Topikgazda: Törölt felhasználó 2005. 12. 19. 08:28

Humet: tervek minden mennyiségben - Ismét világhódító tervek  

Ugrás a cikkhez
2 milliárd forintos konszolidált saját tőkét és 500 millió forintot meghaladó árbevételt tervez 2006-ban a Humet. A társaság csődegyezsége jogerőre emelkedett. Ez ugyan a cég továbbélését jelenti, de nem szabad elfelejteni, hogy ez feltétlenül kirobbanó hír a részvényeseknek, mivel osztozni kell a hitelezőkkel az általuk aranytojást tojó tyúknak vélt társaságon.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=62602
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 17:55
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
csokasy, imádunk, vegyél:)
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 17:55
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
Neked még adnék is kölcsön, hogy vegyél, de már nincsen pénzem:)
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 17:52
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#78
Én azért kivárok, és nem fogok siránkozni a meg nem játszott árfolyamnyereségen. Nem fogok venni, ha megszakadsz és ha a csillagokat ígéred is le az égről akkor sem. Várok, és kész.
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 17:50
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Nem lényeg a termék, majd ha megjönnek az első komolyabb amerikai megrendelések...:) Régóta, 20-30 között szoktam venni. APEH vége, termék engem nem érdekel sajnos. A cég körüli eseményeket figyelgetem, de nem vagyok elég tájékozott. Azt mindenesetre észrevettem, mikor kell venni:) Remélem neked is van
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 17:45
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
"Ez a cég nem a terméken csúszott el, hanem aZ adóhivatalon."
Mióta figyeled a Humetet trini? Csak mert még sehol nem volt az Apeh ügy, amikor már sehol nem voltak a Humettermékek...
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 17:38
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Na ezt már CJ sem hagyja ki, hamarosan beír a fórumba szvsz:) de azt sem bánnám, ha ezt 150-en tenné meg:)
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 17:31
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
Az amerikai cég (a részvénycserés) forgalmazni fogja kint. A pénz hamarosan (tőkeemelések) ömleni fog a cégbe. Ez a cég nem a terméken csúszott el, hanem aZ adóhivatalon. Marketingköltségek miatt ne aggódj, ha majd engednek a meghúzott szíjon, mindenre fog jutni. A fundamentumokat nem javítja ha tulajdonosi körébe belép egy amerikai cégecske? A könyveléshez nem értek, de 22 ha föld értéke nem kevés, ami kihathat a cég értékére, nem csak immateriális javak ugyebár. Holnap vegyél reggel 36-on, dőlj hátra és add el 200 felett jövőre:) 10-20 ezer darab neked elég lesz, ha para van eladod 10 forinton:)
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 17:25
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#73
Csokasy! Gondolkodjunk együtt! Ha a Humet vezérkara érdekelt az árfolyamemelkedésben (ez tény, hiszen részvényopciókkal rendelkeznek), te nem mersz venni 30, 36, ... forintokon? ? ? Miért vársz hírekre és a 100 forintra? Napról napra nőhet az árfolyam kisebb pihenőkkel néha, s ezzel párhuzamosan a tőzsdei forgalom. Ha tőkeemelések jönnek, szerinted 29 alatt vagy felett lesz? 29 a legnagyobb szar közepén volt. Aki el akart adni az már megtette, azért ment le 17-ig. A követkető tőkeemelések (opciók, szentendrei projekt, amerikai cég, akvizíciók, stb) ennél jócskán magasabb árfolyamon fognak megtörténni. Tippem legalább 60-70 forint, de nem zárom ki a 100 feletti szinteket sem idén. A tőkeemelést én kb 70 forinton hajtanám végre, addig pedig venném a kedves befektetők helyében. Aki ezen (szvsz =0) árfolyamon beszáll, az hosszú távra tervez és azt sem zárom ki, hogy a tőzsdén tovább veszi a papírokat. A 2mrd Ft eléréséhez kb 100 Ft lenne az árfolyam. Az a kérdés, mikor állapodnak meg a felek, s mi lesz a kibocsátáskori ár. A KGY határozatait pedig értelmezd, ha nem világos, kérdezd CJ-t itt a fórumon! Mindenkit érdekel a téma:). Ha nagy hírekre vágysz 300-on fogsz venni. A speki papírokat a mostanihoz hasonló mélységben vedd, ha pedig félsz, vegyél pl Borsodchemet..Kérdezz most
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 17:05
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Aha... tehát itt mindenki mindenben illetékes, egészen addig, amíg vmi lényegeset nem kérdezek...

Én téged kérdeztelek! Szóval TE válaszolj!
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 16:46
#71
Mik a cég tervei?Egyszerű van egy cégvezető Civin Úr személyében ő elmondja neked,fordulj hozzá bizalommal,tán még a cégen belül is végigkalaúzol.De komolyan,ő erre itt a legilletékesebb.
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 16:44
#70
Igazad van nem,de én nem is kritizáltam soha egyetlen cég részvényeit sem,pontosan ezért.A humet-egyáltalán nem nulla cég,a termékei kersettek,amíg nem volt a régi történet elötte szép bevételei voltak bővülő piaccal.Ha békénhagyják a céget végre,ami most már valószínű akkor sokra lehet képes,nem hiszed térjünk rá vissza fél év múlva pl.Oké?Mindezt nem bántásból írtam.
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 16:19
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#69
"Magát a céget nem szabad pillanatnyi paraméterei alapján mérlegelni, mert akkor azt mondhatnánk, hogy az egyik legrosszabb cég és megalapozatlanul kezdték el vásárolni."
De rendben: "Nézzük meg a folyamatot távlatokban":

-"Azt történt amit a befektetők HALLANI szerettek volna"

-"megerősítették a jelenlévőket, hogy nem csak szóbeszéd, hanem munka is van mögötte"

-"Sajnos aki reálisan tervez az tudja, hogy a tervek nem mindig úgy (jól- a szerk.) alakulnak"

- "Tény, hogy a Humet sok sebből vérzik. Kicsi termékskála régi termékek (azért azt még én is tudom, hogy ez=nincs terméke, amit eladhatnának, mert a termék "elavult" ergo ennek nincs piaca", de ha megnézzük a terveket és az anno elért eredmények viszonyát nem tűnik elrugaszkodottnak. - bef.alapoknál: a múltban elért eredmények nem garantálják a jövőbeni sikereket.

Tehát: MI TÖRTÉNt A KGYn? Van/lesz új termék? Ha lesz hol/hogyan fogják értékesíteni? Ez menniybe kerül?
egy örök igazság: nincs az a pénz, ami el ne fogyna. Szóval Te, aki ott voltál a Kgyn tornádó, mondd meg nekem: vannak ötletei a cégnek, vagy a levegőbe lövöldözünk? És ha vannak, mik azok?
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 16:10
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#68
Nem, még nem vezettem. És te vezettél?
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 16:09
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
Miért szélesítenék ki?
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 16:07
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Ha igen, akkor könnyen vége a rallynak...
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 16:04
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Holnap szerintetek kiszélesítik a kereskedési sávot???
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 15:58
#64
Véleményetek nem értem hogy lehet objektív,vezettél már céget,volt már ilyen helyzetben mint a humet?Vélemény lehet nem arról van szó,csak más itt mondani a portfolión,és más felelősségteljes pozícióból mondani dolgokat,erre akartam rávilágítani.Bocsi ha sértő volt,nem ezt akartam.
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 15:44
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
"Kicsi termékskála régi termékek"

Azért ez elég nagy baj...

Nem is az a gond, hogy ti hisztek benne - ez mindenki szívejoga - tehát az is, ha nem hisz. De mé'r kell ezt? Azon kívül, hogy Civin baromi ügyes okos...stb...és a Humet istenkirály papír, azokat kritizáljátok akik próbálnak vmi objektív véleményt kisajtolni magukból.
Mi volt a kgyn? Már kérdezték itt páran... nem tudom jött-e válasz, ha igen vki belinkelhetné.
Ki várja, hogy rögtön? Én rohadtul ráérek... Miért baj az, ha vki nem osztja a lelkesedést? Vegyétek-vigyétek, én nem sajnálom. De nekem eredmények...eredmények...eredmények kellenek egy befektetéshez.
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 15:38
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Kosztolany annak idején imádott vásárolni olyan cégek papírjaiból, amelyek a nagy krach idején összeomlottak, vagy a csőd szélén álltak....
Törölt felhasználó 2005. 12. 28. 15:31
#61
miért várjuk azt a Humettől, hogy rögtön fejős tehén legyen a részvényeseknek???
Rossz felfogás.
Magát a céget nem szabad pillanatnyi paraméterei alapján mérlegelni, mert akkor azt mondhatnánk, hogy az egyik legrosszabb cég és megalapozatlanul kezdték el vásárolni.
Mi is a jó megközelítés? Nézzük meg a folyamatot távlatokban.
Volt egy cég, mely a süllyesztő küszöbén állt. Megmenekült. Mit kellett volna várnunk azt, hogy egy pesszimista üzleti terv készül, mely nem kelti fel a befektetők figyelmét? Csalódtam volna Civin úrban.
Azt történt amit a befektetők hallani szerettek volna. Ellenben a közgyűlésen történtek megerősítették a jelenlévőket, hogy nem csak szóbeszéd, hanem munka is van mögötte.
Sajnos aki reálisan tervez az tudja, hogy a tervek nem mindig úgy alakulnak és benne van a pakliban hogy nem sikerül elérni.
Nem értem ezzel mi a baj...
Tény, hogy a Humet sok sebből vérzik. Kicsi termékskála régi termékek, de ha megnézzük a terveket és az anno elért eredmények viszonyát nem tűnik elrugaszkodottnak.

Én azt látom, hogy van itt a fórumon pár ember aki "bojkottálja" a Humet fórumot vagy úgy kritizálja, hogy valójában ő maga sem tudja, hogy mi a hiba.

Topik gazda

Lennox_21
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek