Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 12. 12:04

Rövidesen egy új lakossági állampapír jön  

Ugrás a cikkhez
A Magyar Nemzet információi szerint már a jövő héttől jegyezhető lesz egy újfajta, kifejezetten magánszemélyeket célzó állampapír, amely egy minapi kormányhatározattal függ össze. A Portfolio.hu úgy tudja, hogy a papír valószínűleg csak két hét...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=165645
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 18:24
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#40
Így megy ez. Csak azt verik át, akit lehet. Ha a többség így fog eljárni, akkor majd változik az alapértelmezett viselkedés is.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 18:16
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
ha nem lenne árfolyamkockázat, nem is lenne rossz a 9% kamat. főleg, hogy a bevallot infláció 5+ %.

az én fogyasztói kosaram több mint 5% ot drágul, vagy 20-at.

ksh illetékes gyökere enne olcsóbb vasszöget.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:54
Előzmény: #29  szivacs
#38
Lassan ott tartunk, hogy micsoda hazafias tett lesz hitelezni a magyar államnak 9%-on.

Bezzeg eddig az volt a duma, hogy a sok mocskos külföldi karvalytőkés szipolyozza az országot 7%-os "rablókamattal".

Vicces, ahogy átalakulnak a jobbos vélemények, ahogy másik pozija lesz.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:51
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#37
tök jó, akkor le is köthetem a pénzem, degeszre tömhetem magam állampapirból 9% kamatra és még csak aggódnom sem kell, hogy lejáratkor vajon képes lesz-e a bank vagy az állam fizetni, hisz tutira megkapom a pénzem :D

a sok barom meg zsákolja a német meg amcsi állampapirt tonnaszám 1% kamatra, miközben a magyar állampapirral kockázatmentesen jön a 9% :D hiába na, a befektetési alapok sem értenek a jó befektetéshez
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:44
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Bármilyen ügyintézéshez bementem régen, hogy valami nem kerek, mit lehetne tenni stb. a következő stációkat jártam végig :vitatkozás, értetlenkedés,lepattintás, mellébeszéd,megvezetés, döntésképtelenség stb.és egymás idejének rablása.Ebből tanulva bárhová megyek,mindennek utána nézek, kiszámolom, a pontos hibát megkeresem,már kidolgozott megoldási javaslataim vannak és szükség esetén megtámasztom mondandómat 1-2 idézettel szerződésből, szabályzatokból stb.Nem hagyatkozom pusztán egy ügyintéző jóindulatára, elsősorban magamra számitok.Nem is tart az ügyintézés 5-10percnél tovább, látják az ember képben van kár vele vitatkozni.Viszont előtte a felkészülés részemről több órát, esetleg napot is igénybe vesz.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:25
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
Csak ehhez kell némi pénzügyi ismeret, mármint ahhoz, hogy az elképzeléseidet megfogalmazd a bankosnak.

Továbbá tudni kellene, hogy hol adnak a legmagasabb kamatot pénzed után?

Pl.
A bankok a friss/nem friss pénznél előre csak akkor szólnak, ha Te konkrétan rákérdezel, tovább bizonyos bankok feltételekhez kötik a magasabb kamatokat.

Azért ezeket kapásból megérteni?

Nincs mese suliban kell tanulni a pénzügyi ismereteket.

Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:17
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#34
A bankokban is biztonságban van a pénzed, mert a Magyar Állam garanciát vállal érte!

(kb.100 ezer euróig?)
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:17
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#33
Bankváltás és egyébb pénzügyek nehézsége, bemész elmondják kondiciók ,előnyök ,hátrányok, díjak kedvezmények stb.4-5 hely után már azt sem tudod mi mennyi ki kivel van, elveszik az ember a részletekben. Én fordítva csinálom : bemegyek, én mondom el mit akarok, mik a szokásaim, milyen összeg milyen időtáv stb. és erre adjanak egy ajánlatot.A végén így könnyen választom a nekem megfelelőt.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:06
Előzmény: #29  szivacs
#32
Nagyon egyetértek a 3,6,9 havi futamidőkkel.
szivacs
szivacs 2012. 04. 12. 17:02
Előzmény: #30  watson
#31
Szerintem nem lenne hátrányos, ha tudnánk, mégis mekkora összegről mondunk véleményt.
Tudja valaki, hogy a betétállomány hány százalékát tartják a bankok magyar állampapírokban és ezen mekkora a kamatmarzsuk?
watson
watson 2012. 04. 12. 16:49
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#30
OTP 62,6% külföldi és 5,3% nem azonosított tulajdonos link
szivacs
szivacs 2012. 04. 12. 16:31
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#29
Értékpapír forgalmazás magánszemélyeknek: link
Ügyfélszolgálatok: link
Nincs túl sok. Számlát nyitni pedig személyesen kell.
A postákon már van néhány állampapír lehetőség (1 és 2 éves), de szvsz rövidebbek is kellenének 3, 6, 9 hónapos is.

9,5%-ig mennek a Prémium Magyar Államkötvény sorozatai és kamatai link
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 16:04
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#28
Remélem ez csak irónia.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 16:03
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#27
Azért én is macerásnak érzem a bankváltást, főleg hogy a jelenlegi bankomnál értékpapír TBSZ-em is van, és megnőnének a költségeim, ha másik számlát is tartanék. Nem az OTP-nél vagyok, nekem az első és eddigi egyetlen bankom az Erste volt, de fel tudok sorolni kapásból 5-öt, amelyik jobb, habár az Erstének is vannak előnyei, főleg olyanok, mint az OTP-nek, például sok automata.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 16:01
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#26
"3-5 évre magyar állampapírt venni? akár 1 évre is vakmerőség.

veszel eurót, akár napon belül 1% hozam... nem évi 9%."

Mindkettő kockázatos, de remélem azt belátod, hogy utóbbi még inkább.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 15:59
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#25
Ezzel nem értek egyet. Én informatikus vagyok, és mégis olvasok a pénzügyekről, van benne alap tájékozottságom. Ahogy egy közgazdász is jó ha ért kicsit az informatikához. De egy ács is jó ha ért kicsit mindkettőhöz. Nem szakmai szinten, de alap szinten igen. Érdekes, hogy mennyire fontosnak találja mindenki, hogy legalább 1-2 Petőfi verset tudjon mindenki, mindenki tudja ki volt Csáth Géza, és azt, hogy mikor és mi volt az Aranybulla, ugyanakkor olyan dolgokat, amelyek ezekkel szemben a túléléshez kellenek, ráhagyunk szakemberekre.

Nyilván ezzel nem azt mondom, hogy tanulj meg műteni, de egy artériás vérzést alap, hogy el tudjál látni.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 15:17
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
otp nem olcsó bank, de gondolod a többi nem húz le?

unicredit ingyenes kp felvét, de pl. engem egy repjegyvásárlásnál lehúzott annyival, amivel drágább pl. az otp, mivel rabló árfolyamon vált. netbankjuk hiányos. citibank? 0 ft os bankszámla, aztán pislogsz, micsoda kamatok vannak a pénzedre, és milyen csodás árfolyamok vannak ott is.

sorolhatom tovább. majdhogynem mindegy hol vezeted a számlád, átlagosan lehúz mind, egyiknél ez olcsó vagy az, aztán pl. egy eseti utalásnál lerabol.

axa... díjmentes számlavezetés, elfogadható kamat. ha ügyintézés vagy problémamegoldás kell, akkor Budapesten 2 fiók. :D a többit szépen bezárják.

Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 15:11
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#23
"Azóta ez a jogtanácsos asszony (több könyvet írt az ingatlan-nyilvántartásról) és családja az OTP folyószámlán tartja a pénzét. Többször szóltam, hogy pl az UNICREDIT-nél ingyen számlavezetés is van, sőt le is lehet kötni 9% körüli kamatra - nem érdekelte.
Miért?"

Mert ők nem idegenszívűek, hanem magyar érzelmű emberek, akik magyar bankban tartják a pénzüket! :))
Te meg rá akarod venni őket, hogy az idegen bankot gazdagítsák, szégyelld magad :))
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 15:04
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#22
Nem az unikredit van a csod szelen?:D ott is faszan biztonsagban van a penz
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 15:03
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
Az ilyen emberek nemcsak a penzugyi teruleten vannak befasulva. Ugyanis az ilyen emberek se a mobiltarifajukat, se a tv vagy internetszolgaltatojukat nem cserelik le. Autot is csak amikor a regi megpusztul, lakast meg talan sosem. Ugyanis mindegyikkel "penzugyi macerak" lennenek.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek