Topiknyitó: fxboy 2018. 04. 02. 08:13

ESMA (Európai Értékpapír-piaci Hatóság)  

ESMA rendeletek, különös tekintettel a majd kb jún-ban életbe lépő kisbefektető védelmi intézkedésekre. 
  
Sztem sokunkat érzékenyen fog érinteni, ezért úgy gondolom, hogy érdemes beszélgetni erről. 
 
 
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 16:29
Törölt hozzászólás
#76
fxboy
fxboy 2019. 08. 16. 20:26
Előzmény: #31  fxboy
#75
Eddig tartott az ügyfélvédelmi cirkusz  "...will automatically expire at the end of the day on 31 July 2019.  ..." 
  
https://www.esma.europa.eu/press-news/esma-news/esma-ceases-renewal-product-intervention-measures-relating-contracts  
  
fxboy
fxboy 2018. 08. 09. 21:31
Előzmény: #72  lizabell
#74
....Azé nem kell azt a feltételt a nyilatkozatban kipipálni. 
A másik kettőt bemondás alapján elfogadják és ha 1000 EUR az account balance, akkor szakmai vagy... 
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 08. 09. 21:26
Előzmény: #71  szitso
#73
Nem csak azon a szla-án számolt pozi játszik. Bármelyik szla, bármelyik brokinál. 
 Mikor találkoztunk személyesen? 2-3 éve? Azóta trédelsz. Akkor már tapasztalt vagy....
  :)
    
lizabell
lizabell 2018. 08. 09. 21:08
Előzmény: #66  fxboy
#72
Jó:-) nem tudok ilyen igazolást szerezni, bár tudnék:-)
szitso
szitso 2018. 08. 09. 20:42
Előzmény: #65  fxboy
#71
A msik ketto mi is volt? Hogy az elmult egy evben x meretu pozikat nyitottal (nem nyitottam azon a szamlan x meretueket) es legalabb x mennyisegu es minosegu tapasztalatod van. Sok valasztasi lehetosegem nem maradt... mindegy. Ha elveszik, elveszik
fxboy
fxboy 2018. 08. 09. 17:33
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
Nem összeesküvés elme ez. Statisztikai adatok vagyunk. Mármint a kereskedéseink. Az adathalászat nem újkeletű dolog és sok mindenből lehet statisztikát készíteni. Ez ellen a legjobb módszer, ha nincs rendszer. Nem algoritmus szerint kell vezetni a dolgokat, hanem csapkodni kell össze-vissza. A lényeg a szla védelem, azaz a kocka kezelés. Erős szla egyenleg, kis kitettség - ezt csinálod Te is. :)  Végülis az ESMA is ezt akarja, csak ez a brokiknak nem tetsző.   
 
 
fxboy
fxboy 2018. 08. 09. 17:22
Előzmény: #65  fxboy
#69
Pontosítás: 
  "...kérhetnek 160 M bankszla kivonat bemutatását.   . ...."  =   160 M HUF bankszla kivonat bemutatását
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 15:12
Előzmény: #67  fxboy
#68

Megtisztelsz és lekötelezel! :)
Tudják ezek, ne félj! Továbbra is tartom azt a véleményt, hogy már régóta nem az a mérvadó az árfolyam manipulációjánál, hogy mekkora súllyal bír egyesek tőkéje, hanem azt vizslatják, hogy számlaegyenlegtől függetlenül, mik a nyerő stratik, vagy stratielemek. Aztán a program ami rajzolja a chartot, vagy a robot, ami a "kereskedésével" tereli, irányítja azt, az ezeket mindet figyelembe veszi és módszeresen nyírják ezeket az összetevőket, meg ezen keresztül azokat is akik ezeket sikeresen alkalmaz-zák/ták. Összeesküvés elmélet?! Persze... ! Nem azt mondom, hogy rajtam lógnak, engem figyelnek, hanem hogy rendszer szinten monitoroznak, valami programmal és ebben bizony benne vagyok én is, meg sas kolléga, vadi és még jó páran csak az itteni csapatból.
Legújabb trükk: H1-es MACD hetek óta használhatatlan. Válaszcsapás: M30-at használok! :D Ez sem egyszerű, de most kb. 10-szer használhatóbb, mint a H1. Bekaphatják! :DD
fxboy
fxboy 2018. 08. 09. 14:52
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#67
"...Tehát nem lettem szakmai (mitől is lettem volna az?) ..."  Ha tudnák, milyen mágus vagy....    lehet, h csak áttétel nélkül engednének kereskedni. :) 
fxboy
fxboy 2018. 08. 09. 14:48
Előzmény: #62  lizabell
#66
Úgy gondolom, hogy üzleti szempontból nekik az a jó, ha minél több szakmai üf-ük van.
Ha kitöltöd a megfelelési nyilatkozatot, akkor az 500k EUR vagyont csak akkor pipáld, ha egy rákérdezéskor tudod nekik küldeni a banki igazolást a lé meglétéről.  :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 08. 09. 14:44
Előzmény: #63  szitso
#65
Az Admiral-nak volt egy webinárja, Kata vezette. Ott azt mondták, hogy a 3 feltételből, ha 2 teljesül és megvan az 1k EUR szla egyenleg, akkor lehet szakmai az üf. Ha valaki bepipálja az 500k EUR vagyont is, akkor azt kérhetik bizonyítani. Ezek szerint, igen, kérhetnek 160 M bankszla kivonat bemutatását.   
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 12:18
Előzmény: #60  fxboy
#64

Szia! El is felejtettem megírni a "nagy pihenésben", hogy végül csak meglett az 1:30-am! :) Érdekes volt: a korábbról bent hagyott pozícióra maradt az 1:400, amit csütörtökön kötöttem, arra meg már az 1:30 volt érvényes. Az első egy-két kötésnél kicsit meglepett a dolog, de mivel a régi poziméreteim is majdnem befértek volna az 1:30-ba, így az újak nyitásakor (ugyanúgy nyitottam mint eddig) nem okozott nagy kellemetlenséget, könnyen kezelhető volt a helyzet, minimálisat kellett végül igazítani a belépési soron. :)
Tehát nem lettem szakmai (mitől is lettem volna az?) és nem okozott nagyobb galibát a dolog, bár a leírt folyamat alapján akár szopóágra is rakhattak volna. Érdekesen kezelte a témát a szolgáltatóm, szerencsére én a helyén kezeltem! :))
szitso
szitso 2018. 08. 09. 11:48
Előzmény: #62  lizabell
#63
Eddig is eleg furcsa volt ez a szakmais lehetoseg, remelem nem derul ki a vegen, hogy humbug. Most mit kernek? Egy 500.000 euros bankszamla kivonatot? Vagy mire kivancsiak? Vagy egyaltalan meddig lesz ez fenntarthato ez az allapot a szervek reszerol
lizabell
lizabell 2018. 08. 09. 11:26
Előzmény: #61  szitso
#62
Engem meg hívtak, hogy kérjen a szakmai státuszt, adjam be a dokumentumokat.
szitso
szitso 2018. 08. 09. 11:08
Előzmény: #1  fxboy
#61
Szia fxboy!
Tegnap kaptam levelet, hogy relevans dokumentumot nyujtsak be, amivel bizonyitom, hogy tenyleg jogosan kaptam meg a szakmai statuszt... wtf? Mit kerhetnek???
fxboy
fxboy 2018. 08. 09. 10:24
Előzmény: #46  fxboy
#60
Már egy hetes tapasztalatunk van az ESMA szigorított CFD-játékszabályairól. 
 Kinek mi a véleménye? Van valaki, aki nagyot bukott e miatt?
 
   
Törölt felhasználó 2018. 08. 01. 15:21
Előzmény: #58  fxboy
#59
Minimális pozi maradt ugyebár. A saját tökéhez képest lófütty a letét (a számla majdnem 200-ad része!). Ez a kettő adja ugye a marginszintet, így van a több mint 18000%. Az új rendszerben (ami nem tudom miért nem lett rám vonatkoztatva) ez kb. 1400% lenne. De maradt az 1:400, amit a letét is mutat: minilotonként 25 juró. 6-700%-ra terveztem én is az új marginszintet, de aztán tegnap délután még zártam egy adagot 173 körül, ami így utólag nem is volt baj. :) Csak a tőkeáttétel változatlanságát nem értem. Mindegy, most úgy se kötök. Pedig köthetnék mint az állat, ha tényleg maradt az 1:400! :))
fxboy
fxboy 2018. 08. 01. 10:57
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#58
Nem ismerem a ThinkForex-et.  Nem tudok hozzászólni az 1:400 áttételedhez. 
 Ez a 18340% marginszinted számomra értelmezhetetlen.
  Az én egyik számlámon +18% floating és -18% margin requirement mellett a marginszintem 650% körül mozog. A másik számlámon 0% körüli floating és  -19% mrequ -nál 500% körüli a margszint.
 
 Nálam a vártnak megfelelően változatlan minden. 
   :)
    
fxboy
fxboy 2018. 08. 01. 10:42
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
Nem rég, tán egy éve kezdtem el használni a Bollinger szalagot. Tetszik. 
 Jó pihenést! 
 :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 08. 01. 07:15
#56

Jó reggelt! Most léptem be MT4-be. Margin szint: 18340%. ?? Beléptem a szolgáltatói fiókomba. Leverage: 400:1, Account Type: Standard. Akkor most mi van?! Nem tegnap este 11 órától kellett volna változnia a tőkeáttételnek?
Más mit tapasztalt? Ez ThinkForex egyébként. Tegnap délután még mailt is küldtek (sokadszorra) az este esedékes változásról.
Törölt felhasználó 2018. 07. 31. 21:04
Előzmény: #54  fxboy
#55

Nem tudom, hogy a bolli mit enged és mit nem, nem használom. Csak azt tudom, hogy ..... elfáradtam. :(
Egy ideig nem tudtam foglalkozni az fx-el túl sokat, nagyjából írtam az okokról. Vagy három hete, gondoltam meghúzom még nagyobb pozimérettel az ESMA előtt. Volt egy jó indító pozíció, június közepéről, még 155-ről. Ehhez építkeztem folyamatosan és elég jól el is kaptam az aljakat. Zártam is néha a fel körökben, nem panaszkodhatok. De... A három hét alatt ez volt a hetedik H4-es trend, ami nem tudta rendesen kifutni magát, ebből négyben voltam érintett (shortot egy ideje ugye nem kötöttem), plusz az alappozi végigfuttatása.Szóval kikapok egy ilyet, meg a kb. 100 pipben való szüttyögést. Rohadtul el voltam már fáradva július elejére is, a körülöttem zajló sok hercehurca hatására, de ez még odavert. Hát ... elfáradtam. Így ma délután túlteljesítettem a holnaptól érvényes követelményeket.:) Lezártam majdnem mindent, egy minimális játszós pakk maradt. 18400%-ot mutat a drága. :) Azt hiszem, most egy kicsit pihenni fogok...
Nem várom egyébként azokra a szintekre a közeljövőben, amiket írtál. 1,183, 1,191, esetleg 1,195 lett volna az elképzelés, ezt írtam korábban is. De most már nem tudom mit gondoljak. Kicsit rápihenek, átnézem, néha kötök egy keveset, aztán majd ősztől belehúzok H4/H1-M30-on. Írni azért fogok néha (EU-ba, édes-savanyúba) - időm mint a tenger. :))
fxboy
fxboy 2018. 07. 31. 19:04
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
"...nem zárnám ki a lehetőségét, hogy előtte még lesz egy kis fel. Csak egy kicsi... :)). ..."
 Meddig az a csöppnyi? 20? 24? 
 Ha 20 körülig megy fel, akkor nem szalad ki a w1 kumo-ból, csinál egy szép jobb vállat a feje mellé és csak kicsivel megy feljebb a w1 bolli középnél. Ez simán elképzelhető. Írtam vhol, hogy 216x-ig csináltam helyet a föl-nek. Nem zárom a föntebbieket, kockázok és dől a swap lé.
 Ha 24-ig menne, ott elérné a w1 bolli felsőt és a cca 10 éves eső csati tetejét, a w1 és mn kumo-kból fölfelé kimenne.... és ki tudja hol állna meg ... 35xx?  Ez a 24 körüli nem elképzelhetetlen.
 
  Ismerjük Mr Trump hisztijeit. Páros napokon erős, páratlan napokon gyenge usd-ról óbégat. 
 
 Most ott tartunk, hogy megint nem ment föl eléggé, d1-en megint nem érte el a bolli fölsőt.  :( 
 :) 
   
 
Törölt felhasználó 2018. 07. 31. 12:05
Előzmény: #51  fxboy
#53

A "le-ből" én sem szeretnék kimaradni, csak nem mindegy, hogy honnan! Az a le már most le lesz? És ez biztos?
Én a következőket tapasztaltam a közelmúltban: 1. Pozik: A márciusban, 1,25 körülről indított shortok zárása közel 1000 pip nyerőben, a jelenlegi állás szerint jó döntésnek bizonyult. Azóta csupán egy(!) short(sor) nyitásom volt júni elején (szintén zárva lett 155 körül, mint a fenti), meg utána egy csomó long, amikből még mindig van ami fut és ezek mind szintén jó döntésnek bizonyultak. Pedig én ugyebár mind a két irányt kereskedem! :) 2. Híreket nem nagyon olvasok, tudod, de azért a fontosabbakra rá szoktam kattintani. Valami ilyesmi jött le belőlük: Trump nem szereti az erős dollárt. Trump nem szereti a kamatemeléseket. Powell Trump "jó embere". Innen gondolja tovább mindenki, kedve szerint! :) 3. Az amerikai kamatemelések azért nem fognak az idők végeztéig tartani ugye? Az ECB-nek viszont előbb utóbb valszeg emelnie kell... Ráadásul szerintem az öregnek kivételesen igaza is van. Az USA szűkíti a mozgásterét a jelenlegi, teljesen felesleges kamatemelésekkel. Ha beb@sznak a dolgok, mihez fognak nyúlni? Majd 10%-ra emelik az alapkamatot, mint nálunk szokás? Nem hinném, az ott nem divat. :)
A leírtaktól függetlenül persze mehetünk majd le, de én nem zárnám ki a lehetőségét, hogy előtte még lesz egy kis fel. Csak egy kicsi... :))
fxboy
fxboy 2018. 07. 31. 11:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#52
Bizony, 174x és 176x környékén van a H4 és D1 Bolli felső. Nekem ott van néhány short megbízásom berakva. Annak ellenére, hogy IKH nem támogatja egyértelműen most h4, d1 le-t.  
 :) 
fxboy
fxboy 2018. 07. 31. 11:22
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#51
Azt hiszem, ez a dolgok lényege most: ".... jelentősen lerövidültek a H4 trendek, egyik sem tudta rendesen kifutni magát, ez azért valamilyen szinten extrém ....".  Ideges itt mindenki, senki nem akar lemaradni a le-ből.  Én sem, ezért short továbbra is. Rám nagyon nyugtatólag hatnak azok a swap fillérek. :) 
 Nagy piszkálást most én sem csinálok, várok holnap estig. Meglátjuk mit csinál és mond Mr Powell, és addig ez az ESMA dolog is rendeződik. 
Törölt felhasználó 2018. 07. 31. 08:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#50
Igen, ott lehet nyitni, vagy már itt 172 körül, napon túli dupla csúcsra spekázva, de csak ésszel (főleg a mai nap, ha holnaptól változik a letétkövetelményed), mert a kitörés lehetősége is benne van! Nem árt szem előtt tartani, hogy a mai nap H1/M30-on még jó eséllyel lesz egy felfelé kör (ami ráadásul, a jelenlegi állás szerint impulzus H4 irányba!), az meghozhatja a  kitörést, de jó lehet short nyitásra is. Én ma valszeg nem piszkálom, de hosszú még a nap, majd meglátjuk... :)
andare 2018. 07. 31. 08:09
Törölt hozzászólás
#49
Törölt felhasználó 2018. 07. 31. 07:54
Előzmény: #47  fxboy
#48

A háromszög tetejét nyalja, két héten belül harmadszor. Az alját a legutóbbi le körben meg sem tudta közelíteni. Az első megállapítás normál piacon tudod, hogy mivel kellene, hogy járjon (kutyavásáros példa). De ez jelenleg nem normál piac, tehát messzemenő következtetést nem kell belőle levonni. Továbbra is kétesélyes a játék. Sőt, tartom azt a véleményemet, hogy egy darabig még az is marad. Háromszögből természetesen ki fog fogyni a hely, valamerre ki fog törni belőle, de szvsz csak visszaszélesítik a sávot és még egy ideig marad a sávozás, legfeljebb egy kicsit eltolódik valamerre.
A "zárogatást" értsd szó szerint. Nem fejvesztett, nagy volumenű pánikzárásokat írtam és a tegnapi napra vonatkozott. A maira kíváncsi leszek, bár szerintem a legtöbben már rendbe rakták a dolgaikat (többek között én is zártam tegnap a longok egy részét, ami maradt, azt már vihetem).
Jelenleg beakadt az egyik legfontosabb szintbe (1,172), ha fölé tud kerülni, akkor támadhatja megint a háromszög felső szárát és akár ki is törhet (kétlem, hogy ilyen egyszerű lenne). A másik opció, hogy innen megint visszahuppan, aztán megnézzük, hogy mi újság az alsó szár körül. Az utóbbi három hétben jelentősen lerövidültek a H4 trendek, egyik sem tudta rendesen kifutni magát, ez azért valamilyen szinten extrém, de lehet, hogy csak nekem tűnik fel, mert én főleg ezeket nyomom. :)
A tegnapihoz még egy (ez nem Neked, hanem inkább a többieknek, akik esetleg olvassák): a "shortokat hanyagolnám" jelenleg nem azt jelenti, hogy akkor itt longot kell nyitni, hanem csupán annyit, hogy a felfelé kitörés lehetősége miatt én óvatosan bánnék a shortokkal. Én itt már nem longolnék, de ha valakinek van lejjebbről, akkor részzárás mellett valamennyit tarthat. Kitörésben, 174 körüli szintvisszateszben lehetne talán ráépíteni, de ez erősen pillanatnyi állás függő. :)
fxboy
fxboy 2018. 07. 31. 05:52
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
Háááát, ez nem azt mutatja, hogy sokat zárogatnának:
 
https://www.mql5.com/en/charts/8957969/eurusd-d1-admiral-markets-as  ;
 Semmi különös nincs rajta, eccerű szűkülő oldalazás. :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 07. 31. 05:46
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Szia!  Én szakmai lettem. Így marad minden a régiben, 1:50. 
 :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 07. 30. 20:32
Előzmény: #42  fxboy
#45

Szia! Én még 1:400-on vagyok. Elméletileg, mert gyakorlatilag legtöbbször a tizede sincs kihasználva. Mondjuk vésztartaléknak jó volt. Szerdától 1:30. Picit változtatni kellett a stratin, meg valamivel kisebb lesz a kötésméret. Pénzt nem rakok bele többet, inkább hozzon egy ideig kevesebbet és nem vonok ki belőle. Ha hízik a számla, akkor rövid időn belül visszaáll a megszokott rendszer az 1:30 mellett is.
Dollár longokat azért zárogatják, ahogy nézem. Pár napig még hanyagolnám az EU shortot. :)
fxboy
fxboy 2018. 07. 30. 19:18
Előzmény: #43  sly36
#44
Kösz! 
 Megvolt. Raduval levelezésben vok. :) 
 
sly36
sly36 2018. 07. 30. 15:31
#43
fxboy
fxboy 2018. 07. 30. 10:23
Előzmény: #41  lizabell
#42
Az AM-nél semmi különös mozgás. 
 Máshol tapasztalt valaki szélsőségest? 
 
lizabell
lizabell 2018. 07. 29. 20:31
Előzmény: #40  fxboy
#41
Admiral

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek