Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2021. 11. 30. 16:59
Előzmény: #53372  Törölt felhasználó
#53380
el tudom képzelni, hogy te ilyen közegben élsz, de én nem találkozom evvel a térítő jellegű "oltasd be magad" dumával a környezetemben, csak az egészségügyben dolgozó családtagok részéről, akik viszont kifejezetten ajánlották 
vigkrisz 2021. 11. 30. 16:52
Előzmény: #53377  algore
#53379
a tudomány igen, evvel szemben te csak azt, ami a te nézeteidet támasztja alá, a többiről meg hallgatsz vagy tagadod a létezését
vigkrisz 2021. 11. 30. 16:49
Előzmény: #53373  glutamin
#53378
ettől függetlenül a D vitamint kötelezővé tehetnék, jó az sokmindenre :-)
algore 2021. 11. 30. 16:49
Előzmény: #53370  vigkrisz
#53377
A tudomany biztos benne, mert ki tudja valogatni a kutatasok kozul a szemetet. 
algore 2021. 11. 30. 16:45
Előzmény: #53373  glutamin
#53376
Tiszta szerencse hogy senki nem beszel le senkit a d vitaminrol, ugye?
Szepen kerlek, alaptalan es megteveszto hulyesegeket ne terjessz, foleg ha covid kezelesekrol van szo, es kulonoskeppen ha nem erted a temat. 
vigkrisz 2021. 11. 30. 16:43
Előzmény: #53373  glutamin
#53375
magával a D és a C vitaminnal a kínaiak és a koreaiak már akkor rengeteget foglalkoztak ez ellen a vírus ellen, amikor itt még csak kb. annyit tudtunk a vírusról, hogy van, nekik sem sikerült tavaly tavasszal bebizonyítani, hogy 100%-osan működik, mindenkinél minden esetben
vigkrisz 2021. 11. 30. 16:38
Előzmény: #53368  algore
#53374
egyébként magát a D vitamint már másfél éve ajánlotta a Nyunyóka néni és a háziorvosok is, így szó nincs itt annak esetleges jótékony hatásának az elhallgatásáról
glutamin
glutamin 2021. 11. 30. 16:37
Előzmény: #53370  vigkrisz
#53373
Kiváló cikkek :) 
1. Ez egy alapvetően levegőben terjedő vírus. A nyálkáhártyára megérkező vírust a tüskefehérje kapcsolódásában miért is akadályozná a D-vitamin? A D vitamin az immunrendszer normál űködéséhez kell, nem akadályt képez a vírusok előtt. Ez utóbbihoz nyújt védelmet egy FFP2-es maszk vagy a kibocsátói oldalon egy bármilyen maszk.
2. A D vitamin nem covid vírus irtó. Az mondjuk jó kérdés, hogy aki már rendesen lebetegedett ott mennyit segít az immunrendszeren a D-Vitamin, de a cikk szerint már nem sokat.
3. Kb mint a 2. pont.
Kicsit olyan az egész mint egy besült motorban utólag szeretnénk olajat cserélni.
Törölt felhasználó 2021. 11. 30. 16:28
Előzmény: #53367  vigkrisz
#53372
Egyébként: bocsáss meg, de ezzel a megállapításoddal nem tudok egyetérteni, mármint: "az oltottak 99 %-a nagyívben szarik arra, hogy be vagy-e oltva vagy nem...". Újfent csak a magam nevében beszélek: engem simán "lefelelőtlenezett" egyik rokonom, mert már az elején elmondtam, hogy nem kérem, köszönöm. Két másik, elég idős családtag pedig minden alkalmat megragad, hogy elmondja a férjemnek: "oltasd be magad, miért nem otlatod be magad, nem félsz?" 
A munkahelyemen az összes főnök oltásfan. Viszont vannak annyira intelligensek, hogy belátták: amennyiben rákényszerítik a dolgozókat, akkor annak biza elég súlyos jogi következményei lehetnek, ha adott dolgozónak tényleg lesz valamilyen baja az oltástól. Leültek ügyvéddel tárgyalni erről, tudom. Szóval ezt inkább nem vállalták be. De minden körlevélben leírják, hogy "nem kötelező, de továbbra is erősen ajánlott". 
Hát tényleg, most, hogy mondod: valóban úgy érzem, hogy "nagyívben xarnak arra, hogy be vagyok-e oltva vagy sem" !
Törölt felhasználó 2021. 11. 30. 16:20
Előzmény: #53367  vigkrisz
#53371
Hát mert ez inkább egy ilyen "oltásellenes" topik. Ha már ragaszkodunk ehhez a szóhoz. Így alakult, itt így verődtek össze az emberkék. De van egy oltáspárti fórum is, úgy tudom... bár azt nem látogatom. Egyébként milyen szívszorító logika, amit épp az imént olvastam, de ha belegondolsz: a mentős hölgy, aki elkapta ezt a fost és meghalt két Pfizer oltás után (tényleg borzasztóan sajnálom, hidd el, nem a gonosz oltásellenes énem szólal meg most). Szóval a mentős hölgy, ha nem oltatja be magát, akkor már hónapokkal ezelőtt kirúgták volna. És akkor lehet, hogy el sem kapta volna, mert nem vagy kevésbé került volna kapcsolatba covidos betegekkel. Így talán még ma is élhetne...  Tudom, a mi lett volna ha... de azért ezt így levezetni hátborzongató. Mert van valószínűsége. Minimum 50 %.
algore 2021. 11. 30. 16:19
#53369
Dagad a Pfizer vakcinakiserletek koruli botranysorozat. A csalasok kivizsgalasa helyett, az FDA inkabb 55 evig titkositja az adatokat. 
https://maryannedemasi.com/publications/f/fresh-doubts-over-data-integrity-in-pfizer-mrna-trial
Az egesz eddigi tortenetuk csalas csalas hatan.
De bizzuk vakon rajuk az emberek egeszseget. 
algore 2021. 11. 30. 16:12
Előzmény: #53353  glutamin
#53368
Mondok egy peldat. 
Patti Hajdu, kanadai egeszsegugyminiszter allitasa szerint, a d-vitamin haszna covid ellen "fake news". 
vigkrisz 2021. 11. 30. 16:11
Előzmény: #53366  Törölt felhasználó
#53367
az oltottak 99%-a nagyívben szarik arra, hogy be vagy -e oltva vagy nem, egyenlőre egy erőszakos oltásellenes kampány megy itt, ez látható és arra történnek reakciók, az ellen lépünk fel páran, nem kell ezt túlgondolni
amit írsz, azt inkább az oltásellenesektől kellene megkérdezned, nem mindegy nekik, hogy a másik be akarja -e oltani magát vagy nem, minek itt egész nap a rémhíreket meg a tudománytagadó hazugságokat terjeszteni?
Törölt felhasználó 2021. 11. 30. 15:44
Előzmény: #53349  vigkrisz
#53366
Miért, az nem burkolt rábeszélés, amikor azt írod nekem, hogy a biztos rossz az az oltás? Miután leírtam az ellenkezőjét? Kérlek, Te is mutass tőlem egy olyan hozzászólást, amiben rémhíreket terjesztettem vagy bárkit lepocskondiáztam, amiért beoltatta magát? Sosem linkelek semmit, csak a saját véleményemet írom le mindig, amit még szabad úgy tudom - de erre mindig az a válasz, hogy "oltásellenes kampány". Egyszerűen nem értem, hogy miért nem tudjátok elfogadni, hogy nem mindenki úgy gondolkodik, mint Ti, oltottak és nem szeretnék beoltatni magukat. Vagy ezért vagy azért. Nem mindegy az nektek? Ti már védettek vagytok állítólag, akkor?
Törölt felhasználó 2021. 11. 30. 15:40
Előzmény: #53340  csendben
#53365
Igen. Például az az állapot, amikor egyszercsak lesz valami nyavalyád, érdekes módon ez pont az oltás után következik be és nem tudod, de biztosan Te sem tudod és az orvosok sem tudnak veled mit kezdeni. Esetleg véletlenül kiderül, miután az ötödik doki is jól lehúzta rólad a lét. De akkor sem fogja megmondani, hogy netán az oltástól, mert az tilos. 
tobzoskanátha 2021. 11. 30. 15:40
Előzmény: #53363  Kisterepjáró
#53364
Az kelleni fog az új szupermutáns miatt. Lehet, hogy rögtön 2 adag.
Kisterepjáró 2021. 11. 30. 15:35
Előzmény: #53361  tobzoskanátha
#53363
Na meg jöhet a 4.oltás... mert együtt sikerülni fog :-D
algore 2021. 11. 30. 15:31
Előzmény: #53359  algore
#53362
Es hogy mennyire veszelyes a narrativara, ez az ellenorzott, publikalt, ausztral(!), randomizalt vizsgalat?
A social media maris torli, vagy blokkolja a rola szolo bejegyzeseket, megosztasokat. 
Eppen idoben kaptam el, 2 ora mulva maris kevesbe tudok talalkozni vele, ertesulni rola. 
A twitter es facebook jobban ert a temahoz, mint az ausztral kutatok, es az ausztral gyogyszerengedelyezesi hivatal (TGA). 
Minden elet szamit. 
Es nem tiltjak ezeket a kezeleseket. 
Aham, na persze. 
tobzoskanátha 2021. 11. 30. 15:29
Előzmény: #53360  Phylaxa
#53361
Magyarország előre megy, nem hátra.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek