Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 20. 12:48

KEG topik.  

Megnyítottam a KEG topikat.

Venni vagy cserélni?

Zoltán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lazaics 2012. 09. 01. 05:32
Előzmény: #35699  sly36
#35700
Továbbra is várom a kisrészvényesek jelentkezését a közgyűlés összehívásával kapcsolatban az l.viktor525@gmail.com e-mail címre!
Köszönöm!
sly36
sly36 2012. 08. 31. 20:27
Előzmény: #35698  Törölt felhasználó
#35699
Steier Úr!
Tervez további lépéseket a közgyűlés összehívásának érdekében? (Akár jogi út is)
Törölt felhasználó 2012. 08. 31. 19:19
Előzmény: #35669  Törölt felhasználó
#35698
Tisztelt Pimper Richárd!
Tisztelt Igazgatótanács !
Kedves Fórumozók !

Mivel a KEG rendkivüli közgyűléssel kapcsolatban a mai napon közzétett anyaga számos csúsztatást , a részvényesek megtévesztésére alkalmas sommás, dokumentumokkal álá nem támasztott (rész)állitást tartalmaz ,ezért – bár eredetileg is médiavitában kivántam ezt Pimper űrral tisztázni – kommentálom , kiegészitem és megválaszolom a KEG szövegét .

„ ….. négy részvényes meghatalmazásával rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezte, majd - ahogy az Társaságunk tudomására jutott – megkeresése szövegét internetes felületen is közzétette. Igen, a visszaérkezett Tértivevény kézhezvételét követő napon,mivel a KEG vezetését mulasztás terheli a tekintetben ,hogy egy ilyen súlyú megkeresést a honlapján kötelezően meg kellett volna jelentetnie a beérkezést követően azonnal ,ahogy ezt egyébként tette más – esetenként nem jogerős – információk tekintetében !
A KEG Nyrt. Igazgatótanácsa 2012. augusztus 30-i ülésén a kérelmet megtárgyalta és megállapította, hogy az a törvényi feltételeknek nem felel meg, különös tekintettel arra, hogy az összehívás feltétele a szavazatok legalább öt százalékával való rendelkezés, ugyanakkor jelentős részvény-darabszámot tulajdonló részvényesi oldalról annak keletkezése időpontjára visszaható hatállyal ( ? ) meghatalmazás visszavonására került sor.
Sicc ! A KEG ugyan csatolja ( scannelje ) már a bejelentéséhez azt a 2012 .08.30-án ezek szerint rendelkezésére álló Tértivevénnyel küldött és általam átvett ,egyébként formailag kifogástalan ( pl tanuzott ) visszavonást ,amelyre hivatkozik ! Ennek hiányában az adott időpontban ugyanis valótlant állit és megtéveszti a részvényeseket , önkényesen megakaszt egy kezdeményezést !!
A kezdeményezés megjelölt oka és célja részben „az apportok független szakértői értékelésének elmaradása okán szükséges (Sicc! Ezt a KEG tette bele a szövegbe , az előterjesztésben csak a további – zárójel utáni rész szerepel !!! ) az apportok megfeleltetése”, részben „az autógáz adóváltozása kapcsán, hogy a Keg. Igazgatótanácsa ismertesse a helyzet kezelésére kidolgozott, vagy kidolgozandó stratégiáját”.
Ti . A tavaszi mérlegelfogadó közgyűlésen a vezetőség mindent az autógázra tett fel és már akkor felhivtam a kockázatra a figyelmet . Az adómérték változása bekövetkezett és ez maga a katasztrófa az LPG-re !
Tájékoztatjuk a tisztelt Részvényeseket, hogy a Társaságnál megvalósított alaptőke-emelések során az apportokról a kezdeményezésben foglaltakkal ellentétben a törvényi előírásoknak megfelelően minden esetben készült független könyvvizsgálói jelentés, mely jelentéseket a KEG Nyrt. közzétételi helyein (www.bet.hu; www.kozzetetelek.hu; www.lpg.hu) az előírások szerint meghirdette. A Társaság rendelkezésére állnak továbbá az alaptőke-emelésekhez kapcsolódó, az apportok értékét alátámasztó okiratok (pl. a VISONKA Zrt. esetében: ingatlan vagyonértékelés, öt évre visszatekintő gazdálkodási elemzés, előretekintő három éves üzleti terv; az Anonymus Kft. esetében: több száz oldalas összefoglaló jelentés az apport tárgyának üzleti értékeléséről, jogi szakvélemény).
Megjegyzem ,hogy nem ezt ,hanem egy – a törvény által biztositott - apport MEGFELELTETÉST kérünk ,mivel a vezetés a múlt évben már kiemelkedően nagy értékvesztés leirására kényszerült ! Ne bujjanak más háta mögé ,hanem a „ karmester „ vállalja a különbözetek előteremtését . Megjegyzem ezt jelentős részben elvonta a kisrészvényesektől és nem fektette a cégbe ,igy érthetetlen a menedzsment akadékoskodása !
Megjegyezzük, hogy a Dr. Steier József vezérigazgatói megbízatása és igazgatósági/igazgatótanácsi tagsága alatti alaptőke-emeléseket személyében valamennyi esetben szavazatával támogatta és az előzményi iratok is ismertek voltak általa.
Annyiban brutális csúsztatás ,hogy a gigantikus tőkeemelések ( N Joy ,majd Visonka –kb 4 milliárd - eltávolitásom után történtek ! ! , Egyébként az általam jegyzett apportokért ma is helytállok !
Dr. Steier József úr eljárásával kapcsolatban a következőket emeljük ki:
- Miként azt 2012. július 5-i közleményünkben meghirdettük, a Tatabányai Munkaügyi Bíróság
2.M.529/2011. számú elsőfokú ítéletében megállapította, hogy Dr. Steier József olyan cégek
tulajdonosa illetve vezetője, melyek konkurensei a KEG Nyrt-nek.
Kérem és felhatalmazom a KEG-et ,hogy tegye közzé a nem jogerős itéletre a törvényes határidőn belül beadott fellebbezésünket ,melyből látható azon tárgyi és informális tévedések sorozata ,melyeknek generálásában a KEG is közreműködött.
- Dr. Steier József tulajdonosi igazolásai alapján 100 darab KEG-részvénnyel rendelkezik, ezáltal
számára jelentősebb vagyoni kockázat nélkül biztosított a részvényesi fellépés, információszerzés,
hangulatkeltés lehetősége a Társasággal szemben.
Ez csak annyiban igaz ,hogy a KEG részemre jelentős összeggel tartozik és ,mint egyik szülője – sokat elnézve neki – szeretném ,ha sikeres lenne ! Ha pedig a transzparencia követelést ,vagy a szakmai észrevételeket valaki hangulatkeltésnek tekinti az magát minősiti !
- A Társaságban apporttal emelt tőkét a SUPERLATIVE SERVICE LIMITED is, amely cégről –
többek között - a fenti munkaügyi perben megállapítást nyert, hogy Dr. Steier József érdekeltségi,
képviseleti körében állt, ugyanakkor az általa képviselt kezdeményezés ezen apport megfelelőségére
sajátságos módon nem terjedt ki.
Javaslom ,hogy a KEG a nevezett apport megfeleltetést – állitása valóságtartalmát álátámasztva – kezdeményezze az előterjesztésünk bővitéseként !
- Dr. Steier József úgy indított felszámolási eljárást a Társaság ellen, hogy az annak alapját képező
követelést a KEG Nyrt. számára már 2011. augusztus 5-én igazoltan megfizette, ezért sem az eljárás
megindítása, sem annak publikálása jóhiszeműnek nem tekinthető.
Érdekes ,hogy nem azt állitja a KEG ,hogy „ törvénytelen „ ,ill valótlan a követelésem ( csak nem jóhiszemű ) –azaz ténylegesen tartozik nekem a cég . A biróság által megitélt járulékos költségeket „ szabotálta” el a KEG ,talán arra apellálva ,hogy az ítélet – és az időhúzás gyalázata - ellenére még ezt (is) elengedem ?!
Törölt felhasználó 2012. 08. 31. 18:22
Előzmény: #35693  Törölt felhasználó
#35697
ere a hirre nem számítottam, az informátoromat kirúgtam. eladni nem tudok mert akkor 0ra esik az árfolyam.
utolsó tanácsom menekülés!!!!!
ha ez igaz akkor manoka15 csődbe ment, sajnálom aki miattam vet, én sem tudhatok mindent. ha lesz még 100 felett keg találkozunk ha nem akkor én is keggel haltam.
szevasztok
ui.: örülj maci, igyál este meg egy üveg vodkát te is velem együtt. pontban 21:00kor virtuálisan koccintunk manoka halálára.

Törölt felhasználó 2012. 08. 31. 14:22
Előzmény: #35695  sly36
#35696
ááá csak gyorsan ír, érdekes mindig csak azt a pár szót
"sókat vet" 69-nél
sly36
sly36 2012. 08. 31. 14:20
Előzmény: #35694  Törölt felhasználó
#35695
"vetem"
ezek a kamumókusok állandóan csak vetnek
Törölt felhasználó 2012. 08. 31. 14:18
Előzmény: #35693  Törölt felhasználó
#35694
meg 69 )
Törölt felhasználó 2012. 08. 31. 13:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#35693
ha visszamegy 34ig akkor vétel, én újragyűjtöm 41-43nál eladtam amim volt, ma vetem keveset 39ért a többit 37-34 között várom szeretetttel.
mengele 2012. 08. 31. 11:51
Törölt hozzászólás
#35692
lazaics 2012. 08. 31. 10:19
Előzmény: #35690  Törölt felhasználó
#35691
l.viktor525@gmail.com
Törölt felhasználó 2012. 08. 31. 10:14
Előzmény: #35689  lazaics
#35690
S egy rendkívüli közgyűléssel mit lehet tenni? Mégha össze is hívják a kicsik. Mit lehet elérni? Mert árfolyamot már max csak felszorzással lehet 400 fölé rakni..
lazaics 2012. 08. 31. 10:08
Előzmény: #35688  exmnbs1
#35689
Továbbra is várom a kisrészvényesek jelentkezését a közgyűlés összehívásával kapcsolatban az l.viktor525@gmail.com e-mail címre!
Köszönöm!
exmnbs1 2012. 08. 31. 09:49
Előzmény: #35686  sly36
#35688
egy részvényesi megfeleltetés nagyon nem ártana a bujkálók felderítésére
marslako2
marslako2 2012. 08. 31. 09:37
Előzmény: #35684  exmnbs1
#35687
Én nyereséget vártam most hogy nagy veszteség lett, dobás van!
sly36
sly36 2012. 08. 31. 09:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#35686
1. Ha 900ezer részvényed van, akkor rég jelentened kéne, mert az 6%-os pakk. Tehát vagy kamuzol vagy nem tudsz számolni. (utóbbira gyanakszom)

2. Teljesen mindegy, hogy Steiernek hány db.-ja van, az számít, hogy 5%-nyi részvényes együtt szavaz. Ha meghatalmazták Őt, akkor 5%-nyi részvénye van Steiernek.

A Keg részéről csak kifogás a formai hiba, nyilván nem véletlen az időhúzás.
Remélem ezzel nem adják fel az érintettek és benyújtják újra a közgyűlési kezdeményezést.

exmnbs1 2012. 08. 31. 08:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#35685
900K db keg az lehet csak a nagy öröm)))))))))))))
exmnbs1 2012. 08. 31. 08:52
Előzmény: #35683  exmnbs1
#35684
Steier féle felszámoltatás után a -87m-s veszteség a másik örömhír)))))))))))))))))))))
exmnbs1 2012. 08. 31. 08:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#35683
auditálatlan természetesen
Stiv
Stiv 2012. 08. 31. 08:40
#35682
2012.I.félévi jelentése egyértelműen mutatja,hogy a Társaság 2010.I.félévét - Dr.Steier József vezérigazgató távozását-követően jelentős fejlődésen ment keresztül.A Társaság és a részvényesek közös érdeke,hogy jobb gazdasági hatékonysággal,jobb üzleti eredmények felmutatásával a Társaság részvényeinek árfolyama növekedésnek induljon.

Idei eredmény
Keg -87,861 millió
Visonka +11,617 millió

Igaz,hogy javult a nettó eredmény,de még mindig veszteséges a cég...Az idei év is bukta lesz,kár fényezni..

Ez a cég még messze van a hatékony működéshez...

Saját tőke és kötelezettségek
összesen 6.736.679.000 ft.
Törölt felhasználó 2012. 08. 30. 23:45
Törölt hozzászólás
#35681

Topik gazda

rubel
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek