Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 04. 27. 16:15

Lecsúszott tőzsdések klubja  

Sziasztok!
Gondoltam , nem terhelem tovább a Tippsarkot a kesergő beírásaimmal, ezért létrehozok egy kesergő topicot.
Mai aktuális kesergésem: sikerült a mélyponton nyitnom két finom shortot, persze TDT, ami kb. 40K-val könnyített meg ma. Lassan kezdem azt hinni, hogy csak az tud tőzsdézni, aki minden nap 8 órát lesi az árfolyamokat. Ez szar ügy. Mert én nem tudom ezt tenni, és bármennyire is utánaszámolok, chartok, trendek, vélemények, stb, 10-ből 9-szer bukó. Hát ez van. Azzal védem magam, hogy mostmár hónapok óta nem fizetek be pénzt a számlámra, de ami ott van, az szép lassan leúszik a lefolyón... :(
Ha bárkit is zavartam volna, sorry.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 11:19
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Látom újra előkerült ez a topic!Na akkor beírom én is a legnagyobb veszteségem!Egyébbké nt nem nagyon voltak nagy veszteségeim!Fotexet vásároltam tavaly ápr-máj környékén 200 fölött jóval,amit végül 150 környékén szórtam ki!Szerencsére nem nagy téttel,kb.200 000ft-al voltam benne!Azóta nem nagyon volt!Inkább nyerő üzleteim voltak,bár most március környékén a nagy esések idején is volt egy pár veszteséges üzlet,de ezek már eltörpültek a nyereséghez képest!
Ennyi!
Ja,és szerintem akkor kéne csinálni egy "Legnagyobb nyereséges üzleteim" topicot is!
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 11:06
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
És engem is tud bosszantani, ha lemaradok a nyerésről a tökölésem, parázásom miatt, ez így volt a promptnál és most a határidőn is. Itt pl. már jóval 100 fölött lehetnék pluszban, ha nem variálok annyit, vagy merek második kontit nyitni.. De inkább nem idegesítem magam, nem szabad kapzsinak lenni, örülni kell a kisebb nyerőnek is.
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 11:04
#34
Én 600e-rel kezdtem márciusban, szinte pont az 1000 pontos esés előtt.. Mindössze 2(!) nyereséges üzletem volt a rengetegből, egyszer a MOLT elég jól sikerült elkapnom, 15150-en vettem, utána napokig emelkedett, 16800-900 körül adogattam el, asszem 4 nap alatt lett 10% haszon, szinte az összes pénzem benne volt, így elég jól hozott. De azután ahogy esett, visszavettem valamennyit, de aztán továbbesett, aztán eladtam.. A másik nyerő üzlet az Egis volt nemrég, 16100-on vettem, azután 16600-ért adtam el(csak azért mert kellett a pénz, és ugye T+3 van). Ezenkívül rengeteg kis bukó, meg voltak nagyobbak is, a legnagyobb: Fotex vétel 269-en, stop-eladás 229-en..
Aztán elkezdtem most határidőzni, amit egyszerűbbnek tartok, nem kell részvényt válogatni. Itt most olyan 50e plusz van 1K-val, így a tőzsdei egyenlegem kb. 538e ft a 600e-ből. De még előtte befalappal kerestem 22 ezret, ha ezt is hozzászámolom, akkor kisebb a veszteség.
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 10:22
#33
nekem sem sikerült összeségében hasznot elérni a tőzsdén 6 év alatt, de mégis azt kell mondanom a család teljes portfoliójára pozitív hatással volt....
ugyanis, amióta tőzsdére léptem elfogadtam, vagy inkább felfogtam, hogy minden vagyontárgy, pénz és bármi amit a család birtokol az a portfolió része...és ebben persze volt részvény is...
egyébként a legnagyobb profitot összegben és százalékban is tőzsdén kivüli vállalati részvénnyel sikerült elérni....900 % ...3 év alatt..., ehhez is kellett a tőzsdei tapasztalat, egyébként nem vettünk volna vállalati részvényt, ha nem tudom mi ez, és nem lett volna a feleségem a cég 3. fő részvényese dolgozói szinten....teljesen átlagos melósként!!!még a vezetőket is sikerült lekerülni...
na , de nem is ez a lényeg..., hanem a piac fogalmának megismerése, és használata minden szinten, a hétköznapokban...mi ugyanúgy spekulálunk ingatlannal, 1997-2003 között 3* cseréltünk ingatlant, totálisan árfolyamnyereség címszó alatt....bemeneti összeg....12,5 millió...kimeneti... .22,9 millió....
és persze ingyen laktunk...
aztán volt földem is, ahol tudtam már eladáskor a piac dönt nem én...
de sorolhatnám még mennyi mindennél hasznos tud lenni a piac ismerete..., a profitról meg nem is beszélve..., csak az a profit amit realizálunk, legyen az bármi...meg, hogy a vevő a király, mert vevő nélkül semmi nem ér semmit...
stb...
csa k ennyit akartam, mindenkinek javaslom összeségében gondolkodjon...
Törölt felhasználó 2005. 06. 06. 01:32
#32
Hogy vagytok, sorsüldözte tőzsdések?
Alakul már a nagy kasza, vagy még mindig a kesergős-siralmas megy?
:o)
Törölt felhasználó 2005. 04. 29. 11:26
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
És még valami. Sokan szerintem azért nem foglalkoznak a DT-vel, mert úgy gondolják, hogy ahhoz nagyobb szakértelem és hozzáértés kell, mint mondjuk a tendenciákra való játékhoz, vagy a részvényeken üléshez. Valamiféle extra tudást gondolnak hozzá, és éppen ezért magasztosítják az ezzel foglalkozókat. Na lássuk csak. Ha valaki (foglalkozzon akár részvénnyel, akár határidővel) tendenciára játszik, akkor gyakorlatilag arra köt, hogy hogyan alakul a piac pár hét, hónap vagy akár évek leforgása alatt. Messzire próbál előrelátni, elemzi és értékeli a piacot gazdasági és ágazati kilátások alapján. A tőzsde márpedig erről szól.
Aki viszont DT-zik 2 órára próbál meg mindent előre látni. Mivel annak, amit csinál, nincs túl sok köze ahhoz, amit a tőzsde valójában jelent, ezért szerintem hosszú távon ha nem is bukik, de legalábbis jóval kevesebbet nyer, mint a z, aki tendenciázik. Az meg aztán végképp tanmese, hogy a DT-vel nagyobb a nyerési sansz, mert nagyobb tőkeáttétel vállalható a rövid időtáv miatt.
Tehát akkor nézzük csak meg, hogy ki ért jobban hozzá? Az, aki elemzi, felhasználja a gazdasági és a tőzsdei tapasztalatokat és ezzel megpróbál előre gondolkodni, vagy pedig az, aki napon belül lövöldöz és nem érdekli miről szól az egész. Vagy meg sem próbálja megérteni...
Törölt felhasználó 2005. 04. 29. 10:53
Előzmény: #5  Tbarna
#30
Tbarna:
Igem ezt én is mindenkinek tudom ajánlani, mármint, hogy bukók esetén vagy lelki mélypontokon érdemes elővenni némi olvasnivalót a tőzsdéről. Nem akarok itt pszichológust játszani, de nekem is jól jött már egy-egy elszalasztott lehetőség után mondjuk olvasni egy kis Kostolany-t vagy Livermore-t. Helyreállhat a rend utána. Most már csak idő kellene olvasásra, mert az meg csak ritkán van.
Ladislaus:
Ha ennyire nem megy a DT, akkor miért nem váltasz valami másra? Véletlenül sem hivatali okoskodás, de meglehet, hogy valami másban sokkal jobb lennél, mondjuk jól el tudnál kapni néhány trendet úgy is, hogy nem ülsz a gép előtt mindig. Vagy mondjuk a pénzed nagyja legyen a trenden, és DT legyen marginális, játékból. Csak egy gondolat, egy olyan tőzsdézőtől, aki sosem DT-zett.
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 20:03
#29
Sziasztok!
jó topik, lehet belőle tnaulni okulni következtetéseket levonni
egy story amit valójában kiszámítottak:
ha 1992-ben vki 1ft-tal elkezdett tőzsdézni és mindig tudta előre, hogy mi megy fel és mi megy le és ennek megfelelően longolt illetve shortolt az adott napon és ezt mindvégig megtudta volan tenni egészen a mai napig akkor ma 15 millió lenne a zsebébe
na persze mindenkienk teccik első hallásra csakhát ezzel egyetlen egy igazán nagy baj van, ha tudnánk hoyg mikor megy fel és mikor megy le vmi akkor gyakorlatilag mindenki ezt csinálná és mindenki szarrá keresné magát
ja és persze mivel az emebr alapvetően mohó ezért nem 1 ft-tal szállna be hanem rögtön többet akarna harapni a falatból aminek a vége úgyis az lenne, hoyg belebukik mert elborítja a rózsaszín köd...
ennyit a TDT-ről
az elmúlt 2 hétben gyakorlatialg a meglévő pozíjaimon csücsülve minden nap TDT-ztem, egyik nap ynertem másik nap óó tegnap ment akkor ma is, na persze buko lett, aztán másnap megint nyertem, de köv nap bebuktam, úgyhoyg msot úgy döntötem egy időre hanyagolva lesz a téma és maradok a csücsülésen
nagy játék ez a TDT, de azért soksok szerencse kell hozzá
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 17:07
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Én ugyan csak kezdő vagyok! DE. Azon keseregni ami elment nem ildomos, megrontja még a következő jó döntés izét is.
Az az lett volna, ha cimű darabra:
Ha nagyanyám sárga lett volna és csillingelt volna stb. Mindenki ismeri.
DE NEM VOLT AZ. Innentől érdektelen.
A DKJ az egyetlen igazi viszonyitási alap. Ha a tőkéd adott időszakban ennél többet hoz: nyertél. Ellenkező esetben: vesztettél. Ez a tény. AZ összes többi bla-bla-bla. Önigazolás és önsajnálat. Bár a kutya is nyalogatja, ami fáj, mert ugy könnyebb (neki). De a száraz adat, adat marad.
Ha vesztettem: megyek előre, remélve a következő döntés jó lesz.
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 13:53
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
A másik idevágó alapvető kezdő tévedés: a nem realizált veszteség nem veszteség. Azaz a bukóban nem adom el, kiülöm hozzáállás. Éppen ezért mint elemzői ajánlás kategóriát is értelmetlennek tartom a TARTÁS-t. A tartás = vétel, hiszen a long pozim tartására vonatkozik. Akkor tartson valaki valamilyan részvényt, ha abban a helyzetben, azon az áron, ott és akkor venne is (hiszen a pozija ezt jelenti). Ha nem, akkor el kell adni.
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 13:37
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
keseregni a bukón sem kell, tanúlságot levonni, aztán csak a jövőbe nézni!
Az elmaradt haszon miatt se legyen senki lelkibeteg, hanem vegye tudomásul, hogy azt a lehetőséget elszalasztotta, és az már sosem jön vissza.
Ha dtre akarsz venni fotexet 260-on, de nem veszel, aztán igazad lesz, és tényleg felkapják 270-re, akkor ezen keseregve utána már ne állj oda 260-ra, mert lehet, hogy a következő menet 250-re megy. A 260-270-es range-et kihagytad, az már nem tér vissza. Ha egyébként is vennél 260-on, de nem azért, mert 3 órája is hogy bejött volna, akkor vegyél...
Ebből a szempontból az elmnaradt haszon veszteségként kezelendő, visszanyerés nincs. Elmaradt, elszaladt. Nem tér vissza. Max egy hasonló.
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 13:22
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#25
Szerintem az elmaradt hasznon kár keseregni. Ha ugyanis mindig minden jót meglépsz (lásd sierra grafikonnézegetését) , lényegileg végtelen pénzt kereshetnél. Márpedig akkor még a jó hozamot elérő tőzsdés is kesereghetne. Mert mindig minden nyerőnél lehetett volna mégtöbbet keresni. Szóval a kimaradt lehetőség nem bukó. Régen én is annak kezeltem, de felesleges idegeskedést okoz ahelyett, hogy azzal foglalkoznál, milyen jó leetőségek vannak előtted.
Az infláció viszont más. Ha nem éri el a hozamod adott időszakban pl. a DKJ-ét, akkor a különbség valóban bukó, azt én is annak "könyvelem" el.
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 13:19
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Nekem az a tanácsom a vesztőknek,hogy:
1.C sak a 4 blue-val foglalkozzanak (csak ezekre figyelve,jobban észre lehet venni a trendeket és biztonsággal ki-be lehet szállni = mégsem ugrálnak naponta 15%-ot)
2.A stop-ot mindig be kell tartani még akkor is ,ha fáj.
3.Csak trendre érdemes játszani (TDT,DT, "csakegynapraveszek " c. játék, a "brokimondtavegyek " beugrók =KIZÁRVA)
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 13:08
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Hi Sierra!
Azért akad pár dolog amiben nagyon egyetértünk. :-))
A kihagyott rally csak annak nem veszteség akinek a célja ugyanannyival kiszállni mint amennyivel beszállt, de pl.: az infláció miatt még így is veszít...
Érzéki csalódás csupán, hogy nem.
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 13:00
Előzmény: #20  zsosz
#22
Nem muszáj belebetegedni a tudatba, de attól közgazdaságilag még igaz. Legföljebb a lelkibéke miatt páran nem vesznek róla tudomást - kinek mi éri meg jobban. Én néha nézegetem a chartokat és elábrándozom, hogy ha mindig tökéletes döntéseket hoztam volna, akkor vajon hányszoros lett volna a hozam, ami valószínűleg megvalósíthatatlan, de elméletileg lehetséges lett volna, hiszen ott a grafikon: itt emelkedett, ott meg esett. De ezt csak úgy bonuszinfóként mesélgetem.
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 12:38
Előzmény: #20  zsosz
#21
pontosan ezért kell veszteségként kezelni. Az a pénz már elment, nem lehet meg nem történtté tenni, visszaszerezni, vissza menni a múltba.
Az a lehetőség a múltban volt, és most már nincs.
zsosz
zsosz 2005. 04. 28. 12:24
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Igen.Erre értettem az orvosi (főleg pszcihiátriai) team szükségességét Laurion. Pont az általad vázolt érzés az, ha nem tudod uralni szenvedéllyé fajulhat és jönnek a hibás döntések.
(persze nekem is fáj, ha kiszállok vmiből vagy be se szálltam és elszáll, de azért nem írom a veszteség rovatba)
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 12:13
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
az elmaradt haszon igenis veszteség, és néha jobban fáj, mint a valódi bukó...
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 12:06
Előzmény: #15  matgab
#18
Az, aki a hozamról lemaradt.
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 11:50
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#17
Üdv!
Látom, szép kis topic kerekedik ki ebből... :)
Részemről Vadkacsával hasonló véleményen vagyok: hosszú táv tuti bukó. A játékszenvedély elviszi a pénzt, mindegy, milyen játékról van szó. TDT-vel nyerni hosszútávban csak úgy lehet, ha csak azokon a napokon TDT-zel, amikor nyersz, de ezt nem lehet (vagy nagyon nehéz) megállni. Nem egyszer fordult elő velem, hogy reggel nyitóban sikerült lecsapnom egy-egy ütődött pakkjára, aki benthagyott egy ajánlatot, amihez képest a többi legalább 1%-ra volt, és fél órával nyitás után, amikor akereskedés beállt az 1%-kal (vagy volt, hogy 2-vel) lejebbi vagy fentebbi szintre, akkor zárás. Volt, hogy fél óra alatt kerestem így 50K-t. Na, ezeken kívül nem is kellene a TDT-hez nyúlni, és akkor nem lenne baj, ilyen eset meg jó ha 2-3 van egy hónapban, amit el lehet csípni. Most is van havonta egy-egy +50-60K-s napom, de a többi nap ezt el is viszi...
És az pedig szintén igaz, hogy ha már veszítünk, stoppal tegyük...:)
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 10:00
Előzmény: #15  matgab
#16
Jaja! Egyetértek matgabbal.
Az elmaradt haszon szerintem nem veszteség. (pl utólag gondolhatod, hogy ha nem adod el 120-ért, akkor még 5-öt kereshettél volna, de ez nem veszteség)
matgab 2005. 04. 28. 09:45
Előzmény: #12  elemes
#15
elemes, a gazd-i növekedéssel nem számoltál...Adott céget megalapítók 100-ért, nyereséget termel és eladom 120-ért...Ezt megvette tőlem vki és eladja egy-két nyereséges év múlva 125-ért...
Ki bukott rajta?
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 09:45
Előzmény: #12  elemes
#14
:-))
zsosz
zsosz 2005. 04. 28. 09:41
Előzmény: #12  elemes
#13
Ez a lényeg egyetértek.Ez játék.Aki megélhetési kényszerből játszana, eü. team-et is készítsen magának.Az pedig csak egyszerű hazardírozás,ha vki Tdt-zik, de közben nem figyeli folyamatosan a képernyőt.Ha nem adrenalinfüggők az efféle játékosok, őszintén ajánlom, hogy inkább vegyenek részvényt és legyenek türelmesek.
elemes
elemes 2005. 04. 28. 09:12
#12
A tőzsde zéró összegű játék, szóval ha valaki nyer, akkor valaki más kesereg.
.
(Tessék ízekre szedni, de védekezni fogok.)
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 09:03
#11
Sziasztok !
Én már nagyon régóta nem TDT-zek, nincs nyerő sratatégia, legalábbis nekem nincs.
Jelentkezzen az, aki hosszú távon nyereséges ebben a kategóriában.
A tőzsdézésben minden nap új nap. Az előzőeket el kell feledni, azaz az elmúlt napok sikerese vagy sikertelensége semmit nem jelent a mára nézve.
Nem lehet visszanyerni, csak nyerni. A józan önmérséklet és az ésszerű (nem a VAKMAJOM által ajánlott mechanikus) STOP-ok megkimélhetnek a nagy égéstől.
Törölt felhasználó 2005. 04. 28. 06:26
Előzmény: #9  janosvitez
#10
Olyan ez a bevezető szakaszban (1-2 év???), mint az öngeneráló pilótajáték. Csak itt ÖNMAGADDAL pilótázol. Elmegy egy kicsi, na BUMMMMMM. Majd visszajön. Váltunk (-tasz), mert ugy hisszük az majd jobb lesz. De nem. Ujabb bukó. Az már biztosan látszik, rátölteni nem szabad, mert minden uszik. Onnan meg nincs visszaut. El kell b@szni, mit rászántál, aztán uj töltés után már (sok-sok) szerencsével nyerhetsz is.
janosvitez 2005. 04. 27. 22:31
#9
Elfelejtettem emliteni a legutobbi balfogásom:miután láttam ujra csucsra ment a Mol "sikerült" begyüjtenem 17100-on további emelkedésbe bizva.....A mai nap nagy pofára esés volt...Még tőröm a fejem holnap nyitóba adjam-e el vagy még várjak???Még egy megjegyzés most is remekül lelehet gatyásodni,csak lassabban mint vérzivatarnál!!!
janosvitez 2005. 04. 27. 22:26
#8
Sziasztok!Az aki 0 szaldon van az első időben még örülhet!!!Én kb 1 éve ülök gép előtt s -30%nál tartok.Nem sokkal kezdtem de azért bánt ez az eredmény jobb s hasznosabb dolgokra is eltudtam volna költeni A PÉZT.De mivel engem érdekel ez a dolog tanulópénznek fogom fel.Azt én is megfogadtam,hogy nem töltögetek rá mert akkor kevésbé lenne feltünő a teljesitményem.Szint e mindennel megprobálkoztam:foti ,sinergon,otp,mol,ri csi,antenna,borsodch em....Egy nagy gondom van nehezen tudom követni az eseményeket,mivel dolgozni járok(minő uri passzió)s napközbe csak néhányszor tudok ránézni.Sok inforól lemaradok s sokat meg nem is tudok....Sajna
Törölt felhasználó 2005. 04. 27. 20:53
#7
Hé skacok, már most csődöltök, mikor nincs is per pillanat vérzivatar? Mi lesz itt, ha egyszer komolyan eljön a medve?
(hátradőlés, nagy levegő, nem visszanyerni-akarás, naponta kétszer félóra szemlélődés, lelki béke visszanyerése után újult erővel újrakezdés)
:o)
Törölt felhasználó 2005. 04. 27. 20:23
Előzmény: #5  Tbarna
#6
T. hosszu szakállú klubtagok!!
(Úgyis, mint régi tippesek.)
Egy kezdő (?) kesergései. Márc elején beugrottam a syn-be 450-en, 568-on megremegtem, kiszórtam, hozott 2k-t, de másik 2 eluszott. 602-né visszaszálltam. Na oda is lett a 2k. Azóta amihez nyulok zuhan. Akár pozit nyitok, akár nem. Ha trendre huzok, megfordul. Sajna (vagy lehet hál istennek) ebroki-m van, igy shortolni nem tudok-. Ma megpróbáltam megcsipni a boci farkát. Hát nem csiptem, cumi lett belőle. Nap végén kiugrottam egálnál, meg kis bukónál, de lehet korán. Nem kell überelni, gondolom mindenkivel esik ilyen széria. Hesh szokott ilyet irni, hogy az fordul amit vesz.
Tbarna 2005. 04. 27. 16:40
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#5
ÜdvözlöK Minden Kedves Tagot!:)
Akkor mai napi kesergőm: ott szerencsétlenkedtem a Matávval 830-on istennek nem akartam egy -két forinttal többet adni érte. Hát úgy is maradtam.
Annyira azért nem fáj, különösebben nem hiszek benne, csak egy kis gyors pénz lehetett volna.
Ladislaus,
Ha nem tudsz állandóan a képernyő előtt ülni, akkor tényleg jobban teszed, ha hagyod TDT-t! Bőven elég trendekre játszani...
Az meg hogy nem érzed előfordul. Én ilyenkor szándékosan "pihenek" picit Eltiltom magam a képernyőtől (csak nap végén nézem az adatokat).:) Általában ilyenkor veszek elő valami szakirodalmat.
Nekem be szokott jönni.
Törölt felhasználó 2005. 04. 27. 16:32
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
;)
Törölt felhasználó 2005. 04. 27. 16:28
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Hehe, oda nem fizetek be pénzt :)
Törölt felhasználó 2005. 04. 27. 16:20
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Remélem a holdem jobban megy! ;)

Topik gazda

Ladislaus
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek