Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukacponthu 2022. 11. 03. 14:10
Előzmény: #8358  stolz
#8360
Am ezeknek a felteteleknek a teljesuleset nem latom, delibabkent sem sajnos…
stolz
stolz 2022. 11. 03. 14:08
Előzmény: #8357  kukacponthu
#8358
Így van, ezeket a feltételeket meg kell teremteni. Ezzel is egyetértek. Látszik, hogy egy komplex reformot kellene végrehajtani, csak én ezt valahogy nem látom...
kukacponthu 2022. 11. 03. 14:06
Előzmény: #8354  stolz
#8357
A pedagogus egy lepukkant oktatasi intezmenyben nehezen tud minosegi(bb) szolgaltatast adni, ahogy nem az adott szakapolotol fugg, hogy van-e tiszta agynemu avagy tisztasagi papir a korhazban. 
stolz
stolz 2022. 11. 03. 14:06
Előzmény: #8355  kukacponthu
#8356
A 20%-os bérrendezést elfogadhatónak tartom egyébként, de a továbbit csak reformokkal együtt...
kukacponthu 2022. 11. 03. 14:04
Előzmény: #8353  Clint
#8355
Mar a szakemberekkel torteno konzultacional meghalt a dolog…ugyanis nalunk a konzultacio csakis nemzeti lehet, a tobbi ad hoc otletborze.
Azert en elso korben egy 20% koruli berrendezest megejtenek, hogy lassak a hajlandosagot…aztan szepen, lepesrol-lepesre a pontrendszer.
stolz
stolz 2022. 11. 03. 13:54
Előzmény: #8353  Clint
#8354
Egyetértek. Én nem a béremelés ellen vagyok, hanem a feltétel nélküli béremelés ellen. Ha jobb béreket akar bárki, akkor azért jobb szolgáltatást kell nyújtani. Én is támogatom az általad felvázolt pontrendszer bevezetését, mind az egészségügyben, mind pedig az oktatásban is...
Clint
Clint 2022. 11. 03. 13:53
Előzmény: #8352  kukacponthu
#8353
Konzultálva egészségügyi szakemberekkel ezt jól ki lehetne dolgozni.
 pl. Járóbeteg ellátásban egy orvos mellett dolgozik általában egy asszisztens. Az ellátott betegek alapján adott a már említett, "német" pontrendszer, ez alapján mehet a kisegítő személyzet teljesítmény bére is.
Műtéti egységekben dettó.
Fekvőbeteg ellátásban ugyanúgy az ellátott betegek létszáma alapján. Pontosan tudják jelenleg is, hogy egy adott személy a saját muszakjában hány beteget látott el.
Hidd el, egy jó elemző szakember, konzultálva a szakmabeliekkel, bármire ki tud dolgozni KPI kat.
kukacponthu 2022. 11. 03. 13:20
Előzmény: #8351  Clint
#8352
Ertelek…de egy apolo eseteben mi a meroszam?!
Mert igazabol oket hagytak szarban…ok pedig hamarosan a betegeket, szo szerint sajnos.
Egyebkent a te allaspontodat is es elfogadom, csak ez most egy nagyon komoly moralis es tarsadalmi kerdes.
Kivaltkepp ugy, hogy a partallami nomenklatura igen bocsuletes “berrendezest” kapott, ok valahogy europai fizetest “alkudtak ki” maguknak.
Clint
Clint 2022. 11. 03. 13:16
Előzmény: #8350  kukacponthu
#8351
Az egészségügyben pl van egy pontrendszer (kezelésenként, műtétenként stb) ami alapján az adott kórház kapja a neak finanszírozást. Tehát csak elhatározás kérdése lett volna ezt használni a dokikra...
Erről ennyit.
Most az összes ágazat (oktatás stb) KPI mutatóit ne kelljen már kitalálnom felsorolnom.
Jó teljesítményalapú pénzért megcsinálnám esetleg :)
kukacponthu 2022. 11. 03. 13:09
Előzmény: #8349  Clint
#8350
Egy pedagogusnal mit jelent(het) a te megfogalmazasodban a teljesitmenyalapu berezes?
Ugyanez a kerdes ervenyes az egeszsegugyi dolgozok eseteben is…
Clint
Clint 2022. 11. 03. 12:54
Előzmény: #8348  kukacponthu
#8349
Igen, teljesítményalapú bérezés tud motiválni. Ez maradt el az orvosok esetében is. 
Előtte megcsinált pl. 5 műtétet 1 nap, most 1-t, mert a fizu így is, úgy is magas. 
Szóval Storzzal értek egyet: teljesítményalapú bérezés, szerkezetátalakítás nélkül inkább negatív hatása van a béremelésnek.
kukacponthu 2022. 11. 03. 11:58
Előzmény: #8346  Clint
#8348
Ne haragudj, de ez igy picit le van egyszerusitve, mar-mar demagog.
Tobb ezer eve tudjuk - a foniciaiak ota - hogy a penznel jobb motivacio nem igen letezik.
Jo 20 eve vagyok beosztott es a tisztesseges fizetes ill. egy normalisan felepitett bonuszrendszer, igen is tudja “hajtani” az ember.
A pedagogusok es az egeszsegugyi kulimunkasok eseteben pedig nem morognak, hanem jelzik, hogy eg a haz!
170e magyar kert tartozkodasi engedelyt csak Nagy-Britanniaban…es igen, valoszinuleg a penzert, mert itthon nem volt eleg motivalo a kozeg.
Ne mondd nekem azt, hogy az ember ugyanugy melozik netto 300e forintert, mint mondjuk 3000 fontert…
kukacponthu 2022. 11. 03. 11:58
Előzmény: #8346  Clint
#8347
Ne haragudj, de ez igy picit le van egyszerusitve, mar-mar demagog.
Tobb ezer eve tudjuk - a foniciaiak ota - hogy a penznel jobb motivacio nem igen letezik.
Jo 20 eve vagyok beosztott es a tisztesseges fizetes ill. egy normalisan felepitett bonuszrendszer, igen is tudja “hajtani” az ember.
A pedagogusok es az egeszsegugyi kulimunkasok eseteben pedig nem morognak, hanem jelzik, hogy eg a haz!
170e magyar kert tartozkodasi engedelyt csak Nagy-Britanniaban…es igen, valoszinuleg a penzert, mert itthon nem volt eleg motivalo a kozeg.
Ne mondd nekem azt, hogy az ember ugyanugy melozik netto 300e forintert, mint mondjuk 3000 fontert…
Clint
Clint 2022. 11. 03. 11:39
Előzmény: #8339  stolz
#8346
Közel 15 éve vagyok vezető. Határozottan meg tudom erősíteni, hogy egyetlen egy rossz hozzáállással rendelkező beosztott sem fog jobban dolgozni, mert több pénzt kap.
Olyan van, aki alapvetően jól munkaerő, de egy kicsit morog a fizu miatt. Neki motiváló lehet.
Új felvételnél is be lehet vonzani jó munkaerőt jó fizuval.
De meglévő sz@r munkavállaló jobb fizuval is sz@r marad!
(Természetesen nem csak jó fizuval lehet jó munkaerőt megtartani, motiválni)
emerald 2022. 11. 03. 08:29
Előzmény: #8344  kukacponthu
#8345
Nevelt lányom a covid alatt átment az egészségügybe a vendéglátóból.
Tökéletes angol, középfokú végzettség, informatikai ismeretek.
Városmajor, szív és érsebészet. Szívsebész profnak fordít, levelez és intézi a naptári programját, napi két órába plusz osztályon regisztrálja a betegeket, vezet mindent számítógépre. Havi kb 220órát dolgozik. Ebben van délután, hétvége és éjszaka.
Nem mindig van meg a netto 300e. Albérlet, rezsi, kocsi....hónapról, hónapra él.
.
Az érsbészek utálják a szívsebészeket, a nővérek és beosztások közt állandó a rivalizálás....
nem egy jól működő közeg. Az osztályos nővér néha elfelejti odaadni az ebédjet, majd hazaviszi mert megmaradt :)))
Stolcz kolléga kéne oda hogy rendet tegyen!
kukacponthu 2022. 11. 03. 07:34
Előzmény: #8343  Törölt felhasználó
#8344
Errol nagyon hosszasan tudnek meselni, a torpe szuletesekor ert “elmenyekrol”.
Legyen annyi eleg, hogy fovarosi neves korhaz, szuleszeten egy darab anesztes, aki epp a mutoben, emiatt nem volt a vajudo kismamaknak peldaul epiduralas…es ez csak a jeghegy csucsa.
Szarik a hatterszemelyzet arra, hogy az osztalyos orvosok mennyit keresnek, ha nekik log a beluk es szart sem kapnak, mocskos jatek ez.
Törölt felhasználó 2022. 11. 03. 05:02
Előzmény: #8339  stolz
#8343
Az orvosok esetében az a helyzet, hogy nekik emeltek bért, de a szakszemélyzetnek kevéssé, és az ellátási alapok kereteit meg inkább csökkentik. Finanszírozás nélkül nem megy. ott van egy világos cél: bevezetni a magán egészségügyi rendszert, amit a NER ural.
Törölt felhasználó 2022. 11. 03. 00:10
Előzmény: #8340  stolz
#8342
Cserébe? Egyelőre nekik tartozik a köz...
Hogy is volt az a dolog a rendőr/tanár fizetésekkel és a rendőrállammal?:)
Ha több pénz van, akkor visszajönnek a jobbak.  Igen, kell reform, meg kellene valami normális keret is, de egyelőre vicces a pedagógusok alulfizetettsége. 
De mondom, értem az árbérspirált, csak kicsit mókás, hogy erre - akár a veszélyhelyzetre - lehet hivatkozni. Ez egy 2002 óta létező probléma, akkor rendbe tették a bért, de nem tették rendbe a rendszert.
Hozzáteszem, én teljesen KO-nak látom a helyzetet. Nem csak az oktatásét, hanem en block.
stolz
stolz 2022. 11. 03. 00:00
Előzmény: #8340  stolz
#8341
Amellett persze, hogy közgazdaságilag felelőtlenségnek tartok a közbeszédbe hozni 40-50-70%-os béremeléseket, de ezt már a másik topikban kifejtettem...

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek