Topiknyitó: Sigorszky 2013. 10. 11. 21:40

Alázás Hollandiában.  

Viki, Sanyi! Még több stadiont! Fociban nagyok vagyunk... )
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 12. 21:40
Előzmény: #92  Phylaxa
#100
"Nagy-Magyarország mint pillanatokra létező dicsőség? Te nem itthon tanultál történelmet?"

A lenti hasonlatot tényleg meg kell magyaráznom?

- Aranycsapat sikere kb. 1-2 év, ez 50-60 évnyi focitörténelemben olyan, mint egy pillanat.
- Nagy-Magyarország mikor és meddig is létezett pontosan? A legjobb esetben is összesen néhány évtized. Bő 1000 évből. Ezt hívják történelmi léptékkel "pillanat"-nak.

Tényleg nem értetted? A hasonlatot se?
Sigorszky 2013. 10. 12. 21:39
Előzmény: #96  loliense
#99
Néhai anyósom utálta, gyűlölte a prolikat. Na most hogy is jön ez ide? Hisz származásomra nézve én is proli vagyok. Talán ezért, talán nem, de engem is gyűlölt, ámde nem erről akarok beszélni. A proli az nem származás kérdése! Az egy sajátos keveréke a kulturálatlanságnak és faragatlanságnak, érzéketlenségnek minden elesettséggel és szánalomra méltó emberrel szemben, bunkóságnak és gátlástalanságnak, és még lehetne árnyalni a képet, de talán ennyi is elég. Nos, az ilyen proli tempót én is gyűlölöm és attól undorodom. Márpedig ezek ilyenek a videón, és tetejében még büszkék is rá, hogy ilyenek. Hát csak ennyit szerettem volna a témával kapcsolatban közölni...
Sigorszky 2013. 10. 12. 20:57
Előzmény: #97  akos53
#98
"Szerintem, tudomásul kellen venni, hogy nem minden ország képes egy világszínvonalú csapatot összekovácsolni.
Nem azért, mert nem akarnának, egyszerűen nincs meg a megfelelő tehetség."
Rendben van, Andorra ne legyen képes, kevesen vannak, kevés a tehetség is. De nálunk mindig az megy, micsoda tehetséges nép vagyunk, szóval nehogy azzal gyere, hogy mi nem lennénk képesek kiállítani egy ütóképes válogatottat.
Más a baj, hagyjuk elkallódni a tehetségeket, illetve fel sem ismerjük a tehetséget. Ha meg nem ismerjük fel, hogy tudnánk megadni nekik a kibontakozásukhoz legmegfelelőbb feltételeket?! Csak a posványos langyosvizet tudjuk megadni nekik, ami úgy általában a tömegtermelés jellemzője. Tömeg nem egyenlő minőség, sőt, a kettő majdhogynem kizárja egymást. Márpedig kvalitás nélkül semmilyen eredmény nem születhet, még közepes sem.
Gyengébbek kedvéért: egyáltalán nem csak a sportról, illetve a fociról van szó!
akos53 2013. 10. 12. 19:26
#97
Szerintem, tudomásul kellen venni, hogy nem minden ország képes egy világszínvonalú csapatot összekovácsolni.
Nem azért, mert nem akarnának, egyszerűen nincs meg a megfelelő tehetség.
És ez nem pénz kérdése. Valaki vagy tehetségnek születik, vagy nem.
Sajnos a mi válogatottunk a "nem" hez tartozik.
És az is az igazsághoz tartozik, hogy ilyen kritikán aluli teljesítményt nem luxus jövedelemmel kellene honorálni, hanem keményen büntetni.
És nem milliárdokat kellene a stadionokra kidobálni, mert még az is sok ami van.
loliense 2013. 10. 12. 17:34
Előzmény: #95  p-b
#96
Nem tudom megnézni,hányok tőlük,majd mondd el mi volt benne

Ja és egyedül ülök a gépnél,nem többen
p-b 2013. 10. 12. 17:21
Előzmény: #94  loliense
#95
Jó ha tudjátok!
„Stadiont nem a futballistáknak építjük, hanem a embereknek. Ezzel az emberek jól járnak”…..

link
loliense 2013. 10. 12. 17:10
Előzmény: #93  yossarian78
#94
Úgy gondolom, ez a magyar „foci”szó szinonimájává vált a lopásnak,csalásnak, hazudozásnak, tisztességtelenségnek, tehetségtelenségnek,bukott nemzetnek

Egy elmeháborodott pártvezetőn,a kopasz köcsögökön,megrögzött fiatalabb cidesz szavazon,tipp-mixelőn és kevéske labdarúgás hívőn kívül,szinte mindenki, lassan,de biztosan meggyűlöli ezt az itthoni ocsmadék játékot.

Ez a focsi megint egy olyan történet,ami az embereket még jobban eltávolítja egymástól,hiszen semmilyen racionalitás nem szól ennek a „sport”ágnak a pénz és bármilyen támogatása mellett,sőt még a megléte(profi) is aggályos.
Nincs egészségügyi,sem kulturális,sem anyagi ,vagy egyéb haszna,de viszont szégyent hoz az országra rendesen

Na szóval,nagyon úútálatos ez a magyar focsi
yossarian78
yossarian78 2013. 10. 12. 16:46
Előzmény: #90  szarvasvadasz
#93
Ezt várjuk a válogatottól, ebben igaza van a Führernek.
Ezen felül a sport és különösen a foci, egyfajta "háborúpótlék" is. Ez nem feltétlenül negatív dolog, biztosan szerepe van az igazi háborúk számának visszaszorulásában.Ezért is gáz, hogy pont a románok vertek el minket. Maga a hollandiai vereség szerintem senkit nem érdekel túlzottan.
Phylaxa 2013. 10. 12. 15:49
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#92
Nagy-Magyarország mint pillanatokra létező dicsőség? Te nem itthon tanultál történelmet? :)

Az Aranycsapat pedig évekig veretlen volt és pont ezért hívják aranycsapatnak. Nem ezen kell merengeni, hanem azon, hogy hova tűntek a csatáraink és középpályásaink 30 éve? :)
Törölt felhasználó 2013. 10. 12. 15:19
Előzmény: #90  szarvasvadasz
#91
"ez esetben mondjuk a magyar nemzet - legnagyszerűbb tulajdonságait mutassák be sportkörülmények között."

Mi lesz veled magyar nemzet? :D
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2013. 10. 12. 15:07
Előzmény: #88  Alilou3
#90
"...Az igazság az, hogy ha válogatottak lépnek pályára, akkor azzal a reménnyel küldjük a csapatainkat, a játékosainkat a pályára, hogy az adott közösség - ez esetben mondjuk a magyar nemzet - legnagyszerűbb tulajdonságait mutassák be sportkörülmények között.

Válogatottnak lenni nem azt jelenti, hogy én vagyok a legjobb játékos - az a minimum, az előfeltétel -, hanem azt jelenti, képes vagyok megtestesíteni azt a valamit, azt a jót, azt a kiemelkedőt, azt a tulajdonságot, ami egyébként nekünk, magyaroknak is sajátunk.

Ilyen például a magyarok esetében:

a gógyi: nekünk az erőfutball, még ha pontokat hoz, akkor se érinti meg a szívünket, tehát gógyi, erősek vagyunk, a saját kis észjárásunkra büszkék vagyunk - látni akarjuk ezt a pályán;

nagyvonalúak vagyunk: mi egy lovagias nemzetnek tartjuk magunkat, nem vagyunk kicsinyesek, és nem vagyunk szűkkeblűek - akarom, szeretném, ha láthatnám a pályán a magyarok nagyvonalúságát, gondolkodásban, az ellenfél felé tett gesztusokban;

a bátorságot: úgy gondoljuk, hogy a magyarok bátrak, ezért hogy ha földörzsöli a fenekünket vagy a hátunkat a saját hálónk, akkor még ha nyerünk is, nem vagyunk elégedettek azzal, amit látunk mert milyen dolog ez - tehát, bátorság;

és cselvetés: az is nagyon fontos - lovagolni, menekülést színlelve, hátrafelé nyilazni - vannak mindenfajta hagyományok, tehát valami, valami cselvetést szeretnék látni.

Ezek olyan tulajdonságok szerintem, amelyek köthetők - nem mondom, hogy csak Magyarországhoz -, de a magyar nemzethez köthetők. Ha fölmegy a csapat a pályára, ezzel az elvárással ülünk le a TV képernyője előtt, hogy mindezt lássuk. A futball nyelvén ezt meséljék el nekünk.

Úgy hogy abban a reményben - az eredménytől függetlenül, persze győzelmet szeretnék én is, mint mindenki - de a győzelmen túl a nagyságot is szeretnénk látni. Ez egy veszélyes szó a politikában, de Románia is arra törekszik, hogy nagy legyen, nagyság, tehát angolul GREAT, nem BIG, hanem GREAT - fontos különbség, a magyarban ez nem jön ki - tehát nyilvánvalóan a nagyságot akarja látni és mi is a saját nagyságunkat akarjuk, a legjobb tulajdonságainkat szeretnénk látni a pályán. Úgy hogy én nagyjából ezt várom..."

Orbán Viktor (a magyar-román meccs előtt)

link
Alilou3 2013. 10. 12. 14:26
Előzmény: #1  Sigorszky
#89
Naponta százezren rettegnek attól, hogy alattuk gyuladjon a metró szerelvény, befussanak egy kátyúba, leesik a plafon valamelyik iskolateremben a gyerekek fejére stb. stb....Orbán papa azon töri a fejét, hova épüljön még egy-két stadion, ez nagyon szép teljesítmény, hajra Viki, Hajra Felcsút....
Alilou3 2013. 10. 12. 14:08
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Törölt felhasználó 2013. 10. 12. 13:20
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#87
Magyarország jobban teljesít... a fociban is.
Zorro1973 2013. 10. 12. 13:04
Előzmény: #85  Denever
#86
ja:)
Denever 2013. 10. 12. 12:54
Előzmény: #84  Zorro1973
#85
Sztem' Csányi így állt bosszút a vezéren..
Zorro1973 2013. 10. 12. 12:48
Előzmény: #83  Bekre_Pal
#84
Itt csak egy ember tudja a válogatottat rendbe rakni tuti Ő lesz a kapitány a VEZÉR:(((
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 10. 12. 12:45
Előzmény: #1  Sigorszky
#83
fejlődik itt minden, a foci, meg amit akartok

ma volt nálam a kéményseprő (hivatalos lenyúlás)

de: olcsóbb lett, és alá kellett írnom, hogy megkaptam a rezsicsökkentésről az ismertetőt

jobbanteljesit.hu
Törölt felhasználó 2013. 10. 12. 12:27
#82
Amúgy igaz, hogy a magyar válogatott még sosem kapott ki ennyivel senkitől, és eddig a 7-1 volt a legrosszabb a jugók ellen? Mert ha igen, akkor valóban minden idők legrosszabb magyar válogatottja ez, de gondolom a lejtőnek még nincs vége.
Törölt felhasználó 2013. 10. 12. 12:24
#81
Szerintem Andorra ellen a teljes válogatottat le kellene cserélni amatőr focistákra, és ha győznek, akkor a következő 5 évben kikötni, hogy csak amatőr sportoló lehet foci válogatott. Ezen kívül a profi futballtól megvonni minden állami és önkormányzati támogatást, finanszírozzák magukat magánpénzekből, ha nem megy, akkor alakuljanak át amatőr klubokká.

Topik gazda

Sigorszky
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek