Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kdavid88 2024. 01. 25. 16:27
#5160
Jól érzékelem, hogy megszűnt a kereskedésnél automatikus devizakonverzó, és kézzel kell kínlódni?
atikasz 2024. 01. 25. 16:06
#5159
jól látom,hogy certi eladásnál nincs készletértékelés?
ronaldinyo
ronaldinyo 2024. 01. 25. 15:14
Előzmény: #5157  Stevike
#5158
a tözsdén meg megélhetési cégek vannak már dögivel.
Stevike 2024. 01. 25. 15:09
#5157
} Kedves fórumozók! Ez az első bejegyzésem a forumon.1994 ben kezdtem Mol Tvk jegyzésekkel először Equitas   majd Random s ezt követően KBC Equitas, bróker vizsga stb stb. Bevételeim 60% a tőzsdei kereskedések jövedelméből nagyrészt DT-ből származott.Ami itt most történt azt a Magyar tőkepiac szégyenének tartom minden szempontból.Nem részletezném mindenki látja mi történik.Fontosnak tartom azt kiemelni , hogyha a KH- val leveleztek mindenképpen tegyétek be PSZAF illetve az MNB email címeit ,jó ha tudnak arról h mi történik most. Régebben hasonló problémáknál csapatostúl lepték meg a bróker céget ,egyenlőre csend van. Néhány érdekesség: 1.Nincs DT lehetőség.Ha kérdezem őket az a válasz ott van az csak keresse. 2.Ha pl Epduferrel kereskednék nincs lehetőség tizedes értékű árat bevinni.De igaz ez más tizedes értékű árléptetésű részvénynék is .Kérdésemre a válasz dolgozunk rajta ,majd lesz valami.Ez a válasz 3 hét után ??? Hátrányban vagyunk minden más piaci szereplővel szemben.Milyen IT-s előkészítés előzte meg az átállást.Szerintük nekünk valamilyen különleges igényeink vannak azzal hogy pl BÉT kötéslistát szeretnénk látni. 3 Veszteség/nyereség kimutatás hiánya. Ez a csúcs ,állítólag ők látják de nem közlik persze kérhetem .Válaszuk az h nem is értik minek az nekem…. 4.Megbízások jóváhagyása botrányosan lassú, módosítás hiánya stb stb.Ismerítek az egész problémát szerintem. Azt vettem észre hogy a kp nyomtatással egyidőben a mi kisbefektetői pénzünk nem esik olyan súlyozás alá mint régen .Elvonások extra adók emelt jutalékok azok vannak ,szolgáltatás szinvonala pedig esik.Nincs érdemleges kereskedési felület a RANDOM óta.Számszerűsíteni fogom mennyi kárt okoztak, s minden elérhető szervezetet tájékoztatni fogok erről.Kiút? Talán még teszek egy próbát az Erste netbroker pro-jával ha a díjakat csökkentenék,s frissítenék a felűletet most rengeteg ügyfelet szerezhetnének.Vagy az is opció hogy abbahagyom s kiszállok ,mert az elmúlt 3 hétben ennyire kiszolgáltatottnak még nem éreztem magam egyetlen cég sem okozott ennyi stresszt mint  ez az új banda.Most éppen megkérdezték mi a véleményem ,de persze elküldeni a választ már nem lehetett, Annyira amatőrök  .Sok szerencsét s szép napot kívánok nektek. PS: Ha valaki pl tudja hogy kell pl Erste cetiket beszűrni ,azt megköszönném      
norbex2003 2024. 01. 25. 14:24
Előzmény: #5126  Lizi
#5156
Szia, zárd be teljesen az appot, háttérfolyamatokkal együtt. És utána megjavul. Tényleg nem a legjobb de az IBKR és ezen van a legtöbb tözsde jelen. Ma mondtam fel az Erstés szerződést. Mert az IBKR és ezt fogom használni, ha elkezdek kereskedni... OTPnél csak állampapírt fogok venni mert bármikor visszaváltható ami az Ersténél ez nem volt meg. Remélem tudtam segíteni!
salaxx
salaxx 2024. 01. 25. 14:13
Előzmény: #5154  mazda626
#5155
köszi szepen!
mazda626 2024. 01. 25. 14:12
Előzmény: #5152  salaxx
#5154
Kereskedést kiválasztod, bal oldalt "Termékek"  modulban lépegess lefele. pl. BÉT, megjelenik az ajánlati könyv és a kötéslista is. A felette levő listában az "Instrumentum" alatt rákattintasz a névre és mutatja az arra vonatkozót.
salaxx
salaxx 2024. 01. 25. 14:01
Előzmény: #5152  salaxx
#5153
a Telefonos alkalmazasban megvan...de asztaon böngeszöben en sehol nem talalom.
salaxx
salaxx 2024. 01. 25. 14:00
Előzmény: #5151  mazda626
#5152
kikeresek 1 papairt...ok...hozzadaom a kedvencekhez. Akkor alapvetöen 3 lehetöseg van....vetel/eladas, meg a kicsi 'i'.betü. Pontosan hol van egy ajanlati könyv? Mert az 'i' betüre feljön egy ablak. Amiben csak az aktuälis 2 oldalt lätom de csak a legjobb ajanlatokat...könyvet nem
mazda626 2024. 01. 25. 13:51
Előzmény: #5149  salaxx
#5151
Több lehetőség is van. Kereskedés fül, termékek modul. De a terminál modulban több könyvjelző fület szerkeszthetsz ahol beállítod magadnak amire kíváncsi vagy.
oliverupnext 2024. 01. 25. 13:40
Előzmény: #5134  Lizi
#5150
Nem olyan egyszerű ám a számlát lezárni, szerintem halomban állnak az ilyen jellegű kérelmek náluk, kb leszarják, kétlem, hogy meghatja őket :D
salaxx
salaxx 2024. 01. 25. 13:13
#5149
a webes felületen hol lehet egyaltalan megnezni egy ajanlati könyvet? meg a köteseket?
mlz 2024. 01. 25. 12:15
#5148
TBSZ transzfer infó IBKR-hez:
Ti ne legyetek olyan idi#ták mint én, hogy a transzfer kérelemhez amit a KH-nak adtok mellékelni akartok egy kvázi "befogadó nyilatkozatot" az IBKR-től (régen ilyen is kellett, amikor magyar pénzintézetek között transzferáltam), mert az IBKR a "Customer Account Transfer - Letter of Authorization" doksit mindig a fő (nem TBSZ) számlaszámodra állítja ki, így ha azt adod meg, akkor egy KH-s TBSZ-ről egy sima IBKR értékpapírszámlára transzferálsz, kvázi feltörsz, adózhatsz.
Jelenleg hála égnek a KH lassúsága miatt remélhetőleg még időben tudtam javítani.
mazda626 2024. 01. 25. 11:53
Előzmény: #5145  Bicajos
#5147
Tuti, hogy arra is jár, ott is jutalék van és a kedvezmény arra vonatkozik. Úgy látom marha lassan tudnak csak beállítani mindent és nem egyszerre kezd el működni minden ügyfélnél. Túl nagy falat lehetett nekik ilyen ügyfélszám növekedés egyik napról a másikra. Plusz még hozzájön, hogy egy többnyire jó rendszerből érkezett ez a mennyiség egy jóval gyengébbe, tehát van jogos elégedetlenség gazdagon.  
bbcontroll_new 2024. 01. 25. 11:48
Előzmény: #5142  mazda626
#5146
Köszönöm az infot!
Bicajos 2024. 01. 25. 11:41
Előzmény: #5143  mazda626
#5145
Én csak certikkel kereskedtem, lehet ez kavar be nekik. Viszont nem írták, hogy arra nem járna.
abasca 2024. 01. 25. 11:33
Előzmény: #5120  bbcontroll_new
#5144
Igen, persze. Jött az e-mail értesítés, hogy letölthető, de aznap még nem volt fent csak másnap lett elérhető.
A feltett kérdések megválaszolásában is lehetnének ilyen gyorsak. (Van olyan amire már 3 hete várok ....)
mazda626 2024. 01. 25. 11:32
Előzmény: #5138  Bicajos
#5143
Furcsa tájékoztatásokat tudnak adni. Nálam az előző napi kereskedésekre már ott van, de most néztem a ma 9 és 10 óra közöttiekre is már benne van a pénzügyi kimutatásban. Ráadásul meglepő módon az elérhető/felhasznált kimutatás is real és pontos.
mazda626 2024. 01. 25. 11:26
Előzmény: #5136  bbcontroll_new
#5142
Tízes könyvet láthatsz. Én a terminál lapon két fület állítottam össze. Az egyikben a portfolióm részvényeinek a kereskedési adatai + ajánlati könyv + kötéslista + grafikon. A másikban Bét kereskedési lista + az aktuálisan kijelölt részvény ajánlati könyve + kötéslistája +aktív megbízások és mai tranzakciók láthatók. Ezzel a két füllel jól elvagyok. Persze bosszantó, hogy nincs sehol részletes portfolió, nincs nyereség veszteség napi kimutatás, de várom a havi kimutatást remélem abban minden benne lesz.
Bicajos 2024. 01. 25. 11:23
Előzmény: #5123  Lizi
#5141
Lehet nekem szerencsém van, de eddig mindig sikerült az app-ba belépni. Igaz kb 5-10 másodpercig karikázik, de legalább belép. Ezt a szolgáltatás nem elérhető szöveget csak egyszer írta nekem, de akkor kiderült, hogy az internet kapcsolat ment el a lakásban.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók