Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 14:51

1012 határidő  

Nem is értem miért nem jutott sz még senki eszébe! YESSS!!!

ELSŐ!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 21:52
Előzmény: #12359  Törölt felhasználó
#12360
link

ez azért előtte megszívlelendő...én ewgy dolgot megtanultam-az elmúlt öt év alatt...és az a türelem....ha megint menni fog-akkor hati 25700-ig vagy 26000-ig simán elmehet...shortnak is majd eljön az ideje...TA alapon most minden a bikák mellett szól....az én suskám tökegarantált alapban...az is szépen hoz kamatot...a nempozi is pozi....de drukkolok Neked....rv-d van????
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 21:46
Előzmény: #12356  Törölt felhasználó
#12359
Szia Laci. Most éppen hati shorton töröm a fejem.
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 21:42
Előzmény: #12346  Törölt felhasználó
#12358
Tuti, de itt megsúgóm, habár akinek van esze már rég rájött, hogy az igazi tuti az, ha Szerda reggel van 500->oo részvényed, aztán valamikor nyitás körül, vagy felpattanáskor megküldöd, aztán visszaveszed 4 Ft+val lejjeb. Ekkor ez saját rv. short, ami azt jelenti, hogy a papír is a kezedben marad, és közben csináltál egy short-ot, ill. +74 Ft-10% is a kezedben van. Persze lehet, vételkor +venni, majd x* megküldeni vagy tartani együtt az 500+ rv.-det.
Érthető? Csak a MTEL topikon nem akartam írni mert olyan okos ez a farkas koma, hogy csak na.
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 21:41
Előzmény: #12353  Törölt felhasználó
#12357
amig ingyen van a pénz...és a carrytrade devizák 1% alatti kamatokkal elérghetők..lásd yen 0.25%....addig csak óriási para mellett van esély szvsz...még stagnálásra is....bár a németek teljesen jogosan...nem óhajtják mások pazarlását a zsebükből kifizetni...miért is tennék...ahogyan engem sem érdekel...ha valaki erőn felül vesz fel hitelt és bebukja,.....és megy az utcára....előbb godolkodjál és utánba cselekedj...valamint a takaró hosszúságának pontos felmérése fontos.......szvsz...
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 21:36
Előzmény: #12353  Törölt felhasználó
#12356
szia karesz...mi zújs veled?????
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 21:32
Előzmény: #12351  martin36
#12355
okés, hogy nem engem illet, de miért vonnák le ha meg sem kaptam?!... mindamellett én kedden shortolnám napon túl, nem szerdán napon belül... az oszti lehet a brokié, engem nem érdekel, de mégegyszer .... nem értem miért vonnák le ezt az árfolyamnyereségből, ha azt én meg sem kapom?!...
yossarian78
yossarian78 2010. 04. 25. 21:25
Előzmény: #12353  Törölt felhasználó
#12354
A hírekkel nem érdemes vesződni, legjobb lenne el sem olvasni őket, csak hát a kíváncsiság...
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 21:20
#12353
Az emelkedést váróknak pár hír kicsemegézve:
link
link
link
Többet nem keresgélek, ennyi is bőven elég.
Számomra rejtély, hogy mire emelkednek a tőzsdék. Talán bepánikolt sortosok pozíciózárása történik. Egyéb magyarázatot nem találok.
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 21:13
Előzmény: #12351  martin36
#12352
Martinnak igazsága van...pontosan !!!
martin36
martin36 2010. 04. 25. 20:02
Előzmény: #12350  Törölt felhasználó
#12351
Technikailag lehet más -más az eljárás,a lényegen azonban nem változtat:mivel nem a tied a papír,hanem a short miatt értelemszerűen csak kölcsön kaptad,ezért az osztalék mértéke sem téged illet meg.(A nyereségedből a papíronkénti 74 ft-ot átutalod,leveszik,eleve nekik fizetik ki....lehet választani),a végeredmény ugyan az:csak a 74 ft feletti esés mértékével keresel.
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 18:55
Előzmény: #12348  martin36
#12350
bróker ismerőst hívtam.. ő mást mond.. mármint nem emelnek le semmit, de számomra ennek ellenére ködös az egész, hogy akkor pontosan mi helyzet...
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 14:58
Előzmény: #12344  Törölt felhasználó
#12349
"Nagyon jó üzlet eladósítani az országokat,és utána drága feláron hitelt adni nekik. Majd a hitelkamatok fizetéséhez másik hitelt adni, és diktálni a gazdaságpolitkát. A lényeg, hogy a tőkét sosem fizethetik vissza, és nincs szabadulás.."
Jó az észrevételed, sajnos ez ellen nem is lehet sok mindent tenni, hiszen hitelezőnek is érdeke, de a hitel felvevőjének is az üzlet létrejötte. Magyarország esetére vissza kanyarodva. Itt volt egy 8 éves kormányzás ahol mindent kivettek a kasszából ellenőrzés nélkül. Tudta a hitelt felvevő kormány , hogy drága hiteleket vesz fel, és normális ésszel nem kéne. Azt is tudja nem neki kell visszafizetni, hanem a soron következő kormánynak. Ez megy a Görögöknél is, szétlopnak ott is mindent, mert felvehetik a hitelt is. A hitelt is ellopják , személyes felelősség úgy sincs, de még párt felelősség sem. Maga a nemzet elvileg adós marad, de az idők folyamán vagy elengedik , vagy belerokkan fél Európa, magával rántva több régiót is.
martin36
martin36 2010. 04. 25. 13:35
Előzmény: #12346  Törölt felhasználó
#12348
Nincs tuti nyerő matáv shortnál.Csak akkor,ha többet esik a szelvényvágásnál,hiszen a köllcsönkapott papírod után az osztalék mértékét vissza kell adnod a kölcsönadónak,mivel a valódi tulajdonos ő,nem pedig te.
Tehát short esetén csak akkor van hasznod,ha esik 74 ft-ot(ez tuti,ez a vágás),plusz esik a jutalékot,plusz esik a tényleges hasznodért.Ezt összeadva legalább 85 ft,hogy legyen egy pár fillér hasznod.
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 11:42
Előzmény: #12346  Törölt felhasználó
#12347
én abban bízom---tudom nagy szemétség-hogy a goldman lesz most a Lehmann...miért is????????????sok-sok szemétség fog még kiderülni...és mert a többiek ...morgan és társai is végig shortolták a piacot nem is beszélve Bernanke óriási nyereségéről.....az etikai ejnye-bejnye és meaculpa szerintem kevés lesz............szvsz.....vélemények?
Törölt felhasználó 2010. 04. 25. 03:04
Előzmény: #12345  Törölt felhasználó
#12346
Urak... most kezdek telonál eszmélni.. ha szerdán izomból megshortolom, akkor az 100% nyerő? tuti szakad osztifizetés után?
Törölt felhasználó 2010. 04. 24. 19:33
#12345
Én úgy vettem észre ,hogy minden fő részvény letörést visszatesztelt otpnek még van egy 100as helye napos közepe alatt zárt.Mol maradt elég gyenge.Richter bika.Emelkedésnek néz ki hetesen és naposon is.De egyelőre napos bollinger közepe alatt maradt csatorna visszateszt és óráson fordulós gyertya.1012 betöltötte a rést óráson asszem 200 napos mozgó megfogta.Dow hetesen, naposon túl vett alakzatból kitört.Vagy fals kitörés lesz vagy nem.Nem tudom mi fogja eldönteni.Talán a gdp adat.Múltkor is emlékszem azt árazták aztán szarabb lett és nem lett semmi.Kíváncsi leszek hétfőn milyen nyitás lesz.Hír hétfőn nem lesz külföldről itt kamatolás.Ha amcsi futures azon a szinten marad akkor rés fel betöltés majd kitörés visszateszt és vissza fel?Vagy amcsi azon a szinten nyit ahol voltunk mikor zártunk mi is ott nyitunk amcsit nem húzzák fel záró szintig kitörés visszateszt ha visszahúzzák emelkedés.?Amerikának szerintem nincs nagy helye az emlkedésre Fibo szintig nyújtóztatják szerintem.Hétfőn a reakciókból kiderül sok minden.A végén elég szépen rádobtak 1500kt meg maradt még 300kt.Van egy olyan gyanúm ,hogy ezt a pénteki napot egy valaki csinálta és a nap végén begyűjtött papírokat mind eladta a menekülő shortosoknak.Kérdés ,hogy ez csak egy napos örület és tényleg csak egy visszateszt lehetett e.Vagy esetleg a havi gyertyát akarják kijavítani az utolsó héten?Ha igen megyünk tovább ha nem akkor itt oldalazunk.Ez a hét meleg lesz.gdp adatra várnak de szerintem semmit nem ér.Valakinek valami hozzászólása?
Törölt felhasználó 2010. 04. 24. 17:27
Előzmény: #12340  Törölt felhasználó
#12344
Jönni fog a maci, semmi kétség. Addig viszont van legalább 1 hét long vagy oldalazás a buxnál is. Majd lekereskedjük azt ami van. Május talán tényleg a hagyományos realizálós hónap lesz.

R2: görögöknek nem kellett volna olimpiát rendezni 6 éve. Anno Kanada is majdnem belerokkant a montreáli olimpiai rendezésébe, és 20 évig nyögte az adósságot..
Nagyon jó üzlet eladósítani az országokat,és utána drága feláron hitelt adni nekik. Majd a hitelkamatok fizetéséhez másik hitelt adni, és diktálni a gazdaságpolitkát. A lényeg, hogy a tőkét sosem fizethetik vissza, és nincs szabadulás...
Törölt felhasználó 2010. 04. 24. 16:40
Előzmény: #12342  Törölt felhasználó
#12343
...igen, az fontos,hogy a kijelentésekhez oda legyen írva,hogy milyen időtávban érti azt, amit mond az illető, mert

azonos árfolyamról 2 ember mondhat ellenkező állítást úgy,hogy valójában mindkettőnek igaza van

ez pedig abból adódik,hogy a 2 ember két különböző időtávban gondolkodik..az egyik 1-2 órában vagy 1-2 napban meglátja a shortot, miközben a másik 1-2 hónapban vagy évben a longot...

...ettől még mindkettő állítás szépen megfér egymás mellett..
Törölt felhasználó 2010. 04. 24. 16:24
Előzmény: #12341  Törölt felhasználó
#12342
Úgyértettem a jeleket h hónapon belül.
Annál hosszabb időre nem gondolok....
Törölt felhasználó 2010. 04. 24. 15:25
Előzmény: #12334  Törölt felhasználó
#12341
..úgy biza!
..bár tény,hogy pl. hetes chartnál a nagy intervallum miatt már kell legalább fél év mire lesz belőle valami...ráadásul a hetes chartnál egy-két ezres elmozdulás szinte meg sem kottyan

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók