Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 11. 27. 22:30

BLUE topick  

Pipec óhajának megfelelvén elindult a BLUE... meglátjuk, milyen sikerrel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsoltee77
zsoltee77 2018. 01. 19. 18:19
Előzmény: #28778  OTP69
#28780
Egy percet se dolgoztam közgazdászként. Anno a külügyben dolgozott az akkori párom, oda felvettek volna, de nem akartam külföldre menni kiküldetésre. Aztán szervezett nekem egy interjút a Nokiához marketing osztályra. Elmentem, ott kiderült, hogy a könyvelésre keresnek embert. Na mondom elmentek ti a..... :D Utána elmentem a Xeroxhoz, ahol el kellett volna adnom cégeknek a sok kütyüt. Na most nekem ezzel az volt a bajom, hogy remekül el tudok adni bármit, amit én állítok elő, de ha nem hiszem, hogy a Xerox a legkirályabb a világon, akkor....hát az se volt nekem való. Autókat értékesítettem volna szívesen, dolgoztam is gyakorlaton Opel szalonban, de ott meg kevés volt a pénz... :)
Igazából nem volt maradásom Pesten, nem való az falusi gyereknek. Hazajöttem és visszatértem a családi vállalkozáshoz. Egy percet se dolgoztam alkalmazottként, mindig a saját magam kockázatára csináltam mindent, és magamat hajtottam. Ez a kockázatkezelés, tapasztalat sokat segített elindulni a tőzsdén.
zsoltee77
zsoltee77 2018. 01. 19. 18:13
Előzmény: #28776  Törölt felhasználó
#28779
Haha, deeee 2002-ben. :D
OTP69
OTP69 2018. 01. 19. 18:05
Előzmény: #28773  zsoltee77
#28778
diploma utan egybol vallakozasba (kerteszet) kezdtel vagy dolgoztal kozgazdaszkent is?
MetalHeart
MetalHeart 2018. 01. 19. 17:31
Előzmény: #28774  Törölt felhasználó
#28777
asszem te kérted a bayer-t (na nem a Zsoltit)... már írtam róla, valszeg követni fogom azt is...
Törölt felhasználó 2018. 01. 19. 17:30
Előzmény: #28769  zsoltee77
#28776
Ugye nem 2002-ben kezdted a BKÁE-t? Mert akkor én is a 90%-ban voltam :)
Törölt felhasználó 2018. 01. 19. 17:26
Előzmény: #28764  MetalHeart
#28775
Az integrálás miatt volt TUF-om, ne is emlegesd. Amúgy amit írtok a témában, sajnos nagyon igaz...
Törölt felhasználó 2018. 01. 19. 17:21
Előzmény: #28752  MetalHeart
#28774
Pacsi tulajdonostárs, szép nap volt... Csak így tovább.
Még Bayerrel kacérkodok, de a leszállópályán nem jött le értem sajnos
zsoltee77
zsoltee77 2018. 01. 19. 16:36
Előzmény: #28771  OTP69
#28773
Gondoltam az IT-re, de a szoftver távol áll tőlem. A hardver az én világom. Imádtam bütykölni, 2 hetente változott a konfiguráció, sokszor házba se pakoltam be, tuningoltam is durván, el is füstölt párszor ez-az. :)) Szerettem, ha valami nem működött, és rájöttem a hibára. :)
Számtech boltot szívesen csináltam volna, vagy dolgoztam volna ott. Aztán mégis a kertészet mellett kötöttem ki. Azt mondják, az embernek egy idő után váltania kell. Sosem hittem benne, de kezdek rájönni, hogy van benne igazság. :)
OTP69
OTP69 2018. 01. 19. 16:30
Előzmény: #28771  OTP69
#28772
es egyebkent maradtam a gazdasagi vonalon (van merlegkepesem is) es szamviteliskent, kontrollerkent dolgozok/tam (jelenleg babazas) a diploma ota....
OTP69
OTP69 2018. 01. 19. 16:27
Előzmény: #28769  zsoltee77
#28771
az szuper, jol megy neked akkor a matek az biztos...mehettel volna IT-snak is, azok most eleg jol keresnek, foleg kulfoldon :) azert annak ellenere , hogy spec-es voltam gimiben (heti 8 ora matek) azert nem voltam annyira penge belole, nem is maradtam meg utana a foiskolan tanari szakon... elmentem inkabb szakmat tanulni (kozmetikus, ket evesre, az volt az igazi, 1 het suli, egy het gyakorlat mesternel), dolgoztam benne egy evet es utana kezdtem az egyetemet (gazdasagi agrarmernok), ahol viszont szoro tantargy volt elsoben az agrokemia (80% bukott belole) amiben viszont en 5-ost kaptam a kozmetikus suliban leadott es megtanult kemeny anyagismeret miatt (foiskolai szinten adtak le, ott is szerencsem volt a tanarral) :DD igy ment a kemia nagyon.....
OTP69
OTP69 2018. 01. 19. 16:15
Előzmény: #28767  OTP69
#28770
nem tudom milyen tanarok vannak manapsag de emlekszem en altalanos iskolaban a tanar miatt szerettem meg a matekot es lettem spec-es gimiben...mindig adott fel erdekes feladatokat az oran es ki lehetett menni hozza meg mutatni az eredmenyt, azt hiszem az elso 2-3 megoldo kapott piros pontos vagy valami ilyesmi, a lenyeg, hogy nagyon jo osztonzo volt es nagyon jo kis feladatok voltak es mindenkiben egett a vagy , hogy megoldja...nagyon jol csinalta, nagyon szerettuk (sajnos nemreg tavozott:(((()
zsoltee77
zsoltee77 2018. 01. 19. 16:14
Előzmény: #28767  OTP69
#28769
Én is matek-info szakos voltam. :) Heti 7-9 óránk volt a gimiben. Utána közgázon nem sok gondom volt matek, valszám, statisztika témában. Első félév végén matekból az évfolyam 90%-a bukott, nekem meg vizsgázni se kellett, megajánlották az 5öst a zh-k alapján. :)
zsoltee77
zsoltee77 2018. 01. 19. 15:58
Előzmény: #28758  -RME-
#28768
Na igen, pedig az alap összefüggések nem olyan bonyolultak, ezért ha valaki nem szívbajos, sikeresebb lehet, mint egy 3 diplomás gazdasági, pénzügyi, jogi szakember.
OTP69
OTP69 2018. 01. 19. 15:44
Előzmény: #28764  MetalHeart
#28767
en nem tudom, hogy a spec matek szak miatt a gimiben vagy a gazdasagi vegzettseg miatt de en oda-vissza kiszamolok mindig mindent..a barataim csak "excel tablanak hivnak :)).. volt egy poen, amit mindig felemlegetnek: gimis buszos kirandulas, ettuk a boci piskotat (akkoriban johetett be, az a csokis lekvaros), aztan egyszer csak megszolalok, " itt valami nem stimmel...valaki egyel tobbet evett...." :D bocs az offert csak eppen eszembe jutott :DD
(ja egyebkent az integral szamitasrol jut eszembe, hogy soha tobbet, mar gimiben is tanultuk na de kesobb matek-technika tanari szakon vmi halal volt az egesz matek.. egy felevet sem fejeztem be, ott is hagytam :D, mondjuk tudtam hogy ez a tanari szak csak egy nagy varga betu)
MetalHeart
MetalHeart 2018. 01. 19. 15:44
Előzmény: #28759  -RME-
#28766
tűzkarika egy boldog megtisztulás ehhez képest... de kivárom most már...
:D
-RME-
-RME- 2018. 01. 19. 15:43
Előzmény: #28764  MetalHeart
#28765
Hát, az integrálszámításra már én sem emlékszem azért át kéne "olvasni":D Pedig kedvenc (egyik) a matek, imádtam órákat gubbasztani felette míg rá nem jöttem a feladat megoldására. Mindig egyfajta játék is volt önerőből megfejetni...sok óra volt benne (volt hogy 1 feladatban :D).
Nézd, én sem foglalkoztam ezekkel a dolgokkal soha, 2015 előtt...mi volt, suli idő alatt felvettem én is a diákhitelt (maxot) mikor elkezdtem törleszteni tudtam meg ..külön kulcsszót kellett beírnom hogy legyen értelme a törlesztésnek ne csak a kamatot...mert sose jár le. "Előtörlesztés".
Egyáltalán nem voltam én se körül tekintő, kicsit sem voltam jártas a banki dolgokban, mint fiatal, éltem, költöttem (nem esztelenül de voltak dolgok amiket el akartam érni). Nem gondolkoztam én "létezés feltétele" féle ..... Örültem hogy ment a szekér 1+1 álással és tudtam megvalósítani "korábbi vágyakat". Megtakaritás, meg kamatok...eszemben sem volt. Ez a felfogás 29 éves koromban jött...mikor már kicsit magába száll az ember, rájön dolgokra, és belegondol hogy hamarosan egy új korszakra is kell készülni...de talán jól van ez így.
"Mindennek megvan a maga ideje".
MetalHeart
MetalHeart 2018. 01. 19. 15:27
Előzmény: #28762  Montecarlo
#28764
"a pénzügyek egyszerűen nem érdeklik az embereket"
ez a környezetem 70%-ra igaz... ezek vették fel a devizacuccokat az apróbetűs részek elolvasása nélkül (ugyan ki a fenét érdekelnek a részletek), mert "mindenkinek " ez volt, ezek veszik fel mind máig akár egy kibaszott kávéfőzőre is a kölcsönt (mert minek fizessek most, amikor ráérek 2 év múlva duplán kifizetni) és ezek vesznek fel utazásra vagy "2 számmal nagyobb" kocsira is, mondván "csak egyszer élünk"...
emberfia leérettségizik és esetleg diplomázik is, majd felveszi a kölcsönt kibaszott hülyén és amikor már mocskosul nagy a kára, akkor az eladósodottságban felnőtté válik, viseli a kíméletlen következményeket és....  és kibaszottul nem érti, hol rontotta el...
a maradék 30%, pedig az érettségi, diploma mellett megtanulja, hogy mi az a kamatláb, törlesztés, tőke, kamatos kamat, árfolyam, kockázat... azaz a legalapvetőbb fogalmakat és ennek megfelelően dönt a pénzügyeiben és nincsenek negatív meglepetések... pedig ők sem pénzügyi szakemberek, de tudják, hogy ezek a létezés alapvető ismeretei közé tartoznak, bár lehet hogy már nem tudja az integrálszámítást...
:D 
Törölt felhasználó 2018. 01. 19. 15:06
Előzmény: #28760  Clint
#28763
Néha nem kell annyit agyalni.
Montecarlo 2018. 01. 19. 14:48
Előzmény: #28757  zsoltee77
#28762
Az én környezetemben nem tőzsdézik senki, azért regisztráltam ide, hogy legyen kivel beszélgetni a témáról. 
Van egy csomó amúgy nagyon értelmes ismerősöm, akinek el kezdtem beszélni a tőzsdéről, hogy ez mennyire érdekes, de egyszerűen nem érdekelte őket.A pénz és a pénzügyek egyszerűen nem érdeklik az embereket, ez a tapasztalatom. Aztán amikor beüt a krach, persze megy a sírás meg a mások hibáztatása.
-RME-
-RME- 2018. 01. 19. 14:17
Előzmény: #28760  Clint
#28761
elhiszem, a nagy tanulmány vagy bármi semmit nem jelent a tőzsdén más is járhat így.
Csak arra akartam kilyukadni a célzással hogy nem egy "alap" műveltségű valakiről van szó, (akiről feltételeznénk hogy kevésbé esélyes hogy bele tudja magát nőni). 

Topik gazda

pickpakk
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek