Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:48

BUX1112  

Sikeres 2011-es évet kívánok mindenkinek.



Vajon ,hogy indul az év?December végi beszűkülésből esés tovább vagy esetleg 2011 már emlkedéssel indul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rockmaster 2011. 01. 11. 19:39
Előzmény: #2681  Törölt felhasználó
#2700
Eladói nyomás biztos h lesz.
1. ha vesznek még a tulajdonukban lévő részvényekhez ezeken az aukciókon jelentős tételeket, ráadásul olcsóbban, akkor esélyes h a jelenleg tulajdonukban lévőkből jelentősebb mennyiséget értékesítenek a piacon.
2. fent említett miatt a vételi erő a piacon kisebb lehet, ami jelentősebb külföldi esés mellett nálunk nagyobb esést jelenthet.
Én egy átmeneti idővel számolnék, amíg a plusz tételek is piacra kerülnek, ez kb. 1-1,5 évet vehet igénybe.

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 01. 11. 19:38
Előzmény: #2697  szarvasvadasz
#2699
"... reached 4 trillion USD ..."
Jussi
Jussi 2011. 01. 11. 19:37
Előzmény: #2695  Törölt felhasználó
#2698
Miért,mit vársz?Tuti tippeket?Nem értelek.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 01. 11. 19:36
Előzmény: #2695  Törölt felhasználó
#2697
"Daily average foreign exchange market turnover reached $4 trillion in April 2010, 20% higher than in 2007."

link
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 19:35
Előzmény: #2693  Törölt felhasználó
#2696
Viccelsz?!? Nekem a KULCSAR botrany pontosan megmutatta, hogy nem egyszerubb semmi ha a banki hatteru brokercegnel van a penzed mivel nemhogy egybol igazat adtak volna neked, hanem még pereskedhettel is evekig a penzedert!! Van a Befektetovedelmi Alap (BVA), ami minden korulmenyek kozott (a mostani takarek bedolesnel is) 6 millio forintig helyt all a penzedert. Mindezek mellett a tulajdonosok tobb mint 13 eve e teruleten dolgoznak. Persze tudom, ezek sem 100%os dolgok, de majusban amikor szamlat nyitottam naluk, akkor en is elege agodtam, hiszen akkor még nagyon ujak voltak. En is csak fokozatosan tettem at ide a kereskedesemet, de kb november vége ota mar szinte csak innen kotom a magyar piacot.
Szerinted akinek 1-2mrd hufja van az ide oda tudja rangatni a piacot?!? En szerintem 1-2mrd hufert konnyu venni, v. eladni, de nyerni rajta sokkal nehezebb mint 1-2 millio hufert!! ha veszek ma 2-300e otp-t akkor holnap feljebb eltudom adni szerinted, v. akar forditva?! mig 2-3e darabot szerintem siman.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 19:24
Előzmény: #2693  Törölt felhasználó
#2695
egyetértek, a hét első két napja is mi volt a két felhúzáson kívül amivel a napisokat szopatták semmi, mondjuk ha otit tegnap vettem volna otit keresek vele kb 40.000-ret, most negyvenezer esetleges nyereségért ki kockáztatja az esetleges beragadást?
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 19:13
Előzmény: #2692  Törölt felhasználó
#2694
ja, a dax tényleg csak 1 pip! :D
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 19:12
Előzmény: #2692  Törölt felhasználó
#2693
persze, van ahol most 50ft/kt, de ki tudja hogy holnap is meglesz-e a pénzed amit náluk fizettél be.... de nem is az a lényeg, mert mondjuk okés a cég, DE!!!
1, ahhoz hogy értelmesen tudj kereskedni fizetsz a realért, fizetsz a grafikonrajzolóért, ráadásul két külön felületen vannak ezért ide oda kapcsolgatsz kereskedésnél, ha meg már jó irányba állsz (hallelujah!)külön szenvedés menedzselni a pozidat, huzogatni a stopokat (amiket rendszerint azért kiszedegetnek) és már sokan annyira félnek (köztük én is) hogy nem hiszik el, ha jó irányba állnak és hamar zárják a pozit, és ha még ez sem elég annyira illikvidek vagyunk (sajna) hogy akinek van 1-2mrd Ft-ja, simán rángathatja amerre akarja;
no ez most olyan volt, mint valami elcseszett kampányszöveg :_D

egy a lényeg:
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 19:02
Előzmény: #2688  Törölt felhasználó
#2692
BUXnal 10pont a brokerdij osszesen!!
Ebbol induljunk ki, es a daxban se kellene 2 ponttal szamolni, de ahhoz hogy alacsonyabban kapjad, ahhoz mar tenyleg forgalmat kell csinalnod. Ha a jutalek aranyokat nezed, akkor olyan nagy kulonbseget en mar nem latok.
Most mindenki egyszerunek iteli meg a Xetrat, mert minden kis befekteto csak shortolja es ahogy latod mindig van benne egy lefele 50-100 pont. Ami tokeletes es nincs is ezzel gond, de a xetra eddig is adott volt, es amikor majd visszamegy mondjuk 6500ra akkor ott az is bonyolulta fog valni es akkor majd megint keresel egy masik termeket?! :)
Szerintem a pozicio mereteket kell megfeleloen kialakitani, hogy mindig abban tudj kereskedni, amivel a legkonnyebben tudsz penzt, ill eredmenyt elerni.
a bux piaccal az a gond, amit az elobb irtam: nem ajanljak a brokercegek, inkabb helyette devizazzal.

A BUX hatarido azert nem jo nekik (a brokercegeknek), mert nagyon olcson tudsz venni otp/mol/richter/mtel reszvenyeket, shortolaskor ezzel tudnak a legkevesbe leszedni (se dupla jutalek, nem kell havonta atkotni, se extra kamat stb) es ami a leginkabb kikesziti oket: a fedezetet DKJban is le tudod tenni, azaz neked még kamatozik is a penzed kozben!!
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 18:45
Előzmény: #2681  Törölt felhasználó
#2691
A gond az, hogy mar megint egy "barati" ceget fognak megkerni az ertekesitesre! Tudod amelyik kozel 10ezer kis embert tudott bepalizni egy kicsit tularazott jegyzesre! Mondjuk adooptimalizalasra szuper volt, de egyelore masra nem!
Szoval en semmi jot nem latok abbol, hogy ahelyett hogy aukcioban kitennek a piacra ahelyett ezt is elmutyizzak majd ahogy mostanaban mindent!!
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 18:44
Előzmény: #2688  Törölt felhasználó
#2690
ja buxnál 40 pont+ sprad a bukta, dax (illetve a forexen sok más) csak 2!
Moony 2011. 01. 11. 18:44
Előzmény: #2687  Sarpac
#2689
hol nézed a forgalmat?
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 18:43
Előzmény: #2685  Törölt felhasználó
#2688
nem vagyok türelmetlen :D
de a dax százszor jobban kereskedhető mint a bux. és ugye amiíg a határidőnél 40 pont (vagy legyen pip ha jobban tetszik) a brokié, daxnál meg csak 2 pont!!!!!! Nem is értem eddig miért nem foglalkoztatott ez... egyébként a deviza nekem még nem megy annyira, pedig a stratégia u.a. mint a dax... mégsem úgy mozog, de nem bej, majd arra is kitalálok valamit...
a buxon meg végül nem marad majd senki akinek can lehetősége, tudása(?) máshová vinni a kis pénzecskéjét...
Sarpac
Sarpac 2011. 01. 11. 18:43
Előzmény: #2686  Moony
#2687
Nagy a vola, nagyok öntik shortok meg visszahúzzák előbb utóbb kiborul a bili.:)
Moony 2011. 01. 11. 18:40
Előzmény: #2682  Törölt felhasználó
#2686
Igen, természetesen előfordulhat, hogy hamarabb zárok, de én most igen esélyesnek látom a 6700as szintet. - és ott vennék vissza longra.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 18:31
Előzmény: #2684  Törölt felhasználó
#2685
turelmetlen vagy :)

Tobb brokercegnel is mar lebeszelik az ugyfeleket a BUX hataridorol (még jo hiszen alig van a brokercegeknek penze rajta, ill. elviszi a prompt forgalmat) es ehelyett mindenkinek a devizat ajanljak! Mondvan ha mar ugyis elveszti az ugyfel a penzet, akkor tegye olyan helyen ahol akár 50szeres a tokeattetel teheti, mert bukni ott is csak a betett penzt bukhatja viszont nyerni joval tobbet!
kivancsi vagyok hol az a szint, amikor majd a reszvenyekrol is lebeszelnek majd? 0.05% vagy esetleg havonta be kell fizetni x osszeget es ezert ingyen lehet kereskedni?!
furcsa ez a vilag. en még emlekszem, amikor egysegesen minden brokerceg 19pontra emelte a jutalekot es ezekutan a hatosagok nem talaltak benne semmilyen kartel gyanut! :D
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 18:14
#2684
bocs, h megint OFF

de a forex topik még nem az igazi...

sziasztok!
valaki el tudja magyarázni(vagy esetleg megcsinálná....) hogyan lehetne a macd indikátort úgy megbuherálni, h amikor pozitív tartományban van zöld legyen a háttér, amikor negatívban akkor meg piros....
nagy segítség lenne a stratégiámhoz....
bármilyen segítség jól jön
további szép napot!
ON
alexkidd 2011. 01. 11. 16:57
Előzmény: #2681  Törölt felhasználó
#2683
Persze, erre én is kíváncsi leszek, hogyan fogják tudni megoldani. Meglátjuk. A vak is azt mondta:)
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 16:42
Előzmény: #2667  Moony
#2682
tényleg 6700 a célárad?
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 16:00
Előzmény: #2679  alexkidd
#2681
Azért ebben a mondatban "a piac megzavarása és veszteség nélkül próbálja meg értékesíteni az ÁKK." én mégis szeretném felhívni a figyelmedet az ÉRTÉKESÍTENI szóra! Persze-persze, de a lényeg az eladáson van, mert hát abból lesz a zsé. És ha valaki abból vesz, akkor meg mondjuk nem a tőzsdén vesz. Szóval én azt mondom, hogy legyünk továbbra is éberek!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek