Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 11. 13:40
#2580
kérjenek hivatásos elnézés kérők, minden nap elnézést a romákoktól, hogy mi magyarok meg merünk egyáltalán mukkanni és mutatkozni az ő nagyszerű jelenlétükben

legyen minden romák számára havi 200 000 ft jóvátételi fizetség 500 éven át a sok szörnyűségért, amit ellenük elkövettünk,
kapjanak összkomfortos ingyenes lakást a rezsit fizessék a magyarok
ez mellé teljesen ingyenes és kiemelt eü. ellátás is járjon
egy hónap nyáron és egy hónap télen a romákok által megválasztott helyen ingyenes nyaralás

ez járjon meg minden romáknak, kik a Kárpát medencében élnek

természetesen mindent a magyaroknak kell fizetni!!!!!!!!!!!!

mit szóltok hozzá kezdünk el egy aláírás gyűjtést hogy a törvényhozás ezt megszavazza???
Törölt felhasználó 2009. 09. 11. 13:40
Előzmény: #2578  pampa
#2579
"ittasan és nem az útszélén haladt "

jaj, pampa. ez olyan aranyos: nem elég, hogy nem az út szélén haladt, hanem még ittas is volt. vagy inkább: nem elég, hogy ittas volt, hanem ráadásul nem az út szélén haladt.

pampa 2009. 09. 11. 13:36
Előzmény: #2576  Törölt felhasználó
#2578
Ha már a tempónál tartunk lásd Cs. E.-d esetét...
Pedig ott rendőr volt az áldozat.

És ennél azt se feledjük,hogy ittasan és nem az útszélén haladt a kerékpáros.
Törölt felhasználó 2009. 09. 11. 13:31
Előzmény: #2575  Törölt felhasználó
#2577
Látom lelki szemeimmel (mint egy osdi halivudiba) amint a kisebbség rozoga merdzsokkal üldözik a magyart !
idősgyalogos :1 pont
Fiatal motoros :10 pont
5 fő felett bónusz!!!
15 év alatti : bőnusz
Törölt felhasználó 2009. 09. 11. 13:26
Előzmény: #2573  Törölt felhasználó
#2576
a tempóra utaltam. az ítélkezési gyakorlat és időtartam nem függhet az állampolgár "minőségétől" (hírességétől).
Törölt felhasználó 2009. 09. 11. 13:25
Előzmény: #2571  Törölt felhasználó
#2575
Ha a jogrendünk más lenne akkor innentől kezdve.....Még jobban fogyna a Magyar.
Ha kisebbségit sodor el a többségi (olaszliszka) megússza ennyivel?
Törölt felhasználó 2009. 09. 11. 13:25
Előzmény: #2572  Törölt felhasználó
#2574
Joc úgy bizony nevelő célzattal, hogy senki se kössön bele többet a szegény romákokba sőt hívjátok meg őket minden nap reggelire, ebédre és vacsorára házaitokba és ha a romákok úgy kívánják adjátok oda nekik lányaitokat egy kis élvezkedésre vagy ha verekedni van kedvük hagyjátok, had rugdossanak, üssenek benneteket, utána pedig köszönjétek szépen meg
MERT EZ ÍGY ILLIK, MINT TOLERÁNS, SEGÍTŐ MAGATARTÁS A SZEGÉNY ROMÁKOKKAL SZEMBEN!!!!
Törölt felhasználó 2009. 09. 11. 13:22
Előzmény: #2571  Törölt felhasználó
#2573
szörnyű, borzalom micsoda arcátlanság
amúgy ki volt a hibás a baleset előidézésében?
szerinted milyen büntetést kellett volna kapnia?
Törölt felhasználó 2009. 09. 11. 13:20
Előzmény: #2570  pampa
#2572
Ha azt leírom , hogy a seggük még nincs kinyalva , az csúnya? Lehet az a megoldás ? (Engem hagyjanak ki!!!) De lehet ,hogy Csepelen nevelő célzattal rúgták szét a fejét egy ártatlan embernek ! Ez lenne a megoldás?
Törölt felhasználó 2009. 09. 11. 13:18
#2571
Egy év felfüggesztett börtönbüntetést kapott a Loki hátvédje

Egy év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Városi Bíróság Bodnár Lászlót, a Debrecen labdarúgóját, aki autójával halálra gázolt egy biciklist.
A Magyar Labdarúgó Szövetség tájékoztatása szerint a válogatott hátvéd mellékbüntetésként 250 ezer forint pénzbüntetést kapott, illetve másfél évre eltiltották a közúti járművezetéstől.
Az ítéletet az ügyész, valamint Bodnár László és védői is tudomásul vették, így az jogerős.
pampa 2009. 09. 11. 13:06
Előzmény: #2569  Törölt felhasználó
#2570
Tényleg az oktatás a megoldás a szegénységben élők felzárkóztatására?

A köztársasági elnökhöz fordul a Társaság a Szabadságjogokért, hogy kegyelmet kérjen azoknak a sajókazai szülőknek, akiket tíz hónap börtönbüntetésre ítéltek, mert gyerekeik nem jártak iskolába. A TASZ kérelméhez csatlakozik az oktatási ombudsman is.

Tíz hónapig szülők nélkül maradhatnak azok a gyerekek, akik nem jártak iskolába. Most a köztársasági elnöktől kérnek kegyelmet a sajókazai családnak a Társaság a Szabadságjogokért ügyvédei. A szülőknek azért kell börtönbe vonulniuk, mert két gyermekük több száz igazolatlan órát gyűjtött össze, és ez bűncselekménynek számít. A köztársasági elnök döntéséig az igazságügyi miniszter félbeszakíthatja a büntetés végrehajtását.

Deák Dávid, a család védője azt mondja, törvénytisztelő, szegény sorban élő emberekről van szó, akiket soha semmilyen bűncselekmény miatt nem ítéltek el. A család ugyanakkor nagyon rossz körülmények között él, és a mindennapi megélhetésért folytatott harcban, hogy eltartsák a hat kiskorú gyereküket, valószínűleg sokkal kevesebb energiájuk van arra, hogy ennek a két gyereknek az iskolába járását napi rendszerességgel ellenőrizzék – magyarázza az ügyvéd. Az eset egyébként nem egyedi, a helyi általános iskolában háromszáz gyerek összesen 12 ezer igazolatlan órát gyűjtött össze tavaly, átlagosan negyven igazolatlan jut egy gyerekre.

A TASZ kérelméhez csatlakozik az oktatási ombudsman is. Azt mondja, hogy a szülőknek kötelességük ugyan iskolába járatni a gyereket, de a börtönbüntetés nem megoldás. Nem tekinthető normálisnak, hogy a kamaszkorú gyerek nem jár iskolába, és ezért egy többgyermekes családanyát és családapát börtönbe küldünk, még akkor se, ha a jogszabályokból ez levezethető, vagy kiolvasható, ha pedig a jog szabálya ilyen, akkor a jogszabályt kell megváltoztatni. – hangsúlyozza Aáry Tamás Lajos. Hozzáteszi azt is, hogy a településeken van egy családsegítő szolgálat is, ahol bőven van még mozgástér, mielőtt egy ilyen intézkedésre erre sor kerül, ezért érdemes lenne a jegyzői kamarával is konzultációt kezdeni arról, milyen lehetőségek vannak még ilyen esetekben.

Izsó Pál, az iskola igazgatója egyetért ezzel, de azt mondja: mindent megpróbáltak, és semmi nem használt. Rengeteget beszélt a szülőkkel ő is, az önkormányzat is, ezután jöttek a kötelező lépések. Az önkormányzat megbírságolta a szülőket, a gyerekeknek felszerelést, füzetet, könyvet, tízórait, ebédet biztosított, de nem tudja az iskolához kötni őket, ha nem akarnak itt lenni. Izsó Pál visszautasította azokat a feltételezéseket, hogy a gyereket atrocitások érték az iskolában, azért nem akartak bejárni.
Törölt felhasználó 2009. 09. 10. 08:17
Előzmény: #2568  pampa
#2569
pampa 2009. 09. 10. 08:09
Előzmény: #2567  mondoka
#2568
A hír megerősítve.

Olaszliszka Pesterzsébeten

Feltehetőleg cigány elkövetők rúgtak halálra az utcán egy középkorú férfit múlt pénteken, egy élelmiszerbolt előtt - írja a Magyar Nemzet.

A lapnak a sértett fia elmondta: apja akkor ért a bolt elé, amikor a tettesek egy vevőt ütlegeltek. Közbeavatkozott, a támadók ezután rúgták hússzor is fejbe.

A mentők már nem tudtak segíteni a férfin. A szemtanúk szerint az elkövetők romák voltak. Bár a történteket többen is látták, senki sem sietett a férfi segítségére.

(hírTV)
mondoka 2009. 09. 09. 22:34
Előzmény: #2566  Törölt felhasználó
#2567
Nem rossz a borsodi szerintem sem. :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 09. 22:19
Előzmény: #2565  mondoka
#2566
:)
én szeretem a borsodit is:)
mondoka 2009. 09. 09. 21:07
Előzmény: #2563  Törölt felhasználó
#2565
Borsodi vagyok. :) Csak meg ne igyon valaki :)
mondoka 2009. 09. 09. 21:05
Előzmény: #2562  Törölt felhasználó
#2564
Nem tudom hogy ki,vagy kik irányítanak a háttérből, max a döntések eredményessége és kimenetele mutaja , az ország anyagi, szellemi, erkölcsi, egészségbeli, létszámbeli fejlődését, vagy épp lepusztulását.
Márpedig ebből az adódik hogy nem a mi érdekünkben, vagy pedig tehetségtelenül irányítják ezt az országot. Illetve e két tényezőnek bármilyen arányú együtthatása áll fenn.

Azt hogy mit kellene csinálni? Egyenként nem fogom elkezdeni sorolni. Nem dolgom nekem hogy tanulmányt írjak. Viszont mindebből amit előzőleg írtam egy szó rendkívül sokatmondó.
Ez a "létkultúra".
Az hogy egy átlag (esetünkben magyar) polgárnak mik a vágyai, milyen az erkölcsi és morális hozzáállása, milyenek a szellemi értékei, hogy egyáltalán vannak e ilyenek neki -ezek olyan alapok amelyek hosszútávon mesterséges letérítés nélkül biztosan meghatározzák, determinálják az ország anyagi, bűnügyi és egyébb közállapotait is.
Ezeknek a tényezőknek az egészséges ,és életképes irányokban való terelgetését legfőbb stratégiai célként kezelném. (emlékeztetőül: célok ,erkölcs, morál, szellemi értékek)
Mint ahogy a legnagyobb érték az élet és az ember, úgy meghatározó körülmény az ember (nem kilóra mérjük, de mégiscsak) minősége.
Egy erős.... (nem vagyokpolitikailag liberális, emberileg viszont részben igen), tehát egy erős
álam legfontosabb alap célkitűzései ezek. (Néha úgy tűnik másoknak is fontosak ezek a tényezők, mert mintha tudatosan züllesztenék, rombolnák azokat.)
Ezek a célok meghatározó visszacsatolások a jövő minőségére. Miért félnek a (szoc)liberálisok az erős államtól? Miért lenne jó, mire is jó egy gyenge állam? Semmire! (valakiknek az a jó ha a mi államunk gyenge?) Miért jó ha egy gyenge állam nem tudja ellátni a feladatait? Miért nem egy erős, de bölcs és hatékony (költséghatékony is) államra vágynak?

Tovább nem fűzöm a gondolatmenetem. Ennyit is elégnek gondolok.
Törölt felhasználó 2009. 09. 09. 20:09
Előzmény: #2561  mondoka
#2563
nem piszkálni akarlak
"Az hogy én mit gondolok a megoldásról, az annyiból teljesen érdektelen, hogy én nem vagyok befolyással az ország törvénykezésére, oktatására, morájára, és létkultúrájára.
Pedig mindezen keresztül kellene hatni! "
de befolyással vagy mindezekre hidd el itt élsz a Kárpát hazában - ezt azért írom így, mert lehet a gúnyhatáron túl egy megszállt területen élsz - és mindennapi gondolataid,cselekedeteid befolyásolják szűk környezeted,nemzeted, hazád jövőjét
Törölt felhasználó 2009. 09. 09. 19:51
Előzmény: #2560  mondoka
#2562
Azért mégiscsak kíváncsi lennnék a véleményedre, hiszen erről szól egy ilyen nyilvános fórum. Szóval, szerinted mi a megoldás?

Az utolsó kérdéseidre pedig: miért, szerinted kik irányítják és honnan?
mondoka 2009. 09. 09. 19:51
Előzmény: #2558  Törölt felhasználó
#2561
Az hogy én mit gondolok a megoldásról, az annyiból teljesen érdektelen, hogy én nem vagyok befolyással az ország törvénykezésére, oktatására, morájára, és létkultúrájára.
Pedig mindezen keresztül kellene hatni!
Gondoljunk bele... pl.:
Magyar emberek, magyaroszágról irányítják ezeket a területeket egyáltalán?
Vagyha bárkik is bárhonnan, akkor is azok jóindulatú , tehetséges, becsületes megbízható értünk lelkiismeretesen eljáró emberek azok?

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók