Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 08. 13:16
Előzmény: #4091  Törölt felhasználó
#4100
Szia Xautista,

Hagyd offshort a f@nebe....
Nem lenne o rossz ember, csak 1 kicsit kiorogedett dinoszaurusz es nem kepes uj dolgokat megismerni elfogadni, hatalmas elmeleti,de sokkal kevesebb gyakorlati tudassal rendelkezik....
azt meg ugy se tudod elmagyarazni neki, hogy miert fontos, hogy 1 kereskedesen ne kockaztass tul sokat....., es nem csak neki az itt forumozok tobbsegenek.....

Altalaba jonnek a nagy dumak aztan ha felajanlasz 1 kis versenyt, akor atcsap szemelyeskedesbe az ugy, meg mellebeszelesbe...

Egyes emberek meg abban szereznek oromet maguknak, hogyha sikerul emlekeztetni teged, vagy engem 1-1 rossz kereskedesre...
(csak kepzeld el milyen szegenyes lelki vilagra vall, hogy valakinek az szerez oromot ha te vagy en penzt vesztek)
kb olyan hogy nem baj ha megdoglik a lovam ha a mase is......
Aztan meg megy a butitas hogy hogyan lehet, megveszuk az esest es akkor keresunk 10-30%-ot keresni/ honap.....
es a legszomorubb, hogy ezt sokan el is hiszik.....

Egyebkent en is felajanlottam offshortnak 1 versenyt csak en 1 foci vb-nyi idovel illetve 5 ev esnezzuk meg a szamlakat ki-e hogyan alakult....
sot meg azt is meghataroztam, hogy kb. hany%-a fogok minimum tobbet keresni mint o...

ha pedig ne adj isten leirsz osszehasonlitast brokerekrol akkor meg megy a melle duma....
mint en tettem az FXCM-rol es az IG-rol.....

Sot meg offshortnak azt is elmagyaraztam, hogy miert nem mindegy, hogy 1 CFD szolgaltatonal kereskedik vagy mondjuk az IB-nel...
es azt is hogyan tud evek alatt megtakaritani mar nem emlekszem a peldara, hogy 5 vagy 10 evre neztuk meg; 20-40000$-t a kereskedesi koltsegeken, mert ugye azt is meg kene keresni....
persze nem szamit,de a tobbsegnek meg az is problemas, hogy egy 10000$-os szamlat megnyisson...(szoval vannak am erdekes, dolgok)
es amikor arrol irok, hogy a csata mar azelott eldolt mielott elkezdennek a kereskedest akkor megint szemelyeskedesbe megy az ugy pedig csak puszta matematikai tenyekrol beszelunk....

Tudod hogy nehany emberke csak azert van itt, hogy azon szorakozon, hogy hogyan tud hangulatot kelteni,cikizni,szitkozodni meg butitani....

Nekem vannak aranybanyaszaim es nem tagadom a 15 pozibol kivagott mar parat a stop...., jelenleg nem vasarlom oket mert veszteseges pozikhoz nem szerencses tovabbiakat venni....
de en legalabb nem elek abban a tevhitben, hogy attol lehetnek jobb kereskedo ha tobbszor talalnam el az iranyt, vagy helyesebben hataroznam meg a celarat...., persze ehez is ido kell es 1 kis tapasztalat

Ezustrol mar beszelgetunk ezen a forumon, tobbszor....., nekem is van fizikai is meg ETF-ek is SLV es SLW is....

SLV es SLW illetve fizikai ezustot meg nem azert vettem, mert sokat esett, inkabb ugy fogalmaznek, hogy azert vettem mert ezen a szinten jo befektetesnek tunik.....
nyilvan SLV, SLW es fizikai ezust( ahol majdnem 2-3% premiumot kell fizetni a spot price-on felul illetve kb 1,5%-ot ha nagyobb mennyiseget vasarol az ember), nem erdemes napon belul kereskedni...szerintem
az itteni au-ral legnagyobb banyaszok kitermelesi koltsegei 20-25A$ 0,9-0,8 AUD/USD arfolyamon szamolva....
tehat nem kell tul sok esz hozza, hogy vegyek valamit a piacon aminek a piaci ara jelenleg megkozelitoleg 15,5$ es a kitermelesi koltsege 16-20$ illetve 18-22,5$ az arfolyamtol fuggoen....
ugye a legjobb esetettel szamolva van rajta 45% premiumom legrosszabb esetet szamolva is van rajta 3%-om ami tobb mint ha az itteni cash rate-t nezem....
es ha arrol beszelnek, hogy a csak a tarolasi koltsegek a fizikai bullionoknak 1600A$ folott van amit az alapomnak kell fizetni, hogy a torvenyi eloirasiknak megfeleljunk....
(akik pedig megy a cikizas, meg a gyanusitgatas, hogy nem mondok igazat...)
Valoszinuleg ezzel toltom az idomet, hogy ilyeneket kitalaljak...

Azt se tudtam elmagyarazni senkinek, hogy chartok, grafikonok nelkul is lehet kereskedni....(nevetseg targya lettem, a szomoru, hogy olyan emberek nevetgelnek aki meg 1 normalis szamlat se kepesek nyitni...)

es mint ahogy te en se felek felteni belepesi es kilepesi pontokat, mert mi tisztaba vagyunk azzal, hogy nem azon mulik, hogy 100-bol 48-szor talaljuk ez az iranyt helyesen vagy 63szor, hanem attol, hogy amikor eltalalunk, belenyulunk 1 jo kereskedesbe akkor 1 elmozdulasbol mennyit tudunk elhozni....

Egyebkent en is varom a kovetkezo nagyobb elmozdulast es ha az USD elkezdene gyengulni akkor a nyersanyagok megtaltosodhatnak..
kerdes, hogy mikor indul el....
lehet, hogy mar december kozepen el lehet kezdeni nezegetni a belepesi pontokat,de lehet, hogy varni kell februar-marciusig ezzel...

Mindenesetre, szoritok a gaz kereskedeshez, remelem ugy alakul ahogy szeretned....

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2014. 11. 08. 13:08
Előzmény: #4097  Törölt felhasználó
#4099
A dollárindex alakulásánál érdekes összefüggés van CHF területen:

link

A chart szerint a dollárral szemben még van további tér a frank gyengülése előtt, míg az EUR-al szemben ez a lehetőség a 2011-es fixálás óta erősen korlátozottnak tűnik.

Relatív gazdasági és pénzügyi erejét tekintve Svájc tulajdonképpen egy magas gránithegy tetején épített bástyaként fogható fel a körülötte elterülő euróövezeti országokhoz képest.

USDX-nél középtávon most szerintem a '85 óta behúzott hosszútávú lokális csúcsokra húzott trendvonal körüli mozgás lehet érdekes. Ha dinamikusan törné felfelé, akkor EURUSD tekintetben 1-2 éves távon a paritás sem volna elképzelhetetlen.
recluse82
recluse82 2014. 11. 08. 13:00
Előzmény: #4094  Törölt felhasználó
#4098
én lassan lefordulásra számítanék, 2014ben várta mindenki a dollárerőt, második félévben meg is jött, most már mindenki hiperbullish lehet borítani megint sztem a másik irányban, pont ugyanúgy mint ahogy eddig temették a dollárt
Törölt felhasználó 2014. 11. 08. 12:33
Előzmény: #4096  Törölt felhasználó
#4097
Törölt felhasználó 2014. 11. 08. 11:33
Előzmény: #4095  Törölt felhasználó
#4096
Aki nincs beregelve hozzájuk annak nem biztos h. megnyílik... ezért kimásoltam:

------------------------------

The U.S. Dollar Index: How to Read It Properly

You are missing out if you are just looking at the USDX without looking at the individual dollar pairs

By Jim Martens, Senior Currency Strategist
Fri, 27 Sep 2013 18:00:00 ET

The U.S. Dollar Index (USDX) measures the value of the U.S. dollar against the basket of six other major currencies, which are:

1. Euro (EUR), 57.6% weight
2. Japanese yen (JPY) 13.6% weight
3. Pound sterling (GBP), 11.9% weight
4. Canadian dollar (CAD), 9.1% weight
5. Swedish krona (SEK), 4.2% weight and
6. Swiss franc (CHF) 3.6% weight

Now, a question. If you are bearish (or bullish) on the Dollar Index, does it mean you are expecting the dollar to fall (or rise) relative to all its forex competitors? The answer is no.

We must keep in mind that the USDX is trade-weighted, and its trend alone might not reflect the USD's true performance.

In other words, just looking at the USDX without looking at individual dollar pairs might not accurately reflect all of the available forex opportunities. Let’s look at a fresh example.

On Friday (Sept. 27), the USDX turned lower (as we expected). Yet the U.S. dollar has not fallen against every currency. Not even against every USDX component.

We have been expecting USD weakness relative to EUR, GBP and CHF. They account for 70%+ of the Index.

At the same time, we have been bullish on the USD relative to these two USDX components: JPY and CAD. However, they account for just a bit over 20%.

Indeed, the USD has been weaker relative to the euro, sterling and Swiss franc. It's the weighting of those three USDX components that has kept the Index under pressure. But the dollar has not fallen against all currencies on Friday. It gained relative to the commodity currencies -- the Australian dollar and Canadian dollar -- and has held its own relative to the Japanese yen.

So, the U.S. Dollar Index weakness does not mean the U.S. dollar weakness across the board.

It's this mixed performance that makes it imperative to extend our market study beyond the Dollar Index.

That's why we look at the Elliott wave patterns developing in each of the 11 forex pairs we cover in our Currency Specialty Service independently.
Törölt felhasználó 2014. 11. 08. 11:30
Előzmény: #4094  Törölt felhasználó
#4095
Törölt felhasználó 2014. 11. 08. 11:00
Előzmény: #4093  McDee
#4094
McDee 2014. 11. 08. 10:33
#4093
Úgy vélem, hogy arany-olajban akkor érdemes longra tenni, ha
1. dezső gyengülésében hiszünk,
2. a commodity az EURUSD korrelációból kiesik (elmarad)előre meghatározott limittel (ezt most nem ragoznám). Ekkor lesz alkalmas a páros egy pairs trade-re ( a korreláció helyreállására spekulálva) long commodity-short EURUSD formában.

link
offshort
offshort 2014. 11. 07. 22:30
Előzmény: #4089  pomperj
#4092
hát papa te is egy esettanulmány vagy ,

"nos" ,
többször leírtátok kisvukkal hogy a "trend a barátod" , erre csakazértis tavasz óta ellenementek goldnak mag az aranybányászoknak ,

fordulóra semmi jel , csak annyi hogy már sokat esett ! , akkor ez mi ha nem épp a noobokra jellemző alj vadászat ? ,

persze , mintahogy eddig ezt a hsz-t se kell elolvasni ! ))

... jó szerencsét , bányászok ! ))
Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 22:23
Előzmény: #4089  pomperj
#4091
Szia!

Igazad van, csak kicsit feszültebb voltam ma és most magamra vettem nagyon a dolgokat :(

Sajnálom
Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 22:19
Előzmény: #4088  offshort
#4090
1.,Oké , ebből a h.sz.-ből is csak az tűnik le, hogy egyetlen egy brokicég nem alkalmazna, mint tradert, mert nem tartod be a szabályokat kicsiben sem, ezzel csak Te tűnsz idiótának....

2.,Mitől félsz? Én nem Daytrader vagyok, mostanában egy-két skalptól eltekintve csak hosszútávú pozijaim voltak......

3.,Amennyiben nem vállalod, akkor egyértelmű a képlet, hogy ki a demo bajnok és az nem krida, van Nála egy nagyobb is és még szemtelen is, na mi a válaszod?

Egyszerre nyitunk számlát? Vagy ennyit érsz?

Ha igen hol és mikor odamegyek, Nekem megér ennyit!

Ha nem , akkor kerülj el messze és ez volt az utolsó h.sz. közöttünk.

Bízom a gerincességedben és megírod, hogy hol és mikor, ide küld : compo3@freemail.hu

Köszönöm mielőbbi válaszod.
pomperj
pomperj 2014. 11. 07. 22:16
Előzmény: #4081  Törölt felhasználó
#4089
Mi itt tudunk ertelmezni minoseget.
Nem kell minden provokaciot eszrevenni.
Nekem is van egy blacklist-em, akiket nem olvasok el; csinalj magadnak.

offshort
offshort 2014. 11. 07. 22:10
Előzmény: #4087  Törölt felhasználó
#4088
egyre idiótábbnak tünsz ,
egy forma1-en nem mondhatod meg egyik versenyzőnek sem hogy meddig nyomhatja le a gázpedált ! ))



Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 22:03
Előzmény: #4084  Törölt felhasználó
#4087
Persze profi módon a tőkéd 3%-max 4%-nál nem kockáztathatsz egyszerre többet.

Egyszerre max. 3 pozi lehet nyitva.Az nem ér, hogy mindent fölteszel egy lapra, amíg a margin tart..... Itt ugye a tőkeáttét beállítása nem befolyásol semmit így azt is Rád bízom tetszőleges lehet.

Piramisban lehet bővíteni a manymanagment szabályokat betartva....ennyi.

Várom a válaszod.
pomperj
pomperj 2014. 11. 07. 22:02
Előzmény: #4074  emerald
#4086
Brutalis volt a mai nap.
GDX +8%,
SLV +7%
GLD +2.8%
Olajos elitcsapat (NE, DO, stb) +(3-5)%

Mar csak az SPY fordulat nem jott be, de hat azt amugy is jovo hetre vartam;-)
Remelem, a vitorlak ki voltak feszitve.

Szoval, mint contrarian,
megerdemlunk egy pohar singlemalt-ot?;-)
offshort
offshort 2014. 11. 07. 21:58
Előzmény: #4083  Törölt felhasználó
#4085
"csak hogy elt@karodjál" ??

te , papa egyre érdekesebb hangnemet próbálsz megütni ! ,

egyelőre nálam a " a vak tyuk is talál szemet" kategóriába vagy ! ))
Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 21:54
Előzmény: #4083  Törölt felhasználó
#4084
A Random jó lenne egyszerre megyünk be, akár egy Tescoba, hogy ne sokat kelljen fáradoznod, Nekem van Náluk számlám, de szívesen nyitok egy másikat is.

Találkozunk, láthatod az új számlaszámom és Én is a Tied, Utána 5000usd-t töltünk rá és a statamentet minden hónap elsején belinkeljük.

Megfelel?
Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 21:49
Előzmény: #4082  offshort
#4083
Csak éles számla ugyanannál a brokinál! Akkor majd kiderül , hogy lehet -e érteni amiket írok, erre a kis tesztre szívesen vállalkozok, csak hogy elt@karodjál, vagy normálisan viselkedjél.

5.000USD csak hogy kerek legyen, na vállalod, még brokit is választhatsz, csak kicsit hitelesebb legyen mint Te!
offshort
offshort 2014. 11. 07. 21:45
Előzmény: #4081  Törölt felhasználó
#4082
ugye nem haragszol meg nagyon, ha nem pazarlom ilyen "krida" féle demo versenyekre az időm ! ))
Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 21:19
Előzmény: #4080  offshort
#4081
Oké!

Én előre beírom ha nyitok és azt is megírom ha zárok , simán bevállalom , nyitunk egy számlát 1-1 millával és minden hónapban összehasonlítjuk az egyenlegünket és közzétesszük itt.

A másik, nem fogok vitatkozni, valaki ezekből profitál, valaki meg nem ennyi, A Te h.sz.- eid hemzsegnek az Entry megadásában és az indoklásoktol is, nem foglalkozom a helyesírással, mert fáradt vagyok és nem fejtek ki mindent helyesen, mert így is lehet érteni, aki akarja. Ennyi elég volt mára jó éjt!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek