Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 09. 23. 17:25

JÖN A MEDVEPIAC?  

Az indikátorok alapján délelőttöl short pozíció felvétele a tanácsos (BUX).

.

+ a JÖVŐ (nincs benne új gondolat, csak összefoglaló a teljesség igénye nélkül)

.

.

- a FEDtől még idén várnak 0,25 %-os emelést ---> 4 % , magyar alapkamat 5,75 %. A reálhozam hol is magasabb?

.

- a magyar blúk értékelési szintja elérte, helyenként meghaladta ! a Nyugat-európai szektortársakét

.

- olajár tartósan magas ---> hatása előbb-utóbb / egyre inkább begyűrűzik a nemzetgazdaságokban (infláció, fogyasztói bizalom...)

.

- lengyel jobboldal győzelme, bizonytalan koalíció ----> zloty

.

- jön a kampány itthon is, egyre nagyobb a befektetőrémisztő demagógia

.

- ÁHT gondok, 2010-es euró bevezetés csúszásának elismerése kormányzat részéről

.

- kiújuló MNB - PM viták

.

.

.

Ha mégsem alakul ki a közeljövőben (mozgóátlagok törése!) trendforduló a BÉTen, akkor - mint a 2003 márciusban kezdődő bikapiacban 2 alkalommal is, amikor a rosszhírek csak ideiglenesen gátolták a tőkebeáramlást - ismét long pozíció felvétele lehet a nyerő, mert heves emelkedés kezdődhet újra.

.

.

marques
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 10. 25. 12:18
Előzmény: #179  prfecó
#180
Üdv!

A Ft "shortod" érdekelne... EUR vagy USD ellenében tetted? BÉT vagy BÁT? Én is ilyeneken töröm a fejem, csak még nem csináltam devizapárral :) (bár jelen helyzet mellett lehet inkább Ft erősödésre játszanék)

nekem is maradt még shortom, de nem bízom már annyira az öntésben, a cash meg még kell pár hónap múlva, addig biztosan zárok párat...
nagyon longban sem hiszek, mert sztem a piac nem felejt ennyire gyorsan
ja, és fejétől bűzlik a hal: vagy a CD ad meg rossz EPS értékeket, vagy mindenhol téves a 12 P/E kiírás a BÉT-re nézve (ezt tartom valószínűbbnek), de nekem 17.66 jött ki, ami juelentős eltérés... sztem 1xűen nem súlyozták a piaci kap.-val a cégekhez tartozó P/E-t, márpedig az FHB-nak pl. 1,48 a P/E-je, de olyan kicsi súllyal szerepel, hogy ez a kis "átlaglehúzás" nuku.
az is marhára gyanús, hogy az MCOM ADR-jei 937-en zártak, nálunk meg már 981.
prfecó 2005. 10. 25. 08:50
#179
Vadkacsa ! Tele vagyok cashhal, hogyha bármelyik irány indul tudjam a beszállást. Részvényem a követrkező "bluek" phyl,pflax,fotex, és szégyellem de ELMÜ és Ricsi.
Vadkacsa vadászat lesz , ha a meglevő shortjaimmal legkésőbb 2006 május/juniusában nem kaszálok mégegyet.Ja és a Ft gyengülésre is tettem egy kis tétet.
elemes
elemes 2005. 10. 24. 23:30
Előzmény: #174  elemes
#178
Brazilok megint felfelé mentek majd három százalékot. Ebből persze még bármi lehet :-)
Törölt felhasználó 2005. 10. 24. 16:40
#177
T. crazyhorse !

Megnyugtatásul annyit írnék, hogy a GRAPHI-tól eltekintve mindent kiszortam, tehát nagy bentragadás a részvényekbe nálam nem várható. Venni csak akkor fogok, ha a piac kezdi visszaigazolni az elképzeléseimet.

Amit a TE teóriádat illeti, ez a logikus és reálisnak tűnő alternatíva.

Én csak egy nagy tőzsdegurú (lehet, hogy nem szószerinti) idézetével tudnék erre reagálni:

"A TŐZSDÉN NÉHA AZ IS ELŐFORDULHAT, AMI LOGIKUS"

prfecó 2005. 10. 24. 10:10
#176
Kiváncsi vagyok , mikor kerül nyilvánosságra z is milyen kedvezményeket ad a magyar állam a Hancock Fire Co. részére , amivel kenterbe vertük a szlovák kormány befektetési gazdaság politikáját. A lengyel uj elnök ( populista, privazitáció ellenesség ).Mindezek alapján a FT mikor kezd el mozogni és merre? A BUX- ra milyen hatása lesz. Én pesszimistább vagyok és még mindig shortokban ülök.
Törölt felhasználó 2005. 10. 24. 10:08
Előzmény: #174  elemes
#175
Jancsi és Juliska? Hófehérke? Lombikbébik (egy része)? Béranyától születettek? ...Bátrak?
elemes
elemes 2005. 10. 24. 04:51
Előzmény: #166  elemes
#174
Szóval pénteken délután a brazil tőzsde 3%-ot emelkedett, ma reggel a Nikkei elég szépen alászállni látszik. Ma az shortoljon, akinek két anyja volt...
Törölt felhasználó 2005. 10. 22. 20:36
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#173
T. Vadkacsa,
az olyan örök optimisták szoktak beragadni hosszú évekre részvényekben, mint te.
Ha az amerikaiak haza mennek, akkor még sokat kell felvennie a piacnak, azt pedig sem az orosz, sem az osztrákok nem fogják bírni (kevesen vannak) tö(hosszú)kével
Szerintem ennek a piacnak itt van a pihenöje, vagy 15000-19000 környékén, 23000 egyenlöre téli álom és választások utáni (jövö május) reakciók eredménye lehet.
De ha neked lesz igazad akkor tavasszal nem megyek vadkacsára vadászni, különben reszkess! :)
Törölt felhasználó 2005. 10. 22. 19:06
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#172
Köszi Vadkcsa,

Érdekes amit mondasz a román részvényekről, JPMorgan örökoptimista barátunk is ezt említette.
Törölt felhasználó 2005. 10. 22. 16:47
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
Kedves arp !

Elovastam a beirásaidat, köszönöm, tanulságosak voltak.

A MAGYAR PIAC-ot Én is nagyon ingoványosnak, nehezen prognosztizálhatónak tartom, ennek ellenére mindig szokott bennem megfogalmazódni valamilyen elképzelés, egy legvalószínübb forgatókönyv.

Nos ami a részvény befektetéseimet illeti, a nagyobb rész már külföldön van, itt már csak óvatosan és kis kockázatot válalva tevékenykedem.

Szeretném felhívni a figyelmeteket Romániára. Egy időutazás az egész. Szerény véleményem szerint, aki sok tapasztalatot szerzet itthon, az ne nyugatra, hanem kelet felé forduljon. Ugyanazok fognak történni, mint X éve itthon. Én már csak azt sajnálom, hogy nem legalább két éve fordultam kelet felé.

Törölt felhasználó 2005. 10. 22. 16:25
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#170
Kedves arp !

Az előző beírásom a VADKACSA JÓSDA terméke, nem jelent semmiképp sem vételi sem eladási ajánlást senkinek. Néha szoktam szárnyalni egy kicsit VADKACSA lévén, erre mondjuk egy főemlős, mint pl. VAKMAJOM barátunk nem igazán képes. Rá Én is inkább felnézek, de van olyan is amikor lenézek, pl. amikor szárnyalok.

A VAKMAJOM fegyvere a technikai elemzés. Nos ez egy tudomány, Én nem művelem, mert időigényes és nagy szakértelmet követel. Summa véleményem az, hogy ha valami kiszámítható, az már nem tőzsde. Itt nyerni csak úgy lehet, ha valaki veszít. Ha minél többen építik a stratégájukat a technikai elemzésekre, annál ritkábban jönnek azok be. Mivel ezek az elemzések az interneten szinte mindenki számára elérhetők és egyre népszerűbbek, egyre kevésbé lesznek értékesek.

Nos ami az általam prognosztizált (jósolt) megújult bikucit illeti, a gyógyszer szektort várom vezetőnek, aztán jön a MATÁV. A MOL, OTP talán megközelíti a történelmi csúcsát.

Törölt felhasználó 2005. 10. 22. 16:09
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#169
Vadkacsa a 10. hó 21-i összes beírásra gondoltam.

A maiak nem idevágnak. Bocs.
Törölt felhasználó 2005. 10. 22. 15:56
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#168
Szia Vadkacsa!

Azért ezt nézd át, ha van időd:

link
Törölt felhasználó 2005. 10. 22. 15:23
#167
Szeretnék megnyugtatni mindenkit, hogy a MEDVE 1-2 hétem belül téli álomra vonul, s csak febuár végen, március elején felé fog előbukkanni, teret engedve ezzel a BIKÁ-nak. A hosszú téli éjszakák egyébként is a bikáknak kedveznek, mondhatni azt is, hogy ez a párzás időszaka az főemlősök világában.

Nos a kereskedés nyelvére lefordítva mindezt, 1-2 héten belül vége a korrekciónak, néhány külföldi nagy alap profitot realizált, kedvező lehetőséget teremtve ezzel másoknak a beszállásra.

A bika piacnak csak jövőre lesz vége, kb. 26000-es BUX az általam prognosztizált csúcs, de hosszú hónapokat fogunk vajudni 25000-26000 közöt, mire tényleg fordul a piac.

elemes
elemes 2005. 10. 22. 14:47
Előzmény: #165  elemes
#166
Péntek délután a brazil index bő 3%-ot emelkedett.

Nem mintha ez biztosat jelentene, de a medvetáncoltatók esetleg körül is nézhetnek.
elemes
elemes 2005. 10. 21. 08:46
#165
A brazil index zárásra 3.4%-ot esett, a nagy amerikai indexek 1% körül.

Megkóstoljuk ma a 18 ezret...?
elemes
elemes 2005. 10. 20. 18:18
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#164
Ha kiszámíthatóak lennének a tőkéjüket menekítők, akkor holnap -- kihasználva a mai emelkedést -- ismét hazavisznek pár tízmillió dollárt. De hát nem kiszámíthatóak

A forint délutáni pici gyengüléséből és a párhuzamos enyhe hozamemelkedésből úgy tűnik, hogy kisebb kötvényeladás volt, a tőzsdén semmi.

A brazilok mindenesetre -1%-on állnak.

Bovespa live: link
Törölt felhasználó 2005. 10. 20. 15:45
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#163
rohadt megérzések :(
Törölt felhasználó 2005. 10. 20. 08:48
Előzmény: #161  prfecó
#162
Szia Prfecó

Sztem egyikse: inkább trendtörés. Olvasd el Bobolcsai bácsit.
prfecó 2005. 10. 20. 08:44
#161
egy hét alatt -25 % az maci bocsi ? vagy medve ? vagy vérmedve ?

Topik gazda

marqves
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek