Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.
Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Nagyjából ezt írják a zeneigazgatók. A kottáikból az alábbi egyveleget komponáltam:
'...Továbbra is a 6835 a két világ abszolút határa.
Odáig nyugodtan beeshet úgy, hogy a bullish trend még nem sérül. Amennyiben az alá esne, akkor viszont egyre gyorsuló mozgással indulhat meg 6400 felé.
7k feletti sávozás esetén bármikor elugorhat napon belül 7125-ig, majd onnan akár 7200-ig is (ez utóbbit inkább szerdáig bezárólag).
7200 felett már nem valószínű TA-alapon a 7k visszatesztelése.
Délelőtt valószínű lehet egy 6950-es gyors lefolyású pullback...'
6950 körül dőlhet ma el az irány, ott lesz érdemes a monitorra tapadni. Ha viszont 6950 érintése nélkül egyből 7k fölé megy, akkor ott már lehet kisebb longokkal próbálkozni.
"a kibocsátó hitelt vesz fel amiből a lejárat végén megtudja venni a mögöttes terméket a Kötési árfolyamon. "
ez az én olvasatomban azt jelenti hogy a kibocsájtónak meg kell vennie a dax ot a lejáratkor a kötési árfolyamon tehát számára ez valami vételi kötelezettség,azaz vmiféle opció kereskedés folyik miköben certifikátokat bocsájtanak ki a kisbefektetők felé,valószinűnek tartom hogy ellenérdekeltségű felek vagyunk mi és a kibocsájtó és KO esetén ők eléggé jól járnak mert lejárat előtt lehivhatják az opciójukat,ami valszeg nekik nem kevés nyereséget hoz,hát ennyit a certifikátokról :D :D :D
A finanszírozási kamat a kötési árfolyamra számított hitelkamat. Az alkalmazott kamatláb az adott devizában érvényes kockázatmentes kamatláb feletti érték. Ezen finanszírozási költség abból adódik, hogy a kibocsátó hitelt vesz fel amiből a lejárat végén megtudja venni a mögöttes terméket a Kötési árfolyamon.
na megtaláltam végre,TL és TS certifikátok árazásánál ott a finanszirozási kamat fogalma.szerencsére még bonyolultabb a dolog,mert a finanszirozási kamat hozzáadódik az un. belső értékhez és a képlet szerint utána szorzódik a 0,01 el és utána az eurhuf al hogy még "könyebben " ki lehessen számolni
szóval korrekt dolog ez :):):)
link itt is lehet okosodni,igaz ez alapján index certifikátokra nem kamatot számolnak hanem modositják a szorzóját,dehát mivel a leirások meglehetősen nem annyira részletesen igy az árjegyzőre lehet hagyatkozni a napi kereskedés során,ami mint tudjuk nincs minden pillanatban jelen a könyvben.
... alapján lehet számolni következő napra effektive a certi árakat,ha van 1 kitűzött célárunk vételre v eladásra.más kérdés hogy az eurhuf is bizonytalansági tényező mindeközben nyilvánvalóan.legjobb talán az lenne ha lenne vmi kis progi ami kiszámolgatná és felrakná a dax grafikon-ra a várható certiárat,aktuális eurhuf függvényében,dehát ehhez én nem értek .
szerintem legegyszerübb ha "csupasz" certi árat kiszámoljuk kamatteher nélkül az adott certire ,majd ezt levonjuk a pillanatyni árból és a kapott értéket elosztjuk a bevezetéstől eltelt napok számával.kb ennyi a kamat naponta.záró értékekhez lehet viszonyitani mert zárókban adott a dax prompt,eurhuf prompt,tehát visszanézhető,ezek
ismeri vki ezt a céget? vagy a tanfolyamukat? nagyon fényes, vakító a marketing-jük,...(még Dr Csernus is előkerül a bűvészkalapból) :)...egy "account"-ot feldobhatott volna arra a "mozivászonra", a teljes lenyűgözés kedvéért :))
ehhez még hozzá kell fűzni hogy a certi árba beépítésre kerül a kibocsátjástól eltelt időre felszámolt kamattartalom, mégpedig EUR kamttal ,ami szépen napról napra emeli az árfolyamot,tehát ha a dax vmint az EURHUF is egyenes csikot huzna lejáratig,akkor a certi árjegyzés akkor is napról napra emelkedne szépen lassan lineárisan. ez az érték visszaszámolható a certizárókból + az eltelt napokból.jó matekolást :) tehát a megadott képlet igy helyes kötési ((ár-prompt ár)XpromptEURHUFX0,01)+kamat
Illetve mivel az egyszerű bemásolás így nem működik, ahogy az előbb gondoltam, ezért az ablakba az alábbi kódot írd be, majd a leugró mellékablakra kattints rá és a rendszerük így olvassa be a kért certi számát:
Ez nálam a következőktől függ, nagyjából fontossági sorrendben:
- poziméret (mint legfontosabb tényező)
- Általános technikai szituáció, támasz-ellenállás szintek közelsége és az ezekből leszűrt saját napi stratégia (ezt a DT-stratégiát a napi zárást követően nagyjából előkészítem másnapra, majd reggel 8 és 9 között konkretizálom a futik és a friss elemzések alapján)
- Aktuálisan várható piacmozgató hírek aznapi hatásának megbecslése (csak pillanatnyi vagy tartós hatással járhatnak-e?)
A fentiek összességétől függően lépek vagy nem lépek poziba a nap folyamán és állítom be az elsődleges stop-szinteket, mely általában maximum a kötési össztőke 4-7 százaléka (turbó certikről beszélünk, ezért lényegesen alacsonyabb értéket nem célszerű választani, nagyobbat meg túl kockázatos). Mivel a beszállóim MINDIG valamilyen kitüntetett TA-szinthez tartoznak, ezért a nyitás utáni 3-5 perc döntő fontosságú a kötéshez választott stopszint változatlan továbbélése vagy rugalmas módosítása szempontjából.
Ha kötés után valamiért nem tudom tovább figyelemmel kísérni az árfolyamot, akkor még a minimális nyerőt vagy bukót is azonnal zárom, és iránytól függően olykor berakok egy-egy limites megbízást a soron következő TA-szint környékére. Ez mindig az adott pillanatbeli helyzettől függ, ezért nincs rá konkrét recept, hogy mikor adok ilyet, mikor nem.
Certi árfolyam átváltót nem ismerek Ft-ra készítve, de itt van egy ingyenes euróban. Keress hozzá egy olyan hasonló certit az adatbázisukból, mint amilyenre itthon kötöttél az Erstés forint-alapú certifikátokból, és akkor az euró adatok alapján nagyjából megsaccolhatod a forintos árfolyamszintjeidet is.
Ez az alábbi BNP által kibocsátott DAX-certi pld. némileg összevethető a mi mostani DAXTL31-es Erste certinkhez, ezzel jelenleg viszonylag jól kalkulálhatsz long árfolyamszinteket. Ezt másold be a "Gültige WKN/ISIN eingeben" ablakba, majd add meg a DAX-szintjeidet, aztán utána a számláló kiköpi az aktuális árfolyamszinteket EUR-ban.
WKN /BP2Q4G/DE000BP2Q4G9 X-Turbo Long auf den DAX/ X-DAX auf
szvsz, általában támaszokhoz, jelen pillanatban gyenge támasz 6900,(eddig lehet h leszúr, mer méé ne), használhatóbb 6830 (ha eddig lemegy vsznű le is töri), ...
Ti hányszázlékra szoktatok stoppot rakni certinél? Mert ugye a dax minden további nélkül ugrál 0.5-0.9%-ot fel-le. Semmilyen jelentős esemény nélkül. Forintban ez meg lehet 50-100huf elmozdulás is.
Valahol nincs valami certi árfolyam átváltó? Amivel gyorsba lehetne árazni?
Akkor jocó ezek szerint mégsem svarcban melózik? Teljesen össze vagyok már zavarodva a sok nicktől. :)
Turbócertinél alap a stop, nem kérdés!
Sima részvénynél - legalábbis nálam - már nem mindig, mivel a mai sovány BÉT-es forgalmak mellett a brokik játszi könnyedséggel kiszedik fent is lent is. A 4101-es otit ott és akkor nem éreztem még gáznak. Most, hogy közben Templeton is kiszórta, persze kézzelfogható a változás. Saját kárán igyekszik tanulni az okosabbja, így hát igyekszem én is.
DAX
Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.
Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?