Topiknyitó: Portfolio 2017. 06. 12. 12:09

Újabb vörös riasztás villant fel a világ második legnagyobb gazdaságában  

Ugrás a cikkhez
Miközben mindenki a kínai árnyékbankok és hitelpiac miatt aggódik, a biztosítási szektorban is bomba ketyeg. A kínai biztosítóknak ugyanis szinte köze sincs a biztosításhoz és a kockázatok kezeléséhez, sokkal inkább kockázatos
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szalkai2 2017. 06. 13. 09:09
Előzmény: #20  upgrayeddAKS
#23
Mivel Kína ma már közel sem olyan olcsó, mint tíz - tizenöt éve csak az olcsó munkabért kihasználó multiknak ég jól is jönne, hogy tovább kell állniuk Indiába, Pakisztánba, Bangladesbe, Vietnamba. Nagyobb gondot az igényesebb, az elmúlt húsz évben kialakult kínai fejlesztőkapacitást kihasználó, és a bonyolultabb, magasabb hozzáadott értéket adó iparágaknak, vállalatoknak okozna. Gondoljunk pl az okos telefonokra - ezek fejlesztése javarészt Kínában történik, jórészt kínai cégeknél (Huawei, Oppo, Vivo stb).A magyar export Kínába sokkal nagyobb mint azt a sajtó egy része terjeszti, csak főleg Németországon keresztül zajlik (Audi, Opel, Mercedes stb).
elemes
elemes 2017. 06. 13. 07:56
Előzmény: #20  upgrayeddAKS
#22
mindenkire kihat valamennyire... az nem mindegy, hogy mennyire. egy kínai bukó *nagyon* kihat mindenkire.
elemes
elemes 2017. 06. 13. 07:56
Előzmény: #15  pitcairn2
#21
nem lesz válság, csak mondjuk mindenki lyukas zokniban fog járni :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 12. 19:25
Előzmény: #14  elemes
#20
Persze, hogy mindenkire kihat valamennyire... az nem mindegy, hogy mennyire. (Milyen mértékben, mennyi ideig, stb.) Szerintem a kínai foylamatoktól sokkal inkább függetlenek vagyunk, mint az USA-beliektől. Ráadásul Mo.-on kifejezetten jól jönne, ha bizonyos commodity-k ára jelentősen mérséklődne, a kínai export-import sem gyakorol hazánkra olyan nagy hatást (importunk onnan sokszorosa az exportunknak oda), így a külker. mérlegünk még javulna is. (Persze az sem mindegy, mikor következik be...) Sőt, több lenne a kínai Mo.-on, aminek szintén sok pozitív hatása lenne :) Ha jobban belegondolok, egy kínai válság Mo.-ra jól hatna. :) (Jó, ez inkább csak tréfa akart lenni...) A világgazdaság szintjén már komplexebb a helyzet: van, ahol rosszul jönne és van, ahol jól - az észak-amerikai szolár cégek valószínűleg szárnyalnának, vissza is venném talán a FSLR-t. (Sőt, sztem biztosan feltankolnék szolárosokkal...) Mindenhol, amit "elnyom" a kínai konkurencia, ált. jól jönnének ki. Azon szektorok pedig, ahol számít, hogy minél olcsóbb legyen a kínai munkaerő (és már van gyár, de lejjebb tudják vinni a béreket), ott szintén + lehet az összhatás. De egy pánik minden további nélkül beüthet nyilván (ezért is írtam arról, hogy port kavarna fel, stb.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 12. 19:11
Előzmény: #16  pitcairn2
#19
Valami részletesebbet is mondhatnál már, hogy mit láttál még az üveggömbödben. Lehetnek azok lottószámok is! :)
pitcairn2 2017. 06. 12. 17:05
Előzmény: #4  elemes
#18
" hát mondjuk egy olyan válságot okozhat, mint a 2008-asnak a tízszerese. kb. " azt újra a FED fogja öszegründolni:)
pitcairn2 2017. 06. 12. 17:04
Előzmény: #2  elemes
#17
van az un. "fejlett világban" bármi ami stabil? :) (a pénznyomtatáson is a piacmanipuláláson kívül..)
pitcairn2 2017. 06. 12. 17:03
Előzmény: #14  elemes
#16
a következő válság is az USÁ-ból fog indulni...
pitcairn2 2017. 06. 12. 17:02
Előzmény: #12  elemes
#15
Kína ma a világ műhelye, ha "be is szakad" akkor is itt lesz relatíve a legkisebb válság... de nem hinném, hogy "beszakadna", szerintem __szárnyalni__ fog az elkövetkező években:)
elemes
elemes 2017. 06. 12. 16:55
Előzmény: #13  upgrayeddAKS
#14
"Én amúgy szkeptikus vagyok azt illetően, hogy olyan cégeket is magával rántana a dolog, amiknek kb. semmi közük Kínához." minket is megrántott a subprime válság. MINDENKIT megrántott. a deleveraging nem hagy szűzen senkit.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 12. 16:18
Előzmény: #12  elemes
#13
Azért írtam, hogy "ha majd elül a por". Én amúgy szkeptikus vagyok azt illetően, hogy olyan cégeket is magával rántana a dolog, amiknek kb. semmi közük Kínához. Az USA subprime válsága azért tudott akkorát ütni, mert kismillió európai, hongkongi, stb. cég volt közvetlenül is érintve (bankként mint hitelező, befektetőként mint CDO-vevő, stb.). A kínaiak azonban csak úgy engedik be a piacaikra a cégeket, mint egy szimpla szolgáltatót. (Azt is jelentős korlátozásokkal, szóval a nagy (obb) cégek bevételeinek szinte elhanyagolható része jön Kínából... ) Egy kínai lufi kipukkanása annyit fog (többek közt) jelenteni, hogy jelentősen olcsóbb lesz a réz, olaj, stb. commodity-k, a cementipar egy része szenved majd, stb. A filmipar, szórakoztató-ipar is megsínyli, és még lehetne sorolni, de a lényeg, hogy nem arról van szó, hogy a toxikus papírok "ott lehetnek bárkinél". Ráadásul a kínai pártközpont szinte azt tesz, amit csak akar. Az sem biztos, hogy kibukik a dolog abban a formában, ahogy a shortostesók, stb. szeretnék. Lehet, hogy szépen eltussolják ezt is, mint ahogy kismillió konfliktust eltussoltak már a kormányok szerte a világban. Én nem becsülném alá a minden hájjal megkent politikusok és egyéb "mócsingok" dörzsöltségét. Az emberek szeretik azt hinni, hogy egy igazságos világban élnek, ahol előbb-utóbb mindenre fény derül. Aztán valahogy csak nem jön az a fény :) (Just 4 the sake of argument...)
elemes
elemes 2017. 06. 12. 15:57
Előzmény: #11  upgrayeddAKS
#12
ámdeviszont a kínai gazdaság beszakadása magával rántja az egész világot.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 12. 14:19
Előzmény: #10  elemes
#11
"Feltéve persze, hogy nem kínai részvényekről van szó, azokat vegye az, akinek 6 anyja van. " Nem gondoltam volna, hogy olyan sokat írtam abban a hsz.-ban... :)
elemes
elemes 2017. 06. 12. 14:16
Előzmény: #7  upgrayeddAKS
#10
Kínában mindennel baj van. Az egész gazdaság olyan, mint a supermario, fut, mögötte omlanak a téglák, ha lassít, lezuhan.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 12. 14:15
Előzmény: #8  upgrayeddAKS
#9
jav.: AAPL :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 12. 14:14
Előzmény: #6  elemes
#8
Különben 2008 után is jó vételi lehetőségek voltak, miután "elült a por". A FB, MSFT, AMZN, APPL, stb. sztem még mindig túlértékelt cégek, de pl. a QCOM és még talán az NVDA egy komoly korrekció után jó vétel lenne. A chipek olyan sokat fejlődtek TDP-ben "mérve" (azaz "lefelé", a kisebb fogyasztás irányába) az utóbbi időben, hogy már nem sok kell az igazi IoT-hez. Most csak az ismertebb cégeket írtam...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 12. 14:09
Előzmény: #6  elemes
#7
Nem spájzoltam volna, de én másról beszéltem. A biztosítók által megvett részvényekről, amiről a cikk ír. Azokkal a cégekkel, amiknek a rv.-eit megveszik, sok esetben semmi baj nincs. Azt hittem, ez 1értelmű volt a "körülírásból".
elemes
elemes 2017. 06. 12. 13:35
Előzmény: #5  upgrayeddAKS
#6
nem csak pár noname részvényről van szó, hanem cégek ezreinek működtetésében szerepet játszó bankokról, meg ezen bankok likvid eszközeiről. egy csődhullám jó nagy deleveraging-et indít el, erre mondtam, hogy a 2008-as válság tízszerese. te egyébként bespajzoltál volna lémanbradaz részvényból 2008 szeptember végén?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 06. 12. 13:32
Előzmény: #4  elemes
#5
Amikor ráöntik a részvényeiket a piacra ezek a biztosítók, akkor jó vételi lehetőségek lesznek, miután elült a por, amit felkavartak. Feltéve persze, hogy nem kínai részvényekről van szó, azokat vegye az, akinek 6 anyja van. (Esetleg kínai cég NYSE-re stb. bevezetett papírjait még kb. OK. De pl. a német tőzsde már ebben a műfajban felejtős...) Szóval egy-egy "cherry"-t ki lehet fogni, ha öntenek a kínaiak. Olyan lesz kb., mint a Winterschlussverkauf / summer sale. :)
elemes
elemes 2017. 06. 12. 13:14
Előzmény: #3  sanka
#4
hát mondjuk egy olyan válságot okozhat, mint a 2008-asnak a tízszerese. kb.
sanka 2017. 06. 12. 12:42
Előzmény: #2  elemes
#3
Számít ez valami, atomrobbanás se!
elemes
elemes 2017. 06. 12. 12:09
Előzmény: #1  portfolio
#2
van Kínában bármi, ami stabil?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek