Gondolod, hogy egy ipari parkot vagy egy elkészült és ígéretes jövő előtt álló SMART projektet "hatékonyan" (igazi versenytárgyalás nélkül) el tudnak adni?
Üdv:
Ne engedd, hogy a naivitásod elnyomja a józan észt..
Úgy állíthatja biztosan,ha pl. ismeri a tulajdonosi szerkezetet, mert akkor a tőzsdei forgalom alapján megmondható, hogy kik lesznek szavazati pozícióban. Korábban a menedzsment közeli kezekben kb. 25-30% ott lapult mindenféle offshore és hazai társaságokon keresztül (külön-külön jellemzően 5% alatt!!). Aki ezt akarja lenyomni, annak bőven kevés a 15-20%-od. Még ha lett volna egyáltalán annyi forgalom is. Egyébként pedig mostanra nagyjából 99% biztonsággal állítható, hogy Dobos leléptetése óta megtervezett forgatókönyv szerint zajlanak az események. Nem lenne csoda, ha időközben kiszivárgott volna valami. Nyilván ment a matek rendesen, telefonálgattak is párat, míg a barátok közül kiválasztották a megfelelő felszámolót, stb.. Nyilván megvan már a használható eszközökre a vevő is. Hatékonyan le lesz ez bonyolítva, csak a vak nem látja.
A Világgazdaság cikke ( link ) mellett én sem tudok szó nélkül elmenni. Kissé érthetetlen, hogy egy "neve elhallgatását kérő illetékes" hogyan állíthatja biztosan,
(" A tulajdonosok ugyanis nem hajlandók több pénzt pumpálni a halódó informatikai szektor egykori zászlóshajójába")
hogy a hetekkel később lezajló közgyűlésen a tulajdonosok hogyan fognak szavazni a végelszámolással kapcsolatban, tudva azt, hogy jelenleg nincs 5% feletti részesedést birtokló részvényes, s addig minden nehézség nélkül összevásárolható egy, a "hatalomátvételhez" szükséges 15-20 %-os részvénycsomag, de akár egy nyilvános ajánlattétel is borítana mindent. Gondolt arra az újság, hogy a cikket olvasva, s az ott leírtakat elfogadva -teljesen logikusan - sokan pánikszerű eladásokba kezdtek?
Nagyobb problémának mégis azt tartom, hogy a cikk óta eltelt néhány napban a Synergon vezetése nem reagált erre, s a többi állításra sem. Nem tudhatják a befektetők pl. azt sem, hogy a Főgáz valóban szerződést bontott-e a Synergonnal azután, hogy megvette a GDF SUEZ-t, ahogy azt az "illetékes " állítja, vagy sem? Ha jogilag nem is kötelező kommentálni egy ilyen hírt, egy tőzsdei cég befektetői talán joggal számíthatnának egy cáfolatra vagy megerősítésre. Információ nélkül hagyja az Igazgatóság a cikkben megemlített Smart projekttel kapcsolatban is a befektetőket. Annyit tudunk a Negyedéves Jelentésből, hogy
"A Társaság a harmadik negyedévben folytatta és finanszírozta a SMART termékekeit. A SMART
termékek értékesítése 2015. negyedik
negyedévtől licencia megállapodások keretében elkezdődnek".
A tisztánlátást segítené, hogyha közölnék azt, hogy idáig mennyi bevételt hozott a SMART szoftverek értékesítése. Egy ilyen kritikus időszakban nem mindegy, hogy 20, 100 vagy 200 millió bevételt hozott az első 2-3 hónapban.
Röviden: nem állítom, hogy jogilag bármilyen hibát vétett volna akár az újság, akár a menedzsment, de azt igen hogy a részvényeseket nem segítették az elvárható mértékben a tisztánlátásban.
Üdv:
Közgyűlés előtt semmiképpen. Ott meg dupla vagy semmi a tét. De csak akkor, ha a vilggazdaságnak névtelenül "szivárogtató" céges ember kamuzott, vagy a közgyűlés megpuccsolja az úgymond "tulajdonosokat", akik állítólag momentán nem nem tennének be több lét a most gyengén muzsikáló egykori iparági zászlóshajóba.
"Tarlós István jelenlétében aláírták a fővárosi elektronikus jegyrendszer kiépítésére és üzemeltetésére vonatkozó szerződést a német Scheidt&Bachmann-nal a Főpolgármesteri Hivatalban. A teljes rendszert 2017-re vezetik be, lépcsőzetesen, több ütemben."
SYNERGON