Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 04. 26. 04:52

ECONET ERŐS VÉTEL - RENDKÍVÜLI BEJELENTÉS JÖHET  

április 29-i közgyűlésen az EBPP rendszerrel kapcsolatban kettő bejelentésről lesz az árfolyamra pozitívan ható tájékoztatás (vagy lehet tájékoztatás):
Az egyik pozitív az lesz, hogy sokkal kisebb összegért indul a rendszer, így a kezdeti veszteségek helyett pozitív nullát várnak ebben a szegmensben is.
A másik sokkal nagyobb horderejű.
Tavaly ilyenkor is az EBPP miatt kezdett szárnyalni az árfolyam.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 09. 02. 09:02
Előzmény: #1719  Törölt felhasználó
#1720
Nem ide akartam, bocs...
Törölt felhasználó 2005. 09. 02. 09:01
#1719
Az USA-ban tobb benzinkut korlatozza a tankolhato uzemanyag mennyiseget... Bush meg arra hivja fel a nepet, hogy annyi gazt, benzint vigyenek haza, amennyi kell,s ne tobbet, mert akkor a tartalekokhoz kell nyulni...
Törölt felhasználó 2005. 09. 02. 08:57
Előzmény: #1716  Törölt felhasználó
#1718
"A Magyar Takarékszövetkezeti Bank Rt. a mai nap során közzétette befolyásának változását a PSZÁF határozata alapján, a Felügyelet által indított vizsgálat nyomán tegnap 30 napra felfüggesztett econet.hu Informatikai Rt. részvényeit illetően."
...
Egy PSZAF kell ide, aztan mindenki tudja, mi a kotelessege... Ezt miert nem lehet egybol tranzakcio utan bejelenteni?!?...
Br oki ismeros szerint nem kell parazni.
Vagy lehet a Kulcsar van az egesz mogott?!? Csak viccnek szantam...
werkaz 2005. 09. 02. 07:53
Előzmény: #1684  bpmcwap
#1717
Szerintem sima ügy a tőzsdén kívüli. Átutalod amiben megállapodtál, akitől meg veszed átranszferálja a papírokat neked. Ennyi.
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 22:59
Előzmény: #1715  Törölt felhasználó
#1716
gog123!
Most lesz egy hónapod arra, hogy még egy ennél is "okosabb" verziót találj ki, hogy az "ECO küldte magára a Pszáf-et." :)))
Szerintem meg az UFók voltak. Tuti...
Istenem mi lesz még itt....
Valaki gog123-at túllicitálni? Nehéz lesz...
Nyugi fiúk.. Mindenki ideges és ez érthető is, hiszen hosszú időre megvonták tőletek a cselekvési szabadságot a papírjaitok felett.
Nekem nincs ECO-m, de én is aggódom, mert ha ilyen kis huncutság miatt a felügyelet így rászállt az ECO-ra, akkor mit fog csinálni az én Pflaxommal?!? Lelövi? Mert ott aztán tényleg van a palcsintában rendesen...
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 21:57
Előzmény: #1714  Törölt felhasználó
#1715
Ok. Értem miről beszéltek. Az ECO fejében vol meg ez a gondolat, hogy alaptalan volt az áresés 90Ft-ról 50Ft-ra... Nem akarom itt ecsetelni a dolgot... Ha valakit érdekel, mailben megírom... gog123@levele.hu
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 21:49
Előzmény: #1712  Törölt felhasználó
#1714
...akik lenyomták az árat! gog, Te komolyan beszélsz? Szerinted a telaviviak vagy az amerikai finánctőke volt ez? és a MOLnak miért nem nyomják le az árát?
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 21:42
Előzmény: #1712  Törölt felhasználó
#1713
GOG123 ! Ugye csak viccelsz ?
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 21:32
Előzmény: #1711  Törölt felhasználó
#1712
Tele van médiásokkal az ECO! Tudják hogy a negatív reklám is reklám... De milyen jó érzés lesz majd újra vásárolni az Eco-t, ha a Felügyelet nem talál semmit, azaz mindent rendben talál az Ecoval kapcsolatban. SZVSZ az ECO küldte magára az ellenőrzést, hogy végre kimozdítsa az árfolyamot a mélypontokról. Nagyon ügyes fiúk ülnek a háttérben, gondoljátok csak végig, hogy jöttek be a tőzsdére??? Megvették a Virginiát, és máris a parketten voltak egy húzással. Akkor egy ilyen egyhónaposmindenkirá mfigyel lapsztorit nem fognak kihagyni. A másik dolog ami fúrcsa, hogy amikor leesett az árfolyam 90Ft-ról 60ra, egyből a felügyelethez rohantak segítségért, hogy milyen csoportok lehetnek a háttérben, akik lenyomták az árfolyamot. Üdv.Gog
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 20:38
#1711
"A Felügyelet jelen határozatával meg kívánja akadályozni a fent megjelölt tőzsdei termékek megalapozatlan árfolyamingadozásána k kialakulását, továbbá ugyanezen intézkedése meghozatalával látja biztosítottnak azt, hogy a jelenlegi helyzetben az esetlegesen megjelenő nyilatkozatok, egyéb piaci információk ne legyenek alkalmasak a befektetők esélyegyenlőségének, jogos érdekeinek és a piac egyensúlyának veszélyeztetésére. "
Én itt fontosnak látom az indokolatlan árfolyamingadozásra vonatkozó megjegyzést.Márpedig indokolatlan csak ,akkor volt ez,mikor 90ről 50 közelébe esett 1-2nap alatt. Igaz azóta eltelt 3-4 hónap.
A másik ami lényeges,hogy a szervezet az információhoz való egyenlő jogot védelmezi ergo a kisbefektetők érdekeit nézi.
Nem valószínű,hogy negatív hírek visszatartása miatt indult vizsgálat,csak átlátható tájékoztatást követel pl a tulajdonosi viszonyok alakulásában.
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 16:37
Előzmény: #1709  zborde
#1710
Meg lettem szólítva, hát leírom véleményem. Egy Pszáf vizsgálat nem a világ vége, még akár jól is jöhet. A vizsgálat maga nem meglepő, mert én - és ezt valaknek írtam is a fórumozók közül privát emilben - tudtam róla. Szvsz számomra nincs új a nap alatt. Én mindezen információk birtokában vagyok ECO tualjdonos, és mivel azt is megírtam, hogy az ECO pakkom, ami most van, azt a korábbi rángatásokból jött pozitívumból vettem, így engem veszteség nem ér.
Azt gondolom, hogy a vizsgálat nem a közzétételi mulasztásra irányul, bár kétségtelenül jól hangzik ez a megfogalmazás és esetleg nyugtatólag hat a piacra.
zborde
zborde 2005. 09. 01. 16:16
#1709
Itt vitatkoztam, ha jól emlékszem furujával, hogy történ-e, vagy nem mulasztás.
Hát úgy néz ki, hogy rajtam kívül mások is így látják, hogy TÖRTÉNT.

(Ez lehet, hogy elég blama lesz a portfoliónak is, akik azt írták, hogy nem történt bejelentési mulasztás)
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 15:32
Előzmény: #1707  Törölt felhasználó
#1708
Emberek, ébredjetek már fel. Van egy cég, ami osztalékot sha nem fog fizetni, semmi másra nem jó, mint hogy a nagyobb tulajdonosok insiderkedéssel pénzt keressenek a tőzsdén. Ha véletlen nyereséges lenne, akkor majd kiszámlázzák a nyerőt maguknak. A cég semmit sem ér, a PSZÁF vizsgálat azért van hogy a bennfentes kereskedést felszámolják, senkit sem érdekel a PSZÁFnál hogy a névérték hány%-án van a papír, az ui. semmit sem mutat. Szóval legfeljebb annyi fog történni, hogy a bennfenteseket meg a céget megbüntetik, ergo még fizetnie kell a cégnek, azaz még kevesebbet fog érni mint eddig. Bár, bár az lehetetlen mert a részvény (nem a cég!) értéke eddig is nulla vol
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 13:39
Előzmény: #1706  Törölt felhasználó
#1707
Téves a gondolat menet a kárörvendőké, nem azt vizsgálják, hogy miért esett, hanem a tisztességtelen adatt szolgáltatást. Letolták az árat 55 alá, azóta emelkedett 50%. A pufferek senkit ne tévesszenek meg. 5x ennyit kellett volna venem.
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 12:46
Előzmény: #1704  Törölt felhasználó
#1706
Miért vizsgálnák, hogy miért van névérték alatt?
Kit érdekel a névérték? Semmit nem jelent.
Pár példa, hogy nyereségesen működő cég névérték alatt forog:
ÉMÁSZ, évekig névérték alatt volt, pedig nyereséges,
PFLAX, 1-2 veszteséges évtől eltekintve (Econál is volt ennyi!) nyereséges, névérték alatt forog,
ezen kívül névérték alatt megy pl. a ForrásOE is.
És fordított példa: mekkora csődtömeg a HUMET és a névérték 3-4-szeresén forog, évek óta trágya a GLOBUS és szintén névérték felett megy.
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 12:32
#1705
Csak semmi pánik,ha a visszaeresztés után egy kicsit megrogyik.A felügyelet igazából csak megunhatta ezt a kissebfajta panamát,ami ebben a papírban ment,nem a pénzügyi gazdálkodást vizsgálják.Egyébként ,meg ha én tegnap,eladtam belőle,akkor tényleg nagy emelkedés előtt áll az eco,csak nem egy hét,hanem mondjuk két-három hónap alatt.
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 12:29
Előzmény: #1702  Törölt felhasználó
#1704
http://www.econet.hu /befekteto/kozlemeny ek/
Nekem folyamatosnak, es korrektnek tunik a tajekoztatas. Tenyleg az lehet, hogy magasan a nevertek alatt van az arfolyam, s a miertre keressuk a valaszt.
matgab 2005. 09. 01. 12:26
Előzmény: #1700  Törölt felhasználó
#1703
Nekem müködik...
eco.hu
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 12:26
Előzmény: #1701  Törölt felhasználó
#1702
Szerintem te is csodálkoznál... Te se gondolod így, most is csak magadat nyugtatod.
Törölt felhasználó 2005. 09. 01. 12:10
Előzmény: #1692  Zseton
#1701
Szia Zseton! Akkor, hogy fogsz csodálkozni ha meglátod novemberben a névérték feletti árat. üdv. buxer.

Topik gazda

Terrasini
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek