Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 14:51

1012 határidő  

Nem is értem miért nem jutott sz még senki eszébe! YESSS!!!

ELSŐ!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 08:08
Előzmény: #37098  fokukac
#37100
Jó reggelt!
A nyitó iránya talán már megtippelhető. :)
Viszont a heti mozgás még széles skálán változhat.
Dollcsi szépen belecsapott, ft ra leszek kiváncsi meddig tart a 275 ös szint.
alexkidd 2010. 10. 18. 08:07
Előzmény: #37098  fokukac
#37099
Jó reggelt, sajnos látható:(
fokukac 2010. 10. 18. 08:02
Előzmény: #37097  fokukac
#37098
jóreggelt! a futik szép pirosak...
fokukac 2010. 10. 17. 23:44
Előzmény: #37096  hjanek
#37097

link

(bár nagyon szkeptikus vagyok a kormányunk teljesítményével kapcsolatosan)

hjanek
hjanek 2010. 10. 17. 21:44
Előzmény: #37088  alexkidd
#37096
Mindenki várja a leminősítést, aztán majd pont fordítva lesz.. én tartom a longot .
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2010. 10. 17. 21:06
Előzmény: #37086  Törölt felhasználó
#37095
Szia soda, nálam a következő a helyzet:

A tőke/pozíciómanagement modell a mindenkori egyenleg 2%-át engedi kockáztatni egyszerre, (több trade esetén scale out, azaz 4 trade esetén 0.5%/trade), az alábbi formulát alkalmazva:

Nyitható lotméret = (Equity*Risk)/(SL+Spread)/PipValue

Konkrét példaként egy 10,000 USD-s standard lotos account esetén EURUSD-re ez (10,000*0.02)/(15+2)/10 = 1.18 lotot ad eredményül, a profit pedig 11.80 USD/pip. Ugyanez 30-as SL mellett már csak 0.63 és 6.30 USD/pip.

Jól látszik, hogy az elérhető profit ebben a konzervatív (tehát tőkevédelemre kihegyezett) modellben a SL szinttől nagymértékben függ (fordítottan arányos a nyereséggel), ezért az ideális pozifelvételi időt és SL-t próbálom jól meghatározni. Nincs még rá elég jó modellem (a levelemben említettem, hogy miért, valami egyszerűbb kell), ezt próbálom összehangolni a jelenlegi, több timeframe egyidejű vizsgálatára építő pozinyitó logikámmal.

A 2%-os kockázat alapjául a csatolt táblázat szolgál, amely egy 75%-os megbízhatóságú szisztéma
veszteségtermelési valószínűségeit foglalja össze:
link

Az első oszlop az egy traden kockázatatott tőkét, a második az adott kockázat mellett a teljes tőkenullázáshoz (100% drawdown) szükséges tradek számát, a harmadik a 20% tőkeveszteséghez szükséges tradek számát mutatja. Az 5%-os szint jónak tűnik, de nem az, pedig szinte nulla a tőkenullázás vaszínűsége. A 20%-os tőkevesztés esélye viszont nagyon magas, 1:256-hoz. Ez napi 5 trade esetén azt jelenti, hogy 2-3 havonta egyszer előfordul egy 20%-os drawdown. A 2%-os kockázat mellett viszont már csak durván 1:1,000,000-hoz az esélye egy 20%-os drawdown-nak, ez már megfelelő kompromisszum úgy, hogy a biztonság mellett a nyereségtermelő képesség is megmarad.

Ezzel a modellel SL15 és TP30 esetén egy 5,000USD-s account 21 trade után duplázódik (~10,000USD), 88 trade után már 100,000USD körül jár, a 154-ik tradenél átlépi az 1,000,000USD-t, a 221-ik után pedig eléri a 10,000,000USD-t. Persze a merjünk nagyot álmodni jeligére, csupa nyerő tradet feltételezve.

A valóság az, hogy TP-t jelenleg nem kalkulálok előre, amikor a progim úgy találja, hogy zárni kell, akkor zár.

A többiektől bocs az offért.
marslako2
marslako2 2010. 10. 17. 20:58
Előzmény: #37093  alexkidd
#37094
Nem bocs nem olvastam el csak úgy egyet értetem veled látatlanban és baki lett belőle.))
alexkidd 2010. 10. 17. 20:53
Előzmény: #37092  marslako2
#37093
Akkor te vagy ő is????
kezd egyre érdekesebb lenni.
marslako2
marslako2 2010. 10. 17. 19:28
Előzmény: #37091  alexkidd
#37092
ok
alexkidd 2010. 10. 17. 17:06
Előzmény: #37090  Törölt felhasználó
#37091
köszi, mondani is akartam, mennyire adok a véleményedre:))
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 16:58
Előzmény: #37088  alexkidd
#37090
ezek aztán az ellenérvek!

gratulálok!

(leülhetsz!egyes!)
Sarpac
Sarpac 2010. 10. 17. 15:39
Előzmény: #37088  alexkidd
#37089
Szerintem usa lassan már megérett a shortra 2x nem bírt az 1182-es ellenállással.
BUX érdekes, nagyon sok függ attól hogyan kalapácsolják le az adótörvényeket, ami nem túl biztató jel, hogy pénteken elkezdték lefelé nyomni a telko, mol nap végén az oti indexeket is. Szóval törheti is azt a háromszöget akkor pedig gyorsulva fog zuhanni.:)
alexkidd 2010. 10. 17. 15:33
Előzmény: #37087  Törölt felhasználó
#37088
Rövidnadrágban vagy, ugye?
Csak emiatt nem szeretem ezt a topicot, mert jónéhány fórumozó csak a shortra megy itt. Én a hatiban egy szép nagy emlkedő háromszöget látok, és eddig ez nekem egyeltalán nem bearish.
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 14:09
#37087
- Még mindig tart az 5. hullám, ami okt 4-én indult kint, Elliott szempontból a következő ideális célpont 1158 után 1200 Snpben. Nasdaqon lehet talán jobban látni, h. kellene bele még egy 4. és egy 5. utolsó alhullám. Ez még mindig eltarthat akár 1-2 hetet is, de nem raknék minimumot sem az elvárt végpont idejéhez.
- Tényleg látszik, h breadth divergencia van, és már csak 3-4 részvény viszi a piacot, az Nq100 rakétázik, amíg a techbuborék nem durran, addig még tart a felfelé korrekció. A 2007-es fordulót nézem, ott a parabolikus utolsó felfutás után pillanatok alatt visszaadták a több hónapos emelkedést a techrészvények. Egy olyan mammutvállalat, mint a Google 10%-ot megy nyitásban :D? Ez valsz egy 3. hullám volt benne, tehát még kell némi idő neki az esetleges topphoz.
- Vixben tényleg szép az az ékelődés (ha kitörne belőle felfelé, akkor az összeomlással járna)
- Dollár elvileg megfordulhatott pénteken, jöhetne benne egy 15%-os ralli, ez viszont még megerősítésre szorul.
- A tíz éves hozamok (TNX) április óta recessziót áraznak, de a héten lehet, h fordultak (egy korrekcióra, v hosszabb távra?).
- A két hét múlva kidobandó GDP becslésnek már negatív számot kell mutatnia, ha nem így lesz, az a világ legnagyobb, legmocskosabb megtévesztése lesz. De mivel csak becslés, megtehetik. A CM szerint 2010-ben egy mégnagyobb recesszió alakult ki, mint ami 2008-ban volt, a következő két negyedéves Gdpnek tehát csúfnak kellene lennie.
- A bennfentesek eladás/vétel aránya többezeres, tehát keményen kitáraznak.
- Foreclosuregate: tényleg megvan benne a potenciál, h biblikus méretű összeomlást hozzon, lehet, h ennek köszönhető a pénzügyi szektor alulteljesítése a múlt hónapokban? A héten méginkább megküldték lefelé a szektort, lehet, h ismét ez mutatja az irányt, mint az előző válságokban?
- Daxba is kellene még egy 4. és 5. hullám, de felettébb aggasztó, h áttörte a fél éves MACD trendvonalát (ez önmagában gigabull jelzés).
- A Fed közben csak ontja, ontja a pénzt, szinte másnaponként árasztják el a piacot link Plusz a QE2 is látótávolságban - beárazódott már a piacba, olyan lesz, mint amire a piac számít?
- Nem volt túl meggyőző forgalom szempontból ez a pár hónapos ralli, pénteken viszont szép nagy volt a volumen (tetőzést jelez már? - lásd április). Lehet, h a disztribúció kezdete, de még nincs disztribúciós nap!!!
- A szentiment az egekben.
- A smart money (tehát a legnagyobb, a commercial traders kategória) okt. 4. óta bearish állásponton van, és egyre bearishebb, a hülye kisbefektető pedig bullish. A tőzsdén viszont néha az okos elbukik.
- Nem is tudom, ki linkelte, jó kis oldal, az indikátorok és mozgóátlagok összessége alapján rakja ki a vétel/eladás jelzéseket kül. időtávokon. link Pénteken még minden időtávon strong buy volt! Úgy sejtem, h amikor már minden időtávon minden indi strong buy, akkor elérkeztünk a fordulathoz, nem? Mára már egész szépen bepirult.
- Még mindig szépen folytatódik a magasabb aljak, magasabb csúcsok sora.
- Buxra most nem mondanám, h nagyon le van maradva, de ha Snp elvánszorog 1200-ig, akkor már kicsit azért igen. Az az alakzat egy giga háromszög, v gigaék benne? Elliott péntekre várt volna kb 24 k-t benne (ezzel berakván a korrekciós csúcsot), de csak a trendvonal törés adna shortjelet benne. Ha akar mehetne még addig, amíg Usa is berakja a tetőt, ekkor a 10.12-14 közti impulzusa nem az utolsó volt, hanem csak az utolsó impulzusának az 1-ese lenne.
- Áprilisban két héttel előbb tetőzött a Bux, mint Snp. A Bux okos, forduló előtt minek venné már magát :D?
- Idióta játék a hitelminősítők részéről: akkor most le, vagy fel akarnak minősíteni?
- A kormány idióta politikája, amely rövidtávú foltozásra jó, de valójában gazdaság lassító hatású (ez külföldről is látszik).
- A megadóztatott cégektől nem várnék nagy rallit, bár a Telekom adójából még lehet, h nem is lesz semmi (ha EU szabályokba ütközik).
- A kinti pü-i szektor agonizál, otp meg rallizik? Ez valsz. csak egy technikai mozgás, mivel a többi részvény nem megy, és annyi csak a célja, h ebben is megcsinálják a májusi esés 62%-os korrekcióját?
- Nov 2-3: Usa választások és meghatározó Fed ülés.

-> Information overload
=> Eredmény: Error :D

- Összességében érzésre egy korrektív ralli megy az elmúlt hónapokban, amelynek végén szép nagy lefelé impulzus jön, új aljal, de már nagyon unalmas ez a tökölés.
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 11:49
Előzmény: #37076  szarvasvadasz
#37086
Jók ezeke a képek,
szerintem a magam és a többiek nevében is mondhatom,
hogy köszönjük őket,
ha lesz időm, megpróbálom
megirni Amibrokerben és meglátom mire megyek vele;
SL és TP gondolom optimalizáció tárgya is lehet;
Illetve az adott setupból elérhető elméleti maximum
TP eloszlása érdekel;

Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 00:43
Előzmény: #37084  Törölt felhasználó
#37085
az biztos, ha netán mégis felfelé törnek ki, már eléggé megtépázott lesz a longos oldal, és a nagy örömködés és happy közepette biztos számítani lehet egy azonnali visszatesztre,, érdemes shortba állni... ha most meg lassan nekiállnának kínkeservese lefelé csorogni, úgy óvatosan.. több naposan pár 100 pipet... hát nem is tudom, mernék e shortban lenni....
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 00:40
Előzmény: #37083  Törölt felhasználó
#37084
persze, de valami mást érzek, mint múlt április/májusban... akkor már a flashcrash előtt itthon is csúnyán adogattak el, ergo sokkan tudhatták vagy legalábbis érezték a viselkedésből a gázt a nagyok közül is... nagyon sok rv-t még s longnál öntöttek mint állat az alapok az utolsó longos napokon.. (pl. rábat a cashline teljesen kitárazta)... ezeknek már tuti infoik lehettek.... sokkal határozottabban megindult lefelé.. nem sokat töltött a csúcson, talán 1 napot, és onnan már durván jött is le... felfelé is intenzívebbek voltak a mozgások.... érezhető volt a végső felhúzás szaga... most meg, a nagybüfik is holt nyugodtan tolnak meg mindig mindent felfelé... semmi ideges kapkodás, meg rv dobálás, ha usa picit is megindul lefelé, pedig már 3-4 napja ezen a magas szinten csatáznak.... és valahogy most mindig van erő felfelé lökni és nem csak támasztgatni... nem tudnak erőből lefordulni, akkor úgy tudtak leszaladni 200-300 pontokat pillanatok alatt, hogy ihajj... most sokkal egyenletesebben és nyugodtabban, szisztematikusabban menetelt a piac felfelé, mint akkor... nekem az az érzésem, hogy most picit lassabb, de tartósabb emelkedés lesz.... sok totojázással bizonyos ellenállásokon... azért itt sok korábbi beragadt kiszálló is van az intézményiek közül is, akik inkább a tutira menve realizálnak,... erre építnek a shortspekik, de valahogy nincs olyan erő lefelé... nem ideges a piac.. másrészt a fed még el sem kezdte a nagyobb pénz löketet, elméletileg novembertől-márciusig tervezik, ergo azoknak is ki kellene futniuk... persze lehet egy korrekció, de nem számítok 3-4 napnál hosszabbra, és korántsem számítok rá, hogy olyan impulzív és durva eséssel megyünk le, mint akkor...
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 00:18
Előzmény: #37080  Törölt felhasználó
#37083
flash crash.....azt sem hitték el csak amikor már megörtént :D Jobb félni mint megijedni.........itt már én nem longolok........nagy forgalom miatt vmi biztosan lesz a jövő héten.......ekkora forgalommal nem tud sokáig oldalazni usa......
yossarian78
yossarian78 2010. 10. 16. 21:24
Előzmény: #37081  Törölt felhasználó
#37082
link
334. hsz
Nem mintha fényezni akarnám magam,
de egy kicsit mégis ;-)
Törölt felhasználó 2010. 10. 16. 20:33
Előzmény: #37066  Törölt felhasználó
#37081
mire? :)

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek