Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 05. 13:45

0912 határidő  

megnyílt



buék:))



csak hogy értelmes legyen:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kamaz7
kamaz7 2009. 10. 30. 17:38
Előzmény: #20997  kamaz7
#21000
a 17.14-es Portfolio hír is az előbb belinkelt előadássorozatból született:

link
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 17:36
Előzmény: #20998  Törölt felhasználó
#20999
az a jó ... ez a tegnapi GDP örömködés visszavétele ,korrekciója .. de ha már lendületbe jöttek , akkor még lejjebb is viszik ..
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 17:29
Előzmény: #20996  Törölt felhasználó
#20998
Bakker, kint visszaadtak a teljes tegnapi napot!!!
kamaz7
kamaz7 2009. 10. 30. 17:28
#20997
Soros előadásai arról, hogy a mostani gazdasági modell nem jó, lufikat termel, amiket ki kell védeni:

link

Nem néztem még végig, de szerintem jó. Ezen a héten minden nap volt egy 20 perces előadása, amit innen Budapestről közvetítettek és nagyon sokan kiváncsiak rá.
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 17:08
Előzmény: #20976  Törölt felhasználó
#20996
ne bánd , mert a short lehetőség sem volt megalapozott / ugyanúgy mehetett volna élesen akár fel is / -sem ez, sem az nem volt semmiképp kalkulálható akkori időbeni történésekkor , sem TA-n , fundán sehogy sem

.. persze útólag , mindig látható mi lett volna .. /de ez utóbbi már tőzsdededó kategória/ .

a pill.emberkék ma nyertek és vesztettek .
sztem ma sokan sokat vesztettek , mert a cucc nagyon hektikus volt nagy zsé különbséggel le fel , és kiszámíthatatlansága sem volt piciny / mint a napokban is/

de itt sokan hétfőn is fognak nyerni...

mert azt "látják" hogy lefele fog menni ... felfele fog menni -promt éppen abban a szituban ..

egyik része azt mondja - ez a tőzsde .
a másiik része - nem ez az ..

oszt mindkettő nyer és veszt.
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 17:04
Előzmény: #20993  kamaz7
#20995
tudom es koszi :)

de pszichologiai szempontbol kellett egy plafon erted
minden napra
persze ha az ev minden kereskedesi napjan bejott volna akkor sem az az osszeg lenne amit te mondtal hiszen hatvanyozottan novekedne :)
a nyerot mindig ujra beforgatva tobb mint pusztan az alap toke sokszorosa
ugyanis az 5% a honap elejen meglevo kp-hez van merve
most pl hetfotol ez az 5% mar nekem magasabban lesz hiszen tobb penzem van
igy mar nehezebb lesz elerni
ahogy egyre tobb es tobb a penz ugy lesz egyre kevesbe realis az 5%
1 millarddal 5%-ot csinalni pl eleg durva lenne hiszen ekkora ontes vagy vetel az mar olyan komolyan befoylasolna a hatit hogy szerintem poziciot sem tudnal zarni
tehat van egy limit erted
ez a lenyeg amibe te magadnak mestersegesen beleutkozol
es ez meggatolja hogy magdbole gy olyan lufit fujj mint a vilaggazdasag hiszen a vilaggal is az a baj hogy a novekedsnek nincs limite...
van egy elmeletem errol
hogy szebb lenne a vilag ha a tarsasjatekokhoz hasonloan lenne egy vege a dolognak, vagyis lenne egy biznyos szint utan ynertes
pl 1 milliard ft-ban maximalnam a szemelyes vagyont
aki ezt elerte az nyert
hatradolhet sosem kell tobbet dolgoznia stb stb.. na mielott valaki azt irja hogy ez utopia ez egy nagyon komolyan kidolgozott elmelet es mukodhetne csak most itt nem fejtem ki mert nem ide valo es bonyolult is
majd ha kesz lesz, megirtam egy konyvben.. azt kiadtak es atvettem erte egyszere a kozgazdasagi az irodalmi es a beke nobeldijat is akkor megbeszeljuk :)

addig meg... HAJRA!! :)
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:57
Előzmény: #20991  Törölt felhasználó
#20994
ugy veszem eszre hogy nagyon soszor elofordul az hogy az ember jo pozicioban van es azt gondolja meg jobb lesz ezert nem zarja aztan megis minuszba megy es csak karomkodik
namost azt vettem eszre hogy amikor rosz pozicioban vagyok akkor az nagyon stresszes szorongos es ideges periodus
es ezt persze nem akarom
ezert sok sok ilyen utan az ember egy ido utan el akarja kerulni ezt a zituaciot
mintha a fajdalmat akarna elkeruni a szervezet emlekszik a korabbi serulesekre
az agy emlekszika korabbi vesztesegekre es ez segit egy ido utan megtanulni hidegverrel es erzelmek nelkul elvagni a veszteseges poziciokat mielott meg tul nagy lenne a veszteseg
azonban a sok kicsi elvagott vesztesegnek csak akkor van ertelme hogy ha melle ha nem is sok hanem keves de jo nagy nyyereseget tudtok tenni
a kereskedes lenyege az hogy a bukot vagd el a nyerot futtasd ki
igen am de gondolj bele mikor nyeroben vagy ahhoz semmifele rossz erzes nem parosul hiszen orulsz neki
sot meg rosszabb hiszen ahogy no a nyerseg ugy no az euforia
igy aztan az ellenkezo oldalon a nyero oldalon semmi nincs ami mevedene teged attol hogy a mohosag hiabajaba ess.
az en kiserletemben ennek az 5% napi limitnek az volt a lenyege hogy ha a tokere vetitve ez a napi nyeremeny megvan akkor lezarom es nem csinalok tovabb semmit
az mindegy hogy ot perc alatt megvan vagy egesz nap figyelem ha megvan lezarom
namost sokszor volt persze hogy mevolt es lezartam es nem birtam ki mert volt hogy tenyleg ot perc alatt megvolt es ujra pozicioba ugrottam ami hiba
de a lenyeg hogy ez a limit segitett abban hogy a felso ugyond euforias ponton se felejtsek el levegot venni es ugymond a foldon maradni
ezt mindenkeppen javaslom masoknak is egy honap erejeig erdemes kiprobalni
a masik az hogy azert a plusz oldalon is van szorongas egy ido utan
ha mar sokszor elofordult veled az hogy szep nyeroben voltal es a hati megis szokasa szerint hirtelen fordult es buko lett a korabban nyero poziciobol akkor az agy ezt is megtanulja es vedekezesul azt az ingert kuldi hogy zard le a nyerot hamar nehogy visszaessen
ez meg azert rossz mert nem tudod kifuttatni a poziciot, tehat ez ugy velem rossz beidegzodeshez vezetne
azt tapasztaltam hogy ha egy fix szazalekhoz kotom a dolgot es az egyre tobszor bejon akkor a pozitiv megerositesek egyre novekvo szama segit abban anehany esetben konnyesden elviselni a veszteseget es helyes dontest hozni amikor viszont tenyleg elkerulhetetlen az
aztan kinek mi a helyes es realis szazalek mert ugye azt jol kell megvalasztani
ez meg tovabbi probalkozasra szorul
mert mondom persze piactol is fugg hogy eppen milyen idoszaka van rangatos vagy inkabb kiszamtihato de azert figyelni kell most a kovetkezo honapban legalabbis en most erre fogok koncentralni hogy a kiules a jobb eredmeny vagy inkabb a ki be ugralas akar napon belul is
a 200 ft-os kontraktusonkenti koltseg kurva magas a ki be ugralashoz tehat ez az instrumentum brokerdij szempontjabol jobban tamogatja a kiulos tobbnapos strategiakat
mar csak azert is mert mi ertelme a napon tuli shortzolhatosagnak ha nem haznalom ki
ugyhogy ezen meg gondolkozom meg ezt meg mevizsgalom

a fibo fan elemzesek meglepo modon roppant jol mukodtek az utobbi masfel hetben ez is pozitivum
a szintek lassan beallnak ugy gondolom lassan johet megint a normalisabb tozsdekorszak

mindenkeppen remeknek ertekelem ezt a mai fordulonpoat

sok sikert kivanok nektek is a tovabbiakban es a jovoben remelem mondtam valami hasznosat is.. :)
kamaz7
kamaz7 2009. 10. 30. 16:57
Előzmény: #20991  Törölt felhasználó
#20993
gratula!

a havi 100% már túl szépen hangzik. Minden hónapban duplázni... Az egy év alatt 4192-szerezés, azaz 1 millió Ft-ból lenne 4,2 milliárd. (egyébként ezzel az összeggel majdnem be lehet kerülni a magyar top 100 leggazdagabb embere közé. Asszem 4.5 milliárdja van a 100-asnak)
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:47
#20992
A cimben minden benne van, S&P, DAX, EURUSD.
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:46
Előzmény: #20984  Törölt felhasználó
#20991
woooaah.. zartam

8.96% nyero :) a mai nap karpotol a tegnapi kiesesert ugyanis ott is megvolt a 8% de a korai short es a zaras miatt visszaestem 3%-ba

gyerekek osszessegeben sikerult pluszban zarni a honapot
tehat miota elkezdtem azt a filozofiat hogy egy fix szazaleknal zarom a napi nyeroket es kovetkezetesen odafigyelek azota minden jobban alakult
rengetegszer volt olyan persze hogy nem fgoadtam meg a sajat szabalyaimat ebben a honapban is es a vesztesegek foleg ebbol eredtek de most nagyon elegedett vagyok hogy sikerult egy teljes honap eredmenyet figyelembe veve pluszt termelni
ide mindig a brutto nyereseget irtam be szazelekosa
a brokerdijakkal egyelore nem foglalkoztam ez majd a kovetkezo honap kiserlete lesz hogy tobb ki be ugralas vagy kevesebb de tovabb tartott pozicio e a jobb
oktober honap brutto eredmenye ezzel a meg mindig viszonylag rendszertelen kereskedesi strategiammal 28.7 %
levonva a koltsegeket a netto eredmeny 11.8%
annyira nem fenyes eredmeny hiszen az eredeti cel az volt hogy duplazni tehat 100%-ot elerni dehat ez nem is valosulhatott meg elsore
jol latszik hogy a brokerdijakon meg volna mit faragni illetve a poziciokon javitani de megis azert osztom meg ezeket veletek mert eppen dicsekedni penzugyileg nincs okom a sok veszteseg utan de ugy gondolom ahogy a hibaimat leirtam ugy a sikereimet is hatha mas is tud belole tanulni
ezt en most sikernek konyvelem el akarki akarmit is mond

hat ennyi volt ez a honap sracok
tavaly is az oktober volt a szerencsehonapom :)
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:45
Előzmény: #20988  Törölt felhasználó
#20990
link

őrület...fiúk, és nem lehet, hogy most egy olyan sávozás van, hogy reggel sáv alja, délután sáv teteje, aztán másnap vissza... :-)
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:43
Előzmény: #20988  Törölt felhasználó
#20989
Ahogy bezartunk, egybol bezugattak mindent.
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:35
Előzmény: #20987  Törölt felhasználó
#20988
mol-nál tisztességes mennyiségek állnak szemben, otp-nél sokan hagyták a végére, egyelőre úgy néz ki jól tették, én egy kis hati shortot tovább viszek
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:25
Előzmény: #20982  Törölt felhasználó
#20987
te Mike, mostmár csak azt mondd meg nekem. hogy ha egyszer fordulatot valószínűsítesz minek keresni long belépőket?
Szerintem az lenne a logikus, hogy innentől inkább shortot kell keresni, mert ha úgy érzed a középtávú trend eső, akkkor így nem kell parázni , ki lehet csücsülni záros határidőn belül.

Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:22
Előzmény: #20980  Törölt felhasználó
#20986
nagyon kellene
ezen a szinten már nehéz lesz tovább fel
ha a számításom bejön, akkor1020-25 körül lesz megálló, persze ez csak vsz
link
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:22
Előzmény: #20982  Törölt felhasználó
#20985
Egy dologgal nem ertek egyet: Eso trendben a nap veget nem szokas meghuzni.
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:20
Előzmény: #20981  Törölt felhasználó
#20984
hagyjad mar
alig van penzem
csak tegnap beirta ezt valaki es arra ironizaltam valami kis tulzassal :)

persze hogy a magyaret amugy
az amcsi scak 2.5 millat keres havonta a mienk meg 8 millat :) jo hogy fasza orszag vagyunk :)
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:19
Előzmény: #20978  Törölt felhasználó
#20983
Menj el a BKV-hoz dolgozni. :-)
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:18
Előzmény: #20979  Törölt felhasználó
#20982
megvan
eurusd gyakorlatilag a tegnapi gdp elotti kitoresi szintre erosodott vissza
ezzel mondhatjuk mar szerintem lassan hogy a trendszeru eses megkezdesere eleg jo eselyunk van es az elojelek amit ezen a heten vegig lathattunk egy tartosabb fordulot jeleznek elore

tehat a jelszo nyergelj fordulj

azaz erdemes ezentul a tetokbe beleadni az aljan pedig zarni es nagyon rovid napon beluli longokat esetleg megjatszani mondjuk nap vegi felhuzasoknal

persze ez meg csak probalkozas
nehany napos gyertya meg jol jon majd megerositesnek illetve snp e heti vegelges gyeryajat is meg kell varnunk
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 16:17
Előzmény: #20978  Törölt felhasználó
#20981
az első mondatra a válasz : igen :)
a másodikra: ne sértegess, nem vagyok idős, bár most hogy mondod, hajam is hullik, a derekam is fáj.....
akkor nem kicsiben nyomod :)
legalább a magyarét?

Topik gazda

opcioka
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek