Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2011. 02. 22. 11:33
Előzmény: #3499  exley
#3500
11.24 jobbra zorbinak le kellene tartóztani ezt a kis p@cst.
exley 2011. 02. 22. 11:32
Előzmény: #3498  exley
#3499
.. a cigók nem nyultak le annyi lét bevándorlásuk óta mint a fidesz fannok 8 hónap alatt.
exley 2011. 02. 22. 11:31
Előzmény: #3475  exley
#3498
10.......................48 jobbra!
A szijjas, mög a lézer garázdálkodás csak a jéghegy csúcsa, irgalmatlanzabrálásba kezdtek a fidesz zsoldosok a költsévetésből...most megnézhati magát a matolcskay.
Törölt felhasználó 2011. 02. 22. 10:16
Előzmény: #3493  Törölt felhasználó
#3497
Ha több tisztelettel (kevesebb indulattal és provokálással)venne részt eme beszélgetésekben, Önt sem érnék ilyen "támadások", melyek sokszor az Ön provokációinak hatására generálódnak.
Több tiszteletet kérnék személyem írányába is!

A Kormányzó!
pampa 2011. 02. 22. 08:53
Előzmény: #3483  Törölt felhasználó
#3496
"5. A cigánykérdéssel kapcsolatban többször írtam már konkrétumokat. Sokkal többször, mint bármelyik előbbiekben említett "hőbörgő". Az oktatás a kulcs (és igen, e tekintetben elfogadom a sokszor szídott pozitíc diszkrimiánciót is), a munkához segítés a következő (ehhez meg elengedhetetlen a jelenlegi segélyezési rendszer átalakítása is).

Ez az a megoldás ami nem működik.Hiszen már 45-től ezt próbálják. (sorolhatnám a saját tapasztalatból szerzett példákat hetekig sajnos)
Vissza kell térni az alapokhoz.Pl. adni 3 év haladékot és fokoztosan megszüntetni minden segélyt. Egyedül a mn.-it meghagyni azoknak akik dolgoztak egy bizonyos ideig de leépítették őket. Azonkívül a szakmával rendelkező pályakezdőknek akik nem tudnak elhelyezkedni. A CSP-ot munkavégzéshez kötni és átalakítani adókedvezménnyé.Alanyi jogon csak egy gyermekig.

Aránytalanul megszigorítani a kisértékre elkövetett bűncselekmények büntetési tételét.
Bevezetni egy új büntetési tételt pl. javító-nevelő munka címen.

Termeljék meg (a bűnözők) azt amibe kerül a fogvatartásuk.

Felzárkóztató képzést indítani számukra és aki ott jó eredményt ér el az átmehet a normál iskolába, így nem fordulhat elő az, hogy aki akar tanulni az hátrányt szenvedjen.

kezdetnek.
Törölt felhasználó 2011. 02. 22. 08:52
Előzmény: #3480  Törölt felhasználó
#3495
Nincs rá ötletem,de nem is jelentkeztem hogy megoldom!Viszont van a parlamentben jó pár ember akik megafizukért erre jelentkeztek és megesküdtek háromszor az anyjuk életére hogy megoldják a problémát! Emlékszel? : "2 hét alatt rendbevágjuk a közbitonságot!" Beszélni sem mernek a cigókról,viszont adjunk a gyerekek után választójogot!(ezt a baromságot!)Nem kérdés melyik szavazótáborra mennek rá,hogy bántanák már őket!
Törölt felhasználó 2011. 02. 22. 01:02
Előzmény: #3493  Törölt felhasználó
#3494
4. Valakire azt írni, hogy csapos és nem lát át bizonyos problémákat kellő mélységben nagyon nem ugyanaz, mint azt írni, hogy "hülye", "cigány", "elmebajos", "zabi", stb. Az viszont nem lep meg, hogy te nem érzed a különbséget.
Törölt felhasználó 2011. 02. 22. 00:54
Előzmény: #3492  Törölt felhasználó
#3493
1. Semmi közöd hozzá, Zoli.
2. Te a 20. nickeddel ne akarj mások szövegében hibát keresni.
3. Nem írta, hogy csapos. Ha magára vette, annak az okát csak ő tudhatja.

Törölt felhasználó 2011. 02. 22. 00:45
Előzmény: #3487  Törölt felhasználó
#3492
"A kettő közötti különbséget nehéz egy csaposnak elmagyarázni pláne ilyen bonyolult kérdésekben."

Provokálta és sértegette Ön a Pocit, erre válaszul jött tőle eme dühös válasz.
Törölt felhasználó 2011. 02. 22. 00:34
Előzmény: #3489  Törölt felhasználó
#3491
"T e vagy hülye vagy vagy te is cigány vagy!!!"

Na ez az a stílus, ahová nem vagyok hajlandó lealacsonyodni.
Törölt felhasználó 2011. 02. 22. 00:25
#3490
Cigány - Hülye
Írd meg!!!
Törölt felhasználó 2011. 02. 22. 00:06
#3489
Ha nem haragszol elmagyarázom amit gondolok:

T e vagy hülye vagy vagy te is cigány vagy!!!Ezt nem lehet tétellel levezetni!!!Nincs definíció sem,ez társadalmi probléma, azért nem az a címe a fórumnak hogy Cigányok baja a magyarokkal!!!!Nekik az a bajuk a magyarokkal hogy miért élnek még ?miért nem adnak nekik mindent!!!TE inkább vegyél részt valami cigányokat támogató alapítvány munkájában de vigyázz nehogy elüss egyet is mert akkor rólad is lesz egy ilyen FÓRUM te értetlen elmebajos zabi!!!
Törölt felhasználó 2011. 02. 21. 23:56
#3488
Azt hiszik a romák hogy őket a magyarok meg akarják ölni.Ha ez így lenne akkor már megtörtént volna!!!Ugyanígy van ez mindenhol európában!!!Ahová elkezdtek kivándorolni ott mindenhol rádöbbentek hogy veszélyes ennek a népnek az élethez való hozzáállása!!!Lásd:franciaország,kanada ,svédország!!!Eddig az unio is védte őket de 1-2 éve ráébredtek miről is van szó!!!
CSak a f...szopó ombudsman nem érti az mintha egy prostinak beszélnél a szűzhártyáról,mint TI kb. akik véditek őket!!!
Nekik akkor védeni kell őket ha az utolsó magyart ölik meg akkor is becsukott szemmel értetlenkednek!!!
Egy szónak is egy a vége ,bárki is akarja bebeszélni nekem hogy a cigányokra szükség van,meg hogy ők sem rosszabbak mint más !!!Olyanok mint a patkányok:koszosak ,fertőzőek ,hálátlanok,csak akkor tudnak szaporodni ha valaki eteti őket!!!
Hát ezért is nehéz a magyar népnek ,nem elég baja van egy életen át a tróger politikusokkal ,hivatalnokokkal,még plussz ezt is túl kell élni!!!Semmi szüksége erre egy szegény országnak!!!
Menjenek vissza ahonnan jöttek!!!DE nekik sehol sem jó mert ingyen ott sincs semmi!!!
Törölt felhasználó 2011. 02. 21. 23:38
Előzmény: #3485  Törölt felhasználó
#3487
Amit te tapasztaltál az egy tünet. Értelmes ember a betegséget próbálja kezelni. A kettő közötti különbséget nehéz egy csaposnak elmagyarázni pláne ilyen bonyolult kérdésekben.

És senki nem mondta, hogy náci vagy.
Törölt felhasználó 2011. 02. 21. 23:35
Előzmény: #3484  Sigorszky
#3486
Kíváncsian várom a gondolataidat.
Törölt felhasználó 2011. 02. 21. 23:27
#3485
1:nem a magyaroknak van baja a cigányokkal!!!MINDEN országnak ahol
megjelentek nagyobb csoportokban!!!
2.Csak az mondjon véleményt aki egy térségben lakik velük!!!Nekem sincs semmi bajom Bin Laden-nel!!!Engem nem bántott!!!
3.A szegénység nem feltétele a bűnözésnek,csak megélhetési forrás!!!Tehát ez nem mentség.
4.A MAGYARSÁG NEM TARTOZIK A CIGÁNYSÁGNAK SEMMIVEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sem pénzzel sem átneveléssel sem türelemmel!!!
Kemény 4 évig üzemeltettünk borsodi településeken kocsmákat és mindegyiket miattuk kellett abbahagyni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Idegroncsok lettünk az aljas viselkedésük és aggresszív magatartásuk miatt!!!
5.Vannak közöttük is normálisabbak mint a magyarok között, ezért viszont nem vagyok náci!!!
Sigorszky 2011. 02. 21. 23:25
Előzmény: #3483  Törölt felhasználó
#3484
Én is örülök, hogy hajlandónak mutatkozol értelmes (értsd: normális hangnemű) eszmecserére a témában. Sajnos azonban nem vagyok egy éjszakai bagoly, így gondolataim kifejtését hadd napoljam el. De ami késik, nem múlik, mert bőséges tapasztalataim vannak roma-ügyben és úgy gondolom nem véletlen, hogy ez a probléma ilyen mély és fájó sebbé válhatott a magyar társadalomban.
Törölt felhasználó 2011. 02. 21. 23:09
Előzmény: #3481  Sigorszky
#3483
Sigorszky!

1. Először is hagy fejezzem ki örömömet, hogy az elmúlt időszak nem éppen ilyen hangnemű vitái után így állsz a dologhoz.
2. Azért valóban várnám a választ attól, akit kérdeztem, és mindenki mástól, aki azonnal fröcsög mindenre, ami a cigányokkal kapcsolatos, vagy feltételezhetően közük van cigányoknak.
3. Az alapkérdés az, hogy mi a probléma? Nem mindegy ugyanis, hogy mit kell kezelni.
4. Természetesen én sem vagyok minden tudás birtokában - sohasem mondtam ezt magamról -, én is csak saját tudásom és tapasztalatom alapján mondom a saját véleményemet. Viszont a különbség az, hogy én a saját véleményemet véleménynek hívom, ahogyan a mások véleményét is, miközben ennek a topicnak (és az összesnek) a hangadó hőbörgői a saját véleményüket egyfajta abszolút igazságnak tartják és még csak ellenvéleményt sem kell megfogalmazni velük szemben, bárki, aki ezekre csak kérdéseket mer feltenni, azonnal a szokásos bélyegeket kapja: hazaáruló, cigány-, zsidó- fajvédő, seggnyaló, bértopicoló, komcsi, stb. stb.
5. A cigánykérdéssel kapcsolatban többször írtam már konkrétumokat. Sokkal többször, mint bármelyik előbbiekben említett "hőbörgő". Az oktatás a kulcs (és igen, e tekintetben elfogadom a sokszor szídott pozitíc diszkrimiánciót is), a munkához segítés a következő (ehhez meg elengedhetetlen a jelenlegi segélyezési rendszer átalakítása is).

Várom te, a megkérdezett ti-rex és mások érdemi véleményét. Aztán szívesen kifejtem részletesebben is a gondolataimat.
Törölt felhasználó 2011. 02. 21. 22:12
Előzmény: #3478  Törölt felhasználó
#3482
a pörköltek ugyanúgy fognak viselkedni majd velünk (ha netán többségben lesznek majd anno ), mint mi most többségben velük .
ugyanúgy fognak csúfolni és ugyan úgy meg fognak minket különböztetni is minden téren szinte (okokat találnak majd annyit mint állat ) .

ha valaki "más" , az mindig is elöszőr tartózkodást kelt/keltett , és sokakban félelmet vált/váltott ki .. amióta az ember "falkákba" verődött ez így történt egymással .

sokminden magyarázza ezt az "igényünket"

!!!!

:))


Sigorszky 2011. 02. 21. 21:49
Előzmény: #3480  Törölt felhasználó
#3481
Még mielőtt szó érné a ház elejét, sietek leszögezni, hogy nem engem kérdeztél. Mégis, hadd írjak egy apró megjegyzést ebben a témában. Szerintem olyan megoldást még nem találtak ki, ami működött volna. S azt látom, hogy mégis mindenáron a nem működő megoldásokkal próbálkoznak.
Te amúgy esetleg egy gondolatkísérlettel elő tudnál állni? Mit lehetne tenni?

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek