogy ez csak egy pletyka?
Epp ho vegen, epp Q3 végén? Esetleg picit megtolni az árat? Vagy pánik módban valamit tenni, mert egy hétvégére sem szabad ilyen alacsonyan zárni (még)?

Okosabbak leszünk jovo héten!
pomperj
pomperj 2016. 10. 01. 23:52
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#295
Menjunk vissza az alap helyzethez.

1)A Penteki nap pokoli DB-s short-squeeze volt. Es, meg maradt benne short cover kenyszer, legalabb meg egyszer annyi, mint ami penteken kiugrott.

2)Az elso napi fel-gyertya 14%. Az okolszabaly szerint a min. impulzus target meg legalabb egyszer ennyi, az ujabb +14%. Az eleg egy evnyi hozamnak is.

3)DB nem a sajat penzet kockaztatja a derivativa piacon, a DB a bookmaker szerepet jatsza a fogadok kozott, lovis kifejezesssel szolva.
Masodpercenkent szamolja 10.000 termek opcios arat, azt jegyzi az opcios vevoknek/eladoknak, es osszehozza a ket ellentetes oldalra fogadokat. De addig nala van az opcios letet, meg egy szereny nyereseg az elszamolasokban. Jo uzlet az; es amint kimaszik ebbol a panikrohambol, par even belul csak ebbol triplazodhat a profitja.

4)Kizartnal gondolom, hogy DB ara 10 ala essen. Akkor az Alapoknak is kenyszerusegbol el kene adni DB poziciokat, mert "filleres" reszvenyt alapszabaly szerint nemet alapok nem tarthatnak...ezt pedig kizartnak gondolom, hogy eddig elmenjen a bizalomvesztes.
Szoval, epp most, amikor a kockazat a felere zuhant le, es lenduletben emelkedik, tovabbi shortcover varhato, meg legalabb 1.5 EUR aremelkedes van TA alapon benne. Nos, DB igenis jo vetelnek tunik.
Törölt felhasználó 2016. 10. 01. 21:20
Előzmény: #290  Boole
#294
;)
pozitiv eredmenyeknel, hogy eppen 10,20 esetleg 25x tokeattetellel dolgoznak nincs igazan jelentosege...
negativ eredmenyeknel sokkal erdekesebbe valik az ugy (legalabbis a tokeatteteles poziknal)
;0

az ido majd eldonti, hogy elegendo tokevel rendelkeznek!!!
(attol tartok hogy nem...)
kimpaa
kimpaa 2016. 10. 01. 21:18
Előzmény: #291  kerge
#293
Akkor mehet tovább fel..
Boole 2016. 10. 01. 20:34
Előzmény: #291  kerge
#292
Mi ment hamar?
kerge
kerge 2016. 10. 01. 20:22
#291
Hamar ment
link
Boole 2016. 10. 01. 18:58
Előzmény: #286  MetalHeart
#290
A Deutsche Bank származtatott kitettsége jelenleg 7,8 billió dollár (magyar helyi értékkel), 20x tőkeáttétellel számolva. Tehát a teljes tőkeveszély maximális bukta esetén is 390 milliárd dollár lenne. Nem hiszem, hogy 45%-nál nagyobb lenne a veszteségük (szerintem még ennyi sincs, amely a saját tőkét veszélyeztetné). Nem lehet tudni, hogy DB-nak valójában mekkora lehet minden terméket alapul véve a teljes kitettsége. Ehhez képest a 215 milliárd Euro likviditás kellő puffernek számít.
xmann 2016. 10. 01. 15:33
Előzmény: #277  pitcairn2
#289
Van akinek mindenről ugyanaz jut az eszébe. Egyébként szerinted pitcairn van ami nem buborék ???

tudom tudom, az aranyon kívül kérdezem
xmann 2016. 10. 01. 15:31
Előzmény: #286  MetalHeart
#288
Ami angolul trillion, az magyarul nem trillió. Csak szólok. Lehet hogy a félreértések elkerülése véget inkább hatványokban kéne beszélni, pl 10^9, stb. Vagy a helyes magyar kifejezést használni.
Törölt felhasználó 2016. 10. 01. 13:55
Előzmény: #286  MetalHeart
#287
nem kell hogy csodbe menjenek eleg ha vesztesegeket szenvednek el ezeken a poziciokon mivel a vilag gazdasagi novekedese lassul....az pedig tovabbi problemat okozhat, senki nem allitja hogy a problemak mar kedden napvilagra kerulnek....,de jelenlegi helyzetben csokkenteni kell a kitettseget ill. tokeattetelt, mert a globalis deleveraging mellett ezek tul komoly kockazatot jelentenek....
a heten es elozo heten en is csokkentettem a devizapiacon es nyersanyag piacon a portfoliomban levo poziciok tokeatteteleit...
mivel komolyabb volatilitasra szamitok...
(ilyenkor jobb konzervativan vedekezo poziciot felvenni), a toke vedelmenel semminel sem fontosabb, meg ha lehetseges profitrol le is mond az ember...
MetalHeart
MetalHeart 2016. 10. 01. 13:14
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#286
(#19050) 2016. július 24. - 12:37
DBank:
- A DB könyveiben jelenleg több mint 52 trillió eurós derivatíva szerepel, ez az egész EU GDP-jének a többszöröse... erre mondja Jim Rogers bácsi, hogy a DB esetleges bukásához képest a Lehman Brothers esete csak egy bankfiók csődje lenne egy kis faluban...

én nem felejtettem el...
Törölt felhasználó 2016. 10. 01. 13:08
Előzmény: #280  pomperj
#285
Szia,

Latom sokan lelkesedni kezdtek a tegnapi szereplese lattan....
Sracok nekem se elonyom se hatranyom nincs belole ha valaki veszi vagy adja a DB-t.
Az is jol nez ki egyelore hogy a pletyka arrol szol hogy csak 5-5,5milliardos butetes lesz, amire elmeletileg mar felre van teve a penz a DB-nel....
A problemat tovabbra is a derrivativ poziciok nagysagaban latom, bar a pontos es legfrisebb szamokat nem ismerem,de ha a szoban forgo szamokkal foglalkozunk ami 42-70trillio$ koze teheto akkor nem nehez belatni, hogy ebbol komoly problemak lehetnek...(a vilag GDP-je nincs ekkora) nem nemetorszage...
raadasul a vilagban az adossagok jobban nonek mint a GDP es az egyre lassulo gazdasagi novekedes hamarosan negativan fogja erinteni a nemet exportot, mert a kereskedelmi partnerek penzugyi helyzete ill. nehezsegei csokkenteni fogjak az importot....
szoval a derrivativ pozikbol meg problemak lesznek....
Nem allitom, hogy a DB arfolyama nem emelkedhet 15 esetleg 20EUR-ra, de a jelenlegi szintrol is eshet konyeden 50-80%-ot is....(nem remisztgetes keppen irom csak hogy kicsit teljesebb kepet kapjatok a helyzetrol).....

Sem a DB sem mas penzugyi szektor rv-ben nem latom a fantaziat, meg az indiai bankokban sem jelenleg, bar azok demografiai hatasok miatt fenyesebb jovo ele neznek hosszabb tavon...

Az olajban pozitiv momentum van es az emelkedo olajar a legtobb olajos ceg penzugyi eredmenyeit segiti....
egyelore ugy nez ki, lassan mar az arabok is kezdenek elgondolkozni, hogy a 40-50$-os ar nem igazan kedvezo szamukra sem...
igy rovid es kozep tavon sokkal kedvezobb lehetoseget latok ebben a szektorban....

Igy long pozikat ebben a szektorban nezegetnek, egyebkent nagyon komoly ketsegeim vannak a vilaggazdasaggal es az amcsi es europai piacokkal es inkabb short pozikat keresgetek (az olaj es nemesfembanyasz szektoron kivul)...

Tobb figyelmezteto hozzaszolast nem fogok tenni a DB-vel kapcsolatban, remelem a longosok nyereseggel zarnak majd....
mindenkinek sok sikert a DB rv-nek kereskedesevel ill. befektetesevel.
MetalHeart
MetalHeart 2016. 10. 01. 13:06
Előzmény: #283  spite89
#284
Az AQR short banda pedig valszeg mínuszos, mert
Datum der Position: 28.09.2016
Prozentsatz des ausgegebenen Aktienkapitals: 0,50 %
és max. pontja 11.01 volt, bár az nem ismeretes, hogy honnantól kezdte shortolni, mire limithez ért az adott napon...
spite89
spite89 2016. 10. 01. 13:01
Előzmény: #282  MetalHeart
#283
Akkor nem csak engem zavart. Plus én meg vártam volna hogy tegnap mi történt ezekkel a pozíciókkal .

Ja meg azt nem írja hogy tegnap kb 17% ot emelkedett arra, hogy valószínűleg akkor lesz a büntetés mértéke hogy celtartalekbol ki tudják fizetni ...

MetalHeart
MetalHeart 2016. 10. 01. 12:55
Előzmény: #281  pomperj
#282
10:46 | Sok pénzt kaszálnak azok a profik, akik a Deutsche Bank ellen fogadtak

"Idén a német nagybankkal szemben legelőször a Marshall Wace brit hedge fund vett fel short pozíciót még februárban, az akkori 0,5%-ot ezen a héten már 1,03%-ra növelte. "

Datum der Position: 29.09.2016
Prozentsatz des ausgegebenen Aktienkapitals: 0,94 %

Mai keltezésű cikkben azért illene pontosan tudni ...
pomperj
pomperj 2016. 10. 01. 11:29
Előzmény: #280  pomperj
#281
link

Ennel jobb contrary bull jelzes, ennel jobb pillanatban nem is erkezhet.
Kosz, pf.

Topik gazda

igh5
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek