Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 07. 17:33

CIG névértéken  

Mikor éri el a CIG részvény tőzsdei ára a névértékét (40 Ft)?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 07:41
Előzmény: #333  prmiklos
#340
Nem, nem csak Te látsz ebben farkast. Őszintén szólva én azt sem értem, Pénznyelő mire alapozza azon véleményét, hogy hosszú távon akár sikertörténet is lehet...

Nem hiszek abban, hogy hosszú távon lehet olyan tipusú lakossági szolgáltatásokat értékesíteni (azaz fenntarthatóan, kidurranó lufi nélkül), ahol az ügyfelek nagyon távol vannak attól, hogy megértsék a termék/szolgáltatás lényegét, működését. A UL biztosítások pedig deklaráltan ilyenek. Nem csupán az ügyfelek, de még az ügynökök sem értik, ha értenék, nem menne így.

(Ha a devizahitelek kockázatát is értették volna az ügyfelek és hitelközvetítők, nem vettek volna föl ennyien olcsó hitelt..)

A CIG vezetői pedig rá is játszanak erre, az a stratégiájuk, hogy olyan terméket kell eladni, ami mellé szexi marketinget lehet építeni (ilyen szexi dolog a hozzánemértőnek a tőzsde), az sem árt, ha némi adóelőnyöket is tartalmaz (a magyar ember történelmi küldetéstudavával szereti elkerülni az adófizetést), de a lényeg, hogy mindeközben legyen olyan összetett a szolgáltatás, hogy még véletlenül se érthessék meg, még véletlenül se lássák át az ügyfelek a szerződést. Sőt az a jó, ha még az ügynökök se látják át.

Mutassatok nekem egyetlen egy aktuáriust (biztosításmatematikust), aki piaci jutalék mellett UL biztosításba fekteti a saját pénzét, vagy ilyet ajánl családtagjának... Higyjétek el, nem fogtok ilyet találni.

Hosszú távon pedig, a harmadik újrakötés után az ügyfelek is rá fognak jönni, hogy átverték őket - háromszor is... :(

Mindeközben a CIG részványárak is borotvaélen fognak táncolni, baromi kockázatos befektetési kategória.
Törölt felhasználó 2010. 11. 10. 07:40
#339
Sziasztok!

Nem tud valaki egy oldalt, ahol a cig real time árfolyama fönt van?
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 23:58
Előzmény: #337  ingcapa
#338
Te, nem vagyok se kezdő se csaj, hogy erre a szövegre beinduljak.
ingcapa 2010. 11. 09. 23:38
Előzmény: #336  Törölt felhasználó
#337
Beálltam 500ra venni 10k-val. és 1k-n fogom adni.....
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 23:21
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#336
"semmiféle veszteség nem ér senkit."

Jaj. Ne legyél már ennyire poziból elfogult. Ez rosszabb mint egy szemellenzős a pol. topicokban.

Aki 938-ért vette, az 800-nál 15%-os bukóban van (ami már nem kevés), azaz egy laza 18%-os emelkedés után lesz csak 0-án. Vagy úgyis mondhatnám, hogy ha nem beszélik rá a jegyzésre 15%-al olcsóbban is vehetett volna (és még nem tudjuk, mi a vége).

Ja és nem azért, mert pont a bevezetéskor lett mondjuk egy tőzsdekrach. Hanem relatív jó környezetben/hangulatban. Ez biztos jele a nyilvánvaló túlárazásnak. A jövőt nem ismerjük, de ez biztos: a jelenben drága volt.
mondoka 2010. 11. 09. 23:07
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#335
Ha most túloznék azt mondanám:
Miért, azért vette mert jó puha a papír és jó valamire?
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 22:46
Előzmény: #333  prmiklos
#334
semmiféle veszteség nem ér senkit.

aki nagytételben vette, az nem azért tette, hogy összefossa magát, ha a bevezetéskor meg utána pár napig felét elveszti az értékének
minden bizonnyal más tervei vannak vele..
prmiklos 2010. 11. 09. 22:35
Előzmény: #332  Törölt felhasználó
#333
Az biztos, hogy ha az árfolyam nem stabilizálódik, és veszteségeket szenvednek a még kedvezményes jegyzők is, üzletileg érdekes helyzetbe kerülhet a biztosító. Sokan lettek most részvényesek, és a csalódott emberek biztosan nem fogják jóhírét kelteni a CIG-nek. Nem látom át, hogy mekkora kockázat van ebben a szálban, de nem merném lebecsülni. Ebben a szektorban a bizalom különösen fontos, hisz hosszú időre kötezelődik el a biztosított. Ha a családi vagy baráti körömben lenne vesztes, biztos emócionálisan is érintett lennék, és ez befolyásolná a döntésemet, hogy kivel szerződöm. Az is lehet, hogy csak én látok ebben "farkast".
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 22:22
Előzmény: #328  prmiklos
#332
Egyébként ez a lépcsőzetesen emelt kibocsátási ár jó trükk. A Genesis is pont ezt tette az 500-as, majd a 2800-as tőkeemeléssel, amiután kidobtak egy leendő 5000-es tőkeemeléses kamut is csakhogy a lufi mégnagyobb legyen. Aztán pukkant is rendesen.

A CIG persze nem ilyen, mint tegnap írtam. De az biztos, hogy ez egy gondosan előkészített kibocsátás volt a tekintetben, hogy ők már a pénzüknél vannak. De sokadjára: ezzel önmagában nemhogy baj sincs, hanem ez valóban így szokás. Itt szerintem az árazás kicsit túllőtt ezen a normál célon és kicsit lehúzósra sikeredett. Pl. megelégedhettek volna mondjuk 600-al is és akkor lehet, hogy már az elején sikersztori is speki szemmel is, így ilyen cégnél, ahol fontos a szimpátia és marketing, ráadásul az potenciális ügyfélkörben is átfedés van, szóval itt lehet, hogy többet nyernek egy speki szempontból is sikeres kibocsátással, mint amit veszítettek volna a különbözeten.

Ettől függetlenül évek múlva lehet egy sikersztori is ez. Csakhát az a baj, hogy a leendő sikerek egy része benne van már ebben az árazásban.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 22:21
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#331
világos, h okostojások vagytok mind
Steelman 2010. 11. 09. 22:17
Előzmény: #329  prmiklos
#330
Soha nem bírtam a sunyi képét. Eleve gyanús volt, hogy ha ő ajánl valamit, az jó nem lehet. Biztos jó pénzt kapott azért, hogy jól átverje a tömegeket.
prmiklos 2010. 11. 09. 22:07
Előzmény: #328  prmiklos
#329
Egy dolgot nem értek. Járai úrnak egy darab részvénye sincs. Miért adta az arcát a kampányhoz? (ok, hogy FB elnökként biztos kap tiszteletdíjat) Nem sejtette, hogy lefelé fog menni az árfolyam? Sokan nem fogják szeretni motanság.
prmiklos 2010. 11. 09. 21:57
Előzmény: #324  budoire
#328
"Pannónia tájékoztató "

Azért nem semmi, hogy mennyi ingyenes részvényt osztotak még idén nyáron is. Jól kitalálták ezt azért. Nem a dolgozóktól és menedzsmenttől sajnálom, de a mostani "behúzott" befektetőkkel szemben érdekes húzás volt. Az utolsó kibocsátás már 480 Forinton történt, azonban ennek darabszáma igen kicsi volt. Rendesen beszopatták a népet. Kíváncsi vagyok, lesz-e visszhangja a médiában.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 21:46
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#327
Világos, hogy dugig vagy vele, nyilván 938-on jegyeztél és most ideges is vagy. De azért nem kell másokat bedumálni. 800 alatt is fognak tudni venni. És ez független attól, hogy évek múlva mi lesz. Ez még nem jó beszálló.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 21:33
Törölt hozzászólás
#326
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 21:30
#325
legkésőbb 3év múlva 2000Ffnál is többet fog érni a CIG-i
budoire 2010. 11. 09. 21:28
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#324
Pannónia tájékoztató

link
(sok megás pdf)
itt lehet gyönyörködni a 162. oldaltól a 125, 150, 250 és 480 forintos vásárlásokban és az ingyenes részvényjutattásokban. Milliószámra kapták és vették a rv-eket.
martin36
martin36 2010. 11. 09. 21:21
Előzmény: #322  Bogi27
#323
Kedves Bogi.
Az utóbbi pár évben csak,és kizárólag ilyen volt.
Bogi27
Bogi27 2010. 11. 09. 21:08
Előzmény: #308  Törölt felhasználó
#322
Keg lesz 2000 nyomta 90 ig cirka 15 hónap alattt.Nem is értem egyböl minuszos ,mi fog következni .volt e már ilyen cég a béten ami igy nyitott.
Törölt felhasználó 2010. 11. 09. 20:12
Előzmény: #320  Törölt felhasználó
#321
Ha usákok reggelre így maradnak, vagy még ilyenebben, mi lesz itt reggel, phu :)

Topik gazda

gabzol
5 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek