Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:48

BUX1112  

Sikeres 2011-es évet kívánok mindenkinek.



Vajon ,hogy indul az év?December végi beszűkülésből esés tovább vagy esetleg 2011 már emlkedéssel indul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 02. 28. 08:40
Előzmény: #7559  Törölt felhasználó
#7560
köszönöm Cashier a választ, igyekszem tartani, bár ugye holnap csaomag bejelentés, meglátjuk majd:)

Törölt felhasználó 2011. 02. 28. 08:30
Előzmény: #7558  szarvasvadasz
#7559
Köszönöm szépen, hogy ilyen részletesen válaszoltál!
Szóval a lényeg az, h működőképesnek tartod.
Persze vannak benne erősen szűrő feltételek, amik korlátozzák, hogy sok ember profitáljon belőle, de az evolúció elmélete alapján, ezeknek a korlátoknak lassan de biztosan el kellene tűnniük, és a folyamat végén mégis ide tömörülne a világ tőkéjének nagy része :).
Válaszoltál az egyik fel nem tett kérdésemre is: tehát nagyon sok eszközön egyszerre keresi a jó setupokat, ez tényleg jól hangzik.
Már csak egy kérdésem maradt: hogyan lehet ezt ingyenesen kipróbálni (anno azt írtad, h lehetséges)? Az oldalukon nem láttam letölthető demót.
/A RET Classiccal kapcsolatban: természetesen átállítottam a lokalizációt is, nyelvet, billentyűzetkiosztást, próbáltam Xp-n Win7-en is, de sajnos mindig ugyanezt dobta két gépen is./

Balu:
Erre gondoltam: link
A lényeg, h legalább a narancs 3-4 pont közé vissza kellene mennie, ergo ha már vettél, akkor csak tartani kell addig.
Az utolsó, 5. hullám kb. így kellene, h jöjjön. Ha netán nem jönne, akkor már megvolt a zöld 3-nál az 5. hullám. Ha ez a mostani upp hullám a zöld 1-es területére ér, akkor már megvolt az alj.

Pepe: Ok, jó tudni, annyira nem voltam képben az Mteles infókkal eddig.

Dumber: most enyhén el vagyok havazva, de este válaszolok neked is!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 27. 22:19
Előzmény: #7546  Törölt felhasználó
#7558
Szia Cashier,

"Még az idézett hszedben írtál egy jó kis Elliottos rendszerről. Ha ezt tényleg kipróbáltad, akkor tudnál majd felrakni az eredményekről valamilyen dokumentációt?"

Saját eredményt nem tudok felrakni hozzá, ennyire nem mentem bele. Csupán a koncepció érdekelt, azt akartam belátni, hogy működhet-e egyáltalán vagy átverés, mert nálam is a túl szép, hogy igaz legyen kategóriába esett. Beláttam, működhet.

"...Ezek szerint napi 4 óra ráfordítással, csak 70%-os találati aránnyal, és egy évben mondjuk csak 10 hónappal számolva is lazán kijönne a 4-5szörözés..."

Ezzel a stratégiával nem lehetetlen. Azt is megmondom, hogy miért: a rendszer lényege, hogy nagy valószínűségű set-upokra vadászik a háttérben (bármilyen timeframen) egy speciális hullámmintát keresve, egyszerre nagyon sok instrumentumon (pl. akár 50-en, kellőképpen erős "vason" futtatva). Éppen a legnehezebb munkát veszi le a válladról és tálcán kínál a piacra való potenciális belépési pontokat (tehát rengeteg időt nyersz vele), az energiádat már csak ezekre az előszűrt potenciális belépési pontok megítélésére kell
fordítanod, egy TA mentes metodika segítségével. Ezt kell begyakorolnod hónapokon át.

"...Ez nem is túlzó, inkább abszolút irreális, hiszen ha létezne ilyen lehetőség, akkor az egész világ pillanatok alatt ide tömörülne..."

Jogos felvetés és mivel a legtöbb ember valószínűleg így is gondolja, nem fog széles körben elterjedni. Már csak azért sem, mert az intraday verzió méregdrága, viszonylag magasak a havi fix költségek, és legalább pár hónapos előzetes tanulást/gyakorlást igényel az egyébként egyszerűnek nevezhető metodika (tehát ez is mint minden eredmény az életben, tanulást és fellángolás mentes kitartást igényel) -> ez mind szűri a potenciális felhasználók körét.

De nem akarok korteskedni mellette, nem fűződik hozzá semmilyen érdekem és én sem használom, nekem ez jelenleg drága. Csak annyit akartam vele mondani, hogy az általam ismert egyetlen olyan termékké gyúrt kereskedési stratégiáról beszélünk, amelyről a hullámelméleti ismereteim alapján beláttam, hogy van benne csízió, akinek van erre:
- egyszeri 10.000 dollárja,
- további legalább 20.000 USD befektetni való tőkéje
- a havi 50-60 eFt-os fix üzemeltetési költségek mellett
- és hajlandó a metodika megtanulásra/gyakorlására fordítani pár hónapot az életéből.

Azok számára ez egy jó lehetőség. Készen kapsz egy komplett kereskedési stratégiát, szigorú money managementtel egybegyúrva, amelyhez neked kell idomulnod és nem fordítva. Ezek együtt szerintem eléggé erős szűrők, a magyar érdeklődők körében egészen biztosan.

"...Én még régről találtam egy ilyen programot a gépemen: Refined Elliott Trader 1.12.5. Erre gondoltál a rendszer egyik részeként?..."

Nem, nincs közük egymáshoz. Te a RET Classicot próbáltad használni, ami egy hullámelméleti alapon működő elemző szoftver azok számára, akik értenek a hullámelmélethez és elemeznek (most jelent meg az utódja Forecaster néven). A másik termék, amiről most beszélünk, az pedig egy hullámelméleti alapokra épülő speciális kereskedési stratégia money managementtel együtt, amely nem igényli az Elliott elmélet vagy bármely más TA ismeretét (pl. indikátorok sincsenek benne). A háttérben természetesen itt is Elliott motor fut, amely piac specifikusan katalogizált hullámminta adatbázist használ (tehát nagyon árnyaltan dolgozik). Richard Swannell nagyon precíz munkát végzett az elmúlt 15 évben.

".../Egy gondom van vele: installáció után nem akar elindulni, azt írja nem tud nem angol windowst kezelni (nyelv átállítás után sem indul) :S./"

Nem a nyelvet kell átállítani, az lehet magyar, a regionális beállításokat kell angolra állítani.

A többi kérdésre jelenleg nincs kapacitásom, de holnap valamikor ránézek, ha lesz rá időm.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 27. 22:08
Előzmény: #7544  Törölt felhasználó
#7557
Egy rövid pároldalas doksi a traderré válás 5 fázisáról, hasznos adaléknak találtam szoda gondolatmenetéhez, innen letöltheti, akit érdekel:

link
Törölt felhasználó 2011. 02. 27. 17:55
Előzmény: #7553  Törölt felhasználó
#7556
én sem használom mindet, csak akkor azokban az időkben amielőtt pozikat rakok fel / az meg elég ritka

direkt azért választottam a hétvégét , mert hétközben tényleg szétoffolnám és ezért jogosan pipák lennének a hati tagok ..

de már el is tűnök..
Törölt felhasználó 2011. 02. 27. 14:44
Előzmény: #7552  Törölt felhasználó
#7555
Hát minden tiszteletem a tiéd, ha ez alapján kereskedsz. Én ennyit nem figyelek. Deomón is csak eur/usd, gold, dax, ritkán dj futtatok. Élesben buxhati és gold, dax certi. Elég ez is, pláne, hogy mellette dolgozok is.
Törölt felhasználó 2011. 02. 27. 14:28
Előzmény: #7553  Törölt felhasználó
#7554
Itt az írás:
link
Törölt felhasználó 2011. 02. 27. 13:46
Előzmény: #7547  Törölt felhasználó
#7553
Szia Cashier!
Este az arany topikban felteszek egy észevételt az arany elliottos számozásával kapcsolatban. Szereném ha rápillantanál.
Cimballi és Szarvasvadász tanárurakat is meginvitálom. (Alap elliottos dolgokról lenne szó, nem komplett elemzésről).
Azért ott, hogy ne ezt a fórmot offoljk szét
Törölt felhasználó 2011. 02. 27. 13:15
Előzmény: #7548  Törölt felhasználó
#7552
link
link
link
link
link
link
link

ezt a laptopra úgy lekicsinyítve , hogy csíkra a devizákat annyira hogy csak a "kurs" és a "zmiana" sor látszódjon .
balról futures, usd , euró ...
második sor és alájuk
yen ,chf, gbp

végül a börse annyira nagyitva, hogy elférjen a jobboldal fennmaradó részén és 5 minuten-re SNP-re rakd (a többi a kis ablakokban a te választásod.

az asztali gépeden bármilyen platform a deviza crossokkal vagy bármivel .

innen és így már majdnem az egész piacra van rálátásod .

***

húzd be a támaszokat és az ellenállásokat .. , nézd meg fibóval hol áll az amelyiken nyomulni akarsz .

lehetőleg ne használj idősíkot M30 alatt /max M15/ a scalpolást felejtsd el .. minden kezdő itt veszti el sorozatban az első ezer dollárjait
a legeslegbuktább dolog és abszolut nem is termékeny

innen és így már majdnem az egész piacra van rálátásod .

vigyázz , mert az adott devizán amennyiben leszálló ágat mutat ( piros a teljes csík ) nem annyira azt jelenti teljes egészében hogy az van amit mutat ( bár nagyjából mindig igen -majd megérted mi is ez ) , de az eladások-vételek felvillanásai azok amik éppen a pillanatnyi helyzet megváltozhatóságát mutathatják + az egyéb mutatók (többször frissitsd őket időközönként)

ez az egyik legjobb trader kezdő állapot , hiszen átlátod mi történik majd mindenhol és összefüggéseket is fogsz találni előbb utóbb a mozgások miértjeinek az alakulására .

ha netalán van több asztali géped szintén nagy képernyőkkel , akkor még könnyebb a helyzeted hiszen egyéb helyekről még mélyebben láthatod át a piacot/ dev.futuresek, energia ,gold, nyersanyagok , rádióadások stb,stb/ , pláne ha még hangriasztásokkal is tudsz élni - mivel az összes kép. -re ,történésre nem tudsz koncentrálni egyszerre -ajánlom a saját hangon röviden felvett pl. "dodojapcsi!"effektust így rögtön tudod miért és mire figyelmeztet /

ja .. a legfontosabb :

korán kelve TE felépíted azt amit és ami szerint látsz és nyomulni fogsz /vagy tartod/ ahhoz ragaszkodsz is addig , amíg a sok benned levő ha...nem teljesül , ill. meg is történik ..

ha gyengébb , befolyásolható vagy a döntéseidben , akkor nehezebb lesz az ügy ha mindenfélét elolvasol előtte-utána - és főleg igazat is adsz neki/nekik ..inkább tanulj belőlük , de nem utánoz , másolj .
nem őrjítő baj ez ,és később rájössz mindenképpen minek mi is az eredménye ..

és ebben nincs egy darab indi meg színes vonalkák sokasága sem ..

a demon a valuták mozgása semmivel nem különb mint az élesen .. ha jó vagy akkor itt is nyersz .. ha rossz akkor meg vesztesz.

hogy itt bátrabb és ott nyúszibb ..másodlagos .. az élesen azt úgy sem tudod kikerülni / és kívánom: ez legyen majd a legnagyobb bajod, gondod..
Törölt felhasználó 2011. 02. 26. 22:01
Előzmény: #7544  Törölt felhasználó
#7551
nagyon jót írtál szoda, kösz, egyetértek
Törölt felhasználó 2011. 02. 26. 21:46
Előzmény: #7547  Törölt felhasználó
#7550
lefordíttanád nekem kicsit pontosabban amit a ricsiről írtál nekem37.600-ról van, táhat azt írod h valahonnan újra lefordul és úgy fel? ha pontosabb szinteket írsz h honnan hova várod megköszönném
Törölt felhasználó 2011. 02. 26. 19:06
Előzmény: #7547  Törölt felhasználó
#7549
Korrekt az írásod!

A Telekom srv. csak kacsa(tavaly sem vettek, hanem a vállalat részvényeit osztották szét), inkább az állam MNYP-os pakkjából vásárolnak majd.
Törölt felhasználó 2011. 02. 26. 18:57
Előzmény: #7544  Törölt felhasználó
#7548
Köszönöm..
Törölt felhasználó 2011. 02. 26. 17:37
#7547
Csináltam egy rakat ábrát:

Az első sorozaton briliánsan látszik, h tickre le lehetett vadászni a tetőt és az aljat Buxban és Otiban, viszont a korrekció az már csúnyán szivatós volt. Szerencsére a végén megjött az impulzus, már kezdtem frusztrálódni kicsit :).
link
A tetőn szépen átalakult a feltételezett zigzag 3szöggé ill. dupla zigzaggé az utolsó emelkedés előtt. Néha olyan érzés volt, mint amikor Neo nem csak a kódot látja, hanem magát a mátrixot is :D.
Az utolsó két ábra mutatja a lehetséges jövőképeket.
Otira az exp. flat nem nagyon illik, de ugyanúgy van azért rá bullish és bearish értelmezés, viszont a bearish elképzelés pillanatok alatt elpárologhat.

Ricsi: link
Nagyon szépen lejött 50k alól 37-re, úgy ahogy vártuk :D. Amikor mondtam a régi brókeremnek a tető környékén, h 37k-ra várom, komplett hülyének nézett :). Az a 3szög pedig abszolút nagy ziccer volt 42k fölött. Nagyon rövid távon kell még bele egy minimális új alj, hiszen a piros 4-től csak 7 hullám jött le benne, viszont onnan korrigálnia kellene legalább ezt az utolsó 5-öst 43k és 37k között. Már akkorát esett, mint az ólajtó.

A Mol még mehetne akár keményen felfelé, Telekomnak szintén jót tehet a 100 millió dbos srv vásárlás lehetőségének a híre.
Ezek fényében bőven mehetünk új csúcsra a Buxban (akkor a zöld értelmezés lesz a releváns).

Az olajra két lehetőség van. Az egyik (az EWI által is jósoltan) egy brutális emelkedés, tehát ez a hatalmas tüske egy 3. hullám 3. hulláma volt (a cél vhol a zöld vonal teteje), a másik lehetőség, amit a rend kedvéért még felraktam: ez a tüske már 5. hullám volt, és innen trendforduló. Ez akkor élne, ha rövid időn belül letörölné a kitörést. Nem hinném viszont, hogy pillanatok alatt rendeződne a líbiai helyzet. A feltételezhető nagy emelkedés elvileg a részvénypiac ellen hatna. link

Az aranyon is nagyon szépen működtek a hullámok, 1300 körül tökéletes, tankönyvi setup volt a vételre, ezt egy kisiskolás is látta: link

Snpben hullámos alapon bőven lehet még nagyon sok új csúcs, akár rövid távon is, sok a lehetőség, szóval kemény dió. Indikátor oldalról ezeket figyelgetem: link

Milyen szép is volt, amikor tavaly márciusban még minden szinkronban mozgott, ma már nem lehet alátámasztani kinti indexekkel sem egymást sem itthoni eszközöket. Szóval hazai piacon kénytelenek leszünk a hazai eszközök chartjára hagyatkozni.
Törölt felhasználó 2011. 02. 26. 17:35
Előzmény: #6309  szarvasvadasz
#7546
Szia Vadász!

Még az idézett hszedben írtál egy jó kis Elliottos rendszerről. Ha ezt tényleg kipróbáltad, akkor tudnál majd felrakni az eredményekről valamilyen dokumentációt? Enyhén szólva túlzónak tűnik amit írtál. Ezek szerint napi 4 óra ráfordítással, csak 70%-os találati aránnyal, és egy évben mondjuk csak 10 hónappal számolva is lazán kijönne a 4-5szörözés. Ez nem is túlzó, inkább abszolút irreális, hiszen ha létezne ilyen lehetőség, akkor az egész világ pillanatok alatt ide tömörülne. Az egész rendszert ki lehet próbálni ingyenesen? Én még régről találtam egy ilyen programot a gépemen: Refined Elliott Trader 1.12.5. Erre gondoltál a rendszer egyik részeként? /Egy gondom van vele: installáció után nem akar elindulni, azt írja nem tud nem angol windowst kezelni (nyelv átállítás után sem indul) :S./

Más:
Fel tudnál tenni esetleg egy pillanatnyi számozást a Daxról (vagy talán te Cimballi)?
Csak azért, mert morzsákra tört az elképzelésem vele kapcsolatban, pedig arra számítottam, h a Dax fogja tickre megmutatni nekünk a 2 éves medveralli végét. Viszont most úgy érzem, h szétzúzódott a rendszer, megdőltek a szabályok, nem értem, h mi van. Az elképzelés az volt, h az 1. ábrán látható impulzussal véget ér a ralli.
link
Szerintem a 3-4 pont között egy jól látható korrekció zajlott le, onnan egy utolsó impulzusnak kellett volna jönnie ÖT hullámban. A 2. és 3. ábrán még minden stimmelt. Viszont az utóbbi napok esése már nem lehet 4-es hullám (az átlapolódás és a hosszútávú trendvonal törése miatt). Közben láttam, h te szimplán lefelé vártad, ez még rendben is volna, de mi alapján (nem kellene nagy körítés hozzá, csak egy ábra)?
Törölt felhasználó 2011. 02. 26. 15:40
#7545
Hát,jól megmondtad!Csak nézek ki a fejemből,értelmesen:mi van?Tegyem pénzpiaciba a zsugát,vagy hályogkovács módra kezdjek el tradelni? Ne próbáljak meg tanulni mások sikereiből bukásaiból? Vadász a lenini (kádári?)utat javasolja:tanulni,t...,sokat. Szóval,nézek ki a fejemből, ... A levezetésed különben briliáns!
Törölt felhasználó 2011. 02. 26. 13:55
Előzmény: #7543  Törölt felhasználó
#7544


bármilyen alakzatra , bármilyen forgalomra elmélet stb hivatkozik a bármilyen magyarázat -
és azt jól láthatóan példaként fel is rajzolva a megjelent/megjelenő megannyi könyvben füzetecskékben ,ismertetőben , szaklapban , weboldalon

az mindig és mindig és mindig utólagosan már megtörtént eseményeken alapult/alapul ../amit látsz olvasol azokon - az mindig a múlt

tehát ha már látod pl a forgalom növekedését a kialakuló alakzatot akkor már biztos lehetsz abban , hogy lekéstél róla /10: 8 hoz/.

ugyanakkor mélyen igazat adsz a könyvekben egyéb médiákban az ehhez leírtakban , hiszen az abban levő rajzok és magyarázatok majd és mindig mélyen alátámasztják a szemed előtt visszamenőlegesen a már lezajlottakat -DE MÁR NÉLKÜLED 8 esetben .

ha netalán ez a mindenféléből működik is nálad cirka 2x 3x de akár 10x is , nagyon mélyen bevésődik az a tudat - hogy "aranybányát" találtál .. /ettől aztán még nehezebb lesz +megszabadulnod ettől is - és nagyon sokba is fog kerülni /

nem fogod érteni , hogy te mégis miért maradsz ki mindannyiszor ebből és notóriusan - holott "mindent megtanultál , és még annál is többet" -hiszed.

aki írja ezeket a "nagyon okos" ismertetőket "tanulmányokat" azok egészen bizonyosan középszerű traderek , és nem a soros vagy a birger sch., de nem is a trade-ből élnek .

jó tudni hogy milyen TA-k és fundamenta iskolák tanulmányok vannak el is kell olvasnod/megtanulnod őket, de soha soha ne vegye át a főszerepet egyetlen másodpercre sem az abból összeszedettek -
mellékesnek kell maradniuk - minden a piacon töltött pillanatodban

az egyik legnagyobb bukta , ha telerajzolod állandóan a chartodat - mert az nem elemzés - hanem csak ösztönszerű félelem vezet és ezáltal ez sima pótcselekvésed lesz a saját egyedüli döntésed elől .

(a piacon levő indik és scriptek expertek elméletek stb tömkellege azt garantálja, hogy a számládat mindig utána töltsd a szokásos 100 dollároddal)

gyanítom hogy ezek a cuccok legtöbbje a brokiknak a termékei .


azért játszol 0.01 lot-l mert tudatalattid is nagyon jól tudja , hogy nem is te hanem többnyire a mindenféle "segéderő" irányít inkább a charton a döntéseidben . ha mégis többel probálkoznál , a félelmed /és a veszteséged / mindig visszavezet a 20 forintos megoldásokra ..

indikkel és a színes vonalkákkal és a legkülönbözőbb elméletekkel sosem vagy igazán önmagad a piacon , ezért aztán nehéz és nagyon távolinak tünik az is így , hogy 2 - 5 lot-l , néha 1-3K dodot kockáztass arra, hogy valódian és tényszerűen is keressél majd folyamatosan valamikor a deviza tőzsdén

(pontosan ettől van a - 95% vesztő trader )

az eddig megismert trader guruk egyike sem használt pozició felrakására semmilyen "jelző" indikátort és más általi elméletet sem alkalmaz

csak sajátjuk van.

az egyik ma keresztezi a másikat - azzal lehet nyerni és veszíteni 20 forintot (végül: többnyire veszíteni)

barom sok platform a saját kelléktárában is ajánl fel ilyen expertet és használhatod is vígan - ha befizetsz hozzá sőt! - csak az mt4-hez már számolatlanul , eszméletlen sok cucc és lehetőség van hogy nyomulj rá bármivel - és még mindig nem mentek tönkre :)
régebben cirka egy hónap volt a demo használati ideje..ma már akár 5 év - végtelen ideig nyomathatod rajta - mert rájöttek , hogy hogy a delikvensek 95%-a úgyis éles számlát nyit - ha nyer, ha veszt a demón /ugyanúgy veszt a demón is ..
Törölt felhasználó 2011. 02. 26. 02:24
Előzmény: #7536  BullishVik
#7543
Annyira szeretem,mikor olyan emberek fikáznak,akiknek fikarcnyi pozijuk sincs hatiban.
Azt sem tudják,mi a lényege a hatinak.
De sebaj,átjönnek okos topikokból,és mindjárt osztják az észt!
Arról nem is beszélve,hogy akiket fikáztok,legalább leírják,hogy hol nyitnak,ellenben a nagyon okosokkal,akik csak beszólni járnak ide.
Szóval,javasolnám,hogy akinek nincs nyitott kontija,vagy nem a hatihoz szól hozzá(snp,dax,dow idetartozik szorosan),az legyen oly kedves,és mellőzze a hozzászólásait.
Mi ide információt cserélni járunk ide,elemzésekkel,rajzokkal,tényekkel.
Előre is köszönöm!
Ugye gondolom kedeves Vik,Te is belevettél 700 környékén.Vagy mégsem?
Mert akkor nem írogattál ide.
Törölt felhasználó 2011. 02. 25. 22:28
Előzmény: #7541  Törölt felhasználó
#7542
Nem lesz! ;)
Törölt felhasználó 2011. 02. 25. 22:26
Előzmény: #7515  Cimballi
#7541
Igen, az kétségtelen, h a forgalom sok mindent meghatároz. Többek között azért is bizonytalan a helyzet.

Technikásan is vannak a hatiban ellentmondások. Ezek szerint hullámosan jól láttam, h a 4.-ből megyünk az 5. felé, ami ugye emelkedést jelent ez esetben, viszont m15 és m30 chartokon meg bearis divergencia van.

De. Itt jön a de. Az meg maga MOL uram. Ha az nem esik, akkor a buxunk sem fog. Márpedig nagyon úgy néz ki, h a molból rakéta lesz...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek