Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 17:20
Törölt hozzászólás
#4240
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 12:13
Törölt hozzászólás
#4239
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 11:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#4238
Ne haragudj el is felejtettem valaszolni az 1.-ik kerdesedre:

"áruld már el végre, hogy mi a fenét keresel a pf-n...."

Ha figyelmesen olvasnal tudnad, mert mar tobbszor emlitettem...
tobb szam tobbet lat alapon
ill. 1 fajta hangulat indikatornak is lehet hasznalni a forumot....

Koncentraljunk most a tobb szem tobbet lat alaponra....:

-akar hiszed akar nem senki nem kepes kozelrol figyelni az osszes piacot ill. instrumentet es vannak termekek amikre nincsenek jo scanek ill. kereso programok...

Kepzeld rengeteg ertelmes ember ir erre a forumra, persze nem vitatom hogy nagyon gyakran meg kell kuzdeni a trollokkal ill. szemelyeskedo, rosszindulatu hsz-kal....

Elnezest hogy csak nehany nevet emlitek:

-szarvasvadasz EUR/USD; EUR/GBP; USD/CAD es meg sorolhatnam rengeteg ertelmes hsz-t es informaciot oszt meg a forumon es kepes az osszes rosszindulatu banto hsz-t figyelmen kivul hagyni...persze idonkent eltunik, gondolom mikor elege lesz ill. ugy erzi mar nem tud tobbet adni...

-pomperj olaj, brazil piacok; junk kotvenyek es a piacok altalanos allapota ill. kulonbozo erdekes informaciok a piaccal kapcsolatban

-McDee a korrelacios tablazataival

-pitcairn2 arany, ezust grafikonok informaciok megosztasa

-zotyo bitcoin-os topikban (bitcoin, blockchain, ethereum es az ezekkel kapcsolatos informaciokkal kapcsolatban)

Erre lenne a forum hogy kulonbozo emberek kulonbozo velemenyeket fogalmaznak meg osztanak meg egymassal...

ez pedig ertek nem csak a jo indulat es segitokeszseg hanem keszpenzben kifejezheto erteknek szamit....

1. egyszeru peldanal maradva:

(#1032) Re: Valsagban a bitcoin?
Értékelés: 0
előzmény (#1026: zotyó) | válasz erre | 2016. május 28. - 23:59
Az "izgalmas hetek" már a nyakunkon vannak.
A Bitstamp-en most 510 USD-t adnak 1 bitcoinért, de az emelkedés most egyértelműen Kínából érkezett, ahol jelenleg 3750 jüant (572 USD) adnak érte.
link
Üdv:
zotyó

Na most ehez nem kell agysebesznek lenni, hogy 1 ilyen hsz-bol milyen kovetkeztetest lehet levonni....

Gondolom te is latod, hogy 572USD ar es 510USD ar kozott eleg jelentos kulonbseg van (nevezhetnenk arbitrazsnak)...
jo nehany kereskedo egyebkent csak a bitcoin arbitrazsra szakosodott es mar ha jol tudom irtak ra programokat is hogy a kulonbozo piacokon kialakulo arkulonbozetet lekereskedjek...
en ezzel nem foglalkozom mert velemenyem szerint nem eri meg az idomet nap mint nap figyelni a BTC arfolyam kulonbsegeket a kulobozo piacokon....

viszont icinke-picinke tapasztalattal a hatam mogott tudom, hogyha 1 instrument kitor 1 savbol akkor gyors mozgas gyors profit ill. jo beszallasi lehetoseg adodik...es a pillanatnyi arbitrazs lehetoseg a marketmakereknel fenn allt valoszinuleg hetvegen nem voltak benn, mint ahogy a legtobb ember hetvegen ill. a kereskedok tobbsege hetveget kikapcsolodasra, pihenesre ill. a csaladjaval tolti....
en is csak a telcsimen lattam hogy a BTC-s topikban uj hsz van megnyitottam, elolvastam, megneztem a linket, majd megnyitotta nehany broker ill. market maker szamlat es a lehetoseg adott volt szoval poziba leptem....
majd masnap amikor eloszor idom akadt es megnyitottam a szamlat lattam hogy hol all a piac...
az elso dolgom volt megkoszonni zotyonak a hsz-t...
(mondhatnam jovok neki 1-el, bar ez nem igaz mert rengeteg ertekes hsz-t tesz igy inkabb azt mondanam halaval tartozok)...
a forumon visszakeresheto!!!

link

Talan erre lenne a forum, hogy egymast segitsuk ill. egymas figyelmet hivjuk fel erdekessegekre....

u.i.: kit erdekel hogy valaki shortol vagy longol esetleg csak olvas....mindenkinek sajat maganak kell vallalnia a feleloseget minden egyes donteseert....

engem nem zavar ha valakinek mas a velemenye, kepes vagyok elfogadni, hogy pomperj, pitcairn2; esetleg szarvasvadasznak mas a velemenye es nekem is eleg gyakran mas a velemenyem van a dolgokrol....
ha valamiben fantaziat latok megprobalom lekereskedni, ha bejon megkoszonom, ha nem akkor pedig felnott intelligens ember modjara vallalom a feleloseget, mert en hoztam azt a dontest hogy mikor hol es milyen instrumentben milyen iranyban es mekkora mennyisegu poziciot nyitok....
(szamomra ez a normalis)....
persze sokkal konnyebb a feleloseget masokra haritani ha a dolgok nem ugy alakulnak ahogy kepzeltuk ill. lehet masokat sertegetni ill. masok hibajara folyamatosan nap mint nap felhivni a figyelmet (szamomra ez alacsony intelligenciara, gyerekes gondolkodasra utalo magatartas) masok tevedesen lovagolni...
szerinted azert irnak erre a forumra az emberek, hogy masokat felrevezessenek....; erre 1 egesz iparag epult jol fizeto fizetessekkel, mediaval ami azt a meset meseli a kozonsegnek amit azok hallani akarnak...
aztan jonnek a g..-i brokerek, meg fereg u..-a...
na en ezeken mosolygok...

Ha szeretned tudni olvastam am en toled is erdekes dolgot bar be kell valljam mar nagyon regen...es ha csak 1/1000-nyi erteket tennel a forumra mint amennyi kotekedo, rosszindulatu hsz-t akkor mar jo par ember komoly vagyonokat keresett volna....

szoval en megkoszonom ha valaki az idejebol es eletebol arra szan hogy megosszon masok szamara ertekes informaciokat...
ha pedig idonkent valaki teved azon szepen atlepek...
mindaddig amig nem erzem ugy hogy masokat serto, rosszindulatu hsz-t olvasok ill. valotlansagot...

Most nem fogom idezni, hogy mikor mit irtam a BTC-rol es mikor milyen hsz-kat kaptam kulonbozo emberektol...
(remelem sikerult nehany emberben felkelteni az erdeklodest a tema irant ill. gondolatokat megosztani)...
ha pedig ezzel mas penzt keresett annak orulok, ha pedig penzt vesztett azt sajnalom de mindket kimenetelert a kereskedot illeti a felelosseg...

En nem haragszom senkire, meg rad se...

Sok sikert mindenkinek; a piac velemeny kulonbsege miatt letezik...(eppen ezt szeretem benne...)
;)
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 11:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#4237
Ne haragudj el is felejtettem valaszolni az 1.-ik kerdesedre:

"áruld már el végre, hogy mi a fenét keresel a pf-n...."

Ha figyelmesen olvasnal tudnad, mert mar tobbszor emlitettem...
tobb szam tobbet lat alapon...
ill. 1 fajta hangulat indikatornak is lehet hasznalni a forumot....

Koncentraljunk most a tobb szem tobbet lat alaponra....:

-akar hiszed akar nem senki nem kepes kozelrol figyelni az osszes piacot ill. instrumentet es vannak termekek amikre nincsenek jo scanek ill. kereso programok...

Kepzeld rengeteg ertelmes ember ir erre a forumra, persze nem vitatom hogy nagyon gyakran meg kell kuzdeni a trollokkal ill. szemelyeskedo, rosszindulatu hsz-kal....

Elnezest hogy csak nehany nevet emlitek:

-szarvasvadasz EUR/USD; EUR/GBP; USD/CAD es meg sorolhatnam rengeteg ertelmes hsz-t es informaciot oszt meg a forumon es kepes az osszes rosszindulatu banto hsz-t figyelmen kivul hagyni...persze idonkent eltunik, gondolom mikor elege lesz ill. ugy erzi mar nem tud tobbet adni...

-pomperj olaj, brazil piacok; junk kotvenyek es a piacok altalanos allapota ill. kulonbozo erdekes informaciok a piaccal kapcsolatban

-McDee a korrelacios tablazataival

-pitcairn2 arany, ezust grafikonok informaciok megosztasa

-zotyo bitcoin-os topikban (bitcoin, blockchain, ethereum es az ezekkel kapcsolatos informaciokkal kapcsolatban)

Erre lenne a forum hogy kulonbozo emberek kulonbozo velemenyeket fogalmaznak meg osztanak meg egymassal...

ez pedig ertek nem csak a jo indulat es segitokeszseg hanem keszpenzben kifejezheto erteknek szamit....

1. egyszeru peldanal maradva:

(#1032) Re: Valsagban a bitcoin?
Értékelés: 0
előzmény (#1026: zotyó) | válasz erre | 2016. május 28. - 23:59
Az "izgalmas hetek" már a nyakunkon vannak.
A Bitstamp-en most 510 USD-t adnak 1 bitcoinért, de az emelkedés most egyértelműen Kínából érkezett, ahol jelenleg 3750 jüant (572 USD) adnak érte.
link
Üdv:
zotyó

Na most ehez nem kell agysebesznek lenni, hogy 1 ilyen hsz-bol milyen kovetkeztetest lehet levonni....

Gondolom te is latod, hogy 572USD ar es 510USD ar kozott eleg jelentos kulonbseg van (nevezhetnenk arbitrazsnak)...
jo nehany kereskedo egyebkent csak a bitcoin arbitrazsra szakosodott es mar ha jol tudom irtak ra programokat is hogy a kulonbozo piacokon kialakulo arkulonbozetet lekereskedjek...
en ezzel nem foglalkozom mert velemenyem szerint nem eri meg az idomet nap mint nap figyelni a BTC arfolyam kulonbsegeket a kulobozo piacokon....

viszont icinke-picinke tapasztalattal a hatam mogott tudom, hogyha 1 instrument kitor 1 savbol akkor gyors mozgas gyors profit ill. jo beszallasi lehetoseg adodik...es a pillanatnyi arbitrazs lehetoseg a marketmakereknel fenn allt valoszinuleg hetvegen nem voltak benn, mint ahogy a legtobb ember hetvegen ill. a kereskedok tobbsege hetveget kikapcsolodasra, pihenesre ill. a csaladjaval tolti....
en is csak a telcsimen lattam hogy a BTC-s topikban uj hsz van megnyitottam, elolvastam, megneztem a linket, majd megnyitotta nehany broker ill. market maker szamlat es a lehetoseg adott volt szoval poziba leptem....
majd masnap amikor eloszor idom akadt es megnyitottam a szamlat lattam hogy hol all a piac...
az elso dolgom volt megkoszonni zotyonak a hsz-t...
(mondhatnam jovok neki 1-el, bar ez nem igaz mert rengeteg ertekes hsz-t tesz igy inkabb azt mondanam halaval tartozok)...
a forumon visszakeresheto!!!

link

Talan erre lenne a forum, hogy egymast segitsuk ill. egymas figyelmet hivjuk fel erdekessegekre....

u.i.: kit erdekel hogy valaki shortol vagy longol esetleg csak olvas....mindenkinek sajat maganak kell vallalnia a feleloseget minden egyes donteseert....

engem nem zavar ha valakinek mas a velemenye, kepes vagyok elfogadni, hogy pomperj, pitcairn2; esetleg szarvasvadasznak mas a velemenye es nekem is eleg gyakran mas a velemenyem van a dolgokrol....
ha valamiben fantaziat latok megprobalom lekereskedni, ha bejon megkoszonom, ha nem akkor pedig felnott intelligens ember modjara vallalom a feleloseget, mert en hoztam azt a dontest hogy mikor hol es milyen instrumentben milyen iranyban es mekkora mennyisegu poziciot nyitok....
(szamomra ez a normalis)....
persze sokkal konnyebb a feleloseget masokra haritani ha a dolgok nem ugy alakulnak ahogy kepzeltuk ill. lehet masokat sertegetni ill. masok hibajara folyamatosan nap mint nap felhivni a figyelmet...
(szamomra ez alacsony intelligenciara, gyerekes gondolkodasra utalo magatartas) masok tevedesen lovagolni...
szerinted azert irnak erre a forumra az emberek, hogy masokat felrevezessenek....; erre 1 egesz iparag epult jol fizeto fizetessekkel, mediaval ami azt a meset meseli a kozonsegnek amit azok hallani akarnak...
aztan jonnek a g..-i brokerek, meg fereg u..-a...
na en ezeken mosolygok en...

Ha szeretned tudni olvastam am en toled is erdekes dolgot bar be kell valljam mar nagyon regen...es ha csak 1/1000-nyi erteket tennel a forumra mint amennyi kotekedo, rosszindulatu hsz-t akkor mar jo par ember komoly vagyonokat keresett volna....

szoval en megkoszonom ha valaki az idejebol es eletebol arra szan hogy megosszon masok szamara ertekes informaciokat...
ha pedig idonkent valaki teved azon szepen atlepek...
mindaddig amig nem erzem ugy hogy masokat serto, rosszindulatu hsz-t olvasok ill. valotlansagot...

Most nem fogom idezni, hogy mikor mit irtam a BTC-rol es mikor milyen hsz-kat kaptam kulonbozo emberektol...
(remelem sikerult nehany emberben felkelteni az erdeklodest a tema irant ill. gondolatokat megosztani)...
ha pedig ezzel mas penzt keresett annak orulok, ha pedig penzt vesztett azt sajnalom de mindket kimenetelert a kereskedot illeti a felelosseg...

En nem haragszom senkire, meg rad se...

Sok sikert mindenkinek; a piac velemeny kulonbsege miatt letezik...(eppen ezt szeretem benne...)

;)
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 09:30
Törölt hozzászólás
#4236
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 09:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#4235
Legyen szep heted neked is...

"látom, ragaszkodsz a jól bevált alattomos és alja célozgatásaidhoz, provokálásaidhoz. "---nezz ra a felhasznalo nevre amin irtal....

egyebkent:
"na most kepzeld azokat a kereskedoket akik nem kepesek belatni ha tevednek..." ---ezt nem rad ertettem,de most hogy irod neked sem artana ezen elgondolkodni ezen
;)

"előfordult már olyan helyzet, hogy Veled szemben másnak is lehetett igaza? :) " bar en meg hozza tennem hogy mas kulonbozo velemenyt fogalmazott meg mint a te elkepzelesed, valaha kepes voltal az legalabb merlegelni...szamomra ugy tunik Te nem vagy kepes elfogadni ill. elviselni ha valakinek mas velemenye van mint a tied...(Tolerancia hianya) pedig beszukult gondolkodasra utal...es akkor most itt jonne a galambbal sakkozas amit szeretsz emlegetni, eddig is csak azert nem hoztam szoba mert szerintem ez tiszteletlen a galambbal szemben ha hozzad hasonlitanam....

Kulfoldi forumokkal kapcsolatban akar hiszed akar nem volt ahol allast ajanlottak ill. lenne-e kedvem a projecten dolgozni ill. megkerdeztek a velemenyem ismerek-e olyan embereket akik szivesen osztanak meg tapasztalataikat ...
(es az angolom meg a magyaromnal is rosszabb), egyebkent irtam am en a pf-re is, csak eppen nem jutott idejuk valaszolni...
;)

az elmult hetekben beleolvastam az OTP forumba is....nem lattam ertelmet kommentalni a legtobb hsz-t, egyebkent nem kereskedem az OTP-t....
Viszont van nehany ausztral bank rv-ben short poziciom....
bar akik rendszeresen es figyelmesen olvassak hsz-im azok ezzel tisztaban vannak....
OTP talan az egyik legmagasabb aron kereskedett bank eu-ban ha a fundamentumokat nezzuk...

nem karoltam fel gopa-t...

Lulo Te vagy az aki folyamatosan valotlansagokat allitasz, csusztatsz, provokalsz masokat...es akkor mar vissza is kanyarodtunk:

"előfordult már olyan helyzet, hogy Veled szemben másnak is lehetett igaza? :) en a "masnak is lehetett igazat" kicserelnem... mas velemenyet kepes lennel ill. lettel vona elviselni, toleralni...

Legyen szep heted!

u.i.: ha pedig nem ugy alakulnak a dolgok ahogy kepzeled ill. varod akkor jon a "fereg ..", jobb esetben egyesek "hedgelnek" ;)))) es van aki megtanulta csokkenteni a pozicio meretet ill. zarni 1 olyan poziciot ahol az elkepzelese ill. kereskedese hibasnak bizonyult... nem kell hozza tul sok tapasztalat hogy melyik kereskedonek van jobb eselye ebben az egeszben...
;)
Keffer 2016. 06. 06. 09:07
Előzmény: #4232  eurocent
#4234
Javaslom, negligáld a trollt...

:D
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 08:42
Törölt hozzászólás
#4233
eurocent 2016. 06. 06. 07:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#4232
Na haragudj, de "ultragáz" amit művelsz...:
1. Ha "fizetett ember" vagy, akkor azért. Egyben minősíted a megbízóidat.
2. Ha magánvéleményt fogalmazol meg, akkor meg azért.
Emlékeztetőül: ez egy gazdasági oldal, és nem...

ui: aranyat ezüstöt hogy tátod? Irány, célár, időtáv?
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 06:34
Törölt hozzászólás
#4231
Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 23:00
Előzmény: #4219  goapsy1
#4230
Nezz ra az emailedre....

Csorda szellem 1 evolucios orokseg...; azonban az atlagostol eltero gondolkodasmod segit eppen az atlagostol eltero eredmeny elereseben...
szamomra ugy tunik szepen fejlodtel az elmult idoszakban, legalabbis a hsz-aid alapjan en ezt olvastam ki...
Ne aggodj a tobbseggel ellentetes velemeny kialakitasa ill. kepviselete nem konnyu dolog es hiu abrand, hogy kepes lennel logikus ervekkel meggyozni a tobbseget ha nem is az igazadrol hanem a lehetosegrol amit a hsz-ban kepviselsz...
ki lettel kialtva orok shortosnak csak azert mert nem kepviseled a tobbseg velemenyet...

-"előfordult már olyan helyzet, hogy Veled szemben másnak is lehetett igaza? :)"
-"varhatoan beragado shortjaid... "
pedig nekem ugy tunt hogy te lettel eppen rugalmas es kezdesz kepes lenni zarni veszteseges poziciokat ha belatod hogy tevedtel, na most kepzeld azokat a kereskedoket akik nem kepesek belatni ha tevednek...

sok sikert!
Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 22:16
Előzmény: #4228  emerald
#4229
kösz, figyelni fogom....1215 körül többször volt, az a 15 pont már nem olyan nagy diferencia
emerald 2016. 06. 05. 21:52
Előzmény: #4224  Törölt felhasználó
#4228
1222-ig, kb jövő hét közepén, de előtte még mehet tovább picit.
Talán 1250-55-ig.
Ez rövidtáv.

Hosszabtáv usd függő, lehet bármi de elképzelhetőnek tartom akár az 1150-et is. Vagy az a bizonyos dupla alj 1200 környékén.

emerald 2016. 06. 05. 21:41
Előzmény: #4226  pomperj
#4227
Köszönöm szépen a válaszod!

Igen valami dupla aljra gondolnek én is, majd berakok egy vételi limitet egy leszúrós tüskére spekizve 😉
EEM piacokat tanulmányoznom kell, semmi tapasztalatom nincs velük, de köszönöm h felhívtad a figyelmem rájuk.
pomperj
pomperj 2016. 06. 05. 12:26
Előzmény: #4210  emerald
#4226
Hogy latom a GLD piacokat nyarra?

1)Arany 4 honapot emelkedett, dec. ota bull.
Egy kozbenso csucs volt Maj. elejen. 4 honap rally utan legalabb 1.5-2 honap a korrekcio idotartama, es legalabb 1200-ig kell lejonni.
A minimum megvan (!).


Szerintem hetes charton (A of (B)) hullam volt a majus csucs.
Most fut (B of (B)), ami a-b-c szerkezet lehet. Lasd chart.

link

Szoval, meg egyszer tesztelni varom 1200-at.
En ott belepek, ha elkapom.

A varhato (B) mostani korrekcio idotartama nem 2 honap, hanem inkabb 4-5 honapos lesz. Es, osszel lesz kesz a korrekcio.
Ahogy te is varod.

Szerintem osztol: GLD ujra bull lehet. Az lesz a (C of (B)) hullam, es target legalabb 1450. Addig a szintig kellene elmekednie.

2)Nyaron GLD helyett a most kitorni keszulo EEM piacokat ajanlanam neked. Nezeegesd meg.
A blogban epp ma update-oltam oket.
Torok, Egypt, Russia, Brazil, India, Paki.

Törölt felhasználó 2016. 06. 04. 22:15
Előzmény: #4216  pitcairn2
#4225
0,15% korul van az atlag portfolioban az arany kitetettseg....

masik erdekes nezopont:
GDX es GSXJ market cap-je kozel fele az Amazon ertekenek (ami ugye 1 online ceg)...
bar az is igaz hogy januarban amikor irtam rola amazon short es GDX ill. GDXJ long kozel (pair trade) 60%-os hozam kulonbseget produkalt...
volt az mar tobb mint 80% es attol tartok lesz meg nagyobb kulonbseg is...

en nem varok 10000$-os arany arat, de nagyon hamar par even belul konyeden 2000-3000$ korul lehet majd keresgetni a beszallot az aranyba....
Törölt felhasználó 2016. 06. 04. 21:35
Előzmény: #4210  emerald
#4224
aranyat elképzelésed szerint meddig várnád lefelé...? (mondjuk 1243-ról) kösz
emerald 2016. 06. 04. 20:22
Előzmény: #4221  McDee
#4223
Köszi, majd összenézem arannyal rendszeresen 😉
emerald 2016. 06. 04. 20:14
Előzmény: #4216  pitcairn2
#4222
Kétféle vevő van, az egyik aki a tőzsdén kereskedik és nem hülye(én erre gondoltam) a másik az átlag ember akiről Te beszélsz :)
A fizikai befektetéshez kereskedéshez természetesen másképp állnék, de nem erről beszéltem.
McDee 2016. 06. 04. 19:03
Előzmény: #4218  emerald
#4221
Ez pedig egy frissülő chart:
link

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek