Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 07. 24. 15:55
Előzmény: #1959  Törölt felhasználó
#1960
Köszi szépen!
Törölt felhasználó 2014. 07. 23. 23:58
Előzmény: #1958  Törölt felhasználó
#1959
Törölt felhasználó 2014. 07. 23. 23:57
Előzmény: #1957  Törölt felhasználó
#1958
link

now=2011
Törölt felhasználó 2014. 07. 23. 23:44
Előzmény: #1955  emerald
#1957
recluse82
recluse82 2014. 07. 23. 22:22
Előzmény: #1955  emerald
#1956
bat pedig mar kezem a gombon, nagyon tukon ulok de sztem ha 1-2 pontjaval de elerolkodi magat 2000ig vagy akar fole is, hosszu tavon mar tok mindegy hol nyitnad be ezen a szinten
emerald 2014. 07. 23. 21:12
Előzmény: #1954  recluse82
#1955
Mindennek eljön az ideje, galaga kolléga azt hiszi shortoljuk, pedig nem!
De majd eljön annak is az ideje.

recluse82
recluse82 2014. 07. 23. 20:40
Előzmény: #1953  Törölt felhasználó
#1954
erölködés ez nagyon, 1 nap alatt ad majd vissza egy havi szenvedést fel
Törölt felhasználó 2014. 07. 23. 19:29
Előzmény: #1952  emerald
#1953
SPY! Csak nem megint új csúcs? :-)
emerald 2014. 07. 23. 18:54
Előzmény: #1951  pomperj
#1952
Köszönöm!
pomperj
pomperj 2014. 07. 23. 18:36
Előzmény: #1944  emerald
#1951
1)Nalam a rovidtavu SPY Elliott hullam szamozas a kovetkezo:

Apr.14-Jul.3 (iii) 2.5 honap
Jul.3-17 (iv) 0.5 honap
Jul.17- (v) ?? honap

Szerintem ennek az (v) hullamnak a belso szerkezete zavaros, de ezen belul ((iii)) vegen jarhatunk.

A 1988 szint megint oriasi ellenallasnak latszik.

2)Ahogy maszik fel 0.1-0.2%-os napi tempoban (ami abszurd lassu!), nos ugy fogy a lendulet.
Mostanaban a felmaszas tempoja atlagosan napi 2, igen ketto pont az utolso honapban. Ez a 2000 koruli ertek 0.1%-a.

Ha tehat SPY el akarja erni a feje felett 12 ponttal levo 2000 szintet, akkor meg ehhez 6 nap kellene.
Elkepzelheto, hogy van meg benne annyi.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 07. 23. 18:02
Előzmény: #1949  Törölt felhasználó
#1950
Helló!

Jaaaaj, kérlek ne játszunk ilyen Önkizáróst... Még a végén úgy veszem, hogy Megsértődtél... ;-)

Számomra ellentmondás feszül az alább írt soraidban arra vonatkozva, hogy tképpen szeretnéd-e ha olvasnának és ezt akár meg is értenék- hallanák - mert Segíteni szeretnél, de ugyanakkor nem érdkel, hogy mit gondolnak a véleményedről...
Kérlek old ezt fel...

a Statisztika szerintem a te asztalod, ebbe nem mennék bele...

Segíteni lehet normálisan is, anélkül, hogy ezzel másokra vagy álatalad nem alaklamatzott eszközökre cinikus megjegyzéseket tennél.

Tudod Vuk, a legtöbb hozzászólásodból ez jön át - ez az én szubjektív megítélésem - persze lehet, hogy tévedek.

Segíteni, pl. úgy is tudnál, hogy a megjegyzések, helyett világosan kifejtenéd miért nem helyes pl. Elliot, vagy a technikai elemzés eszköztára, Fibonacci matematikája etc...
Leírhatnád a tapasztalataidat erről.

Vagy: szívesen olvasnék a kvantitatív analízisről és annak alkalmazásáról a Tőzsdén...

Üdvözlettel,
FG

Törölt felhasználó 2014. 07. 23. 17:18
Előzmény: #1947  Törölt felhasználó
#1949
Szia ForcaG,

Amit irtam, lehet eszmefutatasnak venni vagy tenynek....
(mindenki dontse el sajat maga)

Nincs problemam azzal ha valaki mas modszerekkel kereskedik, mert kulonben nem mukodne a piac....

Sajnalom, ha te ezt cinikus ill. fellengzos hozzaszolasnak vetted...
(ez a te velemenyed, es gondolom meg vannak akik ugyan igy gondoljak, persze elofordulhat, hogy masokat ez szorakoztat, vagy esetleg untat, tehat felhivnam mindenki figyelmet aki olvassa a hozzaszolasaimat, nem kotelezo elolvasni...)

Nem kivanok kedvebe jarni mindenkinek, mert lehetetlen....

Mindenkinek joga van elmondani a velemenyet...., remelem ebbe a tag csoportba beletartozok en is....

Hogy ki mit von le a hozzaszolasaimbol, az mindenkinek a magan ugye..
nem azert irtam, hogy hu de okosnak tunjek...
(egyebkent mire mennek ezzel???)
Egyebkent nem szoktam azon gondolkodni, hogy mi a velemenyuk rolam ill. a hozzaszolasaimon ill. tetteimen az embereknek, nem hiszem, hogy barkinek sajat magamon kivul elszamolassal tartoznek...)

Mert meg az is lehet, hogy az osszes velemenyunk, velemenyem hianyos adatokra ill. nem megfelelo informacio birtokaban kerultek meghozatalra es ez szerintem barkire igaz lehet, nem csak ram.....

Nagy szeretettel varok statisztikai adatokat Fibo-ra ill. Elliot hullamokra, mondjuk nezzunk meg egy 25 eves idoszakot es legalabb 1000 kereskedest.....(es meg fizetek is erte.....)

Remelem ezzel nem bantottalak meg, ha esetleg igen akkor elnezest kerek.....

es rad valo tekintettel kizarom sajat magamat 1 hetre ebbol a topikbol....aztan majd meglatjuk, ha alszok ra 1-et talan atgondolom mi ertelme is probalni segiteni kereskedoknek....

Sok sikert ForcaG es legyen szep heted!

U.i.: ora indul....;)
Törölt felhasználó 2014. 07. 23. 16:44
Előzmény: #1947  Törölt felhasználó
#1948
+++

úriember vagy!
Törölt felhasználó 2014. 07. 23. 16:41
Előzmény: #1945  Törölt felhasználó
#1947
Szia Kisvuk!

Mi lenne, ha egy-egy szép eszemfuttatás után nem szúrnád be a fellengzős, cinikus megjegyzéseidet. Van valami problémád a más módszerrel kereskedőkkel?

Komolyan... jó olvasni amiket leírsz, mert valóban más oldala a kereskedésnek, ha olykor nem is mondasz olyan nagyot, mint gondolnád, de ezekkel a megjegyzésekkel mindig elszúrod... Kár..

üdvözlettel
FG

emerald 2014. 07. 23. 16:28
Előzmény: #1945  Törölt felhasználó
#1946
Hello Kisvuk,

Jó kis sztori....:)

Kössz a multkori linket, hasznosak, de ezek is megérdemelnék hogy többször alaposan átolvassam. Majd hétvégén....;)

Good luck!

Törölt felhasználó 2014. 07. 23. 16:06
#1945
AUD/USD a nap sztorija....
eves szinten az inflacio elerte a 3%-ot.....
(tehat eleg valoszinu, hogy az RBA nem fog tobb kamat vagast eszkozolni, hacsak be nem ut 1 armagedon 2008-ashoz hasonlo valsag)
Raadasul nem a legerosebb idoszakban vagyunk, Tehat ha az AUD/USD nem erosodne a kovetkezo honapokra akkor en mar kamatemelesre szamitok November 2. keddjen.....

ASX200 uj csucsra ment es kitort...., tehat amirol mar kb. 3-4 honapja beszelek, hogy nagyobbacska befektetok vasarolgatnak, most kezd a felszinre kerulni......
(csak halkan megjegyeznem, hogy az ausztral ertektozsde egyik legnagyobb szegmense a mining szektor....)
es extra infokent megemlitenem, hogy a vaserc eladas csucsokat dontoget, persze a cegek reszvenyei meg majdnem eves melypontokon vannak......
szoval hogy is van ez???
ez a problema JP Morq es Goldman Sachs sracokkal, mert lehet nyomast gyakorolni 1 nyersanyag arara es azt lehet mestersegesen manipulalni, kozben a Kinai cegek meg szepen felvasaroltak csondben a legjelentosebb vaserc banyasz cegeket ill. komoly befolyast szereztek bennuk.....
Lehet, hogy kinaban nincsenek meg jelenleg a feltetelek atvenni a vezeto szerepet a penzugyi szektorban,de azert azt nem szabadna elfelejteni, hogy van tobb mint 5000 eves tapasztalatuk a kereskedelemben, es a kommunista idoszak alatt, sok kereskedo csalad hagyta el kinat es menekult a kornyezo orszagokba.....
(tehat beszelhetunk 1 ugynevezett franchise rendszerrol ;) )

Remelem ez se lesz hatrany a kis banyaszaimnak......;)

Ez is csak 1 gondolat, bar nem olyan tudomanyos mint Elliot baratunk hullamai ill. a hires olasz matematikus az F-betus,
ja es azt el is felejtettem mondani, hogy SuperMario nagy haverja az aranynak csak halkan megjegyeznem.....

Legyen szep hetetek!
emerald 2014. 07. 23. 15:17
Előzmény: #1942  pomperj
#1944
Hát én se merek bányászokat se venni, se eladni.

Daxot értem.
De sp500 emelkedhet miközben dax esik?
Mert ugye elméletileg abban emelkedő v. hullámban vagyunk. Vagy tévedek?!
Törölt felhasználó 2014. 07. 23. 14:44
Előzmény: #1942  pomperj
#1943
dax-nál 800 van az esés utolsó kor. szintje(ahol már a csökkenő trendvonalat is töri-persze lehet fals is,mint az első volt),felette nem 20 pontot fog menni,min. az 50 naposig,de a nagyobb időtávok alapján inkább feljebb esélyes,főleg ha lassan a sok rossz is kiárazódik
pomperj
pomperj 2014. 07. 23. 14:32
Előzmény: #1929  pomperj
#1942
1)Arany jul.17-en erte el a (2 vagy b) hullam 1325 csucsat, es azota eso haromszoget formaz. Szerintem mar ma megostromolja a 1302 support szintet, es 2 napon belul ismet 1290-es supportnal lesz.
Keves addicionalis nyomas kell ahhoz, hogy addigra le is torje, es eles esesbe kezdjen.

Azonban, a fenti fo-alternativa mellett van egy masik verzio is. Ugyanis, meg nincs vilagos le-impulzus forma. Es igy nem zarhato ki az sem, (kulonosen, hogy ha nem esik par napon belul 1280 ala), hogy meg mindig tart az (e) hullam felfele, csak eppen atlagosnal nagyobbat korrigal a hullam kozepe tajan. Akkor 1280 felett ismet felfele kellene fordulnia, es ismet megostromolja a 1360 szintet.
A blogba felteszem ezt a valtozatot is.

Nagyon hasonlo a chart ezustre is.

A arany-banyaszok se akarnak lejjebb fordulni, ez jelent valamit. Kezdem azt gondolni, hogy elhuzodo-oldalazo formaban vannak. Aztan egyszercsak, talan kicsivel a mostani szint alatt, tehat FIBO 38% tajan megint felfele fordulnak. Szoval, erdemes odafigyelni, mert megtrefalhat.

2)Az olajnal mar megy egy (ii) fel-korekcio, es ez akar egy hetig is tarthat. Addig erdemes ranezni az independent es oilservice cegekre is.

3)DAX 2 napja emelkedik. A hullam struktura arra utal, hogy nemsokara keszen is van, nagyjabol 9810-25 kozott. Arra szamitanek, hogy onnan lefele fordul.
Törölt felhasználó 2014. 07. 23. 09:47
Előzmény: #1940  Mikieger85
#1941
en nem kereskedem ugyanazzal a termekkel 2 iranyba....
(nem latom ertelmet...)
talan ez onnan szarmazik, hogy kezdo kereskedok azt hiszik amig nem zarnak le 1 veszteseges poziciot, addig az nem veszteseg...
;)
Tavalyi uzleti evben volt 2 covered call poziciom, de ott ugye 1 opcio allt szemben CFD-vel...,de 1 adott termeken nem kereskedek 2 iranyba meg ugy se, hogy kulonbozo az idotav.....

Mar nem igazan kereskedek napi szinten (daytrade), ha esetleg ez tortene az azt jelentene, hogy valamit nagyon rosszul mertem fel es a stoppomat utik ki.....

2007-2010 kozott eleg sokat daytradeltem, de nekem nem kifizetodo....:
mi ertelme keresni 8000$-t, ha kozben a brokereknek kifizetett koltsegek 25000$, tehat a profit kevesebb mint 25%-a marad a zsebedbe, ok meg elteszik mindenfele kockazat nelkul 75%-at a profitnak.....
(de jo buli)
raadasul, ha megnezem, hogy mennyi idomet vitte el nap mint nap a monitor bamulasa.....
es ha csak 1000-1500oraval szamolsz/ ev
5-8$-os oraber es meg a tokedet is kockaztatod....., ez nem az en bulim.....(most az adokrol nem is beszeltem)

Engem nem zavar ha nem keresek heti 150$-t atlagosan, ha felevente evente kapok 1 nagyobb profitot, mondjuk 10000-20000$-t.....es ezutan meg kevesebb adot is kell fizetnem...
(es kb. 15-20perc max amit naponta el kell toltenem, de ha elmegyek nyaralni, akkor 1-2perc amig ranezek a telefonomon, vagy az Ipad-en, hogy tortent-e valami szamotttevo....)

Szoval a daytrade-t meghagyom a hetvegi Szamurajoknak...

Legyen szep heted!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek