Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
blumen
blumen 2020. 08. 29. 17:29
Előzmény: #4055  Rray
#4060
Szia Rray! Néztem már én is ezt a Lake-t, de kicsit olyannak látom mint az APT-t. Egyszeri óriási bevétel a covid miatt, aztán nagy fejlődési lehetőség nincs. A tőzsdén a jövőt árazzuk, amennyiben egy cég ebből a nagy bevételből nem tud/tervez akvirálni, akkor szépen visszamegy ugyanoda az árfolyam ahonnan jött, csak az insiderek helyett a kicsiknél lesznek a papírok. Ha lenne osztalékfizetési tervük az úgy mindjárt más, egyéb esetben szinten minden hírre tömés-tömés-tömés. SHLL megfontolandó, benne vagy egy NKLA story kibontakozás (bár az elég szépet zakózott 90 környékéről), én speciel egy nagy pullbacket várok ott. A legforgalmasabb napon adtam, ami alapból jó ötletnek tűnt még most is, hiszen van egy olyan szabály, hogy a forgalom megöli az irányt, illetve a jó öreg rés természetesen ott lett hagyva 26.89-28 között, ez pont első ellenállási zóna. Amennyiben ide visszamegy (én spec erre várok), akkor viszont elég komoly pozit veszek fel. SPAQ-ba belevettél végül? Előző héten ha jól emlékszem te írtál róla. Kövi kérdés pedig mindenkinek szól: (kis rés-elemzés). Nos pl itt az SHLL-nél az ellenállást réssel ugrotta át a papír. Mi ennek a magyarázata? Extrém árfolyamot mozgató hír nem érkezett, szóval mi indokolta ezt? Az én fejemben valami olyasmi elképzelés van, hogy a profi traderek, egy jelzést hagytak a kereskedés során, hogy hova is kell visszamenni. Magyarán megcsinálja az ugrást, összeszednek egy rakás papírt, aztán lanyhul a vásárlási kedv és árfolyam elkezd csorogni. 28 környékén elég ránézni a papírra és ráfekdüni újra a BUY gombra. Lehetséges ez?
blumen
blumen 2020. 08. 29. 17:18
Előzmény: #4049  csilla23
#4059
Igen egyetértek veled, illetve én is kezdek lassacskán visszavenni a tempóból és nem ugrálni, (NIO-ból is azért ugrottam ki, hogy vmi gyorsabban duplázó papírt találjak...) kezdek belefáradni a daytrade-be, mivel nagy a kockázat, és lehet hogy egy heti kereskedéssel ugyanott tartok pénteken mint ahol hétfőn elkezdtem, csak a brókercégem bevételét hízlaltam jutalék formájában. Bő egy évem van még a TBSZ számlám nyitásáig, azon kéne egy jól ütemezett tripla, és akkor tudnék végre venni egy saját ingatlant. Igazából ez lenne a fő cél, a többi az mellékes. Összefoglalva, jobban örülnék 1-1 trading ötletnél a cégnek a bemutatására, illetve az árfolyamot mozgató hírek várható érkezésére, magyarán milyen emelkedési ciklussal számolhatunk 1-1 papír esetén.
Rray 2020. 08. 29. 14:34
#4058
Most talátam egy kis gyöngyszemet, KIRK
Valaki TA szemmel rà tudna nézni???
Mintha megindult volna felfelé....
Köszi
Rray 2020. 08. 29. 14:30
Előzmény: #4056  csibe74
#4057
Igen 8 megfogta, ahogy Rick is írta, bivalyerős támasz. Én erősen felfelé varom, rbbj is csinált rá ha jól emlékszem elemzést, 45 napos cycle low aug vegen fejeződik be, ujabb cycle indul.... 
Valoszinu oktober kozepéig, de ezekben a papirokban bármi lehet...
Tartom a nagy pozim erősen, de 30 körül dobni szeretném... stoppom 6,5 körül betéve!!!!
csibe74
csibe74 2020. 08. 29. 14:26
Előzmény: #4051  Rray
#4056
Ha az srne-nél felvásárlás a pletyka ilyen áron, akkor a smartpharm se fogja dobálni. Lehet venni kellene még? Láthatóan 8 alá tartósan nem tudott menni. Talán itt lesz valahol az alja. 
Rray 2020. 08. 29. 14:23
Előzmény: #4054  rbbj11
#4055
Szia!
Sok az insider eladàs ugyanúgy, mint APT-ben, management is komoly fizetést és bónuszokat kap, jól élnek.
Biztosan a mostani helyzet erősítette meg a céget ennyire, de most jön a második hullám plusz halom megrendelés, kitűnő évet fognal zárni...
Nem fogom évekig tartani, de meg lehet lovagolni a hullámokat....
APT is lassan jó vétel lesz, ott novemberben lesz jelentés, 26 volt 1 honapja, most 14 USD
rbbj11
rbbj11 2020. 08. 29. 14:13
Előzmény: #4053  rbbj11
#4054
De nem értem miért benfentes eladások vannak elmúlt hat hónapban túlnyomó többségben?
Valós az a félelem, hogy a cégnek ez a vírusos időszak csak egyszeri tétel , és visszatér hamarosan a korábbi évek alacsony profitabilitásához? Ugyanis minden előrejelzés ezzel számol ahogy a konszenzus Ugyanis minden előrejelzés ezzel számol ahogy a konszenzus forward p/e is. 
A korábbi években alul teljesítette a szektorát és a széles piacot is. 
rbbj11
rbbj11 2020. 08. 29. 14:00
Előzmény: #4051  Rray
#4053
Lake mèg value szemmel is érdekes! Koszi
rbbj11
rbbj11 2020. 08. 29. 14:00
Előzmény: #4049  csilla23
#4052
Egyetértek hogy több párbeszéd kéne, Én leginkább azért hanyagolomat topikot, mert képtelenség mindennapi teendők mellett ennyi információt ellenőrizni, elolvasni, feldolgozni. 
Volt Olyan nap, amikor szerintem több tucat link és több tucatnyi cég érkezett hozzászólásokban.
Én ezt betudtam annak, hogy itt a többség kemény daytrader, akit valójában nem is érdekel a cég , sőt legtöbször azt se tudja mivel foglalkozik , az a lényeg hogy egy ora alatt megveszik vagy nem?
Rray 2020. 08. 29. 12:47
#4051
Sziasztok!Szuper, hogy lassan visszatérnek a régi arcok is és elkezdődhet újra a kemény munka.
Senkit sem akartam megbántani a beírásommal, akit sikerült, attól elnézést kérek, csak leírtam a pillanatnyi érzésem és kíváncsi voltam az újak reakciójára, valamint arra, hogy mennyi minuszt kapok. Tényleg jó az irány, hogy minél többen vagyunk és többet-többet tudunk hozzátenni a fórumhoz, viszont a párbeszéd tényleg hiányzik, valamint egy-egy jó tippnél a tartalom, hogy miért is jó vétel az, amit látunk...
Nekem nagyon rosszul sikerültek az utóbbi hónapjaim, ezért leírom, hogy most miben vagyok benne, hátha tudok használható ötletet adni...
SRNE: Végigültem a lecsorgást, ami részben a nagy short állománynak, a Hindenburgi balhénak, valamint annak a merge-nek köszönhető, ami tegnap zárult le. Az SRNE merge-el a Smartpharm-al, részvényekkel fizet az akcizícióért. A megállapodás úgy szól, hogy aug13-aug27 közötti részvény átlagárnak bele kell esnie az aug 20-ai ár 80%-120% intervallumába, nagyon előre szaladtunk, ezért le kellett nyomni az árat, hogy ne legyen gond az adás vétellel.
Azt érdemes tudni, hogy a Smartpharm igazgatóságának elnöke pont a NVAX volt CFO-ja, a hátteret nem ismerem, de ez jelenthet valamit. Aug 31-én jár le az FDA Approval határideje, jövő héten híreket várok, az árfolyam is nagyon összeszűkült!!!
Nagyon sok területen fejleszt a cég, teszt, antibody treatment, vakcina. Braziliában már 3 hete több ezer embert kezelnek, csak az eredményeket nem tudjuk még.
ABT tesztjétől nem tartok, májusban is kidobolták, hogy jó lesz és false eredményeket mutatott.
Van még egy pletyi, hogy ABT megveszi SRNE-t, 8-10 mdUSD kapitalizációs áron, ez 25-35USD kivásárolási árfolyamot jelentene....
LAKE:  Lake egy nagyon jó, stabil cég 0 adóssággal, szeptember 7-én fog jelenteni, brutális negyendéves számokat várnak, a portfólióm 70%-a most ebben van, célár 32 USD. Munkakruhájat, védőruhákat gyártanak tűzoltóságnak, kataszrófavédelemnek, valamint laboroknak teljes vegyvédelmi felszerelést... A mostani hurrikán helyzet, valamint a vírus felerősödése kedvez majd LAKE-nek. De nálam okosabb és bölcsebb emberek a financial forcast-ban jobban kivesézték a témát, János bejegyzéseit érdemes végigolvasni!
SHLL: Benne voltam énis a rallyban, MOST viszont egy nagyobb pakkal visszaszálltam. Az oka az, hogy az elektromos autó szektort most nagyon tolják, TA alapján egy bull flag látszik a papír mozgásából, amit tegnap majdnem letört, de szerencsére mégsem.  Ilyen bull flag volt a BIGC-ben is, sőt 3 db, nézzétek meg, hol tartunk most!  SHLL céláram 80 feletti, Tesla szárnyalása és a battery day, valamint a merge hírek szeptember közepén komolyan emelhetik az árfolyamot.XPEV: IPO-ba eddig sosem vettem bele, csak most, meglátjuk hogyan indul meg, ha jól tudom 30 napig nem lehet shortolni, addig szerintem felspekázzák jó magasra, aztán zutty le.  Néhány napja közös cikk volt róla és a Tesláról, meglátjuk.Vettem még 5 kis speka pappert, XSPA, AQST, NMKND, RVP, RXT, ha belőlük csak 1ik többszöröz, akkor jó lesz.
XSPA: bevásároltak intézményiek cüstörtökön, 25 reptéren vannak jelen, az a pletyi, hogy ők fogják csinálni a teszteket majd a reptereken....Jó hétvégét mindenkinek!Rray
csilla23
csilla23 2020. 08. 29. 12:18
Előzmény: #4048  blumen
#4050
👍 Az a NIO, 3 dolcsinál. Ajándék volt. Francba is! Sok melót tettél bele, jól láttad, de nem tartottad. Nálam is sorolható. Ezért tartom most jódarabig az SPCE-t, MRNA-t: sok meló, gondolkodás van a vétel mögött, eddig mindig bejött (UTÓLAG) az elképzelés, csak a +10%-os haszonért gyengült a kitartás annyira, hogy a jól átgondolt vételeket dobjam, aztán pedig ne vegyem vissza. Sebaj: hanem nyerünk (eleget), akkor legalább tanulunk (belőle)...😂🤣😂
csilla23
csilla23 2020. 08. 29. 12:07
Előzmény: #4047  blumen
#4049
Szia(sztok)! Hétfő óta Balcsi ezerrel, jópár éve aug. 20. után mindig lejövünk az utolsó hétre, az időjárás mindig tökéletes, a strandon negyed ház, a víz kristálytiszta, mert nem túrja össze a tömeg. Ezen a héten  részben ezért nem nagyon írtam, de voltaképpen július vége óta mindig vagyunk erre-arra, így semmilyen új papírral nem kereskedek. A régi kedvenceimnél jeleztem, ha figyelni érdemes, lásd Salesforce, aminél kb 2 hónapja kifejtettem, hogy milyen bevétel várható, 2 hete pedig beírtam, hogy “most” érdemes venni. De szajkózni nem fogom, hogy int ássák bárkit. Persze, a +25%-on nap után már érdekes lett. 👆Topik: közben kicsit meguntam az ad hoc tipp- versenyt, és azt, hogy egy-egy ötlet sincs rendesen kivesézve. Egy-egy hozzászólásban próbáltam felhívni a figyelmet időben reményteli lehetőségekre (PENN, TGT, CRM...), de mindenki a magáét fújja, ezért pro és kontra párbeszéd ritkán alakul ki, így kb mindenki jó tippjei elsikkadnak sokszor. Szerintem Rray is erre utalt, ha kicsit félreérthetően is, de egyáltalán nem bántó szándékkal. Aztán kapott hideget-meleget. Én jövő héttől aktívabb leszek, nincs itt semmi gond, a topik is hullámzik, mint a kereskedés...😏
blumen
blumen 2020. 08. 29. 11:28
#4048
Nos részemről az elmúlt pár hét tradjei: SHLL-t sikerült elkapni, kitörési ponton vettem (22,5) majd a 37-en sikerült adni, lévén kint volt a megbízás, és pont nem voltam gép előtt, pedig 40en simán kiment volna. Persze utólag okos az ember... Figyelemmel követem a papírt, nem tudom még hogy visszaszállok e, egyelőre a SPAQ-ba helyeztem át a tőkém ezen részét, ott várom a megindulást. KNDI-t a virtuál event után dobnom kellett 0ban, nem tudott 10 felett maradni-->Fontos leckét kaptam ezáltal. Olcsó kínai EV cég, jó vételnek tűnt, de belül mindig is zavart az, hogy hát na elég csúnya autókat gyártanak. Az elkövetkező 2 hétben viszont részt vesznek egy 500cgéből álló konferencián, illetve az előrendelési számokat is kiadják, szóval lehet benne felkör, én 7$-on visszavettem a pakk egy részét. Ha az infrastruktúrát képesek Amerikában kiépíteni, akkor már csak annyira van szükség, hogy szélnek eresztik a designert, és felvesznek valaki olyat, aki van szeme a széphez. SRNE bukót realizáltam 10ről 8,6on dobtam, kitárazás van az egész biotech szektorban, az ABT olcsó gyors tesztje sem segíti a cég előrejutását, lehet már nem nagyon fogok belepiszkálni. VXRT-be beragadtam a kis számlámról pár db-bal, mind1 azt inkább meg se nyitom. :D SPCE kezdd érdekessé válni, a múltkori emelkedésnél hagyott rést 16,8nál betöltötte, azóta pedig 17-18,5 között oldalazik. Mivel az utolsó tőkebevonás 19,5-nél történt, ezért szerintem az alatt venni igazából ajándék, persze szigorúan hosszútávra. NIO-t nézegettem, végül sajna kihagytam, (itt érzelmi szál van, tudom hiba, de még mindig haragszom magamra, hogy anno dobtam a 3,2-es vételeimet) a cégnél lévő deal miatt komoly aggályaim vannak. Itt a tulajdonosi szerkezet szétszabdalása miatt, tőkeemeléssel nagyon könnyen ki tudnak hígitani kisrészvényest mint azt most is csinálták, szóval csak óvatosan!
blumen
blumen 2020. 08. 29. 11:13
#4047
Halihó mindenkinek, kis kihagyás után újra itt! :) rbbj11 : Volt kérdésed, válaszolok is rá: Természetesen maradj és írj nyugodtan, úgy vettem észre az elmúlt pár hét során írt bejegyzéseidből, hogy sikerült beilleszkedni és remek hangvételű kommenteket írni. Csak így tovább! ;) Rray: Van valami abban amit írsz, néha nekem is hiányzik, de én örülök hogy rengeteg jófej új arc is feltűnt a csoportban és folyamatosan pörög a beszélgetés. :) Csilla23: Kicsit te is eltűntél, mizu merre jársz? Jövőhéttől szeptember, remélem mindenki kinyaralta, kipihente magát és tudjuk folytatni a közös munkát. :)
Adamoo
Adamoo 2020. 08. 29. 10:31
Előzmény: #4036  shale
#4045
Igen! + a Nio China-ban növeli a részesedését. Hosszú távon jó, rövid távon esés 
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 21:41
Törölt hozzászólás
#4044
bull8200
bull8200 2020. 08. 28. 20:35
Előzmény: #4042  Csaba_2
#4043
Köszi, majd átolvasom. De attól még nagy idiótaság. Mi a francért ne emelkedhetett volna 30%-ot 2 perc alatt? Az jött volna. Így persze más lett a történet. Tele lett a gatya és ment a sell...
Csaba_2 2020. 08. 28. 20:27
Előzmény: #4040  bull8200
#4042
bull8200
bull8200 2020. 08. 28. 20:21
Előzmény: #4039  rwinke
#4041
Jó hogy szóltál. Napiban elég tuti vétel volt.

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek