Topikgazda: matgab 2004. 01. 15. 14:28

Baumgartner: ebből nem lesz Forma1  

Ugrás a cikkhez
Valószínűleg nem tud indulni a Forma 1-ben Baumgartner Zsolt, mivel a Mol hajlik ugyan a támogatásra, azonban olyan garanciákat vár, amelyeket a versenyzői jogaival rendelkező (jórészt állami tulajdonú) társaság nem tud teljesíteni.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=36896
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 15:58
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
"Elég csak abból kiindulni, hogy 20-30 ezer ember még most is hétr?l-hétre kijár"
Kicsit tévesek az infóid, a válogatott legutóbbi meccsén (talán az észtek ellen) alig 480 fizető néző volt...
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 15:56
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
sziasztok!
csak egy-két gondolat!
- a MOL ugye az INA 25%-os tulajdonosa is... (Alain már írt erről)
- a MOL mint profitorientált vállalat elsősorban a tulajdonosi érdekeket nézi, nem pedig a dolgozói véleménye szerint dönt, ettől függetlenül:
- talán a benzinkutakat a legkönnyebb büntetni, mert az tényleg nem áll semmiből, hogy nem nálatok veszek benzint, hanem náluk - PR szempontból nagyon kell vigyázni! (nehezebb a dolog a sörrel pl. :))
.
- BZS-tal kapcsolatban: érdekes kérdés, hogy a Minardi pozitív reklámot jelent-e egy cégnek, vagy nem. Biztos emlékesztek, amikor Alex Yong volt a verenyzőjük, akit a maláj olajtársaság szponzorált be a csapatba, és számtalanszor említették a nevét (KL - mint Kuala Lumpur). Nos bennem nem az maradt meg róluk, hogy egy nyikhaj csapat, csak azért, mert az autó mindig uccsó volt, ha egyáltalán beért (bár volt egy 5. helye is Webbernek!) Szóval szvsz nem lenne ez rossz reklám a MOL-nak, a magyar állam már hülyébben festene a kocsin (a neten körbejárt erről egy vicces kép, biztos láttátok)
- de: Hajdúkapitány Molnár szavaszai is a fülembe csengenek, miszerint: tízezer ember az tízezer ember, egy pedig: csak egy!! (azaz, ha 120 milliárdot kell lefaragni a büdzséből (vagy hozzátenni9, akkor ez pont egy olyan tétel, amit nem muszály kiadni! Ráadásul mi már így is hatalmas fórban vagyunk a világ legtöbb országához képest, hisz nálunk van futam! Az sokkal többet ér, mint egy versenyző, aki a mezőny végén kullog!!
így hirtelen ennyi
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 15:12
Előzmény: #14  brand
#18
"itthon a foci már csak tényleg a végső fanatikusokat érdekli"
.
Nem igaz. Még ez a min?síthetetlen foci is százezreket érdekel. Elég csak abból kiindulni, hogy 20-30 ezer ember még most is hétr?l-hétre kijár - és akkor mennyivel több nézi meg az összefoglalót, olvas róla a másnapi újságban. Ebben a körben igenis nagyon sokan fel vannak háborodva a horvát foci támogatásán, és ?k is szoktak tankolni, nem csak a Portfólióra irogató, és a magyarfocin - joggal - gúnyosan röhög? "pénzügyi elit" :-)
.
"Boldog lennél, ha úgy jegyeznének meg, mint az a cég amelyik a folyton kieső autókon virít..."
.
A reklámértéket szerintem a legtöbb cégnek nem csak az jelenti (még egy Ferrari-n vagy Williams-en sem), hogy látod a logóját a kocsin a futam során, hanem az is, hogy szerepeltetheti a reklámjaiban, és minden elképzelhet? módon összekapcsolhatja a nevét egy nagy presztízs?, nagyon népszer? sporttal. Mellesleg a képerny?n szereplés és a pontszerzés alapján a Jordan - ami ugye sokkal-sokkal jobban tetszett volna a MOL-nak, vagyis bizonyára a részvényesi értékhez is jóval jelent?sebben járult volna hozzá :-) - sem produkált fényesen tavaly.
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 14:28
Előzmény: #13  brand
#17
Kedves Brand!
Ez benne van a pakliban, igazad van, de minden sportágban vannak győztesek, középcsapatok és sereghajtók. Miért van az, hogy mindig vannak olyanok, akik a sereghajtói posztra is áhítóznak, miért remélik, hogy lépésről lépésre előrébb tudnak lépni? Miért van az, hogy van ahol már a részvétel is hihetetlen presztízzsel jár? (Pl. oscardíjjelölés: a többség semmit sem kap, de évekkel később is úgy emlegetik, hogy őt egyszer jelölték, stb.)
Talán azért, mert ez a fejlődés rendje, nem? A harmadosztályból nem lehet egyből a dobogóra lépni az első osztályban!!!
Voltam és vagyok olyan pozícióban, ha nem is cégvezetőként :-))) és pont ezeket a dolgokat kell mérlegelni.
Lépésről lépésre lehet fejlődni.
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 14:13
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
A magyar foci nem pénzkérdés. Jutott oda elég. A magyar foci arról szól, hogy a vezetők ki, milyen szinten, hogyan nyúljon le bármit, a focista szintén csak a fizuját akarja. Amíg ez a hozzáállás nem szűnik meg, kár beleölni bármennyit is. Így nézve, üzletileg a horvát foci választása nagyon jó döntés volt, pláne az ottani terjeszkedést is figyelembevéve. Más kérdés, hogy az is igaz, amit korábban írtam és pont te támasztottad ezt alá. Sok olyan gondolkodású ember van itthon, mint te és emiatt PR szempontból nem biztos, hogy teljesen előnyös a horvát dolog.
Azt viszont fel kéne fognod, hogy Magyarország már nem az az ország mint 5-10 éve. Már nem csak tőkeimportőrök vagyunk. Hanem tőkeexportőrök is. Akvizíciók, regionális terjeszkedés, stb. És ebbe bele tartotik a szponzoráció, a külföldi reklám, marketing, PR is. A MOL egy multinacionális cég. És mint ilyen, ha örülünk és el is várjuk, hogy egy nálunk lévő multi haza sportolókat támogat, akkor el kell fogadjuk, hogy egy hazai multi külföldön hasonlót tesz. A multiság miatt. És ennek örülni kéne. És épp azon befektetői érdekből, amit te írtál. Te mint MOL részvényes nyilván nem örülnél, ha a "céged" rossz helyre fektetné a pénzt. A magyar foci sokkal rosszabb befektetés, mint a horvát...ergo ne oda tegye.
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 13:10
#15
A horvát foci ma már nem az, mint néhány éve! Egyáltalán nem biztos, hogy továbbjutnak! Ráadásul, ha a magyar fociba, vagyis az utánpótlásba ölnék ezt a pénzt, akkor a magyar foci is ott lenne a toppon végre és akár idővel még a horvát focicsapatot is kivernénk! A technikai sporthoz hozzátartozik az, hogy néha elfüstöl az autó! Tavaly a Jordan autók is sokszor füstölögtek. Az, hogy a Minardi reklámfelülete értéktelenebb, mint a Jordane csak egy álságos kifogás!
Úgy érzem, hogy a MOL mind két ügyben arcul köpött engem az egyszerű magyar állampolgárt! Miért? Lehet itt azzal a dumával jönni, hogy a MOL mára már egy nemzetközi cég de azért ne felejtsük el, ki mit köszönhet kinek! Tudtommal a MOL dolgozóinak kb 90%-a magyar állampolgár! Nem hiszem, hogy a MOL dolgozók az álltaluk megtermelt extraprofitból a horvát foci támogatását látják szívesen a magyar helyett! Azt se felejtsük el, hogy a MOL jelenleg 25% és az aranyrészvény erejéig még az állam tulajdona! Azaz a magyar állampolgár tulajdona! (Ráadásul sok magyar kisbefektető és MOL dolgozó is tulajdonos)Azt se felejtsük el, hogy a magyar állam, azaz a magyar állampolgárok milyen monopolhelyzetet nyújtottak és nyújtanak még most is a MOL számára! A magyar állam és a magyar állampolgárok nélkül a MOL most sehol sem lenne! Ezek után arcul köpésének érezem, hogy a horvát focit támogatják nem a magyart és azt is, hogy cserbenhagyták álságos kifogások álcája mögé bújva az egyetlen magyar pilótát akinek esélye volt bekerülni a Forma 1 be! Úgy érzem a MOL arcul köpött minden magyar állampolgárt és ezt nem hagyhatjuk annyiban! Meg kell szervezni a bojkottot! Véleményem szerint egy jól megszervezett bojkott igen is, hogy károkat okozhat a MOL imázsában és talán a kutak forgalmában is! Legalább megtanulják, hogy kiket nem szabad arcul köpni!
brand 2004. 01. 16. 12:24
Előzmény: #13  brand
#14
Másrészt itthon a foci már csak tényleg a végső fanatikusokat érdekli, az utolsó mohikánokat, szerintem ha úgy tennénk fel a kérdést, Egyet ért-e Ön azzal, hogy a magyar fociba jelenleg felesleg pénzt ölni, döntő többsége az embereknek igennel válaszolna.
Egy csoportban vagyunk a horvátokkal, legalább lesz a csoportból magyar érdekeltségű továbbjutó, lesz kinek szurkolni :)))
brand
brand 2004. 01. 16. 12:21
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Kedves Alain!
Ha Te cégvezető lennél, és hírdetni szeretnél. Boldog lennél, ha úgy jegyeznének meg, mint az a cég amelyik a folyton kieső autókon virít...
Akkor inkább maradjunk a Tempo dízel reklámnál :)
brand
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 11:43
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
nagyon sántít, amit írsz, kedves Kaszi.
Ugyanis ennyi pénzből (380 millió), még magyarországon is alig jön ki egy valamire való (észrevehető és nyomot hagyó) kampány egy ekkora cég esetében... A MOL felirat pedig egész évben viríthatna az autón, a sajtótájékoztatókon, a ruhán, stb, amire regionálisan is felfigyelnének.
A sok "PR szakembernek" pedig üzenem, hogy az image építés nem úgy működik, hogy 1 forintot kiadok és akkor másnap 2-t kapok vissza. Sok hónap és év kell ahhoz, hogy egy ilyen jellegű befektetés megtérüljön, hogy az emberek a MOL nevét a csúcstechnikai sport -al azonosítsák, stb.
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 11:32
#11
Szerintem a MOL-nak egy csöppel kevesebb benzinje sem fog fogyni a horvát foci támogatása és BZS nem támogatása miatt (sőt, Horvátországban akár még több is...).
Az emberek két perc alatt el fogják felejteni az egészet és addig is sokkal inkább a benzinárak fogják eldönteni, hogy hol tankolnak, nem az, hogy a MOL szponzorálja-e Baumgartner Zsoltot.
Azonkívül szerintem igenis kisebb a reklámértéke a Minardinak, mint a Jordannek. Piacgazdaságban pedig ennek kell döntenie! Én, ha MOL részvényes lennék, fel lennék háborodva azon, hogy egy profitorientált, technikai sportban a két szép szeméért támogasson a cégem valakit!
Vegyenek reklámfelületet piaci áron és kész. Ha ez BZS-nek meglepő, akkor sorry...
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 11:18
Előzmény: #5  brand
#10
Nehéz kérdés mind2. A horvát foci az INA, meg a regionális multiság célja miatt elvben tökéletes húzás, de ismerve a magyar mentalitást, a nagymagyarkodást, meg azt a szerencsétlen helyzetet, hogy a selejtezőn egy csoportban vagyunk, hát így már erősen rizikós. A kinti PR-nak brilliáns, de itthon visszaüthet. Főleg akkor, amikor sok pénzért külföldi nagyágyúval erősítünk edzői szinten.
A BZS megint nehéz kérdés. Egyfelől persze, hogy kurva jó dolog, hogy lenne egy magyar pilóta is. Másfelől azt gondolom, hogy 1 ember nem ér meg minden áldozatot, bármilyen áron, akármilyen csapatban. A Jordan ha jól tudom 10 §misit kért volna, a Minardi 8-at. Úgy gondolom, a Minardiért nem éri meg a dolog. Az államnak se, de egy nagyszponzornak se. Ha BZS menedzsere sok céggel megállapodva megszerez 7-et, akkor még talán oké lenne ha állambácsi megtoldja 1-el. De a 800M HUF-nak így milyen üzenete lesz? Mi lesz ha ezután xy ilyen sportoló, xy olyan zenész, művész, bárki kér ennyi meg annyi támogatást valamilyen nagyobb célhoz? Vagy egy beteg gyerek 20 milliót az életmentő májátültetésére? Állambácsi hogy mondja majd azt, hogy nem??
Azt is megértem, hogy a MOL húzza a száját a majdnem 400 misin.. Más kérdés, hogy így visszatáncolni szintén baromira gázos, úgyhogy lassan tényleg forintosítani lehet a kárt, amit elérnek ezzel. Elsőre kellett volna gondolkodni.
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 10:20
#9
PR szempontból ez a Baumgartner-horvátfo ci kombináció szerintem is lassan akkora bukta lesz a MOL-nak, amihez képest a megspórolt pénzzel majdhogynem kitörölhetik...
.
Én két újságot láttam ma: a Nemzeti Sport abszolúte MOL-ellenes hangulatot gerjeszt; a Népszabadság sportoldala objektívebb, de az sem javítja a MOL renoméját.
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 10:10
#8
Szerintem a Mol vezetésének elkéne gondolkodnia, hogy a PR osztályuk mekkora hibákat vétett a Baumgartner illetve a horvát foci ügyében. Az ilyen típusú támogatások akkor igazán hatékonyak ha ehhez egy komoly PR munka is járul. Jelenleg szinte forintosítani lehet, hogy mekkora kárt okoz a Mol esetében egy súlyosan elhibázott PR tevékenység.
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 09:41
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
ugyanaz
Törölt felhasználó 2004. 01. 16. 09:35
Előzmény: #5  brand
#6
Szerintem tényleg teljesíthetetlen elvárás egy szerződésben, hogy minden futamon érjen be a célba. Ez szemét húzás a MOL részéről alantas köntösbe bújtatva ("...ők többet is adnának...").
Röhej , hogy összejön USD 8 millió, aztán ebből kiesik/bizonytalanná válik kb 1 millió és emiatt vissza az egész...
Vagy a BZS menedzsment hibázott óriásit, amikor egy szimpla, jogilag nulla megfogalmazású szándéknyilatkozat alapján elkötelezte magát, vagy pedig a MOL hazudik óriásit, nem betartva egy korábbi ígéretét.
Továbbá amikor az egész sajtó ezzel a huzavonával van tele napi szinten, és november vége óta arról van szó, hogy a pénzt össze kell kalapozni a Mindardihoz, akkor gusztustalan azt mondani, hogy nem tudtak a JOrdan-Minardi vákltásról, miért csak most szólnak egy hónappal később??? Ha ez a Szórád József ugyanaz, mint a Porsche Hungáriás, akkor picit értem ezt a húzást...
Amúgy szerintem a MOL beígért (vagy kértek tőle) az INA-ért cserébe egy kis egyébb jutattást más célra, más címszó alatt, ez pedig a horvát foci lett. Ez szeritnem be volt kalkulálva mindkét oldalon már előre az INA vételárába, a sorsolással pedig akkro nem számoltak...
brand 2004. 01. 16. 08:18
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Üdv Mindenkinek!
Látom az indulatok alaposan fel lettek korbácsolva. Én, bár Forma-1 rajongónak érzem magam, mégsem tudom felkapni ezen a döntésen a vizet. Mert ugyebár ha Zsolti jó pilóta, akkor még egy-két év és beleülhet egy olyan autóba, ami talán végig is megy a versenyen, állambácsi megspóról 800 millát, már csak 119,2 Mrd van hátra. A MOL pedig gondolom nem kért azért olyan teljesíthetetlen garanciákat, melyek ne a részvényesi értéket védték volna. Egyébként, én jó húzásnak tartom, hogy a MOL kemény pénzeket öl a horvát fociba, mert ott legalább van foci, itthon meg... Másrészt azért szertnénk, ha a MOL egy Közép-Európai Olajmulti lenne, ehhez pedig a horvát belépő szerintem briliáns ötlet volt, reméljük be is jön ez a merész húzás.
No már most egy Minardi kocsira felkerülni szponzornak nem túl jó reklám. Illetve Zsolti 380 millája nem hiszem, hogy annyit hozna a cég konyhájára, mint a horvát milliárdok. Amúgy mi abban az élvezet, ha szegény Zsolti nevét a 10 kör után csak a kiesők között olvashatnánk...
Üdv,
brand
Törölt felhasználó 2004. 01. 15. 19:05
Előzmény: #2  matgab
#4
Amennyiben nem támogatná a MOL millárdokkal a horvát focit azt mondom, hogy ez van. Kevés a pénz! Na de így!? Ökölbe szorul a talpam. Foci és Forma 1-es rajongóként pláne! Én bojkottálni fogom a MOL-t. Nem csak a kutaknál hanem a tőzsdén is. Kell a francnak egy ilyen társaság részvénye! Ez nem magyar hanem horvát olajtársaság!
Törölt felhasználó 2004. 01. 15. 18:27
Előzmény: #2  matgab
#3
Csak az a baj, hogyha egyszer már mindenki elkötelezte magát, akkor a visszatáncolás szerintem nagyobb baki...
én örültem volna annak, ha van magyar vezető, mert nem hiszem hogy úgy működne a dolog, hogy ezt a pénzt a nagycsaládosok, kórházak, állatmenhelyek vagy a környezetvédelem, stb. direktbe megkapná...
tudom "kis" (szerény 800 milliós) lépésekkel kell elkezdeni a takarékoskodást az államnak, és sok "kicsi", sokra megy... de mégis... Torgyán villa, Szabadi 6 világkörüli turné/év és K&H-n keresztül MSZP által lenyúlt milliárdok helyett szívesebben izgultam volna a BZS-ért, aztán lehet, hogy ez a befektetés megtérült volna konkrét pénzben is, ha sikereket ér el, és nem ő viszi a pénzt, hanem kapja mondjuk 2-3 év múlva..
annak az igazságtalanságán vagy jogosságán, hogy miért éppen BZS kap/kapott volna ennyi pénzt szerintem picit felesleges vitatkozni. ő jutott el a lehetőség kapujába, ennek kellene örülni, mégha a papa nyomta is, de egy másik tehetség nevét mondja meg nekem valaki, aki idáig eljutott...
(Kesjár Csaba emlékét persze nem feledve...)
Na mindegy, lehet hogy a pénz marad az államé, elvész a sülyessztőben, és a vita alapja is megszűnik.
matgab 2004. 01. 15. 17:40
Előzmény: #1  portfolio
#2
Hogy nem sül ki a pofájuk...!! Egy emberre 1 év alatt több mint 800 millió!! Hogy jutottilyen aberráció az eszükbe egyáltalán! Ha mégis támogatnák, akkor tüntetést szervezek a parlament elé!!

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek