Topiknyitó: Portfolio 2017. 03. 29. 08:28

Ellehetetleníti a kormány a CEU-t?  

Ugrás a cikkhez
Közleményben tiltakozik a Közép-európai Egyetem (CEU) a felsõoktatási törvény módosítása ellen. Az intézmény szerint a javaslatban lévõ változtatások ellehetetlenítenék az egyetem további mûködését Budapesten. A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
andare 2017. 04. 03. 15:37
Törölt hozzászólás
#100
andare 2017. 04. 03. 15:34
Törölt hozzászólás
#99
Vazsmegyei 2017. 04. 03. 15:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#98
Csak ne hogy neked ne legyen mániákusan igazad,a nagyvezér meggyanúsításával. Az lenne a szégyen.
Törölt felhasználó 2017. 04. 03. 15:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#97
mennek szépen visszakozva, mondván nem is azt mondták várható volt )))
andare 2017. 04. 03. 15:22
Törölt hozzászólás
#96
Phylaxa 2017. 04. 03. 14:47
Előzmény: #73  ts3
#95
Erdélyben csak a Bólyai-ról hallottam, az egy valós egyetem. Sok értelmes ember végzett ott valós szakokon. Persze Bólyai sem volt akárki. :) De tényleg érdekel, hogy hogyan működik egy ilyen "egyetem". Megbeszélik a diákok a tanárokkal és amikor mindenkinek jó, akkor bemennek beszélgetni? :)
user24 2017. 04. 03. 14:31
Előzmény: #80  Vazsmegyei
#94
Na és? Miért baj az, ha pozitív? Ha valami pozitív, akkor egyértelműen kell, nem? Sőt azt mondom, még akkor is, ha nullszaldós. Akkor kell elgondolkodni, ha valami nem pozitív, azaz, negatív. Angolok elgondolkodtak rajta és azt mondják nekik annyit már nem fial amennyit befizetnek. Ennyi. Majd az idő eldönti hogy jobb nekik. De azt negatívumként listázni, hogy BÁRMELY ország az előnyökért van benne szerintem butaság. Mi másért lenne benne? :)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 03. 14:15
Előzmény: #90  Vazsmegyei
#93
tudtommal senkit nem védtem, csak azt akartam nagy nehezen kifejezni, hogy hozzáadhatnál már valami valós mondandót is a mindenkori párbeszédhez, mert amit tolsz azt nem tudom értelmezni, lehet, hogy az én korlátoltságom miatt, de egyelőre nem fedeztem fel benne hozzáadott értéket. és ne is hivatkozz arra, hogy azok szerinted akiknek ilyen jó nagy velős semmiket írogatsz se érdemben kommunikálnak, mert egyrészt aligha jutnánk egyetértésre, másrészt tessék jó példával elől járni.
Vazsmegyei 2017. 04. 03. 14:13
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
Csak egyetlen külföldi egyetem működik szabályosan Magyarországon. link
Vazsmegyei 2017. 04. 03. 14:07
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
Dehogyisnem! Miből éljen egy troll, ha nem etetik? Kérem a nekem szánt trollszövegeket, van mit tanulnom.
Vazsmegyei 2017. 04. 03. 14:04
Előzmény: #87  _Bekre_Pal_
#90
Pali! Köszönöm az észrevételedet! Sajnos nem szoktam minden topikba beleírni azt a véleményemet, ami ott és akkor érvényes. Sokkal trollosabb az a szöveg, amit felém kifejtenek, akiket próbálsz védeni. Én is bízom benne, hogy akik elolvassák, magukra ismernek.
Törölt felhasználó 2017. 04. 03. 14:02
Előzmény: #88  Vazsmegyei
#89
trollt nem etetek bocs
Vazsmegyei 2017. 04. 03. 14:00
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
Eddig csak magatokat igazoltátok, de Magyarországon ma semmi sem úgy történik, ahogy mondod. Elgondolkodtató bizony!
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 03. 14:00
Előzmény: #86  Vazsmegyei
#87
2 dolog 1. ideje volna érdemi dolgokat írnod 2. ez inkább egy majdnem költői kérdés: a trollozás nálad a.) önkivetítés b.) figyelemelterelési kísérlet c.) egyéb? bármelyik is, szomorúan közlöm, hogy teljesen felesleges erőlködés, mindenki pontosan látja, mi a helyzet, ki a troll valójában úgyhogy utóbbira tekintettel goto #1
Vazsmegyei 2017. 04. 03. 13:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#86
Troll! Csomagküldő szolgálat, google, csak be kell írni és nem kell gondolkodni, mindent elintéznek.
Törölt felhasználó 2017. 04. 03. 13:53
Előzmény: #81  ts3
#85
ebből a ceu dologból megint sz@rul fognak kijönni egyébként az utóbbi időkben sorra bukták ezeket dogokat ))))
Vazsmegyei 2017. 04. 03. 13:51
Előzmény: #81  ts3
#84
Mióta trollkodsz ezzel a szöveggel? Mintha rólad is szólna, azért közzé tetted megint.
-pny 2017. 04. 03. 13:50
Törölt hozzászólás
#83
Vazsmegyei 2017. 04. 03. 13:49
Előzmény: #79  user24
#82
Tévedni emberi dolog. Más nevében nyilatkozni meg nem illdomos! Visszaüt, ráadásul hiteltelen a lejárató megnyilvánulás.
ts3 2017. 04. 03. 13:47
Előzmény: #78  Vazsmegyei
#81
"Az internetes trollkodás a szadizmuson alapul - erre a következtetésre jutott egy most közzétett tanulmány. A kutatást egy közelmúltban nagy port felvert esetek miatt kezdték el a témában. A 14 éves, angliai Lutterworth-ben élő Hannah Smith bőrbetegsége miatt regisztrált az Ask.fm-re, ahol segítő válaszok helyett gyalázkodó hozzászólásokat kapott. A lány nem bírta tovább, és saját szobájában akasztotta fel magát. Néhány héttel az eset után a 18 éves Jasmine Griffiths is öngyilkos lett, mert Facebookon üzengették neki folyamatosan, hogy egy fabatkát sem ér az élete, és jobb lenne, ha végezne magával. Mindkét eset óriási visszhangot kapott a médiában, a trollok azonban annyira érzéketlenek voltak, hogy néhányan még az áldozatok halálét is megünnepelték, mondván megérdemelték azt. Rengeteg embert érnek támadások online, legyen az Facebook vagy Twitter. Erin Bruckels, a University of British Columbia kutatója két tanulmányt is írt a szadizmusról és arra a megállapításra jutott, hogy ez a hajlam sokkal gyakoribb az emberekben, mint gondolnánk. Azok, akiknek ilyen hajlamaik vannak, hajlamosak megbántani az embereket és tovább is mennek, hogy szenvedni lássák áldozatukat. A kutatás résztvevőinek sötét oldalát vizsgálták, mint szadizmus, pszichopatizmus, nárcizmus és machiavellizmus. A kísérlet első felében a 71 résztvevőnek olyan kellemetlen feladatok közül kellett választani, mint bogarak megölése, bogarak megölésének segítése, mocskos wc-k tisztítása, tűrni a jéghideg víz által okozott fájdalmat. A résztvevők 12,7 százaléka választotta a fájdalmat, 33,8 százalék wc-t takarított, 26,8 százalék választotta az ölést és szintén 26,8 százalék az ebben való közreműködést. Azok, akik a bogarak ölésére vállalkoztak, kaptak egy szerkezetet, amely hangos roppanó hangot adott ki használatkor, ezzel maximalizálva a feladat rémességét. A segítőknek az volt a feladatuk, hogy ők tegyék bele a bogarakat a megsemmisítő gépbe. Azt azonban nem árulták el nekik, hogy van egy védőmechanizmus a szerkezetben, ami nem engedi megölni a bogarakat. Akik ezt a feladatot választották, azoknak van a legnagyobb hajlamuk a szadizmusra. Minél szadistábbnak találták az előzetes tesztek alapján az önkéntest, annál inkább hajlandó volt megölni a bogarakat. Minél több bogarat öltek meg, annál boldogabbak voltak. Buckels szerint általában nem tudjuk összeegyeztetni a szadizmust az amúgy normális emberekkel. Pedig a kutatások azt mutatják, hogy az amúgy jól szituált emberek körében is el kell ismerni ezen hajlamok jelenlétét. Ezek az emberek nem sorozatgyilkosok és nincs szexuális devianciájuk sem, de valamilyen érzelmi töltést kapnak akkor, ha más embereket látnak szenvedni. A trollkultúra attól egyedi, hogy nyíltan ünnepli a szadista hajlamok internetes megmutatkozását. Talán nem véletlen, hogy a szadisták örömmel vetik bele magukat a kommentelésbe és trollkodásba - vonta le a tanulságot a tanulmány."

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek