Portfolio Portfolio
5
5
1
2018. január 08. | 17:30

2020 utáni EU-pénzek: remek híreket mondott Magyarországnak Juncker!  

ugrás a cikkhez
Az eddigi költségvetési tervezési módszer ellenkezõjével kell összeállítani az EU 2020 utáni költségvetését és a felsõ korlátot meg kell emelni - többek között ezt szorgalmazta egy mai brüsszeli csúcskonferencián Jean-Claude
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
2018. január 11. | 15:29
előzmény: #51  Czvetkovics
Ez az andare-vel folytatott vitád maga és ebben kérsz tőlem állásfoglalást. Egyrészt nem akarok értelmetlen dolgokkal foglalkozni (ez az, és ugye eldönthetem, hogy mivel akarok foglalkozni, mivel nem?), másrészt semmi közöm a vitátokhoz, hagyjál ki belőle.
.
Teljesen érthetetlen, hogy mit rugózol ezen egész nap. Ez konkrétan trollkodás.
2018. január 11. | 15:26
előzmény: #50  -pny
Végigolvastam. Semmilyen andare-vel kapcsolatos konfliktust nem kértem számon.
Ezt kérdeztem:
.
"Azért kérdezek valamit még: jelentsen a "házmester" bármit is, miért esik sokkal jobb megítélés alá az, hogy:
- valakit ismeretlenül egy titulussal illetünk, mint az, hogy
-ismeretlen valakinek az anyját illetjük ugyanazzal a titulussal?"
.
Azt azt gondoltam, hogy érdemben válaszolsz.
2018. január 11. | 15:18
előzmény: #49  Czvetkovics
Olvasd már vissza, honnan indultunk! Te rajtam akartad számonkérni andare-vel való konflidat.
.
Hogy is mondtad a másik topicban? Ja, megvan: "Ne gondold azt, hogy mindenki olyan hülye, hogy csak az utolsó egy-két hozzászólásra emlékszik, vagy csak azokat olvassa el."
2018. január 11. | 15:12
előzmény: #47  -pny
Akkor legközelebb ne szólj hozzá, vagy ha hozzászólsz és a hozzászólásoddal kapcsolatosan kérdeznek, ne azt válaszold, hogy nincs közöd hozzá!
2018. január 11. | 10:59
előzmény: #44  signal2
Értem, ezért vágta ki a moderátor.
.
Az idézetekben, amiket kiemeltem és - számomra - érdekesnek találtam nincs semmilyen másik államhoz kapcsolható vonatkozása, nem értem miért erőlteted?
2018. január 11. | 10:58
előzmény: #46  Czvetkovics
Válaszoltam: andarevel való konflidat vele beszéld meg, ne velem, semmi közöm hozzá és nem is érdekel.
2018. január 11. | 10:51
előzmény: #43  -pny
Nem mentegetni akartam.
Egyébként meg kérdeztem valamit amire érdemben nem válaszoltál, azon kívül, hogy milyen nagyot is hibáztam a kérdésemmel.
2018. január 11. | 10:47
előzmény: #42  Czvetkovics
A második kérdésedet pedig a Portfóliónak tedd fel, ne nekem.
2018. január 11. | 10:39
Lehet, hogy német cég épít itt hidat meg vasutat EU-s pénzből, de a híd és a vasút, meg a kifizetett munkabér itt marad. Azaz szinte kizárt, hogy nettóban Magyarország ne járna jól.
2018. január 11. | 10:38
A konfliktusotokat andare-vel beszéld meg, ne velem. De szerintem nagy hiba, ha egy durva anyázást próbálsz megmagyarázni és mentegetni.
2018. január 11. | 10:35
előzmény: #15  -pny
Alapvetően nem.
De én is ember vagyok, és ez a hm.., hogy is mondjam nem normális tendenciózusan házmesterezik, persze nem mondja meg hogy miért akasztotta rám.
.
Azért kérdezek valamit még: jelentsen a "házmester" bármit is, miért esik sokkal jobb megítélés alá az, hogy:
- valakit ismeretlenül egy titulussal illetünk, mint az, hogy
-ismeretlen valakinek az anyját illetjük ugyanazzal a titulussal?
.
Továbbá az is rohadtul érdekel, hogy a #8 írt, lentebb idézett hozzászólásomat miért vágták ki!
.
"Én inkább ezt emelném ki, akkor, mikor Magyarországnak jutó támogatásokat valamiféle ingyen pénznek titulálják:
.
"Németország nem nettó haszonélvezője az EU közös kasszájának, hanem haszonélvezője, ha kiterjesztjük a vizsgálatot a német vállalatok által az EU-forrásokból szerzett árbevételre és egyéb mutatókra."
.
vagy akár ezt is:
.
Sigmar Gabriel német külügyminiszter és kancellár-helyettes szintén felszólalt és azt hangsúlyozta, amit Öttinger is
"Németország nem nettó befizető, hanem nettó haszonélvezője az EU közös költségvetésének."
.
Lehet ezt így is nézni."
2018. január 11. | 00:12
előzmény: #40  Czvetkovics
Rosszul gondoltad, mert az SNB előtte már többször is feladott EURCHF szinteket. Borítékolható volt, hogy azt se tartja örökké.
2018. január 11. | 00:03
előzmény: #37  -pny
Tulajdonképpen 2015. 01. 15-ig én is azt gondoltam, hogy a világ legegyszerűbb dolga egy jegybanknak a devizáját a felértékelődéstől védeni.
2018. január 11. | 00:02
előzmény: #38  Czvetkovics
Mert már a GDP többszörösére hízott a devizatartaléka. Szlovákoknál ilyen helyzet nem volt.
2018. január 10. | 23:58
előzmény: #37  -pny
" Az erősödés megakadályozására minden jegybanknak tulajdonképpen végtelen hazai pénz áll rendelkezésére."
Valamiért a svájci jegybank még is föladta.
2018. január 10. | 23:48
előzmény: #36  Czvetkovics
1. Az intervencióra az EKB elég sok pénzt biztosít..2. Az erősödés megakadályozására minden jegybanknak tulajdonképpen végtelen hazai pénz áll rendelkezésére.
.3. A sáv eltolásáról egyedül nem dönthetett a szlovák kormány, hiszen az EMR II. árfolyamrendszerben voltak már, ezt az EU-nak jóvá kellett hagynia.
2018. január 10. | 23:42
előzmény: #35  -pny
Vagy csak úgy döntöttek, hogy elég volt a folyamatos intervencióból.
2018. január 09. | 00:17
előzmény: #34  gambadoro
Mondom: mert 8.xx%-al ELTOLTÁK erős irányba a sávot. Tehát felértékelték a koronát.
2018. január 09. | 00:16
előzmény: #33  gambadoro
mondjuk utána kéne olvasni, mert 36,9 volt 2007 jan 1-én és ebből lett 30,39 ami több, mint 15 százalék mármint az ecb referencia árfolyam szerint
2018. január 09. | 00:10
előzmény: #30  -pny
15 százalékkal ERŐSÖDÖTT a korona sőt, fico még erősebbet akart 
nesze
Robert Fico kormányfő elégedett a korona euróhoz viszonyított középárfolyamával. „Ezek szerint a kormánykoalíció nem volt rossz Szlovákia számára, de még annak gazdaságára sem“ – így értékelte Fico az euró és a korona közt kialakult árfolyamot.A középárfolyamot 30,126 koronás átváltási árban határozták meg. A kormányfő úgy véli, hogy az emberek között úgyis az fog elterjedni, hogy egy euró 30 korona.Fico megemlítette azt is, hogy az Európai Bizottságban megkérdezték, nem lehetne-e a középárfolyamot pontosan 30 koronában meghatározni, vagy 30,1-re kerekíteni. A válasz az volt, hogy akkor ez precedenst teremtene, mert korábban a többi országok esetében is a középárfolyam volt a mérvadó. A kormányfő ugyanakkor rámutatott arra is, hogy 2006 júliusában a korona árfolyama még 38,710 euró körül mozgott.
2018. január 09. | 00:06
előzmény: #31  -pny
hát persze
az nem forinterősödés, ha erősebb szinten váltják
ennyit erről
a jövedelmek emelkednek, szerintem 1154 több mint 1000 szerinted nem de ez rajtad kívül senkit nem érdekel
különben most viszek 1000 eurót adj érte 1154-et
mehetek?
neked komoly viszonyítási problémáid vannak, képtelen vagy elvonatkoztatni 
2018. január 08. | 23:52
előzmény: #22  gambadoro
Ezt állítottad lent:
.
“a nehézség abban áll, hogy vagy erős árfolyamon váltanak és akkor a jövedelmek máris emelkednek viszont a gazdaság nem biztos, h elviseli”
.
Ez tele van hülyeséggel.
.
1. A váltással önmagában NEM nő a bér. A váltás előtti esetleges Ft erősödéssel csak.
.
2. Akkor is csak euróban majd a korábbi árfolyamon számolt euróshoz képest és csak nominálisan. Mert az árak is ugyanígy nőnek...
.
3. Éppen ezért a váltás önmagában nem terheli meg a gazdaságot.
2018. január 08. | 23:48
előzmény: #28  gambadoro
Ficoéknál 8%-al FELERTÉKELTÉK a koronát. Feljebb vitték a sávot...
.
Kevered a dolgokat és csak félinfókkal vagy tisztában.
2018. január 08. | 23:47
előzmény: #28  gambadoro
Megint a szokásos: össze-vissza beszélsz. Azt mondod lent, hogy a vàltástól nő a fizu. Nem, a váltástól nem nő. A Ft erősödéstől nő (ha erősödik, és ha és amennyire hagyják ugyebár).
2018. január 08. | 22:50
előzmény: #27  -pny
kemény vagy tényleg
tehát teljesen mindegy, hogy 1000 vagy 1154
mondjuk már csak azért sem mindegy, mert lehet mondani, hogy sokkal kisebb lett a bérkülönbség nyugat és magyarország között
mondjuk, lehet mondani, hogy nincs értelme elmenni külföldre dolgozni
mondjuk, optikailag is sokkal jobban néz ki az 1154, mint az 1000
mondjuk, több pénze lesz a magyarnak, ha külföldre megy nyaralni
mondjuk, az ingatlanod is többet fog érni azonnal 15 százalékkal
mondjuk, ennyivel olcsóbb lesz az import (ok az export ára nő, de az nem jelenik meg a fogyasztásban közvetlenül)
de a legfontosabb, hogy azzal lesz tele a sajtó, hogy a 15 százalékkal NŐ A BÉR
ezzel kampányolt fico az erős koronaárfolyam mellett, ő is hülye, te okos vagy
2018. január 08. | 22:29
előzmény: #26  gambadoro
Hú bakker...
.
De az itthoni fizu miért nőne pusztán a váltástól? Marika fizetése legyen 300e és legyen 300 a piaci árfolyam. Ekkor 300 lesz a rögzített és Marika fizuja 1000 euró. Ami továbbra is 300e régi Ft-ot ér...
- Ha 260 az euró, akkor 260-on rögzül. Marika fizuja 1154 euró. Ami továbbra is 300e régi Ft...
.
A váltástól önmagában nem változik a fizu. Ha az euróra való spekizés árfolyamerősítést idéz elő, akkor euróban valóban növeli a korábbihoz képest (lásd fenti példa). De nem a váltás maga, hanem az előtte bekövetkezett Ft erősödés. De ez viszont az árakat is ugyanilyen arányban növeli euróban kifejezeve! Tehát reálértelemben még akkor sincs fizuemelkedés cetetis paribus.
2018. január 08. | 21:56
előzmény: #25  -pny
mi nem érthető?
ember
ha 260-on váltunk több lesz a fizetés euróban mintha 300-on váltanánk 
vagy máshogy látod?
2018. január 08. | 21:38
előzmény: #24  gambadoro
“egyrészt az árfolyam miatt nemde?”
.
Mert? Ami 300e Ft, az 1000 eur, ha 300 az árfolyam. Önmagában mitől is emelkedne? A másik szövegben még lenne valami, de a fizukról nem marikanénik döntenek.
2018. január 08. | 21:19
előzmény: #23  -pny
egyrészt az árfolyam miatt nemde?
másrészt sokkal nehezebb lesz alacsonyan tartani, amikor már át sem kell számolni
a 8 osztályos fidesz szavazó is megérti, hogy az 1000 euró több mint a 600
2018. január 08. | 20:23
előzmény: #22  gambadoro
Nem világos, miért emelkednének azonnal a bérek az euróra átállás következtében.
2018. január 08. | 20:19
előzmény: #20  -pny
senki nem ellenzi az eurót sőt
a nehézség abban áll, hogy vagy erős árfolyamon váltanak és akkor a jövedelmek máris emelkednek viszont a gazdaság nem biztos, h elviseli
vagy mondjuk a mai árfolyam körül, és akkor lassan növelhetik a béreket
mondjuk a sarokszámok a nyugati legalsóbb fizetési osztály, azaz 1000 euró netto, illetve a szociális támogatások
nem mindegy hogy az 260 ezer forint vagy 310 ezer
ha azt nézem, mennyi a magyar és mennyi az osztrák gdp már most túl vannak az emberek fizetve magyarországon ez a legnagyobb probléma
2018. január 08. | 20:15
előzmény: #19  gambadoro
"azt nem tudom pontosan, hogy a végső árfolyamot mi alapján rögzítik"
.
Piaci alapon főleg. Egyébként meg +/- 15% a sáv, tehát nem olyan szűk.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
5 5 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE