Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 12. 12:04

Rövidesen egy új lakossági állampapír jön  

Ugrás a cikkhez
A Magyar Nemzet információi szerint már a jövő héttől jegyezhető lesz egy újfajta, kifejezetten magánszemélyeket célzó állampapír, amely egy minapi kormányhatározattal függ össze. A Portfolio.hu úgy tudja, hogy a papír valószínűleg csak két hét...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=165645
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
westy 2012. 04. 16. 11:45
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
A francba !!! De buta vagyok !! 5 percre nem figyelek oda és máris államcsődben vagyunk.

Gondolom --- mivel a manyup tagok pénzének 75%-a állampapírban volt és nekik ezt nem fizették vissza - önkéntes alapon (??!!) - akkor most csődölünk vagy nem csődölünk ??

Így aztán - megint csak gondolom - a többi államkötvény is juthat hasonló sorsra.
Kizárólag ÖNKÉNTES alapon.
szivacs
szivacs 2012. 04. 15. 21:21
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#62
"a lakosság számára ma széleskörűen közvetlenül hozzáférhetőek az állampapírok, de mégis többen választják a bankbetéteket." - nos ez nem így van.
Nézz körül, Budapesten vagy egy megyeszékhelyen hány helyen helyezhetsz el bankbetétet?
Viszont közvetlen állampapír számlát csak egy helyen nyithatsz jelenleg.
Törölt felhasználó 2012. 04. 15. 14:31
Előzmény: #56  westy
#61
Westy, butaságot írsz. Az állampapírok ki nem fizetése de facto államcsőd. Ha magyaroknak, ha külföldieknek nem fizetik ki, akkor is.
Törölt felhasználó 2012. 04. 15. 13:38
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#60
1,2.
Zsarolásos úton bárminél lehetnek módszerek az államosításra.
Törölt felhasználó 2012. 04. 15. 13:34
Előzmény: #49  szivacs
#59
"Ebből következően ha az állampapírokat széleskörűen közvetlenül hozzáférhetővé teszik a lakosság és a vállalkozások számára"

Ez alatt mit értesz? Az tény, hogy ha mondjuk Erstés számlámról veszem, akkor nem közvetlen, de az Államkincstárnál akármikor nyithattam eddig is számlát. Magyarul a lakosság számára ma széleskörűen közvetlenül hozzáférhetőek az állampapírok, de mégis többen választják a bankbetéteket.
Törölt felhasználó 2012. 04. 15. 13:30
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#58
Az a baj, a talpraesettség és a józan paraszti ész sokkal inkább személyiség függő, mint hogy tanítani lehessen. Más kérdés, hogy a közoktatás alapvetően arra neveli a gyerekeket, hogy naiv hülye magológépek legyenek, így a gyengeségüket erősíti.
Törölt felhasználó 2012. 04. 15. 13:26
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#57
Az olvasni tudó emberek viszont ezzel szemben az otthon kényelmében olvassák el a bankok oldaláról elérhető kondíciókat, illetve használják a PSZÁF összehasonlító táblázatát.
westy 2012. 04. 15. 11:28
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
1. Ja, önkéntesen, zsarolással --- ez aztán az önkéntesség !!!
2. Ez igy van/lenne, de magyar hitelezőkről van szó, igy aztán mégsem államcsőd --- lásd manyup állampapír állomány.
3. Igen, magyar befektetőknek kínálja --- a visszafizetésre meg van már fidesz mantra : megvédjük a nyugdíjakat, béreket, egészségügyet, máv-ot, bkv-t, ... stb.
Na ez a sok-sok megvédés, ami erősen gondolkodóba ejt.
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 14:23
Előzmény: #52  westy
#55
Westy, azért ne keverd a dolgokat.

1. Az MNYP államosítás, bár zsarolással, de önkéntes alapont történt.
2. Az állampapír államosítása egyet jelent azzal, hogy az állam nem fizeti ki a kölcsönét. Ez pedig a deklarált államcsőd. Persze, elvben ilyen is lehetséges, de azért ez más kategória.
3. Állampapírt eddig is vehetett bárki. Akár 10, 15 éveset is. Ez egyrészt nem jelenti azt, hogy lejáratig tartanod is kell. Másrészt ebben a hírben semmi újdonság nincs, mindösszesen arról szól a sztori, hogy az állam célzottan a lakosság számára bocsát ki ugyanolyan állampapírt, amit egyébként nagy mennyiségben rendszeresen kibocsát különböző lejáratra, csak megkönnyítik a lakossági hozzáférés mondjuk pl. a postán keresztül, azaz a piaci pénzügyi közvetítők helyett, állami közvetítő lép be.
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 14:08
Előzmény: #52  westy
#54
A cig pannoniat is lejegyeztek gond nelkul, pedig ott volt a tobbi tolvajreszveny into peldanak. Sajnos a magyarok 90%aval mindent meg lehet etetni, a memoria csak multhetig emlekszik
szivacs
szivacs 2012. 04. 13. 13:47
Előzmény: #52  westy
#53
Igen.
westy 2012. 04. 13. 13:36
#52
Tegnap hallottam valahol.
Merészel-e ma MO-on épelméjű befektető (magyarra gondolok), államkötvényt venni 3-5 évre ?
Hisz előtte az intő példa --- könnyen juthat a manyup sorsára !!!!
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 06:55
Előzmény: #50  szivacs
#51
"Az eu által előírt 100.000 EUR garancia bankonként eszerint csak szemfényvesztés szerinted?
Akkor vajon miért írja elő az eu?"

Én csak annyit mondtam, hogy érdemes végiggondolni, hogy ha bedőlne egy bank, akkor miből lehetne kifizetni a betéteseket. Mert az ígéret szép szó, ha betartják úgy jó. :)
Jelenleg több lakossági betét van elhelyezve a bankokban, mint a teljes magyar költségvetés, vagy a teljes magyar államadósság. Nem látom, honnan lenne pénz a betétesek kártalanítására ha egy nagyobb magyar bank bedőlne.
(Hogy az eu többi tagállamában ezen a téren mi a helyzet, azt nem tudom, de feltételezem, hogy nagyságrendileg máshol sem különítenek el erre nagyobb összeget. Egyszerűen nem éri meg a betétekkel összemérhető mennyiségű pénzt vész esetére tartalékolni. Ha baj van a láthatáron, inkább megmentjük a bankokat)
szivacs
szivacs 2012. 04. 13. 00:00
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
Az eu által előírt 100.000 EUR garancia bankonként eszerint csak szemfényvesztés szerinted?
Akkor vajon miért írja elő az eu?
szivacs
szivacs 2012. 04. 12. 23:57
Előzmény: #47  onoffon
#49
Köszönöm az infót!

"A betétek átlagos kamata kb. 5% körül van" - ez gondolom a lekötött betétekre vonatkozik.
A lekötetlen pénzek állományának egy jelentős része is vélhetőleg az mnb-nél van elhelyezve a céges folyószámlákon "adott" 0,1%-nál valószínűleg jóval magasabb átlagos kamatszinten.

Mindkettő közös jellemzője, hogy a banknál realizált kamatmarzs nem fedez jelentős banki kockázatot, költséget és azt alapvetően az adófizetők állják a magas kamatokban.

Ebből következően ha az állampapírokat széleskörűen közvetlenül hozzáférhetővé teszik a lakosság és a vállalkozások számára, akkor az állam - a fenti becsült számoknál maradva - kb. 2%-al alacsonyabb kamatokat kínálva is versenyképes lehet a lakosság felé, amely pedig pl. 0,5%-kal magasabb kamatot kaphat, mintha a bankokban venné meg ugyanazt az állampapírt. Emellett az állam biztonságosabb is számára, mint egy kereskedelmi bank a sok közül.

Összességében tehát az állam olcsóbb finanszírozáshoz, a lakosság pedig magasabb kamathoz és biztonsághoz juthat a közvetlen értékesítés révén, ami ezáltal pozitív hatást fejthet ki az adósságszolgálat csökkentésével anélkül, hogy a banki forrásokat csökkentené, hiszen a lakosság is kb. ugyanannyi forrást helyezne állampapírba mint jelenleg a bankok.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 19:50
Előzmény: #47  onoffon
#48
Egy kis adalék az "állam garantálja a bankbetéteket" témához:
Az állam ha jól tudom nem garantál semmit, hiszen miből is tenné? Így is mindig minuszba van, ha még ehhez 1-2 bedőlt bank betétállománya is hozzájönne, akkor fölemelnék 50%-ra az ÁFA-t, vagy mégis miből tudna az állam fizetni?
Aki bármit is garantál, az az Országos Betétbiztosítási Alap. Ami pénz ebben az alapban van, azt a bankok dobták össze. Az alapban levő pénz összege a magyar lakosság betétállományához képest pedig kb a kerekítésből adódó pontatlanságnak felel meg...
Ezeket azért érdesem végiggondolni, mielőtt abba az álomba ringatjuk magunkat, hogy "ha baj lesz majd fizet az állam, oszt jó lesz"...
persze szigorúan csak szvsz
onoffon 2012. 04. 12. 19:26
Előzmény: #31  szivacs
#47
az lehet tudni, hogy 2010-ben a betétállomány kb 55% tartották hitelviszonyt megtestesítő értékpapírban, ami nagyrészt DKJ-t és államkötvényt takar.

A betétek átlagos kamata kb. 5% körül van, miközben a DKJ (feltehetően ezt tartják legnagyobb számban a bankok)hozama 7,5%. A kamatmarzs tehát 2,5% lehet
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 19:16
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
Az nem számít. Ha ők adnak hitelt 9%-on a magyar államnak, akkor hazafiak.

Ha külföld finanszírozza a magyar állami túlköltekezést 6-7%-on, akkor karvalytőkések, akik kifosztják szegény magyarokat a rablókamatukkal.

Itt is működik a kettős mérce. Mint már sokszor írtam: csodákra képes. Lásd a fenti.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 19:15
Előzmény: #43  uhu20
#45
Az jó lessz a következő generációknak.Tennék az elmélet mellé szakmai gyakorlatot is.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 19:12
Előzmény: #29  szivacs
#44
"Értékpapír forgalmazás magánszemélyeknek: link
Ügyfélszolgálatok: link
Nincs túl sok. Számlát nyitni pedig személyesen kell."

Ahol van bank, ott többnyire van értékpapírszámla is. Ahol van értékpapírszámla, ott többnyire tudsz venni állampapírt is.

"A postákon már van néhány állampapír lehetőség (1 és 2 éves), de szvsz rövidebbek is kellenének 3, 6, 9 hónapos is."
Azt ugye tudjátok, hogy minél rövidebb a futamidő, az annál rosszabb az államnak?
uhu20 2012. 04. 12. 18:59
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Mindkettő van már...
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 18:51
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Én meg külön mindkettőt. Gazdasági/pénzügyi ismeretek mindenképpen kellenének. Meg alapvető állampolgári ismeretek, jogok, stb.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 18:45
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Én elsősorban nem is a közgazd-ot tanítanám az iskolában, hanem probléma megoldást,kommunikációt és tudatosságot.Azaz különféle élet helyzetekben/ pl. pénzügyek,betegség,család, lelki dolgok stb / milyen módszerek és stratégiák mentén, kihez fordulva, milyen ügymenet típusok keretében találjunk megoldásokat, akár túlélési technikákat.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 18:24
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#40
Így megy ez. Csak azt verik át, akit lehet. Ha a többség így fog eljárni, akkor majd változik az alapértelmezett viselkedés is.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 18:16
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
ha nem lenne árfolyamkockázat, nem is lenne rossz a 9% kamat. főleg, hogy a bevallot infláció 5+ %.

az én fogyasztói kosaram több mint 5% ot drágul, vagy 20-at.

ksh illetékes gyökere enne olcsóbb vasszöget.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:54
Előzmény: #29  szivacs
#38
Lassan ott tartunk, hogy micsoda hazafias tett lesz hitelezni a magyar államnak 9%-on.

Bezzeg eddig az volt a duma, hogy a sok mocskos külföldi karvalytőkés szipolyozza az országot 7%-os "rablókamattal".

Vicces, ahogy átalakulnak a jobbos vélemények, ahogy másik pozija lesz.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:51
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#37
tök jó, akkor le is köthetem a pénzem, degeszre tömhetem magam állampapirból 9% kamatra és még csak aggódnom sem kell, hogy lejáratkor vajon képes lesz-e a bank vagy az állam fizetni, hisz tutira megkapom a pénzem :D

a sok barom meg zsákolja a német meg amcsi állampapirt tonnaszám 1% kamatra, miközben a magyar állampapirral kockázatmentesen jön a 9% :D hiába na, a befektetési alapok sem értenek a jó befektetéshez
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:44
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Bármilyen ügyintézéshez bementem régen, hogy valami nem kerek, mit lehetne tenni stb. a következő stációkat jártam végig :vitatkozás, értetlenkedés,lepattintás, mellébeszéd,megvezetés, döntésképtelenség stb.és egymás idejének rablása.Ebből tanulva bárhová megyek,mindennek utána nézek, kiszámolom, a pontos hibát megkeresem,már kidolgozott megoldási javaslataim vannak és szükség esetén megtámasztom mondandómat 1-2 idézettel szerződésből, szabályzatokból stb.Nem hagyatkozom pusztán egy ügyintéző jóindulatára, elsősorban magamra számitok.Nem is tart az ügyintézés 5-10percnél tovább, látják az ember képben van kár vele vitatkozni.Viszont előtte a felkészülés részemről több órát, esetleg napot is igénybe vesz.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:25
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
Csak ehhez kell némi pénzügyi ismeret, mármint ahhoz, hogy az elképzeléseidet megfogalmazd a bankosnak.

Továbbá tudni kellene, hogy hol adnak a legmagasabb kamatot pénzed után?

Pl.
A bankok a friss/nem friss pénznél előre csak akkor szólnak, ha Te konkrétan rákérdezel, tovább bizonyos bankok feltételekhez kötik a magasabb kamatokat.

Azért ezeket kapásból megérteni?

Nincs mese suliban kell tanulni a pénzügyi ismereteket.

Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:17
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#34
A bankokban is biztonságban van a pénzed, mert a Magyar Állam garanciát vállal érte!

(kb.100 ezer euróig?)
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:17
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#33
Bankváltás és egyébb pénzügyek nehézsége, bemész elmondják kondiciók ,előnyök ,hátrányok, díjak kedvezmények stb.4-5 hely után már azt sem tudod mi mennyi ki kivel van, elveszik az ember a részletekben. Én fordítva csinálom : bemegyek, én mondom el mit akarok, mik a szokásaim, milyen összeg milyen időtáv stb. és erre adjanak egy ajánlatot.A végén így könnyen választom a nekem megfelelőt.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 17:06
Előzmény: #29  szivacs
#32
Nagyon egyetértek a 3,6,9 havi futamidőkkel.
szivacs
szivacs 2012. 04. 12. 17:02
Előzmény: #30  watson
#31
Szerintem nem lenne hátrányos, ha tudnánk, mégis mekkora összegről mondunk véleményt.
Tudja valaki, hogy a betétállomány hány százalékát tartják a bankok magyar állampapírokban és ezen mekkora a kamatmarzsuk?
watson
watson 2012. 04. 12. 16:49
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#30
OTP 62,6% külföldi és 5,3% nem azonosított tulajdonos link
szivacs
szivacs 2012. 04. 12. 16:31
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#29
Értékpapír forgalmazás magánszemélyeknek: link
Ügyfélszolgálatok: link
Nincs túl sok. Számlát nyitni pedig személyesen kell.
A postákon már van néhány állampapír lehetőség (1 és 2 éves), de szvsz rövidebbek is kellenének 3, 6, 9 hónapos is.

9,5%-ig mennek a Prémium Magyar Államkötvény sorozatai és kamatai link
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 16:04
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#28
Remélem ez csak irónia.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 16:03
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#27
Azért én is macerásnak érzem a bankváltást, főleg hogy a jelenlegi bankomnál értékpapír TBSZ-em is van, és megnőnének a költségeim, ha másik számlát is tartanék. Nem az OTP-nél vagyok, nekem az első és eddigi egyetlen bankom az Erste volt, de fel tudok sorolni kapásból 5-öt, amelyik jobb, habár az Erstének is vannak előnyei, főleg olyanok, mint az OTP-nek, például sok automata.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 16:01
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#26
"3-5 évre magyar állampapírt venni? akár 1 évre is vakmerőség.

veszel eurót, akár napon belül 1% hozam... nem évi 9%."

Mindkettő kockázatos, de remélem azt belátod, hogy utóbbi még inkább.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 15:59
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#25
Ezzel nem értek egyet. Én informatikus vagyok, és mégis olvasok a pénzügyekről, van benne alap tájékozottságom. Ahogy egy közgazdász is jó ha ért kicsit az informatikához. De egy ács is jó ha ért kicsit mindkettőhöz. Nem szakmai szinten, de alap szinten igen. Érdekes, hogy mennyire fontosnak találja mindenki, hogy legalább 1-2 Petőfi verset tudjon mindenki, mindenki tudja ki volt Csáth Géza, és azt, hogy mikor és mi volt az Aranybulla, ugyanakkor olyan dolgokat, amelyek ezekkel szemben a túléléshez kellenek, ráhagyunk szakemberekre.

Nyilván ezzel nem azt mondom, hogy tanulj meg műteni, de egy artériás vérzést alap, hogy el tudjál látni.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 15:17
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
otp nem olcsó bank, de gondolod a többi nem húz le?

unicredit ingyenes kp felvét, de pl. engem egy repjegyvásárlásnál lehúzott annyival, amivel drágább pl. az otp, mivel rabló árfolyamon vált. netbankjuk hiányos. citibank? 0 ft os bankszámla, aztán pislogsz, micsoda kamatok vannak a pénzedre, és milyen csodás árfolyamok vannak ott is.

sorolhatom tovább. majdhogynem mindegy hol vezeted a számlád, átlagosan lehúz mind, egyiknél ez olcsó vagy az, aztán pl. egy eseti utalásnál lerabol.

axa... díjmentes számlavezetés, elfogadható kamat. ha ügyintézés vagy problémamegoldás kell, akkor Budapesten 2 fiók. :D a többit szépen bezárják.

Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 15:11
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#23
"Azóta ez a jogtanácsos asszony (több könyvet írt az ingatlan-nyilvántartásról) és családja az OTP folyószámlán tartja a pénzét. Többször szóltam, hogy pl az UNICREDIT-nél ingyen számlavezetés is van, sőt le is lehet kötni 9% körüli kamatra - nem érdekelte.
Miért?"

Mert ők nem idegenszívűek, hanem magyar érzelmű emberek, akik magyar bankban tartják a pénzüket! :))
Te meg rá akarod venni őket, hogy az idegen bankot gazdagítsák, szégyelld magad :))
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 15:04
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#22
Nem az unikredit van a csod szelen?:D ott is faszan biztonsagban van a penz
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 15:03
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
Az ilyen emberek nemcsak a penzugyi teruleten vannak befasulva. Ugyanis az ilyen emberek se a mobiltarifajukat, se a tv vagy internetszolgaltatojukat nem cserelik le. Autot is csak amikor a regi megpusztul, lakast meg talan sosem. Ugyanis mindegyikkel "penzugyi macerak" lennenek.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:58
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#20
Csakis friss pénznél kb. 9%!!!

Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:58
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
Az emberek túlnyomó többsége nem kockáztat.

Ilyenek vagyunk!
Csakis a biztosra mennek.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:56
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#18
Teljesen igaza van watsonnak.

Mondok egy igaz példát a környezetemből, s ezzel is a pénzügyi sötétséget támasztom alá.

Egyik középkorú jó ismerősöm jogtanácsos nő és kicsit idősebb tervező mérnök férj.

Annak idején az FVM minisztérium közölte, hogy a fizetéseket a jövőben nem borítékban adják, hanem átutalják.
A jó nagy minisztériumba ki is jött az OTP csapata, s ott megkötötte velük a bánszámlaszerződést, majd nem sokkal később pénzfelvevő automatát is elhelyeztek a minisztérium épületében. (első két felvétel ingyenes)

Azóta ez a jogtanácsos asszony (több könyvet írt az ingatlan-nyilvántartásról) és családja az OTP folyószámlán tartja a pénzét. Többször szóltam, hogy pl az UNICREDIT-nél ingyen számlavezetés is van, sőt le is lehet kötni 9% körüli kamatra - nem érdekelte.
Miért?
Valószínűleg macerásnak, nehéznek érezhette magát a pénzügyi területen.

Nem tudom, hogy miért nem váltott bankot?

Ugyanez a helyzet a kötelező biztosításoknál is. Az istenért nem változtatnának.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:46
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#17
már megint kezded? állna görcs a derekadba.

3-5 évre magyar állampapírt venni? akár 1 évre is vakmerőség.

veszel eurót, akár napon belül 1% hozam... nem évi 9%.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:44
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#16
"Adjon a bank magasabb kamatot, legyen verseny, ne érje meg a polgárnak elvinni a bankból a pénzét. "

Egy alacsonyabb kamatkörnyezetet azért csak jobb lenne, nem?

Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:43
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#15
Miután a tipikus postára járók a célközönség, így nem elképzelhetetlen. Valamit csak adni kell a honpolgárnak a kezébe, hogy legyen mit szorongatnia nehéz időkben, mivel a pénze már nem lesz kéznél..
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:41
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#14
Majd a FIDESZ ezt is megoldja.

Oktatási törvény, tanterv, egész napos suli - minden rendben lesz!!!

Remélem egyszer elérjük a kb. 1930-as szintet, amikor annyi Nobel díjas embert adtunk a világnak, vagyis tanult itthon.
Tudom, ezek nagy része zsidó ember volt - de akkor is. Ha nem veti meg, nem tagadja meg hazáját, nem néz le minket, akkor a mi zsidónk!!!)

Ellenben lehet abban valami, amit az akadémikus úr állít?

link
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:38
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
"Amint beszámoltunk róla, múlt héten egy kormányhatározat közel 2 milliárd forint azonnali átcsoportosítását rendelte el annak érdekében, hogy több helyen, gyorsabban vehessenek az emberek állampapírt az országban. "

Javítsatok ki ha tévedek, de én úgy tudom, hogy ahová be van kötve az internet, ott állampapírt is lehet venni. Akkor mit jelenthet az, hogy több helyen, gyorsabban(?) lehet majd állampapírt venni? Vagy visszatérnek a materializált állampapírok?

Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:29
Előzmény: #7  watson
#12
Adjon a bank magasabb kamatot, legyen verseny, ne érje meg a polgárnak elvinni a bankból a pénzét.

Mire fel ez a magas kamatmarzs?
Persze, az e téren képzetlenebbeket könnyebb átverni.

Majd az anyabank pótólja a zsét:
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:28
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Régóta mondom, hogy alapvető közgazdasági, pénzügyi ismereteket kötelezően oktatni kellene általános iskolában és/vagy középiskolában.

De ez nem egyenlő azzal, hogy a gazdaság egyik szereplője - az állam - saját maga hitelezésére csábítja a lakosságot. Ezzel ugyanis pontosan azt teszi mint a bankok. Nem oktat, nem hosszútávon felruházza az embereket megfelelő döntési képességgel, hanem saját termékét tukmálja.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:23
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#10
Pénznyelő!

Ez a baj a közgazdászokkal is.

Nem értenek az emberek nyelvén, nem is akarnak, lenézik őket, mint pl. orvosok a betegek nagy részét.

Megjegyzés: Ezért utálja Bokrost, Békesit szinte az egész ország. (rajtad, rajtatok kívül)

Mit gondolsz mire kell a kb. 2 milliárd forint?

Az emberek 99 %-a nem olyan mint te.
De ez nem azt jelenti, hogy rosszabbak, csak éppen nem értenek hozzá, nem foglalkoznak pénzpiaci műveletekkel.

Neked pl. minimális a jogérzéked, nem tudod mit kell tenni, ha valakinek magas a koleszterinszintje, nem tudsz megtervezni egy házat stb. Persze ez nem baj, mert tudsz kitől segítséget kérni.

Ezért kell a 99 %-nak is segíteni (felvilágosítás, TV reklám, iskolai tanterv stb.) mert ha nem tesszük, akkor a dörzsölt bankok "átbasszák" őket, mint ahogyan szokták.

Szeretettel,
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:23
Előzmény: #7  watson
#9
Szerintem a lakosság közvetlen állampapír vásárlása + a pénzügyi tranzakciós adó együttesen azt eredményezi, hogy a lakosság pénzének egy jó része kikerül a bankrendszerből. A háztartások megtakarítása így nem a gazdaságot finanszírozza, hanem az államot. A bankok forráhiányosak lesznek, ami magas kamatokat eredményez, ezáltal a vállalati hitelezés apad tovább.

Szerintem ez nagyon káros. Nyilván csak akkor, ha kellő méretűvé nő a dolog, azaz sok 100, vagy 1000 mrd-os nagyságrendet ér el.
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:18
Előzmény: #7  watson
#8
Az allampapir is fasza befektetes, kerdezd csak a gorog allampapirtulajokat mennyire :D
watson
watson 2012. 04. 12. 14:16
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Most is vehetsz, de nem veszel ;)
puritánnak igaza van.

Egy egyszerű pógár aki se lát, se hal, senem gondolkozik :) leköti a pénzét az OTP-ben és kész.
Most meg agit-prop megkeresik és behordja a békekölcsön irodába és vesz DKJ-t, a bank meg tovább szárad kifele a végtörlesztés után, jól megbankadóztatva.

Különbenis betétekből hitelezzen a bank, ne sefteljen ;)

Egyébként jól megy az 1 millió munkahely kinyíró pogromjuk...
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:12
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Hat ha pl. az otp bedol, akkor a magyar allam is bedol. Szoval senki nem fog helytallni a beteteidert :D
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:09
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Nem értem miről beszélsz. Most is vehetsz bármikor magyar állampapírt. Van neked? Ha nincs, miért nincs?
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 14:06
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
IDEGENSZIVŰEK!!!

Ha egy bank, ahol ma tartják (ha van) az emberek a pénzüket, akkor ki áll helyt ha a bank bedől?

Jelen esetben is a magyar állam.

Csak a bankok gyarapodjanak!
Ők átveszik a polgárok megtakarított pénzeiket - különböző "ócsó" kamatokon, s majd ők vásárolnak belőle Magyar Államkötvényt!!!

Csak gratulálni tudok nektek!!!
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 13:43
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Es remelem amikor atutalom ra a penzt akkor jol levonjak a PFA-t(penzforgalmi ado) is :D
Törölt felhasználó 2012. 04. 12. 13:42
Előzmény: #1  portfolio
#2
Haha aztan majd szepen allamositjak azt is :D

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek